Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Information ()     Division Results ()    


St Paul Falcon 5K Road Race
Top Male: 1. Mario Vazquez 2. Aidan Reilly 3. Corey Rexinger-McConnell 4. Michael Ferraro 5. William Liebler
Top Female: 1. Madeline Sturm 2. Kailyn Bielecki 3. Samantha Naples 4. Marianne Sklarsky McCarthy 5. Abigail Stanford
St Paul High School Falcon 5K
Friday August 16, 2019 - St Paul High School - Bristol CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 82 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com


*****************************************************************************************************


*** PLATTSYS.COM ***

THE PURPLE HEART HALF MARATHON - S WINDSOR CT - MONDAY SEPT 2 2019


*****************************************************************************************************

Overall Male : Mario Vazquez Overall Female: Madeline Sturm

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Mario Vazquez 40M M4079 New Britain CT 17:22 5:35 1/22 457
2 Aidan Reilly 17M M0039 Southington CT 19:14 6:11 1/34 1497
3 Madeline Sturm 22F F0039 Bristol CT 19:29 6:16 1/21 1632
4 Corey Rexinger-McConnell 15M M0039 Plainville CT 19:42 6:20 2/34 456
5 Michael Ferraro 16M M0039 Bristol CT 20:14 6:30 3/34 1653
6 William Liebler 45M M4079 Southington CT 21:04 6:46 2/22 1663
7 Joseph Gaffney 17M M0039 Kens CT 21:19 6:51 4/34 1638
8 Jeremy Rinaldi 17M M0039 Plantsville CT 22:04 7:06 5/34 1499
9 Jake Biscoglio 45M M4079 Southington CT 22:06 7:06 3/22 1712
10 Colin Reilly 14M M0039 Southington CT 22:13 7:09 6/34 1498
11 Steve Finton 60M M4079 Mystic CT 22:15 7:09 4/22 1636
12 John Galvin 15M M0039 Southington CT 22:42 7:18 7/34 1660
13 Daniel Gaffney 15M M0039 Kens CT 23:06 7:26 8/34 1639
14 Jonathan Passander 16M M0039 Bristol CT 23:07 7:26 9/34 1496
15 James Melvin 15M M0039 Southington CT 23:07 7:26 10/34 1654
16 Thomas Burgess 15M M0039 Watertown CT 23:13 7:28 11/34 1472
17 Kailyn Bielecki 16F F0039 New Britain CT 23:29 7:33 2/21 1431
18 Andrew Barton 54M M4079 Bristol CT 23:34 7:35 5/22 1652
19 Robert Roach 15M M0039 Burlington CT 23:45 7:38 12/34 1500
20 Tom Giorgetti 57M M4079 Bristol CT 24:20 7:49 6/22 1672
21 John Gaffney 15M M0039 Kens CT 24:33 7:54 13/34 1641
22 David Lyder Jr 20M M0039 Winsted CT 24:37 7:55 14/34 1690
23 John Mattie 61M M4079 New York NY 24:45 7:57 7/22 454
24 Antony Dipietro 19M M0039 Berlin CT 25:03 8:03 15/34 1658
25 Samantha Naples 15F F0039 Bristol CT 25:05 8:04 3/21 1719
26 Marianne Sklarsky McCarthy 52F F4079 New Hartford CT 25:20 8:09 1/13 1590
27 Liam Kelly 15M M0039 Middletown CT 25:25 8:10 16/34 1493
28 Declan Toland 14M M0039 Torrington CT 25:44 8:17 17/34 1645
29 Andrew Cawley 17M M0039 Southington CT 25:53 8:19 18/34 1669
30 Gabe Duncan 15M M0039 Torrington CT 25:54 8:20 19/34 1643
31 Billy Liebler 13M M0039 Southington CT 25:55 8:20 20/34 1665
32 Abigail Stanford 14F F0039 Bristol CT 25:55 8:20 4/21 1704
33 Daniel Manning 54M M4079 Bristol CT 25:59 8:21 8/22 1671
34 Marley Burgess 13F F0039 Watertown CT 26:04 8:23 5/21 1471
35 Gabrielle Castonguay 15F F0039 Southington CT 26:05 8:23 6/21 1473
36 Paul Kovaleski 65M M4079 Burlington CT 26:14 8:26 9/22 1495
37 Jennifer Irazabal 35F F0039 Southington CT 26:26 8:30 7/21 1483
38 Addison Dans 17F F0039 Bristol CT 26:36 8:33 8/21 1711
39 Keith Jones 47M M4079 Avon CT 26:54 8:39 10/22 452
40 David Roach 57M M4079 Burlington CT 26:57 8:40 11/22 1512
41 Brendon Kelly 44M M4079 Middletown CT 27:38 8:53 12/22 1494
42 Brian Wilson 14M M0039 Bristol CT 27:39 8:54 21/34 1646
43 Felicia Liebler 44F F4079 Southington CT 27:58 9:00 2/13 1664
44 James Hannan 16M M0039 Farmington CT 28:44 9:14 22/34 1480
45 Erik Erujs 16M M0039 Southington CT 28:44 9:14 23/34 1642
46 David Mawnaza 42M M4079 Litchfield CT 28:48 9:16 13/22 1721
47 Bob Kania 66M M4079 Southington CT 28:58 9:19 14/22 1689
48 Cody Wilson 10M M0039 Bristol CT 29:11 9:23 24/34 1647
49 Isabella Leggett 13F F0039 Southington CT 29:12 9:23 9/21 1687
50 Eric Sovia 13M M0039 Torrington CT 29:32 9:30 25/34 1595
51 Bella Peterson 14F F0039 Bristol CT 29:45 9:34 10/21 1668
52 Lizzie Speaker 14F F0039 Torrington CT 29:47 9:35 11/21 1686
53 Miles Jennings Jr 14M M0039 Bristol CT 30:01 9:39 26/34 1487
54 Suzanne Dans 49F F4079 Bristol CT 30:02 9:39 3/13 1706
55 Miles Jennings 42M M4079 Bristol CT 30:25 9:47 15/22 1485
56 David Wilson 14M M0039 Bristol CT 30:27 9:47 27/34 1649
57 Erin Downes 16F F0039 Berlin CT 30:27 9:47 12/21 1720
58 Laura Giorgetti Kozol 35F F0039 Avon CT 30:30 9:48 13/21 1683
59 Charlotte Jennings 12F F0039 Bristol CT 30:40 9:52 14/21 1484
60 Cassie Dubitsky 17F F0039 Southington CT 30:51 9:55 15/21 1475
61 Sammi Bray 16F F0039 Southington CT 30:59 9:58 16/21 1435
62 Joseph Dibiaso 15M M0039 Bristol CT 31:02 9:59 28/34 1691
63 Owen Wood 15M M0039 Southington CT 31:09 10:01 29/34 1635
64 Jy Reardon 52F F4079 Meriden CT 31:14 10:03 4/13 1684
65 Elizabeth Kelly 41F F4079 Middletown CT 31:15 10:03 5/13 1492
66 Jamie Leggett 43M M4079 Southington CT 31:38 10:10 16/22 1688
67 Maura Gaffney 49F F4079 Kens CT 31:52 10:15 6/13 1637
68 Marie Bray 54F F4079 Southington CT 32:21 10:24 7/13 1434
69 Tim Wilson 37M M0039 Bristol CT 32:26 10:26 30/34 1648
70 Ana Cawley 15F F0039 Southington CT 33:33 10:47 17/21 1670
71 Marina Pandolfi 25F F0039 Colchester CT 33:38 10:49 18/21 455
72 Charles Deegan 56M M4079 Meriden CT 34:54 11:13 17/22 1474
73 Sean Gallagher 15M M0039 Marion CT 36:37 11:46 31/34 1657
74 Ryan Johnson 14M M0039 Meriden CT 36:37 11:46 32/34 1491
75 Jane ONeill 49F F4079 Southington CT 37:06 11:56 8/13 1656
76 Karl Salvati 66M M4079 North Haven CT 37:20 12:00 18/22 1580
77 Calista Ona 13F F0039 Torrington CT 37:52 12:11 19/21 1667
78 Ryan McKenna 14M M0039 Southington CT 38:47 12:28 33/34 1655
79 Paul Doiron 65M M4079 Plainville CT 39:06 12:35 19/22 1685
80 John Griglun 64M M4079 Southington CT 39:06 12:35 20/22 1479
81 Con Toland 11M M0039 Torrington CT 40:03 12:53 34/34 1644
82 Courtney Hansen 46F F4079 Wallingford CT 40:43 13:06 9/13 1482
83 Brittany Hansen 34F F0039 Middletown CT 40:43 13:06 20/21 1481
84 Carmen Santiago 44F F4079 Wallingford CT 41:15 13:16 10/13 1584
85 Kirsten Ward 14F F0039 Torrington CT 43:11 13:54 21/21 1661
86 Bill Ward 55M M4079 Torrington CT 43:11 13:54 21/22 1662
87 Anita Wooten 53F F4079 Riverhead NY 46:40 15:01 11/13 458
88 Melinda Wankerl 44F F4079 New Britain CT 53:42 17:17 12/13 1633
89 Agniesaka Grodecki 0F F0000 Bristol CT 53:42 17:17 1/2 1666
90 Patricia Sosnowski 56F F4079 Torrington CT 53:53 17:20 13/13 1650
91 Mark Sosnowski 54M M4079 Torrington CT 53:54 17:20 22/22 1651
92 Nancy Dipietro 0F F0000 Berlin CT 53:55 17:21 2/2 1659

Race Information ()     Division Results ()    

Top Male: 1. Mario Vazquez 2. Aidan Reilly 3. Corey Rexinger-McConnell 4. Michael Ferraro 5. William Liebler

Top Female: 1. Madeline Sturm 2. Kailyn Bielecki 3. Samantha Naples 4. Marianne Sklarsky McCarthy 5. Abigail Stanford

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates