Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Meet Results ()    

Wesleyan T&F Development Meet 2
Wesleyan Development Meet # 2
Thursday Jan 9, 2020 - Wesleyan Univeristy - Middletown CT
Finish Lynx Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com


Wesleyan Development Meet # 2 Thursday Jan 9, 2020 - Wesleyan Univeristy - Middletown CT Finish Lynx Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Girls 55 Meter Dash =================================================================== Name Year Team Finals H# =================================================================== Finals 1 Stella Ofei New Britain 7.81 1 2 Roz Smith New Britain 7.86 1 3 Shanelee Walters Prince Tech 8.01 1 4 Maggie Gillis Conard High 8.40 2 5 Amani Destine New Britain 8.48 3 6 Ariana Padilla Wethersfield 8.53 5 7 Allie Barton St Paul High 8.53 1 8 Snow Lapila New Britain 8.58 1 9 Mykaila Meunier Hopkins Scho 8.59 7 10 Chloe Laureta Conard High 8.67 2 11 Kahlen Gaiter Conard High 8.73 2 12 Sara Fritz Conard High 8.83 2 13 Sara Grady Conard High 8.87 2 14 Zoe Wojciechowski Conard High 8.89 4 15 Kayla Baxter St Paul High 8.92 3 16 Celia Gruber Conard High 8.93 3 17 Serena Roche Conard High 8.95 2 18 Edith Carson Wethersfield 9.06 5 19 Louisa Amoroso-Whittles Wethersfield 9.08 4 20 Madeleine Campbell Conard High 9.09 4 21 Alice Brewer Conard High 9.11 4 22 Allison McDill Conard High 9.11 3 23 Greta Dalton-Kay Wethersfield 9.16 4 24 Grace Bradley Wethersfield 9.19 4 25 Aspen Rosner Conard High 9.19 5 26 Mia Burns Conard High 9.20 1 27 Ava Bagdasarian St Paul High 9.25 5 28 Kellie Yezza Conard High 9.45 3 29 Maddie Klonen St Paul High 9.52 3 30 Miranda Bunnell St Paul High 9.53 2 31 Jessica Le Conard High 9.61 5 32 Megan Koester St Paul High 9.62 3 33 Tatyanah Datil Conard High 9.67 5 34 Isabel Lemus Conard High 9.76 5 35 Molly Kyle Conard High 9.90 6 36 Erika Mayzenberg Wethersfield 9.98 6 37 Anastasia Andrews Conard High 9.98 6 38 Ana Cawley St Paul High 10.16 6 39 Alana Santhouse Wethersfield 10.37 4 40 Ella Nicastro Conard High 10.44 6 41 Rena Daisie Buhr Conard High 10.73 7 Girls 600 Meter Run ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ -- Priscilla Hernandez Capital Prep NT -- Gracie Theobald-Williams Hopkins Scho NT -- Ingrid Dynowski Conard High NT -- Fallon Moore Conard High NT Girls 3200 Meter Run ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Assata Dawson Hopkins Scho 14:02.33 14:02.327 (14:02.327) 2 Margaux Selfors Hopkins Scho 14:05.23 14:05.225 (14:05.225) 3 Amanda Sagers Conard High 14:16.52 14:16.513 (14:16.513) 4 Grace O-Rourke Conard High 14:18.47 14:18.469 (14:18.469) 5 Alexis Bernardi Nonnewaug 14:41.05 14:41.042 (14:41.042) 6 Ingrid Slattery Hopkins Scho 14:50.32 14:50.312 (14:50.312) 7 Amy Zhang Hopkins Scho 15:00.43 15:00.427 (15:00.427) 8 Sophia Zhao Hopkins Scho 15:03.80 15:03.795 (15:03.795) 9 Mei Han Hopkins Scho 15:04.21 15:04.208 (15:04.208) 10 Julia Sotelo-Emery Hopkins Scho 15:06.70 15:06.695 (15:06.695) Girls 55 Meter Hurdles =================================================================== Name Year Team Finals H# =================================================================== 1 Kayla Baxter St Paul High 10.85 2 2 Amaya Owusu Wethersfield 11.18 1 3 Megan Ausere Canton High 11.35 1 4 Allie Barton St Paul High 11.48 2 5 Amani Destine New Britain 11.62 1 6 Annie Hart Wethersfield 11.93 1 7 Lila Alderete St Paul High 11.99 2 8 Grace Bradley Wethersfield 12.14 1 9 Novalee Dean Canton High 12.39 2 10 Edith Carson Wethersfield 13.47 1 Girls 4x400 Meter Relay ================================================================ Team Finals ================================================================ 1 New Britain HS 'A' 4:56.20 1) Amani Destine 2) Snow Lapila 3) Stella Ofei 4) Roz Smith 2 Conard High School 'A' 5:03.75 1) Maggie Gillis 2) Audrey Kirkutis 3) Chloe Laureta 4) Ingrid Dynowski 3 Hopkins School 'A' 5:07.87 1) Saraswathi Navaratnam-Tomayko 2) Ingrid Slattery 3) Julia Sotelo-Emery 4) Sophia Zhao 4 Hopkins School 'B' 5:31.63 1) Mei Han 2) Gracie Theobald-Williams 3) Amy Zhang 4) Nana Dondorful-Amos 5 Conard High School 'B' 5:48.85 1) Aarya Gautam 2) Hannah Mack 3) Mary Policelli 4) Gracie Iwersen Girls 1600 Sprint Medley =================================================================== Team Finals H# =================================================================== 1 Newington High School 'A' 4:41.06 1 1) Maya Leonard 2) Chloe Mamaclay 3) Olivia Mullings 4) Reagan Pelton 2 Hopkins School 'A' 5:20.73 1 1) Mykaila Meunier 2) Julia Tellides 3) Assata Dawson 4) Margaux Selfors 3 Conard High School 'A' 5:27.56 1 1) Chloe Laureta 2) Maggie Gillis 3) Fallon Moore 4) Gracie Iwersen 4 Wethersfield 'A' 5:39.42 1 1) Riana Prevalla 2) Amaya Owusu 3) Louisa Amoroso-Whittles 4) Meghan Tranberg 5 Conard High School 'B' 5:59.78 2 1) Zoe Wojciechowski 2) Sara Grady 3) Ingrid Dynowski 4) Mary Policelli 6 Conard High School 'C' 6:07.40 2 1) Jessica Le 2) Alice Brewer 3) Aarya Gautam 4) Hannah Mack 7 Wethersfield 'B' 6:23.10 2 1) Greta Dalton-Kay 2) Alana Santhouse 3) Annie Hart 4) Ariana Mantilla Girls High Jump ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Courtney Rowland Nonnewaug 5-00.00 2 Audrey Kirkutis Conard High 4-08.00 3 Cecilia Williams Conard High 4-04.00 4 Julia Lau Canton High 4-00.00 Girls Pole Vault ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Novalee Dean Canton High J6-00.00 2 Emma Wright Conard High J6-00.00 -- Megan Ausere Canton High NH Girls Long Jump ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Roz Smith New Britain 15-04.00 2 Audrey Kirkutis Conard High 14-10.50 3 Courtney Rowland Nonnewaug 13-08.00 4 Anne Kretsch St Paul High 13-06.50 5 Julia Tellides Hopkins Scho 13-04.00 6 Shanelee Walters Prince Tech 13-03.00 7 Mykaila Meunier Hopkins Scho 13-01.00 8 Catherine Thiery Conard High 12-00.00 Girls Shot Put ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Sadie Barker Canton High 31-03.50 2 Kira Hanner St Paul High 27-05.50 3 Aaliyah Anthony New Britain 27-01.50 4 Julia Lau Canton High 25-05.50 5 Abigail King Wethersfield 24-01.50 6 Annika Brown Wethersfield 23-03.50 7 Beatrice Sierra Conard High 23-02.50 7 Jenny Yang St Paul High 23-02.50 9 Caroline McCarthy Hopkins Scho 22-09.00 10 Courtney Rowland Nonnewaug 22-06.00 10 Ashleigh Champagnie New Britain 22-06.00 12 Julia Racz Conard High 20-07.50 13 Rosanny Gonzalez-Veras New Britain 20-04.00 14 Gabbie Berasi Wethersfield 19-06.00 15 Megan Gaudreau St Paul High 18-07.50 16 Andrea Moyano Wethersfield 17-10.50 17 Isabella Dauphinais St Paul High 17-09.00 18 Ingrid Dynowski Conard High 15-05.00 19 Anissa Tapia Wethersfield 15-03.00 20 Alexis Hughes Wethersfield 13-01.50 21 Aliza Aijaz Wethersfield 13-00.50 Boys 55 Meter Dash =================================================================== Name Year Team Finals H# =================================================================== 1 Beijeon Bookal New Britain 6.61 1 2 Mykal Porter Capital City 6.75 1 3 Andwele Salmon New Britain 7.09 1 4 Yoskar Rosas_Perez New Britain 7.10 1 5 Allyn Thompson Prince Tech 7.14 6 6 Diego Ortiz Lopez New Britain 7.17 2 7 Bryce Bauer Nonnewaug 7.18 1 8 Ryan Montero Nonnewaug 7.20 2 9 Justin Adorno New Britain 7.32 2 10 Isaiah Morgan Prince Tech 7.37 4 11 Nikita Nicholas Nonnewaug 7.52 2 12 Jeancarlo Rodriquez St Paul High 7.81 4 13 Dwayne Genus Conard High 7.84 5 14 Andrew Stefanik Wethersfield 7.86 3 15 Adam Zwolinski St Paul High 7.91 2 16 George Wang Hopkins Scho 7.91 7 17 Alex Gega Wethersfield 8.00 2 18 Joe D Orso St Paul High 8.03 6 19 Alexander Ranciato Hopkins Scho 8.03 8 20 Mekhi Spence Conard High 8.09 3 21 Alejandro Rodriguez Wethersfield 8.09 5 22 Sam Alam Wethersfield 8.11 3 23 Ivan Mansah Prince Tech 8.16 4 24 Arthur Sanchez-Leroux New Britain 8.25 4 25 John Carney Conard High 8.31 5 26 Jose Figueroa Conard High 8.47 5 27 Yash Thakur Hopkins Scho 8.54 8 28 Steve Torres Conard High 8.57 5 29 Brendan Rochford Conard High 8.61 5 30 Jeffrey Hubbard Conard High 8.77 6 31 Matt Pierce Wethersfield 8.79 4 32 Thanut Sonthiswadht Wethersfield 8.86 3 33 Brody Dupont Conard High 8.93 6 34 John Thomas Nonnewaug 9.01 6 35 Frank Wankerl St Paul High 9.51 8 36 Jack Crawley St Paul High 9.53 7 37 Ryan Lodge St Paul High 9.67 7 38 Nathan Maldonado Wethersfield 10.00 3 39 Jackson Moretti Wethersfield 10.11 4 Boys 600 Meter Run =================================================================== Name Year Team Finals H# =================================================================== 1 Jacob Moisonet Prince Tech 1:39.62 1 2 Randy Opoku New Britain 1:40.41 2 3 Joshua Davis New Britain 1:40.68 2 4 Jacob Davis New Britain 1:42.59 1 5 Jonathan Romero New Britain 1:44.34 2 6 Andrew Mazzatto Conard High 1:45.77 1 7 Irwin Chavez Prince Tech 1:47.60 2 8 Jake Wang Hopkins Scho 1:48.97 2 9 Justin Adorno New Britain 1:49.53 1 10 Diego Ortiz Lopez New Britain 1:51.66 1 11 Nathaniel Castro New Britain 1:51.83 2 Boys 3200 Meter Run ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Greg Bastik Nonnewaug 11:07.64 1:16.232 (1:16.232) 1:58.307 (42.075) 2 Adam Hagens Hopkins Scho 11:34.30 1:16.788 (1:16.788) 1:58.169 (41.382) 3 Emilio Calvano Nonnewaug 11:40.62 1:19.247 (1:19.247) 2:01.999 (42.753) 4 Liam Odonnell Canton High 11:50.61 1:22.309 (1:22.309) 2:06.040 (43.732) 5 Ian Budriewicz Nonnewaug 11:52.19 1:22.470 (1:22.470) 2:05.517 (43.047) 6 Ethan Neeley Canton High 12:03.02 1:21.770 (1:21.770) 2:04.900 (43.130) 7 Connor Inglis Nonnewaug 12:12.68 1:22.802 (1:22.802) 2:06.314 (43.513) 8 Brandon Faunce Hopkins Scho 13:45.72 1:34.134 (1:34.134) 2:25.533 (51.399) 9 Christian Noyd Nonnewaug 13:47.32 1:23.318 (1:23.318) 2:08.385 (45.068) 10 Alejandro Lopez Hopkins Scho 13:59.88 1:27.655 (1:27.655) 2:17.182 (49.527) Boys 55 Meter Hurdles =================================================================== Name Year Team Finals H# =================================================================== 1 Kishawn Covington Prince Tech 8.39 1 2 Ryan Montero Nonnewaug 8.42 1 3 Denzell Barnett New Britain 10.35 1 4 Alexander Ranciato Hopkins Scho 10.39 2 5 Jacob Bradley Wethersfield 11.04 2 6 Evan Coppa Wethersfield 11.13 1 7 Charlie Hargott St Paul High 12.02 2 Boys 4x400 Meter Relay ================================================================ Team Finals ================================================================ 1 Hopkins School 'A' 4:36.20 1) Adam Hagens 2) Alejandro Lopez 3) Jake Wang 4) George Wang Boys 1600 Sprint Medley ================================================================ Team Finals ================================================================ 1 Newington High School 'A' 3:59.14 1) Samuel Geisler 2) Trevaughn Ulett 3) Daniel Ellis 4) Jalil Rincon 2 New Britain HS 'A' 4:02.23 1) Denzell Barnett 2) Yoskar Rosas_Perez 3) Beijeon Bookal 4) Jacob Davis 3 Conard High School 'A' 4:40.01 1) Giancarlo Fedolfi 2) Mekhi Spence 3) Dwayne Genus 4) Jonathan Murphy 4 Conard High School 'B' 4:50.56 1) Andrew Mazzatto 2) Brendan Rochford 3) Jeffrey Hubbard 4) Daniel Ferrer 5 Wethersfield 'A' 5:23.51 1) Alex Gega 2) Carlos Vazquez 3) Evan Coppa 4) Diego Dominguez Boys High Jump ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Tim Northrop Greens Farms J5-08.00 2 Bryce Bauer Nonnewaug J5-06.00 3 Mike Bobin Wethersfield J5-04.00 3 Mike Lodge St Paul High J5-04.00 -- Evan Terry Wethersfield NH Boys Pole Vault ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Mike Bobin Wethersfield 11-06.00 2 Yoskar Rosas_Perez New Britain 11-00.00 3 Owen Wood St Paul High 10-00.00 4 Joe D Orso St Paul High 7-00.00 5 Eric Sovia St Paul High 6-06.00 Boys Long Jump ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Mykal Porter Capital City 18-04.00 2 Ryan Montero Nonnewaug 17-08.50 3 Denzell Barnett New Britain 17-06.50 4 Nikita Nicholas Nonnewaug 16-05.25 5 Adam Houle St Paul High 15-06.50 6 Yash Thakur Hopkins Scho 15-00.00 7 Fran Vesci St Paul High 12-09.75 8 Joe DiBiasi St Paul High 10-01.50 Boys Shot Put ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Devin Fitzpatrick Prince Tech 45-10.50 2 Adam Obrzut Canton High 38-09.00 3 Yasser Vasquez New Britain 37-00.50 4 Bryce Bauer Nonnewaug 32-06.75 5 Michael Feliciano New Britain 31-11.00 6 Giovanni Dicenso Wethersfield 31-00.00 7 Nikita Nicholas Nonnewaug 30-05.00 8 Cody Kelsey Nonnewaug 29-09.00 9 Malachi Davis New Britain 29-08.00 10 Cameron Fabrizo St Paul High 28-07.50 11 Ben Shea St Paul High 28-03.50 12 Ian Bauer Nonnewaug 26-06.75 13 Nicholas Nasse Wethersfield 25-07.50 14 Richard Scott St Paul High 24-10.00 15 Xavier Ramirez New Britain 24-00.00 16 Andrew Mazzatto Conard High 23-11.50 17 Mack Butkus St Paul High 20-01.50 18 Rocco Simmone St Paul High 20-00.00 19 Jeffrey Hubbard Conard High 19-08.00 20 Alex Sifnakis Wethersfield 19-03.00 21 Brody Dupont Conard High 18-01.00 22 Kellen Herman Nonnewaug 13-09.00 ************************************************************************************** *******************************************************************************


Meet Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates