Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()     Division Results ()    


The Farm Run
Top Male: 1. Matthew Toney 2. John Fuller 3. Michael Shea 4. Alexander Latka 5. Nicholas Johnson
Top Female: 1. Sandra Guilbert 2. Melanie Young 3. Amy Brown 4. Samantha Sturtevant 5. Casey James
Southwick Farm Run 2.5 Mile Road Race
Saturday July 20, 2019 - Bike Trail-Southwick MA
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 93 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Matthew Toney Overall Female: Sandra Guilbert

******************************************************************************************

*** PLATTSYS.COM ***

THE PURPLE HEART HALF MARATHON - S WINDSOR CT - MONDAY SEPT 2 2019

*****************************************************************************************

OVERALL GUN NET DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Matthew Toney 36M M3039 Westfield MA 15:39 15:39 6:15 1/12 2549
2 John Fuller 32M M3039 Westfield MA 15:55 15:55 6:22 2/12 2566
3 Michael Shea 34M M3039 Westfield MA 16:13 16:13 6:29 3/12 2570
4 Alexander Latka 29M M2029 Longmeadow MA 17:36 17:35 7:02 1/5 2512
5 Nicholas Johnson 34M M3039 Southwick MA 19:50 19:44 7:56 4/12 2508
6 Charles Shaw 56M M5059 Granby MA 20:06 19:52 8:02 1/4 2526
7 Mark Kuhn 35M M3039 Springfield MA 20:25 20:11 8:10 5/12 2538
8 Derek Lawn 30M M3039 Naugatuck CT 20:51 20:41 8:20 6/12 2513
9 Sandra Guilbert 48F F4049 Westfield MA 21:39 21:28 8:39 1/5 2498
10 Chad Jensen 44M M4049 Granville MA 21:53 21:32 8:45 1/7 2559
11 Emmanuel Nava 28M M2029 Westfield MA 21:59 21:50 8:47 2/5 2523
12 Melanie Young 23F F2029 South Hadley MA 22:19 22:13 8:55 1/14 2536
13 Jesse Beaudoin 36M M3039 Monson MA 23:23 23:07 9:21 7/12 2483
14 Amy Brown 37F F3039 Westfield MA 23:26 23:17 9:22 1/10 2485
15 Samantha Sturtevant 21F F2029 Raynham MA 23:30 23:19 9:24 2/14 2540
16 Casey James 31F F3039 Granby CT 23:49 23:40 9:31 2/10 2506
17 Jamie Loomis 44M M4049 Barkhamsted CT 24:18 23:57 9:43 2/7 2517
18 Shawnda Hudson 32F F3039 West Springfield MA 24:22 24:09 9:44 3/10 2503
19 Andrew Vitale 37M M3039 Thompson CT 24:53 24:49 9:57 8/12 2532
20 Monica Vitale 36F F3039 Thompson CT 24:53 24:49 9:57 4/10 2533
21 Kristen McGillvray 22F F2029 Bridgewater MA 24:57 24:45 9:58 3/14 2541
22 Dianne Young 53F F5059 South Hadley MA 25:01 24:55 10:00 1/6 2535
23 John Mercier 44M M4049 Three Rivers MA 25:07 25:03 10:02 3/7 2569
24 Tania Thibault 44M M4049 Westfield MA 25:09 24:59 10:03 4/7 2565
25 Efrain Colon 53M M5059 Springfield MA 25:35 25:12 10:14 2/4 2492
26 Jason Couture 46M M4049 Southwick MA 25:48 25:37 10:19 5/7 2494
27 David Blaze 60M M6099 Granville MA 26:00 25:59 10:24 1/2 2546
28 Ricarda Hutchinson 29F F2029 East Granby CT 26:06 26:06 10:26 4/14 2504
29 Brittany Heilbroun 29F F2029 Dalton MA 26:07 26:06 10:26 5/14 2544
30 Alison Buchter 40F F4049 Granville MA 26:15 26:01 10:30 2/5 2486
31 Jason Smigiel 30M M3039 Granby MA 26:15 26:03 10:30 9/12 2527
32 Melissa Giguere 29F F2029 Northampton MA 26:16 26:04 10:30 6/14 2495
33 Eliana Lakritz 29F F2029 Longmeadow MA 26:51 26:36 10:44 7/14 2509
34 Ryan Parent 27M M2029 Feeding Hills MA 26:52 26:44 10:44 3/5 2564
35 Joshua Snell 36M M3039 Feeding Hills MA 26:52 26:43 10:44 10/12 2563
36 Neal Lakritz 62M M6099 Longmeadow MA 27:16 27:02 10:54 2/2 2510
37 Carley Lakritz 27F F2029 Northborough MA 27:23 27:09 10:57 8/14 2539
38 Robert Layer 40M M4049 Goshen CT 27:47 27:42 11:06 6/7 2514
39 Kelsey Cottengim 23F F2029 Westfield MA 28:06 27:54 11:14 9/14 2493
40 Kristine Valentini 48F F4049 West Springfield MA 28:19 28:09 11:19 3/5 2530
41 Jeff Lariviere 52M M5059 Westfield MA 29:00 28:50 11:36 3/4 2568
42 Brian Shaughnessy 44M M4049 Winsted CT 29:02 28:56 11:36 7/7 2545
43 Ali Anderson 33F F3039 Longmeadow MA 29:10 29:06 11:40 5/10 2477
44 Alice Bishop 56F F5059 Enfield CT 29:21 29:14 11:44 2/6 2542
45 Katie Vanasse 23F F2029 Easthampton MA 29:45 29:21 11:54 10/14 2531
46 Blaney Sabbs 29F F2029 S Hadley MA 30:02 29:46 12:00 11/14 2550
47 Julia Biciunas 32F F3039 Boston MA 31:34 31:30 12:37 6/10 2484
48 Cynthia Backhaus 64F F6099 Windsor CT 32:22 32:11 12:56 1/2 2481
49 Darcey Thureson 50F F5059 Southwick MA 33:45 33:28 13:30 3/6 2529
50 Todd Holt 52M M5059 Southwick MA 34:10 33:54 13:40 4/4 2502
51 Stacey Cagan 33F F3039 Southwick MA 34:17 33:54 13:42 7/10 2489
52 Kalman Cagan 30M M3039 Southwick MA 34:18 33:54 13:43 11/12 2488
53 Caroline Paleologopoulo 24F F2029 Agawam MA 34:30 34:25 13:48 12/14 2548
54 Meghan Collette 37F F3039 Ashland MA 34:38 34:19 13:51 8/10 2491
55 Lora Irving 38F F3039 Westfield MA 34:38 34:18 13:51 9/10 2505
56 Julie Miller 27F F2029 Belchertown MA 35:12 34:48 14:04 13/14 2521
57 Mary Janco 48F F4049 Torrington CT 36:15 36:13 14:30 4/5 2507
58 Janet Larese 70F F6099 Westfield MA 36:27 36:18 14:34 2/2 2511
59 Preston Hallett 25M M2029 Westfield MA 38:59 38:50 15:35 4/5 2500
60 Audrey Guyott 26F F2029 Westfield MA 38:59 38:50 15:35 14/14 2499
61 Nancy Zdanis 56F F5059 Westfield MA 40:40 40:30 16:16 4/6 2567
62 Kristen McDonald 49F F4049 Westfield MA 40:47 40:39 16:18 5/5 2519
63 Karen Anderson 50F F5059 Westfield MA 40:58 40:50 16:23 5/6 2480
64 Betsy Loiko 58F F5059 Westfield MA 40:58 40:51 16:23 6/6 2516
65 Eileen Doyle 31F F3039 Unionville CT 48:07 47:52 19:14 10/10 2557
66 Daniel Dryburgh 28M M2029 Unionville CT 48:08 47:52 19:15 5/5 2558
67 Brian Anderson 39M M3039 Coventry CT 48:09 47:38 19:15 12/12 2478

Race Results ()     Division Results ()    

Top Male: 1. Matthew Toney 2. John Fuller 3. Michael Shea 4. Alexander Latka 5. Nicholas Johnson

Top Female: 1. Sandra Guilbert 2. Melanie Young 3. Amy Brown 4. Samantha Sturtevant 5. Casey James

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates