Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()     Division Results ()    


Team Johnson 5k Road Race
Top Male: 1. Mario Vazquez 2. Michael Keenan 3. Joseph Migliore II 4. Jack Vendetti 5. William Brubaker
Top Female: 1. Jennifer Bosso 2. Erin Cabelus 3. Lauren Burns 4. Andrea Sadowski 5. Anna Dubiel
Team Johnson 5K Road Race
Sunday April 28, 2019 - Walnut Hill Park - New Britain CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Overcast - 45 degrees - - USATF Certified 5K
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Mario Vazquez Overall Female: Jennifer Bosso

*************************************************************************************
PLATTSYS.COM RESULTS

Rails to Trails Firecracker 5K, Church Street, Vernon, CT, Saturday July 6, 2019 - 9 am

Andover Rails to Trails Bridge Run 5K, Senior Center - Center Street, Andover, CT - 6:30 PM

Purple Heart Half-Marathon & 5K, S Windsor, CT, Monday Sept 2, 2019 - 8 am

New Years Day Celebration of Life 5K, S Windsor, CT - Wednesday Jan 1, 2020 - 10 am

*************************************************************************************


OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Mario Vazquez 40M M4049 New Britain CT 16:49 5:25 1/10 420
2 Michael Keenan 46M M4049 S Glastonbury CT 19:53 6:24 2/10 433
3 Joseph Migliore II 38M M3039 Meriden CT 20:56 6:44 1/6 126
4 Jack Vendetti 10M M0010 Newington CT 21:37 6:57 1/6 421
5 William Brubaker 63M M6069 Cheshire CT 21:39 6:58 1/3 363
6 Kevin Markowski 61M M6069 Middletown CT 21:54 7:02 2/3 122
7 Matthew Liz 21M M1829 Farmington CT 23:23 7:31 1/3 437
8 Kyle Chamberland 16M M1117 Bristol CT 23:30 7:33 1/12 117
9 Jonathan Da Costa 22M M1829 Newington CT 23:51 7:40 2/3 371
10 Jennifer Bosso 46F F4049 Berlin CT 24:03 7:44 1/10 360
11 Brian Reeves 45M M4049 Southington CT 24:15 7:48 3/10 403
12 John Mattie 61M M6069 New York NY 24:23 7:50 3/3 431
13 Erin Cabelus 34F F3039 Berlin CT 24:41 7:56 1/14 365
14 Marc Tardiff 37M M3039 East Hampton CT 24:51 7:59 2/6 425
15 Donny King 0M M0000 Newington CT 25:06 8:04 1/1 135
16 Harlens Feliz 14M M1117 Bristol CT 25:08 8:05 2/12 131
17 Lauren Burns 30F F3039 Wethersfield CT 25:15 8:07 2/14 364
18 Ryan Ogren 14M M1117 Southington CT 26:21 8:28 3/12 435
19 Chris Cumba 17M M1117 New Britain CT 26:22 8:29 4/12 440
20 Andrea Sadowski 44F F4049 Berlin CT 26:39 8:34 2/10 409
21 Anna Dubiel 36F F3039 Rocky Hill CT 26:41 8:35 3/14 120
22 Brandon Sadowski 9M M0010 Berlin CT 26:41 8:35 2/6 410
23 Kristy Olson 39F F3039 Plantsville CT 26:48 8:37 4/14 400
24 Michael Thompson 50M M5059 Norwalk CT 26:55 8:39 1/5 414
25 Jay Vargas 18M M1829 Bristol CT 26:57 8:40 3/3 429
26 Chris Throwe 47M M4049 Burlington CT 27:01 8:41 4/10 415
27 Jimmy Vendetti 13M M1117 Newington CT 27:07 8:43 5/12 422
28 John Annear 32M M3039 Middletown CT 28:02 9:01 3/6 351
29 David Kitzman 41M M4049 West Hartford CT 28:10 9:03 5/10 426
30 David Bosso 44M M4049 Berlin CT 28:16 9:05 6/10 359
31 Dave Yadach 51M M5059 Avon CT 28:28 9:09 2/5 424
32 Chris Chute 43M M4049 New Britain CT 28:48 9:16 7/10 438
33 Zachary Sadowski 9M M0010 Kensington CT 28:56 9:18 3/6 411
34 Kristen Brault 51F F5059 Haddam CT 29:06 9:21 1/1 362
35 David Brault 52M M5059 Haddam CT 29:08 9:22 3/5 361
36 Maggie Woods 13F F1117 Newington CT 29:51 9:36 1/2 439
37 Janalyn Weber 10F F0010 Berlin CT 29:52 9:36 1/5 423
38 Wallace Becker 50M M5059 Coventry CT 29:53 9:37 4/5 354
39 S. Kizilski 10F F0010 Berlin CT 29:55 9:37 2/5 386
40 Matt Walling 14M M1117 Plantsville CT 29:59 9:38 6/12 436
41 Alexis Mollica 27F F1829 Berlin CT 30:10 9:42 1/8 396
42 Kate Bellmore 35F F3039 Hamden CT 30:11 9:42 5/14 355
43 Sarah Murphy 25F F1829 Middletown CT 30:12 9:43 2/8 397
44 Kaylie Corjulo 25F F1829 Southington CT 30:12 9:43 3/8 369
45 Nolan Cameron 9M M0010 Berlin CT 30:19 9:45 4/6 368
46 David Rosado 8M M0010 New Britain CT 30:20 9:45 5/6 313
47 Isaiah Caro 16M M1117 New Britain CT 30:30 9:48 7/12 434
48 Mark Finan 37M M3039 E Hartford CT 30:57 9:57 4/6 147
49 RAEGAN Aberle 8F F0010 Gales Ferry CT 31:45 10:13 3/5 349
50 Melissa Olson 43F F4049 Plantsville CT 32:07 10:20 3/10 401
51 Jessie Ruzbasan 45F F4049 Canton CT 32:10 10:21 4/10 408
52 Penny Becker 45F F4049 Coventry CT 32:57 10:36 5/10 353
53 Jeth Henderson 26F F1829 New Britain CT 33:18 10:43 4/8 128
54 Marco Dacosta 12M M1117 New Britain CT 33:25 10:45 8/12 132
55 William Reeves 13M M1117 Southington CT 34:04 10:57 9/12 405
56 Ben Thomas 14M M1117 Southington CT 34:05 10:58 10/12 428
57 Lindsey Marshall 38F F3039 West Hartford CT 34:56 11:14 6/14 391
58 Carolyn May 39F F3039 Middletown CT 35:00 11:15 7/14 392
59 Jacob Johnson 7M M0010 Berlin CT 35:19 11:21 6/6 381
60 Alissa Goguen 39F F3039 New Hartford CT 35:56 11:33 8/14 375
61 Robyn Taylor 44F F4049 Plantsville CT 36:03 11:36 6/10 432
62 Jodi Roderick 47F F4049 New Britain CT 37:00 11:54 7/10 407
63 Mary Beth Kelliher 44F F4049 Newington CT 37:11 11:57 8/10 385
64 Dale Mccurry 44M M4049 East Lyme CT 37:11 11:57 8/10 393
65 Christie Fiori 25F F1829 Rocky Hill CT 37:54 12:11 5/8 374
66 Abigael Dilaire 35F F3039 W Hartford CT 38:15 12:18 9/14 125
67 Sean RIley 34M M3039 E Hartford CT 38:48 12:29 5/6 329
68 Alyssa Curtin 25F F1829 West Hartford CT 39:08 12:35 6/8 370
69 David Hemme 30M M3039 New Britain CT 39:08 12:35 6/6 427
70 Carlos Villarini 50M M5059 New Britain CT 39:09 12:36 5/5 119
71 Joseph Body 45M M4049 W Hartford CT 39:10 12:36 9/10 118
72 Natasha Judge 37F F3039 New Britain CT 39:50 12:49 10/14 384
73 Erica Aberle 37F F3039 Gales Ferry CT 39:56 12:51 11/14 348
74 Madison Romano 18F F1829 Longmeadow MA 40:56 13:10 7/8 140
75 Rylan Krusiewicz 8F F0010 Wethersfield CT 40:56 13:10 4/5 388
76 Jennifer McDougal 34F F3039 E Hartford CT 40:59 13:11 12/14 316
77 Jennifer Finan 34F F3039 E Hartford CT 41:00 13:11 13/14 141
78 Jessica LaFrance 28F F1829 Waterbury CT 42:17 13:36 8/8 390
79 Isabella Hancock 17F F1117 Southington CT 43:18 13:56 2/2 430
80 William Hancock 47M M4049 Bristol CT 43:19 13:56 10/10 139
81 Jennifer Throwe 44F F4049 Burlington CT 43:53 14:07 9/10 416
82 Colleen Krusiewicz 39F F3039 Wethersfield CT 44:52 14:26 14/14 387
83 Teegan Krusiewicz 9F F0010 Wethersfield CT 44:53 14:26 5/5 389
84 CARSON Aberle 12M M1117 Gales Ferry CT 59:31 19:09 11/12 347
85 SAMUEL Aberle 12M M1117 Gales Ferry CT 59:32 19:09 12/12 350
86 Anne Irvine 41F F4049 Avon CT 1:03:32 20:27 10/10 378

Race Results ()     Division Results ()    

Top Male: 1. Mario Vazquez 2. Michael Keenan 3. Joseph Migliore II 4. Jack Vendetti 5. William Brubaker

Top Female: 1. Jennifer Bosso 2. Erin Cabelus 3. Lauren Burns 4. Andrea Sadowski 5. Anna Dubiel

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates