Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Information ()    

Fordham University Brian Horowitz Invitational
Fordham Brian Horowitz Track & FIeld Invitational
Friday Jan 11, 2019 - Fordham University - Bronx NY
at the Vince Lombardi Field House


Fordham Brian Horowitz Track & FIeld Invitational Friday Jan 11, 2019 - Fordham University - Bronx NY at the Vince Lombardi Field House Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476 ****************************************************************************************** PLATTSYS.COM RESULTS ***************************************************************************************** Event 1 Men 60 Meter Dash =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Chrischand Lewis FR La Salle 6.98q 2 2 Gerom Solis JR Iona 7.00q 1 3 Prince Forson SO Iona 7.08q 3 4 Michael Capone FR Fordham 7.13q 2 5 Shane Harris SR Stony Brook 7.13q 1 6 Manu Guzman FR Fordham 7.14q 3 7 Cole Leacock FR Fordham 7.32 1 8 Kevin Fullerton SO Iona 7.32 2 9 Sebastian Ramos FR Stony Brook 7.34 2 10 Abdul-Malik Abubakar SO Stony Brook 7.44 1 11 Andre Guthrie SR Fordham 7.45 3 12 Ryan McGraw SO Fordham 7.56 2 13 Connor Mc keown FR Fordham 7.65 2 14 Andrew Byrne JR Fordham 7.75 3 Event 1 Men 60 Meter Dash ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Chrischand Lewis FR La Salle 6.94 6 2 Gerom Solis JR Iona 6.99 4 3 Manu Guzman FR Fordham 7.07 3 4 Prince Forson SO Iona 7.08 2 5 Michael Capone FR Fordham 7.12 1 6 Shane Harris SR Stony Brook 7.16 Event 2 Men 60 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Dylan Burnett SO La Salle 8.43q 1 2 Ache Hall JR La Salle 8.50q 2 3 Khyree Johnson-Waters FR La Salle 8.54q 1 4 Jeremy Chen FR Stony Brook 8.80q 2 5 Miles Ryan FR Stony Brook 8.90q 1 6 Micheal Linbrunner SO Stony Brook 8.91q 2 7 Andrew Byrne JR Fordham 9.53 1 8 Connor Mc keown FR Fordham 9.86 2 Event 2 Men 60 Meter Hurdles ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Dylan Burnett SO La Salle 8.40 6 2 Ache Hall JR La Salle 8.44 4 3 Khyree Johnson-Waters FR La Salle 8.54 3 4 Miles Ryan FR Stony Brook 8.86 2 5 Jeremy Chen FR Stony Brook 8.88 1 Event 3 Men 200 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Michael Capone FR Fordham 22.93 1 6 2 Manu Guzman FR Fordham 23.00 1 4 3 Jeremy Chen FR Stony Brook 23.60 1 3 4 Sebastian Ramos FR Stony Brook 23.73 1 2 5 Andre Guthrie SR Fordham 23.73 2 1 6 Abdul-Malik Abubakar SO Stony Brook 24.11 2 7 Cole Leacock FR Fordham 24.13 2 Event 4 Men 400 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Arthur Gooden SO Fordham 50.40 1 6 2 Ahmed Galal JR Stony Brook 50.75 1 4 3 Kevon White SR Stony Brook 51.02 1 3 4 Kyle Mack SO Fordham 51.42 2 2 5 Isaiah Akil SR La Salle 51.51 1 1 6 Matthew Cappock SO Stony Brook 51.72 2 7 Elia Alberts FR Stony Brook 52.83 2 8 Jason Marshall SR Stony Brook 52.91 2 9 Taje Nelson FR Stony Brook 53.78 3 10 Tim Susko JR Iona 53.80 3 11 Miles Ryan FR Stony Brook 54.87 3 12 Austin Taylor FR La Salle 55.12 3 Event 5 Men 500 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Wayne Williams SR Stony Brook 1:05.70 1 6 2 John Keegan SO Fordham 1:07.09 2 4 3 Jared Benn SR Fordham 1:07.28 1 3 4 Zalen Nelson FR Fordham 1:07.52 1 2 5 Jeremiah La duca FR Fordham 1:07.73 1 1 6 Chase Krug FR Fordham 1:08.28 2 7 Spencer Payton JR Stony Brook 1:08.39 2 8 Antonio Aguilar FR Stony Brook 1:08.57 3 9 Sean Ideozu JR Stony Brook 1:08.84 3 10 Michael Thompson SR Stony Brook 1:09.66 3 11 Zachary Hicks FR Stony Brook 1:11.15 3 12 Dylan Serino SO Fordham 1:12.01 2 Event 6 Men 800 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Bryson Pitre FR La Salle 2:02.05 6 2 Jordan Milite JR Fordham 2:02.45 4 3 Sean Grant FR La Salle 2:10.39 3 Event 7 Men 1000 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Luke Coulter SO Stony Brook 2:32.28 6 2 Nathan Gillis JR La Salle 2:35.33 4 3 Danny Galvin JR Iona 2:36.90 3 4 Robert Becker FR Stony Brook 2:38.16 2 5 Paul Catalano SO Stony Brook 2:38.54 1 6 Andrew Bearkland JR Stony Brook 2:38.92 7 Patrick Dineen SR Fordham 2:40.48 8 Patrick Norako SO Fordham 2:40.76 Event 8 Men 1 Mile Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Sean Sullivan JR Fordham 4:21.19 6 2 Aiden Smyth FR Stony Brook 4:25.24 4 3 Brandon Hall FR Fordham 4:27.43 3 4 Adam Alshoubeki JR Manhattan 4:29.25 2 5 William Whelan SO Fordham 4:29.72 1 6 Nick Cipolla FR Stony Brook 4:50.64 -- Jayson Hines SO Stony Brook DNF Event 9 Men 3000 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Luke Jaciw-Zurakowsky SO La Salle 8:43.79 6 2 Patrick Donahue JR Fordham 8:48.92 4 3 Aidan Donahue FR Manhattan 8:50.22 3 4 Nick Matson SR Manhattan 8:50.73 2 5 Ryan James FR La Salle 8:51.29 1 6 Matt Bridger FR La Salle 8:55.11 7 Matthew Roma JR Fordham 8:58.40 8 Jemar Ortega SO Manhattan 9:00.03 9 Jack O'Connell FR Fordham 9:07.84 10 Brian Warsh JR Iona 9:14.19 11 Alberto Mena JR Fordham 9:28.94 12 Joe Boyle SO La Salle 9:30.36 Event 10 Men 5000 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Ryan Kutch JR Fordham 14:35.14 6 2 Jordan Brannan SO Iona 14:42.33 4 3 Matthew Courtenay SO Iona 15:15.10 3 4 Nicholas Raefski JR Fordham 15:29.38 2 5 Amir Khaghani SR Manhattan 15:33.14 1 6 Christian McLaughlin SR Manhattan 15:40.30 7 Michael Hennelly FR Manhattan 16:05.99 -- Gilbert Kirui SR Iona DNF -- Graham Baird SO Iona DNF Event 11 Men 4x400 Meter Relay ========================================================================== School Finals H# Points ========================================================================== 1 Fordham 'A' 3:27.33 1 6 1) John Keegan SO 2) Kyle Mack SO 3) Jared Benn SR 4) Jeremiah La duca FR 2 Stony Brook 'A' 3:30.62 1 4 1) Sean Ideozu JR 2) Micheal Linbrunner SO 3) Jason Marshall SR 4) Taje Nelson FR 3 Stony Brook 'C' 3:31.89 2 3 1) Abdul-Malik Abubakar SO 2) Antonio Aguilar FR 3) Elia Alberts FR 4) Matthew Cappock SO 4 Stony Brook 'B' 3:33.76 2 2 1) Jeremy Chen FR 2) Ahmed Galal JR 3) Shane Harris SR 4) Zachary Hicks FR 5 La Salle 'A' 3:35.04 1 1 1) Isaiah Akil SR 2) Ache Hall JR 3) Dylan Burnett SO 4) Chrischand Lewis FR 6 Iona 'A' 3:38.26 3 1) Jelani Pierre SO 2) Christian Alberico JR 3) Fabian Anderson SR 4) Tim Susko JR 7 Fordham 'B' 3:38.81 1 1) Chase Krug FR 2) Michael Capone FR 3) Jordan Milite JR 4) Cole Leacock FR 8 Fordham 'C' 3:44.36 3 1) Dylan Serino SO 2) Andre Guthrie SR 3) Patrick Dineen SR 4) Manu Guzman FR 9 Fordham 'D' 3:48.22 3 1) Andrew Byrne JR 2) William Whelan SO 3) Patrick Norako SO 4) Brandon Hall FR -- La Salle 'B' DNF 2 1) Sean Grant FR 2) Bryson Pitre FR 3) Nathan Gillis JR 4) Austin Taylor FR Event 12 Men Distance Medley ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Fordham 'A' 10:22.97 6 1) Sean Sullivan JR 2) Arthur Gooden SO 3) Zalen Nelson FR 4) Ryan Kutch JR 2 Stony Brook 'A' 10:53.77 4 1) Aiden Smyth FR 2) Luke Coulter SO 3) Conor Malanaphy FR 4) Robert Becker FR Event 13 Men Shot Put ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Anu Awonusi SO Manhattan 16.42m 53-10.50 6 16.42m 16.00m 15.57m 2 Alec Wargo FR Fordham 11.71m 38-05.00 4 11.71m 11.62m 11.38m 11.60m 3 Andrew Byrne JR Fordham 10.18m 33-04.75 3 9.38m 10.18m 9.72m 4 John Regan FR Fordham 10.11m 33-02.00 2 9.37m 8.88m 9.79m 10.11m 5 Connor Mc keown FR Fordham 9.73m 31-11.25 1 x 8.54m 9.54m 9.73m 6 Jac Hopkins JR Iona 7.33m 24-00.75 7.33m x x 7 Riley Tell SO Iona 7.00m 22-11.75 7.00m x x 8 Liam Dee SR Iona 5.07m 16-07.75 5.07m x x 9 Jack O'Leary SO Iona 4.78m 15-08.25 4.78m x x 10 Christian Alberico JR Iona 4.60m 15-01.25 4.60m x x 11 Johannes Motschmann SR Iona 4.39m 14-05.00 4.39m x x Event 14 Men Long Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Nik Reardon SO Fordham 7.03m 23-00.75 6 6.88m 6.74m 7.03m 7.01m 2 Jelani Pierre SO Iona 6.98m 22-11.00 4 6.66m 6.73m 6.67m 6.98m 3 Ryan McGraw SO Fordham 6.42m 21-00.75 3 5.81m 6.09m 6.15m 6.42m 4 Andrew Byrne JR Fordham 6.23m 20-05.25 2 6.23m 6.03m 5.75m 5 Eilon Silver-Frankel JR Stony Brook 6.22m 20-05.00 1 6.11m 5.99m 5.85m 6.22m 6 Connor Mc keown FR Fordham 5.84m 19-02.00 5.84m 5.79m 5.82m 5.65m Event 15 Men Triple Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Nik Reardon SO Fordham 14.52m 47-07.75 6 14.00m 14.52m 14.17m 14.05m 2 Khadim Ndoye JR Stony Brook 13.44m 44-01.25 4 13.12m 13.20m 13.44m 3 Eilon Silver-Frankel JR Stony Brook 13.17m 43-02.50 3 13.17m 4 Ryan McGraw SO Fordham 12.57m 41-03.00 2 12.57m Event 16 Men High Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Andrew Byrne JR Fordham 1.85m 6-00.75 6 1.80 1.85 1.90 O O XXX 2 Dennis Manyeah SO La Salle J1.85m 6-00.75 4 injury before jumpof 1.80 1.85 1.95 O O X 3 Nik Reardon SO Fordham J1.85m 6-00.75 3 1.85 1.95 XO XXX 4 Connor Mc keown FR Fordham 1.80m 5-10.75 2 1.70 1.75 1.80 1.85 XO O XO XXX Event 17 Men Weight Throw ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Eric Waugh SR Manhattan 16.13m 52-11.00 6 15.91m 16.13m 15.97m 2 Alec Wargo FR Fordham 14.00m 45-11.25 4 12.96m 14.00m 13.80m 3 John Regan FR Fordham 11.75m 38-06.75 3 x 11.75m x Event 18 Men Pole Vault ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Andrew Byrne JR Fordham 3.95m 12-11.50 6 3.35 3.50 3.65 3.80 3.95 O O O XO XXO -- Connor Mc keown FR Fordham NH 2.75 XXX Event 21 Women 60 Meter Dash =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Ariel Mitchell SR La Salle 7.66q 2 2 Dana Cerbone FR Stony Brook 7.85q 1 3 Sarah Militano SR Stony Brook 7.91q 1 4 Mary Kate Kenny SR Fordham 7.97q 2 5 Kathryn Kelly SO Fordham 8.04q 1 6 Kyara Thompson SO Stony Brook 8.09q 2 7 Akajia Atkins FR Stony Brook 8.21 2 8 Mary Kate Caucci JR Fordham 8.58 1 Event 21 Women 60 Meter Dash ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Ariel Mitchell SR La Salle 7.63 6 2 Dana Cerbone FR Stony Brook 7.89 4 3 Sarah Militano SR Stony Brook 7.96 3 4 Mary Kate Kenny SR Fordham 7.99 2 5 Kyara Thompson SO Stony Brook 8.04 1 Event 39 Women 60 Meter Hurdles ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Miranda Edwards SO Stony Brook 9.12 6 2 Alyssa Oviasogie JR Stony Brook 9.35 4 3 Analise Kirby SR Stony Brook 9.58 3 4 Jillian Patterson FR Stony Brook 10.36 2 Event 23 Women 200 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Mary Kate Kenny SR Fordham 26.31 1 6 2 Desirae Osley JR La Salle 26.58 1 4 3 Sarah Militano SR Stony Brook 26.97 2 3 4 Chinque Thompson SR Stony Brook 27.19 1 2 5 Miranda Edwards SO Stony Brook 27.76 1 1 6 Akajia Atkins FR Stony Brook 28.37 2 7 Kyara Thompson SO Stony Brook 28.53 2 8 Samantha Johns-Folkes FR Iona 29.97 3 -- Dani Martino SR Iona DNF 3 Event 24 Women 400 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Tamantha Pizarro JR Iona 1:03.42 6 2 Deneka Emanuel SO Stony Brook 1:05.39 4 3 Siara Guevara FR Stony Brook 1:09.86 3 Event 25 Women 500 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Amanda Stead SO Stony Brook 1:17.35 1 6 2 Melissa Riback SR Stony Brook 1:18.48 1 4 3 Mary Chimezie JR Stony Brook 1:19.06 1 3 4 Dana Beggins SO Fordham 1:19.11 1 2 5 Gabrielle Schreib JR Fordham 1:22.36 2 1 6 Janelle Pottinger SO Stony Brook 1:22.59 2 7 Helen Connolly FR Fordham 1:22.97 2 8 Gabryelle Fanning SO Manhattan 1:24.05 2 Event 26 Women 800 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Arianna Wallace FR La Salle 2:23.75 6 2 Sarinnagh Budris SO Fordham 2:24.23 4 3 Tara Hauff FR Stony Brook 2:28.85 3 4 Dominique Valentine FR Fordham 2:28.87 2 5 Rachel Ruggiero FR Stony Brook 2:30.33 1 6 Moriah Raysor SO Iona 2:35.22 7 Leah Sassaman FR La Salle 2:38.75 8 Julia Herms JR Fordham 2:42.91 Event 27 Women 1000 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Aidan Moroz SR Fordham 3:00.86 6 2 Klaire Klemens FR Stony Brook 3:06.10 4 3 Makayla Eberly SO La Salle 3:07.05 3 4 Blake Elwood SR Fordham 3:08.64 2 5 Katarzyna Krzyzanowski JR Fordham 3:11.72 1 Event 28 Women 1 Mile Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Elizabeth Mancini FR La Salle 5:13.70 6 2 Erin Spadaccini SR Manhattan 5:17.04 4 3 Hali Ielfield FR Manhattan 5:18.18 3 4 Alexandria Ortega JR Stony Brook 5:18.55 2 5 Olivia Lazarou FR Iona 5:20.43 1 6 Kate McCormack SR Fordham 5:22.99 7 Bridget Alex FR Fordham 5:28.18 8 Maeve O'Connor SO Fordham 5:34.71 9 Allana Powlette SO La Salle 5:35.85 10 Carley Vetter FR Stony Brook 5:50.48 Event 29 Women 3000 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Laurel Fisher SR Fordham 10:15.19 6 2 Megan Connell SR La Salle 10:26.29 4 3 Kaitlyn Ohrtman JR Iona 10:26.36 3 4 Abigail Taylor SR Fordham 10:29.47 2 5 Sydney Snow JR Fordham 10:30.03 1 6 Deirdre Gilmore SO La Salle 10:37.81 7 Lexi Sciortino SO La Salle 10:39.54 8 Eleanor Mancini FR La Salle 10:44.91 9 Helena Keenan SR Iona 10:49.60 10 Kelsey Coppinger SR Fordham 11:18.45 11 Lily Hayes FR Stony Brook 11:21.05 12 Tessa Gibbons FR La Salle 11:34.73 Event 30 Women 5000 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Jessica Scheriff SR Iona 17:42.66 6 2 Angelina Grebe SR Fordham 17:58.36 4 3 Julia Flower JR Iona 18:58.55 3 4 Orlaith Moynihan JR Iona 19:00.60 2 5 Germaine Harbaugh SO Fordham 19:06.04 1 6 Shannon O'Hehir SR Iona 19:10.40 Event 31 Women 4x400 Meter Relay ========================================================================== School Finals H# Points ========================================================================== 1 Fordham 'A' 4:02.72 1 6 1) Sarinnagh Budris SO 2) Dominique Valentine FR 3) Dana Beggins SO 4) Aidan Moroz SR 2 Stony Brook 'B' 4:11.94 1 4 1) Akajia Atkins FR 2) Dana Cerbone FR 3) Mary Chimezie JR 4) Deneka Emanuel SO 3 La Salle 'A' 4:14.82 1 3 1) Desirae Osley JR 2) Ariel Mitchell SR 3) Leah Sassaman FR 4) Arianna Wallace FR 4 Fordham 'B' 4:19.97 2 2 1) Gabrielle Schreib JR 2) Helen Connolly FR 3) Maeve O'Connor SO 4) Mary Kate Caucci JR 5 Stony Brook 'C' 4:21.80 2 1 1) Lauren Glancy SR 2) Siara Guevara FR 3) Analise Kirby SR 4) Sarah Militano SR 6 Stony Brook 'A' 4:26.25 1 1) Chinque Thompson SR 2) Nallah Sutherland SO 3) Miranda Edwards SO 4) Kyara Thompson SO 7 Fordham 'C' 4:44.43 2 1) Mary Kate Kenny SR 2) Julia Herms JR 3) Germaine Harbaugh SO 4) Angelina Grebe SR Event 32 Women Distance Medley ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Fordham 'A' 12:56.36 6 1) Blake Elwood SR 2) Laurel Fisher SR 3) Kate McCormack SR 4) Bridget Alex FR 2 Stony Brook 'A' 12:58.60 4 1) Klaire Klemens FR 2) Tara Hauff FR 3) Rachel Ruggiero FR 4) Talia Guevara SR Event 33 Women Shot Put ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Alexandra Preckajlo SO Manhattan 13.58m 44-06.75 6 12.49m 13.04m 12.82m 13.58m 2 Cheyenne Lewis JR Manhattan 11.42m 37-05.75 4 10.25m FOUL 10.47m 11.42m 3 Kyria Moore FR Stony Brook 10.32m 33-10.25 3 10.18m 10.32m 10.25m 4 Cheyenne Baxter-Gregory FR Stony Brook 8.37m 27-05.50 2 8.18m 8.26m 8.37m 8.31m 5 Katherine Weiss SO La Salle 8.35m 27-04.75 1 8.00m 8.07m 7.59m 8.35m 6 Amy Lin FR Stony Brook 8.10m 26-07.00 7.79m 8.10m 7.11m 6.80m 7 Julia Kearley JR Iona 5.58m 18-03.75 5.58m x x 8 Hannah Molloy JR Iona 4.24m 13-11.00 4.24m 9 Skylar Sweet SO Iona 4.13m 13-06.75 4.13m 10 Gemma Nuttall JR Iona 3.32m 10-10.75 3.32m x Event 34 Women Long Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Jessica Bryant JR La Salle 5.33m 17-06.00 6 5.33m 2 Lauren Glancy SR Stony Brook 5.13m 16-10.00 4 4.96m 4.95m 5.12m 5.13m 3 Kaleah Miller SR La Salle 5.04m 16-06.50 3 4.71m 5.04m 4.60m 4.69m 4 Mary Kate Caucci JR Fordham 4.96m 16-03.25 2 4.96m 4.81m Event 35 Women Triple Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Jessica Bryant JR La Salle 11.27m 36-11.75 6 11.27m 10.75m 2 Kaleah Miller SR La Salle 10.75m 35-03.25 4 10.13m 10.75m 3 Mary Kate Caucci JR Fordham 10.21m 33-06.00 3 10.00m 10.21m 9.83m Event 36 Women High Jump ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Alyssa Oviasogie JR Stony Brook 1.60m 5-03.00 6 1.50 1.55 1.60 1.65 O O O XXX 2 Jillian Patterson FR Stony Brook J1.60m 5-03.00 4 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 1.60 1.65 O O O O XXO XO XXX 3 Neve Devine SR Fordham 1.50m 4-11.00 3 1.35 1.40 1.45 1.50 1.55 O O O XXO XXX 4 Samantha Johns-Folkes FR Iona 1.40m 4-07.00 2 1.35 1.40 1.45 O XXO XXX 5 Analise Kirby SR Stony Brook 1.35m 4-05.00 1 1.35 1.40 O XXX Event 37 Women Weight Throw ================================================================================= Name Year School Finals Points ================================================================================= 1 Nina Bjorkman FR Manhattan 15.25m 50-00.50 6 14.88m 13.81m 15.11m 15.25m 2 Kyria Moore FR Stony Brook 14.27m 46-10.00 4 12.28m 14.27m 13.23m 13.50m 3 Alexandra Preckajlo SO Manhattan 12.90m 42-04.00 3 12.04m 12.90m 12.02m 4 Adrianna Batista SR Fordham 12.17m 39-11.25 2 12.17m 11.93m 10.79m 9.64m 5 Cheyenne Baxter-Gregory FR Stony Brook 10.26m 33-08.00 1 9.79m 10.26m -- Amy Lin FR Stony Brook ND ND x ***************************** SCORES *************************** Women - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) Stony Brook 93 2) Fordham 64 3) La Salle 52 4) Manhattan 26 5) Iona 23 Men - Team Rankings - 18 Events Scored =============================================================================== 1) Fordham 124 2) Stony Brook 55 3) La Salle 45 4) Manhattan 20 4) Iona 20 ****************************************************************************************** WWW PLATTSYS.COM T&F MEET RESULTS ******************************************************************************************


Race Information ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates