Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:

   

5 Mile Race Results ()     5K Race Results ()     5K Division Results ()     5 Mile Diviion Results ()    

Y Cup 1 Mile Results ()


Apple Harvest Festival 5 Mile Road Race
Top Male: 1. Matthew Walker 2. John Longo 3. Kieran Condon 4. William Flugrad 5. Mario Longo
Top Female: 1. Kristin Lopa 2. Larissa Giordano 3. Vanessa Greaney 4. Christie Kania 5. Catherine Myers
Southington Apple Harvest Festival 5 Mile Road Race
Sunday Oct 6, 2019 - Southington Town Green -Southington CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Cloudy 60 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Matthew Walker Overall Female: Kristin Lopa

******************************************************************************

PLATTSYS.COM RESULTS

NEW YEARS CELEBRATION OF LIFE 5K -S Windsor CT - Jan 1, 2020 at 10 am

******************************************************************************

OVERALL GUN NET DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Matthew Walker 26M M2029 Newington CT 25:07 25:07 5:01 1/17 117
2 John Longo 31M M3039 Arlington MA 27:56 27:56 5:35 1/43 1
3 Kieran Condon 42M M4049 Milton MA 29:13 29:13 5:50 1/47 329
4 William Flugrad 34M M3039 Framingham MA 29:14 29:12 5:50 2/43 213
5 Mario Longo 47M M4049 Cheshire CT 29:30 29:29 5:54 2/47 295
6 Tim Chambers 28M M2029 WEST HARTFORD CT 29:38 29:36 5:55 2/17 101
7 Scott Maxwell 39M M3039 Plaistow NH 29:50 29:49 5:58 3/43 115
8 Bill Zielinski 42M M4049 Southington CT 29:58 29:57 5:59 3/47 234
9 Ben Spaulding 37M M3039 Medford MA 30:02 30:01 6:00 4/43 19
10 Nicholai Dalidowitz 36M M3039 Newington CT 30:20 30:20 6:04 5/43 267
11 Erik Kastner 40M M4049 Southington CT 31:14 31:12 6:14 4/47 100
12 Pat Rosin 37M M3039 Plantsville CT 31:22 31:21 6:16 6/43 94
13 Michael Simarder 32M M3039 Arlington MA 31:37 31:35 6:19 7/43 305
14 Jim Rosenberger 29M M2029 waterford CT 31:45 31:44 6:21 3/17 321
15 Eric Nordquist 44M M4049 West Hartford CT 32:05 32:03 6:25 5/47 204
16 Keith Egan 49M M4049 SOUTHINGTON CT 32:12 32:09 6:26 6/47 96
17 William Liebler 46M M4049 Southington CT 32:18 32:17 6:27 7/47 217
18 Kevin Vellturo 31M M3039 WEST HARTFORD CT 32:33 32:31 6:30 8/43 153
19 Kristin Lopa 35F F3039 Southington CT 33:05 33:04 6:37 1/58 142
20 Brendan Missett 33M M3039 Washington DC 33:30 33:26 6:42 9/43 309
21 Larissa Giordano 42F F4049 SOUTHINGTON CT 33:34 33:32 6:42 1/37 188
22 Colin Missett 34M M3039 BOSTON MA 33:35 33:32 6:43 10/43 182
23 Patrick Turek 30M M3039 SOUTHINGTON CT 33:36 33:34 6:43 11/43 160
24 Carson Zielinski 13M M1015 Southington CT 33:36 33:34 6:43 1/6 141
25 Francisco Gomes 45M M4049 Hartford CT 33:37 33:36 6:43 8/47 314
26 Cory MacLeod 34M M3039 PROSPECT CT 33:40 33:38 6:44 12/43 93
27 Christian Winkley 44M M4049 Hartford CT 33:42 33:42 6:44 9/47 252
28 Will Flanigan 13M M1015 Southington CT 33:44 33:43 6:44 2/6 247
29 Charlie Scanlon 26M M2029 SIMSBURY CT 33:45 33:42 6:45 4/17 236
30 Matt Blanchette 36M M3039 Cromwell CT 34:00 33:56 6:48 13/43 125
31 Mark Reider 55M M5059 Rocky Hill CT 34:00 33:59 6:48 1/19 92
32 Vanessa Greaney 37F F3039 Cheshire CT 34:37 34:35 6:55 2/58 271
33 Matthew Cocco 37M M3039 SOUTHINGTON CT 34:49 34:46 6:57 14/43 192
34 Christie Kania 39F F3039 southington CT 35:14 35:12 7:02 3/58 400
35 Catherine Myers 20F F2029 Westbrook CT 35:20 35:15 7:04 1/26 164
36 Christopher Regalbuti 13M M1015 Southington CT 35:56 35:54 7:11 3/6 210
37 Lawrence Regan 53M M5059 Wallingford CT 35:57 35:52 7:11 2/19 111
38 Kim Muravyev 32M M3039 Stamford CT 36:13 35:12 7:14 15/43 286
39 Peter Callahan 32M M3039 Southington CT 36:27 36:21 7:17 16/43 307
40 John Battista 40M M4049 Woodside NY 36:32 36:20 7:18 10/47 15
41 Jonathan Potter 49M M4049 Southington CT 36:37 36:30 7:19 11/47 127
42 Ulrich Bohrn 33M M3039 New Haven CT 36:37 36:34 7:19 17/43 136
43 Shauna Falvey 36F F3039 SOUTHINGTON CT 36:43 36:37 7:20 4/58 36
44 Henryk Gubelski 51M M5059 Poland OH 36:54 36:52 7:22 3/19 324
45 Daniel Olsen 32M M3039 Southington CT 37:11 37:05 7:26 18/43 45
46 Anthony Kosior 48M M4049 Southington CT 37:11 37:08 7:26 12/47 239
47 Samuel Herman 34M M3039 Granby CT 37:15 37:09 7:27 19/43 83
48 John Rosenberger 59M M5059 Plantsville CT 37:17 37:12 7:27 4/19 173
49 Chris Arnold 33M M3039 Manchester CT 37:18 37:10 7:27 20/43 240
50 Dan Barroso 32M M3039 chicopee MA 37:19 36:59 7:27 21/43 332
51 Jessica Crandall 40F F4049 BERLIN CT 37:27 37:22 7:29 2/37 266
52 John Etter 51M M5059 Southington CT 37:30 37:29 7:30 5/19 64
53 Michael Regan 36M M3039 Windsor CT 37:33 37:22 7:30 22/43 229
54 Richard Fielding 40M M4049 EAST HAMPTON CT 37:37 37:29 7:31 13/47 303
55 Karen Donorfio 38F F3039 Southington CT 37:52 37:45 7:34 5/58 144
56 Kevin Skinnon 40M M4049 Meriden CT 37:54 37:41 7:34 14/47 273
57 Erik Mattheis 40M M4049 Burlington CT 37:56 37:49 7:35 15/47 237
58 John Canora 67M M6069 NEW BRITAIN CT 37:58 37:54 7:35 1/11 27
59 Geoff Ricciardelli 41M M4049 EAST HAMPTON CT 38:02 37:55 7:36 16/47 232
60 Jason Freeman 46M M4049 SOUTHINGTON CT 38:09 38:05 7:37 17/47 34
61 Lily Carnright 43F F4049 Southington CT 38:18 37:59 7:39 3/37 319
62 Bob Huckins 66M M6069 SOUTHINGTON CT 38:19 38:14 7:39 2/11 248
63 Jason Morrill 45M M4049 Woodbridge CT 38:19 38:17 7:39 18/47 146
64 Steve Gath 34M M3039 Beverly MA 38:19 38:14 7:39 23/43 221
65 Christopher Tasker 42M M4049 Plantsville CT 38:21 38:13 7:40 19/47 28
66 Jason Pekrul 35M M3039 Southington CT 38:26 38:15 7:41 24/43 312
67 Christopher Poulos 44M M4049 Plantsville CT 38:31 38:28 7:42 20/47 37
68 Tara Pucci 41F F4049 Southington CT 38:31 38:30 7:42 4/37 243
69 Laura Summers 47F F4049 Southington CT 38:31 38:27 7:42 5/37 78
70 Andriy Shevchuk 38M M3039 Brookfield CT 38:39 38:39 7:43 25/43 4
71 Jon Burdeshaw 45M M4049 Plantsville CT 38:41 38:36 7:44 21/47 288
72 Ken Paprzyca 51M M5059 Southington CT 38:42 38:29 7:44 6/19 199
73 Emma Dean 60F F6069 Southington CT 38:43 38:39 7:44 1/6 298
74 Victoria Fielding 37F F3039 East Hampton CT 38:44 38:37 7:44 6/58 302
75 Jennifer Wight 42F F4049 Meriden CT 38:45 38:33 7:45 6/37 238
76 Billy Liebler 13M M1015 Southington CT 38:57 38:55 7:47 4/6 219
77 Friederike Althoff 25F F2029 Cambridge1 MA 38:58 38:50 7:47 2/26 157
78 Bill Lombardi 67M M6069 Southington CT 39:00 38:55 7:48 3/11 277
79 Tim Lachapelle 26M M2029 SOUTHINGTON CT 39:00 38:50 7:48 5/17 301
80 Kimberly Tormay 29F F2029 Canton CT 39:05 38:58 7:49 3/26 82
81 Amy Valli 37F F3039 SOUTHINGTON CT 39:06 38:59 7:49 7/58 162
82 Diane Snow 56F F5059 Plantsville CT 39:06 39:02 7:49 1/12 139
83 James Pashley 70M M7079 Oxford CT 39:14 39:09 7:50 1/2 275
84 Claire Tardif 12F F1015 39:15 39:10 7:51 1/1 8
85 Cheryl Grezlik 40F F4049 Southington CT 39:18 39:10 7:51 7/37 32
86 Jim Murdy 52M M5059 PLANTSVILLE CT 39:21 39:16 7:52 7/19 294
87 Kerry-Rose Buchanan 20F F2029 Southington CT 39:27 39:22 7:53 4/26 156
88 Brent Stratton 63M M6069 Middletown CT 39:27 39:27 7:53 4/11 63
89 Tom Mcnerney 39M M3039 Suffield CT 39:30 39:21 7:54 26/43 200
90 Sarah Cloutier 27F F2029 Rockville MD 39:33 39:20 7:54 5/26 297
91 Janina Wneta 57F F5059 SOUTHINGTON CT 39:39 39:38 7:55 2/12 108
92 Mark Juliano 43M M4049 Woodbridge CT 39:39 39:32 7:55 22/47 151
93 Bozena Drumski 46F F4049 New Britain CT 39:39 39:39 7:55 8/37 222
94 Samantha MacAvoy 24F F2029 BETHANY CT 39:40 39:36 7:56 6/26 235
95 Raymond Hackett 14M M1015 MERIDEN CT 39:46 39:46 7:57 5/6 79
96 Angela Vassar 33F F3039 Southington CT 39:49 39:43 7:57 8/58 39
97 Kelly Bennett 35M M3039 SOUTHINGTON CT 39:51 39:46 7:58 27/43 296
98 Steve Sheehan 65M M6069 southington CT 39:53 39:46 7:58 5/11 322
99 Tom Patavino 46M M4049 39:53 39:47 7:58 23/47 110
100 Uliana Rymar 30F F3039 Stamford CT 39:57 39:55 7:59 9/58 7
101 Gregory Lamarre 36M M3039 Wolcott CT 39:59 39:55 7:59 28/43 287
102 Samantha Tamulis 34F F3039 Southington CT 40:00 39:57 8:00 10/58 22
103 Bethany Rosin 37F F3039 Plantsville CT 40:01 39:54 8:00 11/58 284
104 Rebecca Stath 35F F3039 Southington CT 40:05 39:56 8:01 12/58 185
105 Angela Heidgerd 48F F4049 Southington CT 40:08 40:03 8:01 9/37 264
106 Chad Triveri 45M M4049 Milton MA 40:09 40:01 8:01 24/47 203
107 Kyla Triveri 39F F3039 Milton MA 40:09 40:02 8:01 13/58 145
108 Mitchell Sinatra 40M M4049 Wallingford CT 40:11 40:02 8:02 25/47 190
109 Lauren Picone 33F F3039 SOUTHINGTON CT 40:13 40:04 8:02 14/58 178
110 Jennifer Irazabal 35F F3039 Southington CT 40:16 40:11 8:03 15/58 262
111 Kelly Kochan 33F F3039 SOUTHINGTON CT 40:17 40:13 8:03 16/58 316
112 Jonica Pagnucco 37F F3039 Southington CT 40:19 40:14 8:03 17/58 2
113 Matthew LeBarron 42M M4049 Southington CT 40:21 40:12 8:04 26/47 251
114 Jason Cheek 44M M4049 Southington CT 40:29 40:24 8:05 27/47 246
115 Nick Lupoli 38M M3039 Southington CT 40:31 40:25 8:06 29/43 315
116 Ian Skelskey 26M M2029 BRISTOL CT 40:33 40:31 8:06 6/17 44
117 Desiree Folcik-Coyle 34F F3039 Naugatuck CT 40:38 40:36 8:07 18/58 285
118 Terry Camputaro 54F F5059 Woodbury CT 40:39 40:37 8:07 3/12 3
119 John Simonson 56M M5059 Southington CT 40:40 40:38 8:08 8/19 233
120 GARY BEAUMONT 59M M5059 SOUTHINGTON CT 40:41 40:37 8:08 9/19 163
121 Terrance Griffin 38M M3039 Southington CT 40:45 40:32 8:09 30/43 159
122 Melissa Turek 30F F3039 SOUTHINGTON CT 40:48 40:40 8:09 19/58 54
123 Marta Venturas 29F F2029 Somerville MA 40:50 40:42 8:10 7/26 155
124 Tadd Johnson 43M M4049 WATERTOWN CT 40:53 40:44 8:10 28/47 270
125 Michael Legere 49M M4049 Plantsville CT 40:56 40:41 8:11 29/47 300
126 Francesca Picone 24F F2029 CHESHIRE CT 41:06 40:55 8:13 8/26 189
127 SHELBY LACY 26F F2029 BRISTOL CT 41:15 41:07 8:15 9/26 9
128 Karen Lainas 28F F2029 TORRINGTON CT 41:19 41:05 8:15 10/26 211
129 Kristen Palombizio 36F F3039 SOUTHINGTON CT 41:19 41:05 8:15 20/58 107
130 Kevin Judge 39M M3039 Southington CT 41:20 41:10 8:16 31/43 17
131 Steven F Massucci 28M M2029 N PROVIDENCE RI 41:21 41:10 8:16 7/17 169
132 Felicia Liebler 44F F4049 Southington CT 41:23 41:18 8:16 10/37 218
133 Tracy Zagata 46F F4049 Southington CT 41:24 41:20 8:16 11/37 116
134 Mark Zigmont 40M M4049 PLANTSVILLE CT 41:28 41:16 8:17 30/47 31
135 Megan Flood 26F F2029 University Park PA 41:29 41:21 8:17 11/26 214
136 Kenneth Wilcox 44M M4049 Southington CT 41:30 41:19 8:18 31/47 150
137 Susan Rosenberger 58F F5059 Plantsville CT 41:30 41:23 8:18 4/12 172
138 Luke Aldo 38M M3039 Southington CT 41:30 41:26 8:18 32/43 254
139 Kerry Rossi 41F F4049 PORTLAND CT 41:33 41:27 8:18 12/37 256
140 Julia Pilarski 23F F2029 TERRYVILLE CT 41:35 41:18 8:19 12/26 209
141 Michael Dulac 25M M2029 Plantsville CT 41:49 41:43 8:21 8/17 320
142 Mark Ciccio 41M M4049 WETHERSFIELD CT 41:52 41:45 8:22 32/47 33
143 Tanmay Somanath Athreya 23M M2029 Southington CT 41:57 41:46 8:23 9/17 67
144 Laurie Kulig 38F F3039 Southington CT 41:58 41:53 8:23 21/58 56
145 Krys Kuzara 43M M4049 SOUTHINGTON CT 41:58 41:55 8:23 33/47 268
146 Aj Perras 37M M3039 Southington CT 41:58 41:49 8:23 33/43 167
147 Amy Perras 37F F3039 SOUTHINGTON CT 41:59 41:50 8:23 22/58 168
148 Taylor Bacon 30F F3039 West Hartford CT 42:15 42:01 8:27 23/58 88
149 Shayna Nadeau 35F F3039 Bellingham MA 42:24 42:07 8:28 24/58 257
150 Kenneth Smith 65M M6069 Southington CT 42:26 42:09 8:29 6/11 171
151 Jenn Ewart 36F F3039 Southington CT 42:32 42:14 8:30 25/58 330
152 Kathleen Adams 37F F3039 Southington CT 42:32 42:14 8:30 26/58 216
153 Adam Lalla 45M M4049 SOUTHINGTON CT 42:38 42:30 8:31 34/47 21
154 Ryan Murphy 26M M2029 Bristol CT 42:46 42:44 8:33 10/17 49
155 Brian Kalwat 13M M1015 Plantsville CT 42:52 42:44 8:34 6/6 161
156 Angela Lauretano 35F F3039 Southington CT 42:53 42:40 8:34 27/58 137
157 Mike Rabiej 27M M2029 PLANTSVILLE CT 42:54 42:52 8:34 11/17 29
158 Scott Gervase 38M M3039 East Hartford CT 42:56 42:37 8:35 34/43 253
159 Jeffrey Sawyer 37M M3039 SOUTHINGTON CT 43:01 42:48 8:36 35/43 283
160 Darryl White 33M M3039 Plantsville CT 43:02 42:48 8:36 36/43 290
161 Ernest Fisher 39M M3039 Southington CT 43:03 42:46 8:36 37/43 223
162 P. Chagnon 59M M5059 Windsor CT 43:03 42:48 8:36 10/19 250
163 B. Woz 49F F4049 Southington CT 43:04 42:50 8:36 13/37 113
164 Anna Beaurivage 33F F3039 LITCHFIELD NH 43:05 43:02 8:37 28/58 24
165 Roxanne Bafuma 42F F4049 Southington CT 43:06 42:57 8:37 14/37 279
166 Kelley Hwang 26F F2029 WOBURN MA 43:08 42:54 8:37 13/26 112
167 Joelle Calandra 47F F4049 Southington CT 43:11 42:57 8:38 15/37 249
168 Erica Guerrini 42F F4049 Rocky hill CT 43:19 43:09 8:39 16/37 293
169 Jessica Zenowitz 35F F3039 Cheshire CT 43:22 43:10 8:40 29/58 126
170 Mackenzie Callahan 30F F3039 Southington CT 43:31 43:25 8:42 30/58 98
171 Joy Battista 35F F3039 Meriden CT 43:34 43:22 8:42 31/58 35
172 Ashley Fandel 32F F3039 Wallingford CT 43:44 43:33 8:44 32/58 114
173 Kaitlin McLennon 30F F3039 BOLTON CT 43:44 43:40 8:44 33/58 74
174 Betsy Sargent 47F F4049 Unionville CT 43:55 43:43 8:47 17/37 91
175 Liz Morfis 44F F4049 PLANTSVILLE CT 44:06 44:02 8:49 18/37 123
176 Sara Ryan 38F F3039 Southington CT 44:17 44:15 8:51 34/58 148
177 Mark Falvey 46M M4049 Southington CT 44:20 44:14 8:52 35/47 57
178 Kyle Cassidy 20M M2029 BRISTOL CT 44:26 44:12 8:53 12/17 308
179 Susan Rubenstein 52F F5059 Simsbury CT 44:29 44:20 8:53 5/12 60
180 Shane Quadrato 26M M2029 Southington CT 44:42 44:25 8:56 13/17 53
181 Michael Bassett 44M M4049 Southington CT 44:53 44:50 8:58 36/47 95
182 Henry Cookson 9M M0009 Berlin CT 44:55 44:48 8:59 1/1 292
183 Phil Murray 42M M4049 AVON CT 44:59 44:28 8:59 37/47 179
184 Daniel Yllanes 45M M4049 Hartford CT 45:00 44:50 9:00 38/47 328
185 Jenny O Donnell 46F F4049 Cheshire CT 45:03 44:50 9:00 19/37 326
186 Summer Cookson 39F F3039 Berlin CT 45:12 45:04 9:02 35/58 291
187 Keith Owen 40M M4049 Southington CT 45:12 44:55 9:02 39/47 80
188 Jenifer Arsenault 46F F4049 Plantsville CT 45:12 45:04 9:02 20/37 276
189 Maribel Rivera Smith 55F F5059 Southington CT 45:14 44:58 9:02 6/12 304
190 Cristina Perriello 37F F3039 West Hartford CT 45:19 45:12 9:03 36/58 226
191 Raymond Conn 29M M2029 PLANTSVILLE CT 45:22 45:12 9:04 14/17 208
192 Laura Salomon 32F F3039 JERSEY CITY NJ 45:26 45:14 9:05 37/58 132
193 Daniel Calligan 43M M4049 Bristol CT 45:29 45:19 9:05 40/47 23
194 Marty Basiel 63M M6069 New britain CT 45:45 45:29 9:09 7/11 331
195 Taylor McCaughey 27F F2029 Hamden CT 46:08 45:58 9:13 14/26 201
196 Nicole Bruneau 27F F2029 PLANTSVILLE CT 46:09 46:01 9:13 15/26 177
197 Marjore Franca 29F F2029 New milford CT 46:16 46:00 9:15 16/26 152
198 Kevin Goyen 51M M5059 East Hampton CT 46:16 46:11 9:15 11/19 40
199 Andrew Ruth 45M M4049 SOUTHINGTON CT 46:17 46:06 9:15 41/47 274
200 Jackie Bardoorian 45F F4049 CHESHIRE CT 46:20 46:11 9:16 21/37 154
201 Tony Vaccarelli 49M M4049 Wolcott CT 46:20 46:08 9:16 42/47 202
202 Matthew Papa 31M M3039 Chester NJ 46:39 46:30 9:19 38/43 25
203 Jonathan Schreiber 49M M4049 Mansfield Center CT 46:49 46:34 9:21 43/47 195
204 Linda Pierce 49F F4049 Middlebury CT 46:49 46:40 9:21 22/37 244
205 Samantha Murray 28F F2029 Middletown CT 46:52 46:41 9:22 17/26 228
206 Melissa Goclowski 33F F3039 Unionville CT 47:04 46:54 9:24 38/58 225
207 Janel Haggerty 28F F2029 GUILFORD CT 47:04 46:55 9:24 18/26 224
208 Brianna Mancini 23F F2029 Watertown CT 47:41 47:29 9:32 19/26 175
209 Joshua Salvatore 25M M2029 WATERTOWN CT 47:42 47:29 9:32 15/17 176
210 Marianne Correa 34F F3039 Waterbury CT 47:43 47:30 9:32 39/58 310
211 Mary Mattheis 38F F3039 NEW BRITAIN CT 47:53 47:40 9:34 40/58 51
212 Rosemary Nolan 60F F6069 Wethersfield CT 47:55 47:46 9:35 2/6 261
213 Tom Fusciello 50M M5059 Southington CT 47:55 47:45 9:35 12/19 278
214 Jacqueline Laramee 31F F3039 Plainville CT 48:11 47:55 9:38 41/58 18
215 Mark Petrone 50M M5059 North Haven CT 48:16 48:06 9:39 13/19 128
216 Danielle Kelleher 29F F2029 Southington CT 48:22 48:18 9:40 20/26 43
217 Jaclyn Shea 30F F3039 Haddam CT 48:26 48:23 9:41 42/58 59
218 Elizabeth DePaolo 48F F4049 Cheshire CT 48:28 48:16 9:41 23/37 99
219 Gina LaPorte 57F F5059 Southington CT 48:31 48:27 9:42 7/12 187
220 Dan Wilensky 53M M5059 southington CT 48:32 48:25 9:42 14/19 325
221 Claire Williamson 30F F3039 Middletown CT 48:41 48:35 9:44 43/58 197
222 Brittany Bartlett 33F F3039 Cheshire CT 48:45 48:42 9:45 44/58 198
223 MEGAN WIGHT 26F F2029 MERIDEN CT 48:45 48:33 9:45 21/26 147
224 Laura Hofbauer 35F F3039 New Haven CT 48:50 48:32 9:46 45/58 133
225 Diann Thomson 55F F5059 Southington CT 48:50 48:46 9:46 8/12 317
226 Stacy Mathieu 49F F4049 SOUTHINGTON CT 48:55 48:41 9:47 24/37 289
227 Barbara Dell 61F F6069 Stafford Springs CT 48:56 48:51 9:47 3/6 140
228 Jessica Best 40F F4049 Meriden CT 48:57 48:40 9:47 25/37 50
229 Mark Mangelinkx 53M M5059 Bristol CT 48:59 48:46 9:47 15/19 207
230 Maria Huff 49F F4049 Plantsville CT 49:20 49:11 9:52 26/37 170
231 JENNIFER DABRAMO 53F F5059 SOUTHINGTON CT 49:21 49:18 9:52 9/12 259
232 Anthony D'Abramo III 20M M2029 Southington CT 49:22 49:18 9:52 16/17 260
233 Bill Hanchett 44M M4049 Plainville CT 49:40 49:26 9:56 44/47 231
234 TOM BUTTERFIELD 83M M8089 Windsor CT 49:40 49:37 9:56 1/1 58
235 Adam Provost 34M M3039 Ludlow MA 49:45 49:24 9:57 39/43 97
236 John Cassidy 60M M6069 Bristol CT 49:59 49:45 9:59 8/11 306
237 Jessica Sima 29F F2029 Cheshire CT 50:05 49:55 10:01 22/26 41
238 Tyler Travis 33M M3039 PHILADELPHIA PA 50:05 49:55 10:01 40/43 134
239 Nicole Nelson 25F F2029 SOUTHINGTON CT 50:06 49:49 10:01 23/26 46
240 Ashley Rendon 35F F3039 Cheshire CT 50:21 50:10 10:04 46/58 138
241 Kelly Kennedy 50F F5059 Bethlehem CT 50:29 50:15 10:05 10/12 174
242 John Carpenter 51M M5059 Hamden CT 50:30 50:18 10:06 16/19 191
243 Antonietta Collins 35F F3039 SOUTHINGTON CT 50:31 50:21 10:06 47/58 282
244 Arley Pekrul 33F F3039 southington CT 50:43 50:31 10:08 48/58 323
245 Steve Satonick 58M M5059 ORANGE CT 50:46 50:30 10:09 17/19 61
246 Laurie Adams 60F F6069 Southington CT 50:48 50:42 10:09 4/6 186
247 Heather Hinckley 48F F4049 Wallingford CT 50:55 50:45 10:11 27/37 129
248 Amanda Oliveira 26F F2029 Prospect CT 51:06 50:49 10:13 24/26 318
249 Ryan Cappannari 38M M3039 Londonderry NH 51:19 51:06 10:15 41/43 181
250 Terry Watson 50F F5059 Southington CT 51:26 51:16 10:17 11/12 130
251 Jennifer Sanders 36F F3039 Manchester CT 51:29 51:17 10:17 49/58 103
252 BRIAN BLUMENTHAL 43M M4049 HIGGANUM CT 51:35 51:29 10:19 45/47 299
253 Keith Lebrocquy 44M M4049 Southington CT 51:53 51:39 10:22 46/47 184
254 Jen Clock 39F F3039 Southington CT 52:01 51:30 10:24 50/58 180
255 Kenneth Ghilardi 64M M6069 WEST HAVEN CT 52:07 51:59 10:25 9/11 12
256 Melissa Santos 39F F3039 Southington CT 52:13 52:04 10:26 51/58 227
257 Allison Patavino 48F F4049 Southington CT 52:14 52:01 10:26 28/37 109
258 Ramona Tardif 39F F3039 Southington CT 52:14 52:01 10:26 52/58 272
259 Maryann Lachapelle 55F F5059 Southington CT 52:20 52:10 10:28 12/12 242
260 Douglas Gerlach 56M M5059 Farmington CT 52:38 52:22 10:31 18/19 75
261 Sherri Beck 49F F4049 Naugatuck CT 52:40 52:31 10:32 29/37 205
262 Michael Callahan 68M M6069 Southington CT 53:44 53:44 10:44 10/11 280
263 Jenni Thompson 48F F4049 Southington CT 53:50 53:36 10:46 30/37 42
264 Dianne Hill 61F F6069 Bethlehem CT 54:09 53:58 10:49 5/6 71
265 Ashley Hill 27F F2029 54:16 54:04 10:51 25/26 66
266 Alyson Cipollone 30F F3039 54:16 54:05 10:51 53/58 70
267 Lee Bradley 77M M7079 Newington CT 54:18 54:12 10:51 2/2 30
268 Megan Brown 34F F3039 Waterbury CT 54:23 54:08 10:52 54/58 119
269 Andrea Strileckis 42F F4049 Wolcott CT 54:24 54:08 10:52 31/37 206
270 Jennifer Decker 47F F4049 Farmington CT 54:41 54:26 10:56 32/37 73
271 Janet Sweetland 44F F4049 Prospect CT 54:46 54:35 10:57 33/37 124
272 Geoffrey Mattheis 38F F3039 54:50 54:36 10:58 55/58 38
273 Christopher Mahar 35M M3039 Southington CT 55:12 54:53 11:02 42/43 105
274 Shawn DEVIN 22M M2029 Bristol CT 55:39 55:28 11:07 17/17 269
275 REGINA DEVIN 45F F4049 Bristol CT 55:40 55:28 11:08 34/37 245
276 Francesca Ciniglio 27F F2029 Plainville CT 55:57 55:45 11:11 26/26 72
277 Kerry Coughlin 44F F4049 WETHERSFIELD CT 56:17 56:01 11:15 35/37 118
278 Leo Espejo 50M M5059 MERIDEN CT 56:24 56:10 11:16 19/19 121
279 Ginny Chambers 70F F7079 Oakville CT 57:37 57:22 11:31 1/1 281
280 Maggie Rose 67F F6069 HARTFORD CT 57:43 57:31 11:32 6/6 196
281 Brittney Bauer 30F F3039 Meriden CT 58:46 58:12 11:45 56/58 230
282 Elanna Rubenstein 30F F3039 AVON CT 1:01:11 1:01:02 12:14 57/58 258
283 John Griglun 64M M6069 Southington CT 1:02:22 1:02:16 12:28 11/11 265
284 Kevin Bernier 41M M4049 Bristol CT 1:05:01 1:04:32 13:00 47/47 241
285 Kelly Brown 43F F4049 Bristol CT 1:05:01 1:04:32 13:00 36/37 313
286 Brian Kohanski 34M M3039 NEW BRITAIN CT 1:07:20 1:07:03 13:28 43/43 11
287 Jessica Rodriguez 45F F4049 MERIDEN CT 1:10:46 1:10:33 14:09 37/37 122
288 Lana Altman 32F F3039 Southington CT 1:14:18 1:14:06 14:51 58/58 90
   

5 Mile Race Results ()     5K Race Results ()     5K Division Results ()     5 Mile Diviion Results ()    

Y Cup 1 Mile Results ()

Top Male: 1. Matthew Walker 2. John Longo 3. Kieran Condon 4. William Flugrad 5. Mario Longo

Top Female: 1. Kristin Lopa 2. Larissa Giordano 3. Vanessa Greaney 4. Christie Kania 5. Catherine Myers

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates