Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


10K Race Results ()     10K Division Results ()     5K Race Results ()    


S Windsor Bissell Ferry 10K Road Races
Top Male: 1. John Snow 2. Anthony Gonsalves 3. Chris Dufresne 4. Joseph Hallisey 5. Greg Paul
Top Female: 1. Shannon Murphy 2. Amber Albe 3. Kayte Wheeler 4. Gwen Unterstein 5. Kristin Uznanski
Bissell Ferry 5K/10K Road Races
Saturday Sept 29, 2018 - Main Street - S Windsor CT
Platt Systems Timing & Scoring - Sunny Clear Skies - 60 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : John Snow Overall Female: Shannon Murphy

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 John Snow 27M M2029 Cheshire CT 36:43 5:54 1/4 7
2 Anthony Gonsalves 28M M2029 Berlin CT 37:41 6:03 2/4 16
3 Chris Dufresne 39M M3039 Windsor Locks CT 39:47 6:24 1/8 15
4 Joseph Hallisey 54M M5059 Glastonbury CT 40:24 6:30 1/9 516
5 Greg Paul 35M M3039 Glastonbury CT 40:48 6:33 2/8 10
6 Ethan Freedman 25M M2029 South Windsor CT 42:06 6:46 3/4 546
7 Chris Lundberg 36M M3039 West Hartford CT 43:59 7:04 3/8 523
8 Kevin Uznanski 47M M4049 Manchester CT 44:42 7:11 1/4 537
9 Shannon Murphy 22F F2029 Willimantic CT 44:55 7:13 1/5 527
10 Amber Albe 21F F2029 Wallingford CT 47:44 7:40 2/5 501
11 Timothy Loftus 52M M5059 Manchester CT 48:56 7:52 2/9 25
12 Chris Lindahl 35M M3039 Vernon Rockville CT 49:12 7:55 4/8 522
13 Bill Dougherty 52M M5059 Ellington CT 49:16 7:55 3/9 548
14 Christopher Clark 30M M3039 Newington CT 49:19 7:56 5/8 509
15 Kurt DeGuzman 58M M5059 New Haven CT 49:43 8:00 4/9 18
16 Bill Bourgoin 47M M4049 Ellington CT 50:02 8:03 2/4 504
17 Kayte Wheeler 34F F3039 Leland NC 50:07 8:03 1/5 541
18 Gwen Unterstein 47F F4049 Ellington CT 50:35 8:08 1/11 547
19 Kristin Uznanski 47F F4049 Manchester CT 51:39 8:18 2/11 538
20 Fred Hughes 53M M5059 South Windsor CT 51:45 8:19 5/9 11
21 Brian Curtin 35M M3039 South Windsor CT 52:38 8:28 6/8 513
22 Glenn Zinn 55M M5059 South Windsor CT 52:52 8:30 6/9 543
23 Debra Burch 47F F4049 South Windsor CT 55:55 8:59 3/11 505
24 Chantal Lallier 48F F4049 Ellington CT 56:21 9:04 4/11 521
25 Leticia Jacquet 38F F3039 West Hartford CT 57:02 9:10 2/5 519
26 Jennifer Welker 45F F4049 Tariffville CT 57:46 9:17 5/11 540
27 Rachel Smith 31F F3039 West Hartford CT 57:53 9:18 3/5 530
28 Patrick Warren 28M M2029 West Hartford CT 57:54 9:19 4/4 539
29 Rick Zitkus 54M M5059 South Windsor CT 58:17 9:22 7/9 544
30 Mark Mierzejewski 37M M3039 Berlin CT 58:52 9:28 7/8 524
31 Stephen Burrows 51M M5059 Stratford CT 59:10 9:31 8/9 506
32 Victoria Hehre 31F F3039 Enfield CT 59:57 9:38 4/5 517
33 Ethan Traineanu 32M M3039 Enfield CT 59:57 9:38 8/8 534
34 Todd Bergstrom 46M M4049 Ellington CT 1:00:00 9:39 3/4 503
35 Katie Corliss 28F F2029 Hopkinton MA 1:00:29 9:44 3/5 510
36 Elisha Homich 27F F2029 Manchester CT 1:00:54 9:48 4/5 518
37 Jennifer DiFranco 43F F4049 Enfield CT 1:00:56 9:48 6/11 545
38 James Kacmarcik 61M M6069 South Windsor CT 1:01:02 9:49 1/3 520
39 Timothy Dennis 60M M6069 Ellington CT 1:03:00 10:08 2/3 514
40 Marybeth Murdoch 48F F4049 South Windsor CT 1:04:53 10:26 7/11 526
41 Joanne Oliver 53F F5059 South Windsor CT 1:04:55 10:26 1/1 528
42 Beth Gard 44F F4049 South Windsor CT 1:05:05 10:28 8/11 515
43 Kristine Uveges 41F F4049 North Granby CT 1:06:43 10:44 9/11 535
44 Paul Uveges 41M M4049 North Granby CT 1:06:47 10:44 4/4 536
45 Jean Mumley 41F F4049 South Windsor CT 1:07:01 10:47 10/11 525
46 Mark Cote 50M M5059 Manchester CT 1:07:22 10:50 9/9 511
47 Nicole Wzorek 29F F2029 Westfield MA 1:09:00 11:06 5/5 542
48 Jennifer Crowley 42F F4049 South Windsor CT 1:09:24 11:10 11/11 512
49 Hannah Syme 31F F3039 Willington CT 1:16:00 12:13 5/5 532
50 Robert Averill 68M M6069 Shelburne MA 1:17:54 12:32 3/3 502

10K Race Results ()     10K Division Results ()     5K Race Results ()    

Top Male: 1. John Snow 2. Anthony Gonsalves 3. Chris Dufresne 4. Joseph Hallisey 5. Greg Paul

Top Female: 1. Shannon Murphy 2. Amber Albe 3. Kayte Wheeler 4. Gwen Unterstein 5. Kristin Uznanski

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates