Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()     Race Results with .73 M Spilt ()     Division Results ()    


Scottish Rite Freemasons 5K Run/Walk
Top Male: 1. Mario Vasquez 2. Corey Rexinger-McConnell 3. Jeremy Titus 4. Timothy Coady 5. Rafael Garcia
Top Female: 1. Blair Harrington 2. Stepanie Therrien 3. Stacy Levy 4. Elizabeth Titus 5. Tracey Botelho
Scottish Rite Run for Dyslexia 5K Road Race
Saturday July 27, 2019 - Deming Street- Newington CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 83 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Mario Vasquez Overall Female: Blair Harrington

******************************************************************************************

*** PLATTSYS.COM ***

THE PURPLE HEART HALF MARATHON - S WINDSOR CT - MONDAY SEPT 2 2019

*****************************************************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Mario Vasquez 40M M4049 New Britain CT 17:45 5:42 1/9 293
2 Corey Rexinger-McConnell 15M M1419 Plainville CT 20:51 6:42 1/3 263
3 Jeremy Titus 49M M4049 Durham CT 21:04 6:46 2/9 271
4 Timothy Coady 59M M5059 Danbury CT 21:13 6:49 1/5 219
5 Rafael Garcia 50M M5059 New Britain CT 22:04 7:06 2/5 234
6 Blair Harrington 30F F3039 Keene NH 22:06 7:06 1/14 236
7 Christopher King 43M M4049 Cheshire CT 22:38 7:17 3/9 239
8 Francesco Barone 33M M3039 Newington CT 23:26 7:32 1/15 207
9 Joseph Stafford 27M M2029 Buffalo NY 24:14 7:47 1/4 267
10 Paul Baldini 47M M4049 North Haven CT 24:57 8:01 4/9 206
11 Stepanie Therrien 53F F5059 Oakville CT 25:06 8:04 1/12 283
12 Brad Sabean 32M M3039 Newington CT 25:10 8:06 2/15 264
13 Daniel Dichter 26M M2029 Cambridge MA 25:22 8:09 2/4 222
14 Donald Smith 75M M7079 New Port Richey FL 25:22 8:09 1/4 266
15 Geoff Crandall 52M M5059 Wethersfield CT 26:44 8:36 3/5 541
16 Keith Jones 47M M4049 Avon CT 27:16 8:46 5/9 238
17 Victor Kwentoh 23M M2029 North Haven CT 27:31 8:51 3/4 241
18 Asika Etuka 22M M2029 Middletown CT 27:32 8:51 4/4 226
19 Stacy Levy 51F F5059 Wilton CT 28:13 9:04 2/12 2252
20 Elizabeth Titus 48F F4049 Durham CT 28:15 9:05 1/8 270
21 Steve Blovish 61M M6069 Bloomfield CT 28:15 9:05 1/3 211
22 Tracey Botelho 34F F3039 Bloomfield CT 28:28 9:09 2/14 212
23 Declan Cosgrove 12M M0013 North Haven CT 28:35 9:11 1/4 220
24 Mason Affricano 14M M1419 Newington CT 29:06 9:21 2/3 201
25 Satish Subramanian 36M M3039 Hartford CT 29:06 9:21 3/15 278
26 K.C. Burns 62M M6069 Bloomfield CT 29:17 9:25 2/3 213
27 Elizabeth Elliott 26F F2029 Tolland CT 29:17 9:25 1/5 225
28 Lynn Wilkos 50F F5059 Windsor CT 29:32 9:30 3/12 273
29 Daniel Calligan 42M M4049 Bristol CT 29:36 9:31 6/9 215
30 Kevin Buckeridge 38M M3039 Hartford CT 29:41 9:33 4/15 282
31 Sue Carver 52F F5059 New Britain CT 29:56 9:37 4/12 216
32 Bob Ward 74M M7079 Vernon CT 30:06 9:41 2/4 276
33 George Ripley 70M M7079 Glastonbury CT 30:07 9:41 3/4 531
34 Kiran Nair 34M M3039 Ellington CT 31:09 10:01 5/15 284
35 Kathleen Harriman 66F F6069 San Fransicisco CA 31:21 10:05 1/8 544
36 Sarah Tyrol 26F F2029 Berlin CT 31:57 10:17 2/5 272
37 Brooke Baker 34F F3039 Berlin CT 31:58 10:17 3/14 204
38 Susan Dichter 58F F5059 Litchfield CT 32:12 10:21 5/12 221
39 KRISTEN Poulin 46F F4049 Berlin CT 32:19 10:24 2/8 262
40 T Mahurka 35M M3039 Rocky Hill CT 32:29 10:27 6/15 538
41 Tom Butterfield 83M M8099 Windsor CT 32:44 10:32 1/1 214
42 Dorrey Worth 47F F4049 Wlfd CT 33:11 10:40 3/8 287
43 Devdas Sonawane 31M M3039 Rocky Hill CT 34:09 10:59 7/15 543
44 James Wood II 32M M3039 Wallingford CT 34:23 11:03 8/15 275
45 Jake Barrows 19M M1419 Granby CT 34:24 11:04 3/3 208
46 Kathryn Parker 51F F5059 East Haddam CT 34:44 11:10 6/12 261
47 Samantha Lynes 28F F2029 Meriden CT 35:09 11:18 3/5 2256
48 Dannah Urban 14F F1419 Stratford CT 35:20 11:22 1/5 286
49 Diane LaFrance 60F F6069 Newington CT 35:26 11:24 2/8 247
50 Kenna O-Brien 11F F0013 Tarifville CT 35:31 11:25 1/2 536
51 Alexis Slabinski 35F F3039 Tarifville CT 35:34 11:26 4/14 535
52 John Slabinski 44M M4049 Tarifville CT 35:34 11:26 7/9 537
53 Shauna Wimberly 33F F3039 Windsor CT 35:46 11:30 5/14 274
54 Patrice McCarthy 62F F6069 Wallingford CT 36:27 11:43 3/8 2257
55 Siuaraj Velayudham 39M M3039 Rocky Hill CT 36:30 11:44 9/15 279
56 Shirley Morausky 61F F6069 Vernon CT 38:13 12:18 4/8 297
57 Anthony Finke 6M M0013 Wolcott CT 38:47 12:28 2/4 2431
58 Tiffany Finke 34F F3039 Wolcott CT 38:49 12:29 6/14 228
59 Kelly Atwood 54F F5059 East Hampton CT 38:51 12:30 7/12 202
60 Nicole Mora 25F F2029 Hamden CT 39:04 12:34 4/5 259
61 Randy Finke 59M M5059 Wolcott CT 39:17 12:38 4/5 2432
62 Amy Finke 24F F2029 Wolcott CT 39:22 12:40 5/5 229
63 Stephanie Tremko 55F F5059 Vernon CT 39:31 12:43 8/12 296
64 James Silkenar 71M M7079 Guilford CT 40:16 12:57 4/4 277
65 Mohit Sangwan 35M M3039 Rocky Hill CT 40:20 12:58 10/15 539
66 Sue LAZZARI 48F F4049 East Hampton CT 40:31 13:02 4/8 248
67 Joshua McDonnold 34M M3039 Waterford CT 40:42 13:06 11/15 258
68 Catherine Gallagher 32F F3039 Glastonbury CT 41:18 13:17 7/14 2433
69 Kana Lozada 5F F0013 Newington CT 41:30 13:21 2/2 2253
70 Louis Lozada 36M M3039 Newington CT 41:30 13:21 12/15 2255
71 Caitlin Charest 15F F1419 Plainville CT 41:35 13:23 2/5 217
72 Melanie Kolek 40F F4049 Moodus CT 41:49 13:27 5/8 240
73 Barbara Jarombek 36F F3039 New Britain CT 41:59 13:30 8/14 237
74 Adela Avdic 34F F3039 Wethersfield CT 42:00 13:31 9/14 203
75 Beth Cianchetti 57F F5059 Southington CT 42:22 13:38 9/12 218
76 Katie LeClair 45F F4049 Windham CT 42:58 13:49 6/8 2251
77 Joseph Labieniec 40M M4049 SOUTHINGTON CT 43:02 13:51 8/9 246
78 Brody Labieniec 9M M0013 Newington CT 43:03 13:51 3/4 244
79 Millie Blovish 65F F6069 Bloomfield CT 43:40 14:03 5/8 210
80 Adrianna LAZZARI 15F F1419 East Hampton CT 44:01 14:09 3/5 249
81 Deirdrah Urban 14F F1419 Stratford CT 44:51 14:26 4/5 285
82 Sambunn Lozada 37F F3039 Newington CT 45:12 14:32 10/14 2254
83 Bruce Grisafe 65M M6069 Salem CT 45:39 14:41 3/3 292
84 Jignyoos Mohapatro 32F F3039 Hartford CT 45:52 14:45 11/14 534
85 Thad Terzo 51M M5059 NEWINGTON CT 46:20 14:54 5/5 269
86 Cecelia Grisafe 63F F6069 Salem CT 47:17 15:13 6/8 289
87 Nicole Nardi 32F F3039 Avon CT 47:22 15:14 12/14 260
88 Gina Duensing 30F F3039 Newington CT 47:24 15:15 13/14 224
89 Alice Figueroa 52F F5059 Simsbury CT 49:06 15:48 10/12 227
90 Joshua Labieniec 12M M0013 Newington CT 49:52 16:02 4/4 245
91 James Finke 33M M3039 Wolcott CT 49:53 16:03 13/15 230
92 Karen Barrows 49F F4049 Granby CT 51:20 16:31 7/8 209
93 Arthur LAZZARI 49M M4049 East Hampton CT 52:59 17:03 9/9 250
94 Manish Tank 0M M0000 Rocky Hill CT 53:52 17:20 1/1 542
95 Bhavesh Chauhan 37M M3039 Rocky Hill CT 53:52 17:20 14/15 540
96 Melissa Labieniec 41F F4049 SOUTHINGTON CT 55:22 17:49 8/8 242
97 Camryn Labieniec 14F F1419 Southington CT 55:27 17:50 5/5 243
98 Emily Cabieulec 37F F3039 Newington CT 55:43 17:56 14/14 281
99 Tyler Baker 34M M3039 Berlin CT 55:43 17:56 15/15 205
100 Melissa Taylor Doyle 51F F5059 Hartford CT 55:51 17:58 11/12 546
101 Lisa Linnartz 55F F5059 Wethersfield CT 55:52 17:58 12/12 288
102 Deborah Mayo 61F F6069 Newington CT 56:06 18:03 7/8 533
103 Linda Reynolds 60F F6069 E hampton CT 56:07 18:03 8/8 545

Race Results ()     Race Results with .73 M Spilt ()     Division Results ()    

Top Male: 1. Mario Vasquez 2. Corey Rexinger-McConnell 3. Jeremy Titus 4. Timothy Coady 5. Rafael Garcia

Top Female: 1. Blair Harrington 2. Stepanie Therrien 3. Stacy Levy 4. Elizabeth Titus 5. Tracey Botelho

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates