Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()     Division Results ()    

Officer Brian Aselton Snow Dash 5K
Aselton Snow Dash 5K Road Race
Sunday Jan 6, 2019 - Langford School -East Hartford CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Sunny - 39 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Aselton Snow Dash 5K Road Race Sunday Jan 6, 2019 - Langford School -East Hartford CT Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Sunny - 39 degrees Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : Stephen Paddock Overall Female: Melissa Stellato ****************************************************************************************** PLATTSYS.COM RESULTS SAT MARCH 9,2019 - MARCH MADNESS 5K ON MAIN - S WINDSOR CT MON SEPT 2, 2019 - PURPLE HEART HALF MARATHON AND 5K - S WINDSOR CT ***************************************************************************************** DIVISI DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ====== ** FEMALE RESULTS: 17 and under ** 1 Jenna Daly 16F F0017 Windsor Locks CT 21:08 381 2 Lilah Devine 17F F0017 Rocky Hill CT 22:01 45 3 Jenna VanRyn 12F F0017 North Granby CT 23:47 2448 ** FEMALE RESULTS: 18 to 29 ** 1 Kelly Labanara 25F F1829 Chaplin CT 20:31 44 2 Lauren Lumley 26F F1829 Sarasota FL 21:20 816 3 Krista Iwanicki 21F F1829 Granby CT 21:57 797 ** FEMALE RESULTS: 30 to 39 ** 1 Melissa Stellato 36F F3039 South Windsor CT 18:35 2443 2 Elizabeth Wright 38F F3039 Newington CT 23:52 2456 3 Tammi House 38F F3039 Windsor CT 24:38 793 ** FEMALE RESULTS: 40 to 49 ** 1 Linda Spooner 44F F4049 Sturbridge MA 20:11 6 2 Marcy Withington 49F F4049 Old Lyme CT 21:29 110 3 Larissa Giordano 41F F4049 Southington CT 21:36 786 ** FEMALE RESULTS: 50 to 59 ** 1 Kathleen Shaw 51F F5059 East Hartland CT 20:37 11 2 Barbara Graf 59F F5059 Leeds MA 26:15 788 3 Denise Seney 58F F5059 Vernon CT 26:20 32 ** FEMALE RESULTS: 60 to 69 ** 1 Debbie Perry 62F F6069 Plantsville CT 25:24 837 2 Kathy Thornton 60F F6069 Manchester CT 26:13 3 3 Susan Leslie 69F F6069 S Windsor CT 26:21 94 ** FEMALE RESULTS: 70 to 79 ** 1 Janit Romayko 73F F7079 East Hartford CT 30:57 872 2 Sandy Wade 70F F7079 Durham CT 44:42 2452 ***************************** AGE DIVISIONS MALE ****************************************************** DIVISI DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ====== ** MALE RESULTS: 17 and under ** 1 Jack Lynam 15M M0017 Suffield CT 17:43 817 2 John Bazaar 16M M0017 Cheshire CT 19:02 361 3 Matthew Woodward 11M M0017 Vernon CT 19:05 107 ** MALE RESULTS: 18 to 29 ** 1 Stephen Paddock 24M M1829 Glastonbury CT 15:48 108 2 Logan Edwards 22M M1829 Avon CT 22:43 385 3 Matthew Larson 29M M1829 Manchester CT 25:51 810 ** MALE RESULTS: 30 to 39 ** 1 Brian Sperlongano 38M M3039 North Kingstow RI 20:24 2441 2 De Zhi Huang 31M M3039 Newport RI 21:52 48 3 Tom Felice 30M M3039 S Windsor CT 22:12 17 ** MALE RESULTS: 40 to 49 ** 1 Doug Levens 48M M4049 Cheshire CT 19:21 812 2 Quinn Handler 44M M4049 Naugatuck CT 19:26 39 3 Ryan Olschefskie 41M M4049 Glastonbury CT 20:38 831 ** MALE RESULTS: 50 to 59 ** 1 John Minervino 55M M5059 Higganum CT 20:23 5 2 Jay Seney 58M M5059 Vernon CT 21:11 33 3 David Hanson 58M M5059 E Longmeadow MA 21:30 95 ** MALE RESULTS: 60 to 69 ** 1 Jeff Thornton 60M M6069 Manchester CT 22:06 4 2 Ian Roberts 60M M6069 Bolton CT 22:32 43 3 John McGrane 62M M6069 Farmington CT 22:32 102 ** MALE RESULTS: 70 to 79 ** 1 Tony Hollister 71M M7079 Glastonbury CT 24:38 35 2 Jim Henderson 72M M7079 Manchester CT 26:43 15 3 Tom Baker 75M M7079 Oakdale CT 27:13 13 ** MALE RESULTS: 80 to 89 ** 1 William Gagnon 82M M8089 Old Saybrook CT 49:30 399 ****************** MALE POLICE OFFICE DIVISION ********************************************** FINAL BIB Name A/S DIV CITY ST TIME BIB ==== =========================== ==== ==== ====================== ======= ===== 93 Andrew Barton 53 M 5059 Bristol CT 22:50 93 PO 350 John Aselton 48 M 4049 Glastonbury CT 27:54 350 PO 882 Devonte Savage 24 M 1829 Wolcott CT 30:41 882 PO 792 Marc Hoffower 26 M 1829 Putnam CT 30:42 792 PO 384 Sean Doyle 24 M 1829 Manchester CT 30:43 384 PO 377 Craig Cote 22 M 1829 Wolcott CT 30:44 377 PO 26 Ed Yergeau 65 M 6069 Manchester CT 48:38 26 PO ****************** FEMALE POLICE OFFICE DIVISION ********************************************** FINAL BIB Name A/S DIV CITY ST TIME BIB ==== =========================== ==== ==== ====================== ======= ===== 85 Linda Glimpse 37 F F3039 New Britain CT 29:39 85 PO 880 Shelby Saleeba 30 F 3039 Middletown CT 30:42 880 PO 358 Kelly Baerga 48 F 4049 Middletown CT 32:11 358 PO 395 Amy Forgea 30 F 3039 Rensselaer NY 34:17 395 PO ****************************************************************************************** WWW PLATTSYS.COM ******************************************************************************************


Race Results ()     Division Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates