Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:

   

Race Information ()     Boys Individual Results ()     Girls Individual Results ()     Girls Team Scores ()    

Boys Team Scores ()

FAA Cross Country Mega Meet 2
Top Male:
Top Female:
FAA Cross Country Inter League Meet 2
Wednesday Oct 3, 2018 - Brunswick School - Greeenwich CT
Platt Systems Timing & Scoring - Cloudy Skies - 73 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

FAA Cross Country Inter League Meet 2 Wednesday Oct 3, 2018 - Brunswick School - Greeenwich CT Platt Systems Timing & Scoring - Cloudy Skies - 73 degrees Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com ******************************************************************************************** BOYS TEAM SCORES PLATTSYS.COM ******************************************************************************************** Plc Team Name Total | 1 2 3 4 5 (6) (7) | ====================================================================================== 1 Hopkins School 20 = 1 2 3 4 10 (12) (13) Total Time: 1:34:05.5 ( 42) ( 18:49.1) Nicolas Burtson; Charles Mason; David Judd; Connor Hartigan; William Cooper; Alexander Hughes; Joseph Stauff; ====================================================================================== 2 Brunswick School 50 = 5 6 7 11 21 (22) (31) Total Time: 1:40:03.7 ( 12) ( 20:01.7) Andres Jasson; Kyle Raker; Chris Ramos; Matty Goodman; Ryan Heinzerling; Charlie Ciporin; Nick Wolanske; ====================================================================================== 3 Rye Country Day 110 = 8 9 23 33 37 (39) (40) Total Time: 1:45:55.8 ( 16) ( 21:11.2) Aaron Serianni; Connor Marrs; Chris Suter; JB Russo; Kyle Mandell; Yuto Abe; Benjamin Schwab; ====================================================================================== 4 Masters School 122 = 14 18 26 29 35 (38) (45) Total Time: 1:47:04.5 ( 11) ( 21:25.9) Logan Schiciano; Max Levy; Mike Van Demark; Michael Garcia; Joseph Goldstein; Jonah Ginsburg; Christopher Barnaby; ====================================================================================== 4 Greens Farms Acad 122 = 16 17 19 34 36 (41) (43) Total Time: 1:46:46.8 ( 18) ( 21:21.4) Larson Palmgren; Will MaGrone; Connor Minson; Charlie Brohnasch; Jonty Hammer; Andrew Audemard; Ben OBrien; ====================================================================================== 6 King 139 = 15 20 30 32 42 (46) (47) Total Time: 1:48:36.5 ( 15) ( 21:43.3) John Kennedy; Dean Kaduboski; Davis Shattan; Billy Bennett; John Russell; JC Fredette; Sam Hillenmeyer; ====================================================================================== 7 St. Lukes School 148 = 24 25 27 28 44 (48) (49) Total Time: 1:49:31.5 ( 10) ( 21:54.3) Jackson Hart; Brian Gall; Jamie Ullman; Danny Gall; Christian Pizzarelli; Harlan Alford; Aidan Gunn; ====================================================================================== ******************************************************************************************** GIRLS TEAM SCORES PLATTSYS.COM ******************************************************************************************** Plc Team Name Total | 1 2 3 4 5 (6) (7) | ====================================================================================== 1 Hopkins School 49 = 3 5 6 7 28 (29) (30) Total Time: 1:54:07.9 ( 26) ( 22:49.6) Maliya Ellis; Hannah Szabo; Elena Brennan; Kaitlin Forman; Mei Han; Ranease Brown; Amy Zhang; ====================================================================================== 2 Greenwich Acad 66 = 2 8 11 12 33 (37) (43) Total Time: 1:57:08.9 ( 11) ( 23:26.8) Cora Creighton; Elena Tan; Julia Howe; Kate Anderson; Clea Ramos; Sydney Pittignano; Anji Van Biesen; ====================================================================================== 3 Sacred Heart 73 = 1 13 18 20 21 (24) (25) Total Time: 1:57:44.7 ( 19) ( 23:33.9) Grace Lillis; Ursula Vollmer; Gabby Davitch; Cecilia Duncan; MaryAnne Gallagher; Elisa Howard; Anissa Arakal; ====================================================================================== 4 School Holy Child 94 = 10 15 16 26 27 (39) (48) Total Time: 2:01:43.8 ( 11) ( 24:21.8) Dannie Bell; Hannah Oshea; Alanna Kelly; Lizzie Ford; Emily Clemens; Ashley Clemens; Emilia Ponce-ocampo; ====================================================================================== 5 Greens Farms Acad 99 = 4 9 17 31 38 (42) Total Time: 2:02:13.8 ( 6) ( 24:27.8) Caroline McCall; Haley Nilsson; Kira McCreesh; Palmgren Georgia; Katherine Gabriele; Kaitlin Reed; ====================================================================================== 6 Rye Country Day 130 = 19 22 23 32 34 (35) (41) Total Time: 2:06:08.9 ( 12) ( 25:14.8) Katie Farrell; Kyra Riedel; Olivia Nash; Sarah Colin; Maya Kini; Arly Rodriguez; Lauren Mian; ====================================================================================== 7 Masters School 200 = 14 44 45 46 51 (52) Total Time: 2:21:41.8 ( 6) ( 28:20.4) Brenna Hazen; Alana Gould; Shing Ru Chew; Clara Kolker; Kate Stein; Emma Goodman; ====================================================================================== 8 King 222 = 36 40 47 49 50 Total Time: 2:23:28.1 ( 5) ( 28:42.6) Mallory Ehlers; Emily Barnard; Jansen Christine; Madeline Bramel; Sarah Kadlick; ====================================================================================== ******************************************************************************************** PLATTSYS.COM RESULTS ********************************************************************************************

   

Race Information ()     Boys Individual Results ()     Girls Individual Results ()     Girls Team Scores ()    

Boys Team Scores ()

Top Male:

Top Female:

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates