Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:

   

Boys Varsity Individual Results ()     Boys Varsity Team Scores ()     Girls Varsity Results ()     Girls Varsity Team Scores ()    

JV Results () JV Results ()    


CTC Voc-Tech Cross Country Championships
Top Male:
Top Female:
CTC Vo-Tech Cross Country Championships
Monday Oct 15, 2018 - Wickham Park - Manchester, CT
Platt Systems Timing & Scoring - Drizzle - Fog - 59 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com


OVRL ************** FINAL ***** TEAM NAME ****SCORETEAM**
PLC Name CLS TIME PACE TEAM TEAM PLC PLC BIB
1 Donny You SR 19:48.3 6:22 WILC Wilcox tech 1 1 2881
2 Justin Graubaum JR 19:56.7 6:25 WT Windham Tech 2 1 2886
3 Jorge Agosto SR 20:05.6 6:28 WT Windham Tech 3 2 2882
4 Jacob Theriault JR 20:26.6 6:34 WT Windham Tech 4 3 2890
5 JACOB REED SO 20:26.6 6:34 ELLI Ellis Tech 5 1 496
6 Amos Kevin FR 20:31.7 6:36 PRIN Prince tech 6 1 2861
7 Alexabder Marbou SO 20:33.6 6:37 OBT Emmett O-Brien Tech 0 1 508
8 Scott Dalesio JR 20:38.7 6:38 KT Kaynor Tech 7 1 582
9 Deryck Tenesaca SR 20:39.1 6:38 ABB Henry Abbott Tech HS 8 1 567
10 Simon Nodiff JR 20:39.5 6:38 PLAT Platt Tech 9 1 649
11 Brandon Armstrong JR 20:48.4 6:41 WILC Wilcox tech 10 2 2870
12 Michael Marzano JR 20:49.6 6:42 KT Kaynor Tech 11 2 587
13 Darius Nelson SR 20:59.4 6:45 PRIN Prince tech 12 2 2863
14 Lucas Sihvonen JR 21:01.9 6:46 NORW Norwich Tech 0 1 595
15 Luis Santiago SO 21:14.0 6:50 WT Windham Tech 13 4 2889
16 TRENT MENARD SO 21:15.8 6:50 ELLI Ellis Tech 14 2 491
17 BRYANT MACURA SO 21:21.3 6:52 ELLI Ellis Tech 15 3 485
18 Noah Pearson JR 21:22.9 6:52 CT Cheney Tech 16 1 347
19 Xander Jones SO 21:27.7 6:54 WT Windham Tech 17 5 2887
20 Jagger Art JR 21:29.4 6:55 PLAT Platt Tech 18 2 596
21 Alan Rackiewicz SO 21:33.2 6:56 OBT Emmett O-Brien Tech 0 2 510
22 Isaac Nodiff JR 21:33.4 6:56 PLAT Platt Tech 19 3 648
23 JAMES ROBERT SR 21:36.4 6:57 ELLI Ellis Tech 20 4 500
24 Eric Wasman SR 21:37.4 6:57 WILC Wilcox tech 21 3 2880
25 Derek Strillacci SR 21:43.6 6:59 WILC Wilcox tech 22 4 2879
26 CALEB FERLAND SO 21:51.1 7:01 ELLI Ellis Tech 23 5 440
27 Jeremy Rivera FR 21:57.0 7:03 PRIN Prince tech 24 3 2864
28 Ulises Martinez JR 21:59.2 7:04 BULL Bullard Havens 25 1 291
29 Jose Torres SR 21:59.2 7:04 PLAT Platt Tech 26 4 2852
30 ANTHONY IVES SO 22:06.8 7:06 ELLI Ellis Tech 27 6 444
31 James Burton SR 22:09.7 7:07 GRAS Grasso Tech 28 1 521
32 Israel Arce SR 22:09.7 7:07 WILC Wilcox tech 29 5 2869
33 Keaton Jalbert SR 22:14.5 7:09 PLAT Platt Tech 30 5 646
34 Andres Garcia SO 22:16.2 7:09 PLAT Platt Tech 31 6 643
35 Kyle Bamba JR 22:16.4 7:09 JMW J. M. Wright Tech HS 0 1 572
36 Cedar Sobek SR 22:17.4 7:10 WOLC Wolcott Tech 32 1 2899
37 Yamil Resrepo FR 22:20.0 7:11 PRIN Prince tech 33 4 2865
38 Jon-Austin Olechno SR 22:20.0 7:11 CT Cheney Tech 34 2 345
39 Nocito Xavier FR 22:24.8 7:12 ABB Henry Abbott Tech HS 35 2 570
40 Thyne Lloyd FR 22:30.2 7:14 ABB Henry Abbott Tech HS 36 3 565
41 Jake Ashmore FR 22:35.9 7:16 KT Kaynor Tech 37 3 581
42 Luis Hernandez SR 22:55.3 7:22 WILC Wilcox tech 38 6 2872
43 Bryce Mcclendon SR 22:56.7 7:22 WILC Wilcox tech 39 7 2874
44 Lenny Bosco SO 22:57.1 7:23 WOLC Wolcott Tech 40 2 1200
45 Riegert Matthew JR 23:09.6 7:27 GRAS Grasso Tech 41 2 529
46 Jayden Teasley SO 23:13.1 7:28 KT Kaynor Tech 42 4 590
47 Dashaun Stewart SO 23:26.3 7:32 PRIN Prince tech 43 5 2859
48 Kyle Chamberland JR 23:31.1 7:34 GOOD Goodwin Tech 0 1 520
49 Orin Dube FR 23:34.3 7:35 GRAS Grasso Tech 44 3 523
50 Armani McIntosh SO 23:35.4 7:35 BULL Bullard Havens 45 2 292
51 Ramirez Jesus SO 23:40.5 7:37 ABB Henry Abbott Tech HS 46 4 564
52 Richard Walton FR 23:42.7 7:37 CT Cheney Tech 47 3 350
53 Francisco Garcia SO 23:46.6 7:38 JMW J. M. Wright Tech HS 0 2 575
54 Xander Galusha FR 23:48.2 7:39 WOLC Wolcott Tech 48 3 1489
55 Matt Brown FR 23:57.8 7:42 CT Cheney Tech 49 4 343
56 Addison Calsetta JR 24:12.6 7:47 ABB Henry Abbott Tech HS 50 5 537
57 JACOB IRVING JR 24:19.8 7:49 ELLI Ellis Tech 51 7 443
58 Brandon Henry SR 24:32.9 7:53 KT Kaynor Tech 52 5 586
59 Dajon Nelson FR 24:40.5 7:56 PRIN Prince tech 53 6 2862
60 Digby Barrios SR 24:42.3 7:56 ABB Henry Abbott Tech HS 54 6 534
61 Garrett Barker JR 24:49.1 7:59 WOLC Wolcott Tech 55 4 1183
62 Michael Santiago SO 24:51.6 7:59 KT Kaynor Tech 56 6 589
63 Tyshawn Jackson SO 24:54.6 8:00 PRIN Prince tech 57 7 2860
64 Jack Thomson SR 24:56.7 8:01 ABB Henry Abbott Tech HS 58 7 568
65 Alfonzo Johnson FR 25:32.4 8:13 GRAS Grasso Tech 59 4 524
66 Jesus Morales SR 25:45.1 8:17 KT Kaynor Tech 60 7 588
67 Andre Boone FR 26:14.1 8:26 CT Cheney Tech 61 5 296
68 Brandon Cowles JR 26:22.5 8:29 WOLC Wolcott Tech 62 5 1488
69 Alex Potochniak JR 26:27.6 8:30 GRAS Grasso Tech 63 5 532
70 Ben Srednicki SO 26:31.7 8:32 GRAS Grasso Tech 64 6 533
71 Angel Wylie SO 26:32.6 8:32 WT Windham Tech 65 6 2891
72 Jeremiah Wynter SR 28:25.3 9:08 BULL Bullard Havens 66 3 295
73 Christian Piccini SO 28:49.0 9:16 WOLC Wolcott Tech 67 6 2896
74 Ryan Nix SO 28:54.6 9:18 GRAS Grasso Tech 68 7 531
75 Xander Lancey SO 29:15.8 9:24 NORW Norwich Tech 0 2 593
76 Richard Edwards SR 29:19.3 9:26 BULL Bullard Havens 69 4 288
77 Kieran Blackburn JR 29:20.7 9:26 NORW Norwich Tech 0 3 591
78 Aiden Reynolds JR 29:35.1 9:31 WOLC Wolcott Tech 70 7 2897
79 Marquis Feliciano SR 29:37.1 9:31 BULL Bullard Havens 71 5 289
80 Tev Cortez SO 29:39.7 9:32 WT Windham Tech 72 7 2884
81 Avante Theordore SR 30:02.3 9:39 BULL Bullard Havens 73 6 294
82 Dylan Rice FR 30:08.8 9:41 NORW Norwich Tech 0 4 594
   

Boys Varsity Individual Results ()     Boys Varsity Team Scores ()     Girls Varsity Results ()     Girls Varsity Team Scores ()    

JV Results () JV Results ()    

Top Male:

Top Female:

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates