Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()     Division Results ()    


Marlborough Lions Marlborough Masquerade 5K
Top Male: 1. Jose Viveros 2. Calen Wilansky 3. Angel Maca 4. Kevin Goyen 5. Kevin Ross
Top Female: 1. Olivia Mondo 2. Noelle Ross 3. Christy Miller 4. Reese Montstream 5. Yahaira Maca
Marlborough Lion Masquerade 5K Road Race
Sunday Oct 27, 2019 - Blish Park - Marlborough CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Rain 50 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Female: Olivia Mondo Overall Male : Jose Viveros

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Olivia Mondo 24F F2029 Marlborough CT 19:51 6:23 1/1 758
2 Jose Viveros 33M M3039 Willimantic CT 26:54 8:39 1/1 749
3 Calen Wilansky 7M M0013 Marlborough CT 28:18 9:06 1/2 760
4 Noelle Ross 55F F5064 Fairfield CT 28:25 9:08 1/2 745
5 Christy Miller 49F F4049 West Hartford CT 29:42 9:33 1/6 741
6 Angel Maca 16M M1419 Willimantic CT 29:50 9:36 1/1 738
7 Reese Montstream 11F F0013 Marlborough CT 30:40 9:52 1/4 756
8 Kevin Goyen 51M M5064 East Hampton CT 31:08 10:01 1/1 733
9 Yahaira Maca 17F F1419 Willimantic CT 32:18 10:23 1/1 739
10 Alane Wilansky 42F F4049 Marlborough CT 32:25 10:26 2/6 759
11 Kevin Ross 67M M6599 Fairfield CT 32:36 10:29 1/1 744
12 Cindy Moser 46F F4049 Wilton CT 33:14 10:41 3/6 742
13 Jenn Sanders 36F F3039 Manchester CT 33:30 10:46 1/6 747
14 Ikker Viveros 8M M0013 Willimantic CT 33:50 10:53 2/2 748
15 Naomi Viveros 10F F0013 Willimantic CT 34:16 11:01 2/4 750
16 Rhea Adler 63F F5064 Weston CT 34:30 11:06 2/2 725
17 Diana Sanchez 32F F3039 Willimantic CT 34:51 11:12 2/6 746
18 Katie Biga 42F F4049 Derby CT 34:56 11:14 4/6 727
19 Sawyer Montstream 9F F0013 Marlborough CT 35:49 11:31 3/4 757
20 Kendra Montstream 43F F4049 Marlborough CT 35:50 11:31 5/6 755
21 Kara Crawford 9F F0013 Marlborough CT 36:47 11:50 4/4 728
22 Michelle Crawford 39F F3039 Marlborough CT 36:51 11:51 3/6 729
23 Jessica Foster 32F F3039 Southington CT 38:49 12:29 4/6 731
24 Daniella Dossantos 30F F3039 Shelton CT 42:22 13:38 5/6 730
25 Kate Maldonado 43F F4049 Meriden CT 46:12 14:52 6/6 740
26 Elizabeth Gurekovich 36F F3039 Berlin CT 46:17 14:53 6/6 734

Race Results ()     Division Results ()    

Top Male: 1. Jose Viveros 2. Calen Wilansky 3. Angel Maca 4. Kevin Goyen 5. Kevin Ross

Top Female: 1. Olivia Mondo 2. Noelle Ross 3. Christy Miller 4. Reese Montstream 5. Yahaira Maca

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates