Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Meet Results ()    

Fordham University Elkin Invitational
Fordham Robert Elkin T&F Invitational - 1/10/2020
Vince Lombardi Center - Bronx NY
Results


Fordham Robert Elkin T&F Invitational - 1/10/2020 Vince Lombardi Center - Bronx NY Results Women 60 Meter Dash =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Kathryn Kelly JR Fordham 7.79q 1 2 Akajia Atkins SO Stony Brook 7.83q 2 3 Tamantha Pizarro SR Iona 7.91q 1 4 Kyara Thompson JR Stony Brook 8.00q 2 5 Olabisi Adams FR La Salle 8.05q 2 6 Jenna Smith FR La Salle 8.26q 2 7 Reya Joseph FR La Salle 8.36 1 Women 60 Meter Dash ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 Kathryn Kelly JR Fordham 7.75 2 Akajia Atkins SO Stony Brook 7.79 3 Kyara Thompson JR Stony Brook 8.02 4 Olabisi Adams FR La Salle 8.08 5 Jenna Smith FR La Salle 8.21 Women 200 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Nadja Ashley FR Stony Brook 26.23 2 2 Erica Marriott FR Stony Brook 26.38 1 3 Bria Oatman Iona 26.91 2 4 Dana Cerbone SO Stony Brook 26.92 1 5 Dominique Valentine SO Fordham 26.93 2 6 Akajia Atkins SO Stony Brook 27.35 2 7 Ruby Avila FR Fordham 27.76 3 8 Gabrielle Schreib SR Fordham 28.09 3 9 Kyara Thompson JR Stony Brook 28.22 1 10 Jenna Smith FR La Salle 28.25 4 11 Emmanuela Lauredent SR Stony Brook 28.26 1 12 Casey Pedone FR Stony Brook 28.52 5 13 Rebecca Adebisi SO Stony Brook 28.58 4 14 Theresa Richardson FR La Salle 28.70 3 15 Reya Joseph FR La Salle 28.96 3 16 Mary Kate Caucci SR Fordham 31.00 4 17 Kaitlyn Ohrtman SR Iona 32.53 5 18 Hannah Molloy SR Iona 37.89 4 19 Gemma Nuttall SR Iona 38.32 5 Women 400 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Amanda Stead JR Stony Brook 56.68 1 2 Sarinnagh Budris JR Fordham 59.46 1 3 Janelle Pottinger JR Stony Brook 59.71 1 4 Mary Chimezie SR Stony Brook 59.82 1 5 Annelyse Benn FR Stony Brook 1:00.89 2 6 Desirae Osley SR La Salle 1:02.11 2 7 Mary Kathryn Underwood FR Fordham 1:02.83 3 8 Moriah Raysor JR Iona 1:05.70 4 9 Maya Richardson FR Iona 1:05.83 3 10 Egle Morenaite JR Iona 1:05.84 4 11 Deneka Emanuel JR Stony Brook 1:05.94 3 12 Ruby Avila FR Fordham 1:06.18 2 13 Angelica Piccini SO Fordham 1:08.64 4 Women 800 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Christine Mancini FR La Salle 2:19.88 1 1:08.00 (1:08.00) 2:19.88 (1:11.88) 2 Helen Connolly SO Fordham 2:21.71 1 1:08.53 (1:08.53) 2:21.71 (1:13.18) 3 Grace Sparrow FR Iona 2:23.89 2 1:11.16 (1:11.16) 2:23.89 (1:12.73) 4 Taylor Mascetta FR Fordham 2:25.05 1 1:11.14 (1:11.14) 2:25.05 (1:13.92) 5 Jillian Jones JR Fordham 2:26.52 3 1:14.45 (1:14.45) 2:26.52 (1:12.07) 6 Gabrielle Toth FR Iona 2:27.34 1 1:09.68 (1:09.68) 2:27.34 (1:17.66) 7 Jenna Webb FR La Salle 2:27.76 2 1:12.58 (1:12.58) 2:27.76 (1:15.19) 8 Rachel Ruggiero SO Stony Brook 2:28.69 2 1:14.33 (1:14.33) 2:28.69 (1:14.36) 9 Juliana Geniti SO Stony Brook 2:28.75 3 1:14.49 (1:14.49) 2:28.75 (1:14.26) 10 Julia Flower SR Iona 2:28.79 3 1:14.15 (1:14.15) 2:28.79 (1:14.65) 11 Shayna Arrigo SO Manhattan 2:30.33 2 1:14.07 (1:14.07) 2:30.33 (1:16.26) 12 Hali Ielfield SO Manhattan 2:30.52 2 1:14.58 (1:14.58) 2:30.52 (1:15.95) 13 Olivia Lazarou SO Iona 2:31.55 2 1:13.31 (1:13.31) 2:31.55 (1:18.25) 14 Julia Herms JR Fordham 2:37.47 3 1:16.60 (1:16.60) 2:37.47 (1:20.88) 15 Olivia Kneski SO Stony Brook 2:40.01 3 1:16.12 (1:16.12) 2:40.01 (1:23.90) 16 Marina Ruzic JR Stony Brook 2:43.34 3 1:15.84 (1:15.84) 2:43.34 (1:27.51) -- Arianna Wallace SO La Salle DNF 1 1:11.72 (1:11.72) Women 1 Mile Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Jerika Lufrano FR La Salle 5:08.78 2:35.30 (2:35.30) 5:08.78 (2:33.49) 2 Elizabeth Mancini SO La Salle 5:09.05 2:35.07 (2:35.07) 5:09.05 (2:33.99) 3 Andria Scaglione FR Manhattan 5:12.66 2:34.80 (2:34.80) 5:12.66 (2:37.86) 4 Alexandra Thomas FR Fordham 5:13.05 2:35.57 (2:35.57) 5:13.05 (2:37.48) 5 Sydney Snow SR Fordham 5:17.75 2:36.46 (2:36.46) 5:17.75 (2:41.29) 6 Grace Campbell SO Manhattan 5:31.86 2:43.79 (2:43.79) 5:31.86 (2:48.07) 7 Elizabeth Rayle FR Stony Brook 5:39.61 2:46.80 (2:46.80) 5:39.61 (2:52.82) 8 Sarah Hanlon SO La Salle 6:19.09 3:01.39 (3:01.39) 6:19.09 (3:17.70) Women 3000 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Eleanor Mancini SO La Salle 10:15.92 2:42.66 (2:42.66) 4:03.98 (1:21.32) 10:15.92 (6:11.94) 2 Nicola Scaglione FR Manhattan 10:35.83 2:48.26 (2:48.26) 4:13.25 (1:24.99) 10:35.83 (6:22.59) 3 Bridget Alex SO Fordham 10:40.78 2:53.81 (2:53.81) 4:19.99 (1:26.18) 10:40.78 (6:20.80) 4 Tessa Gibbons SO La Salle 10:54.49 2:54.16 (2:54.16) 4:20.22 (1:26.07) 10:54.49 (6:34.27) 5 Nicoleta Papavasilakis FR Fordham 10:56.87 2:54.45 (2:54.45) 4:20.38 (1:25.94) 10:56.87 (6:36.49) 6 Germaine Harbaugh JR Fordham 11:08.77 2:53.75 (2:53.75) 4:19.89 (1:26.15) 11:08.77 (6:48.88) 7 Rosemary Tuzzino SR La Salle 11:50.13 2:55.19 (2:55.19) 11:50.13 (8:54.95) Women 60 Meter Hurdles ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Emmanuela Lauredent SR Stony Brook 8.99 2 Jillian Patterson SO Stony Brook 9.47 3 Alyssa Oviasogie SR Stony Brook 9.51 4 Peri Chase JR Fordham 10.05 5 Radha Dooley FR Fordham 10.26 -- Tara DiLuca Unattached X10.26 Women 4x400 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Stony Brook 'A' 4:02.16 1) Janelle Pottinger JR 2) Nadja Ashley FR 3) Annelyse Benn FR 4) Amanda Stead JR 2 Fordham 'A' 4:06.43 1) Sarinnagh Budris JR 2) Gabrielle Schreib SR 3) Dominique Valentine SO 4) Mary Kathryn Underwood FR 3 La Salle 'A' 4:09.33 1) Jenna Webb FR 2) Desirae Osley SR 3) Jerika Lufrano FR 4) Christine Mancini FR 4 Stony Brook 'B' x4:16.77 1) Dana Cerbone SO 2) Kyara Thompson JR 3) Akajia Atkins SO 4) Erica Marriott FR Women 4x800 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Fordham 'A' 9:51.88 1) Sydney Snow SR 2) Helen Connolly SO 3) Taylor Mascetta FR 4) Alexandra Thomas FR 2 Stony Brook 'B' x10:41.68 1) Lindsey Dodenhoff FR 2) Rachel Ruggiero SO 3) Juliana Geniti SO 4) Olivia Kneski SO 3 Stony Brook 'A' 10:50.52 1) Mary Chimezie SR 2) Jillian Patterson SO 3) Siara Guevara SO 4) Marina Ruzic JR Women High Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Alyssa Oviasogie SR Stony Brook 1.68m 5-06.00 2 Radha Dooley FR Fordham J1.56m 5-01.25 3 Peri Chase JR Fordham J1.56m 5-01.25 4 Casey Monroe SR Manhattan 1.40m 4-07.00 Women Long Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Kathryn Kelly JR Fordham 5.49m 18-00.25 5.18m 5.25m 5.49m 2 Olabisi Adams FR La Salle 5.25m 17-02.75 5.04m 5.10m 5.25m 4.99m 3 Jessica Bryant SR La Salle 5.06m 16-07.25 4.83m 4.91m 5.05m 5.06m 4 Jade Dyer-Kennedy SO Fordham 4.70m 15-05.00 4.29m 4.50m 4.48m 4.70m 5 Casey Pedone FR Stony Brook 4.51m 14-09.75 4.35m 3.01m 4.51m 4.44m 6 Theresa Richardson FR La Salle 4.47m 14-08.00 4.35m 4.27m 4.47m 4.37m 7 Mary Kate Caucci SR Fordham 4.35m 14-03.25 4.35m 8 Rebecca Adebisi SO Stony Brook 4.31m 14-01.75 4.31m 4.19m 3.87m 3.90m 9 Bridie Bommentre FR Fordham 4.09m 13-05.00 3.48m 4.09m 3.97m 3.45m Women Triple Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Theresa Richardson FR La Salle J10.64m 34-11.00 9.72m 10.30m 10.64m 2 Jade Dyer-Kennedy SO Fordham J10.64m 34-11.00 FOUL 10.64m 3 Jessica Bryant SR La Salle 10.35m 33-11.50 10.35m 10.19m 4 Bridie Bommentre FR Fordham 9.84m 32-03.50 9.84m 9.28m 5 Mary Kate Caucci SR Fordham 9.26m 30-04.75 9.26m 9.17m 9.04m Women Shot Put ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Lasma Padedze JR Manhattan 13.58m 44-06.75 13.54m x x 2 Alexandra Preckajlo JR Manhattan 13.08m 42-11.00 12.96m 13.08m 12.88m 12.44m 3 Cheyenne Lewis SR Manhattan 12.04m 39-06.00 12.04m 4 Amanda Gurth FR Fordham 10.74m 35-03.00 5 Casey Metzler SO Fordham 10.70m 35-01.25 10.70m 10.00m 9.56m 9.54m 6 Katherine Weiss JR La Salle 8.99m 29-06.00 7 Alyssa Oviasogie SR Stony Brook 8.53m 28-00.00 8 Peri Chase JR Fordham 7.61m 24-11.75 9 Sophie Murphy JR Iona 6.04m 19-09.75 10 Julia Kearley SR Iona 5.82m 19-01.25 Women Weight Throw ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Nina Bjorkman SO Manhattan 15.74m 51-07.75 15.32m 15.56m 15.43m 15.74m 2 Alexandra Preckajlo JR Manhattan 15.17m 49-09.25 15.17m 13.33m 3 Cheyenne Lewis SR Manhattan 14.50m 47-07.00 14.50m 13.60m 4 Casey Metzler SO Fordham 13.09m 42-11.50 11.96m 13.09m 13.07m 5 Amanda Gurth FR Fordham 10.56m 34-07.75 10.56m 9.94m -- Lasma Padedze JR Manhattan FOUL FOUL Men 60 Meter Dash =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Gerom Solis SR Iona 6.97q 1 2 Taje Nelson SO Stony Brook 7.04q 3 3 Chrischand Lewis SO La Salle 7.05q 2 4 Larry McCullum SO Manhattan 7.09q 3 5 Manu Guzman SO Fordham 7.17q 3 6 Kaya Simpson FR Manhattan 7.20q 2 7 Fredrick Zenny FR Stony Brook 7.21 2 8 Dorian Ryan SO Manhattan 7.23 3 9 Josias Luctamar SO Stony Brook 7.24 2 10 Robert LeFevre FR Fordham 7.25 1 11 Michael Capone SO Fordham 7.27 2 11 Kevin Fullerton JR Iona 7.27 1 13 Sebastian Ramos SO Stony Brook 7.29 1 14 Jared Stearns FR Iona 7.48 1 15 Noah Jefferson FR Manhattan 7.51 2 16 Jonathan DeSouza SO Iona 8.31 1 17 Nick Hunziker FR Iona 8.45 3 18 Danny Galvin SR Iona 9.46 3 Men 60 Meter Dash ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 Chrischand Lewis SO La Salle 6.96 2 Gerom Solis SR Iona 6.97 3 Taje Nelson SO Stony Brook 6.99 4 Larry McCullum SO Manhattan 7.06 5 Manu Guzman SO Fordham 7.19 5 Kaya Simpson FR Manhattan 7.19 Men 200 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Chrischand Lewis SO La Salle 22.77 1 2 Gerom Solis SR Iona 23.04 1 3 Jelani Pierre JR Iona 23.09 2 4 Larry McCullum SO Manhattan 23.22 1 5 Dan Whaley FR La Salle 23.33 1 6 Noah Jefferson FR Manhattan 23.49 4 7 Josias Luctamar SO Stony Brook 23.58 4 8 Kyle Mack JR Fordham 23.60 4 9 Kaya Simpson FR Manhattan 23.65 5 9 Joshua Titus SO Stony Brook 23.65 3 11 Sebastian Ramos SO Stony Brook 23.66 3 12 Jadyn Tabois FR Iona 23.98 5 13 Dorian Ryan SO Manhattan 23.99 5 14 Manu Guzman SO Fordham 24.00 2 15 Raymond Gorzela SR Stony Brook 24.20 2 16 Abdul-Malik Abubakar JR Stony Brook 24.35 3 17 Jeremy Chen SO Stony Brook 24.39 2 18 Ryan McGraw JR Fordham 25.27 6 19 Austin Taylor SO La Salle 26.26 4 20 Josh De Coteau FR Iona 26.35 5 21 Graham Baird JR Iona 29.86 6 Men 400 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Patrick Abel FR Stony Brook 49.71 2 2 Quemarii Williams FR Manhattan 49.94 4 3 Sean Ideozu SR Stony Brook 50.72 1 4 Arthur Gooden JR Fordham 50.84 1 5 Richmond Boateng FR Stony Brook 50.86 2 6 Antony Misko JR Fordham 50.88 1 7 Alexander Moore JR Manhattan 52.05 1 8 John Keegan JR Fordham 52.06 2 9 Matthew Cappock JR Stony Brook 52.14 3 10 Antonio Aguilar SO Stony Brook 52.40 3 11 Cory Couture FR Manhattan 52.52 5 12 Niles Jones FR Stony Brook 52.56 3 13 Jeremiah La duca SO Fordham 52.59 5 14 Tim Susko SR Iona 52.69 4 15 Chase Krug SO Fordham 52.84 4 16 Tendai Nyoni FR Manhattan 52.86 6 17 Brandon Boggs JR Manhattan 52.96 6 18 Thomas Wilson SO Stony Brook 53.23 2 19 John Merkler SR Fordham 53.64 3 20 John Conroy FR Iona 53.79 4 21 Safo Kirton Unattached 54.02 6 22 Jordan Milite SR Fordham 55.92 5 23 Kevin Dineen JR Fordham 56.58 5 Men 800 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Zalen Nelson SO Fordham 1:57.82 2 2 Nick Soldevere FR Iona 1:58.65 1 3 Ryan Tierney SO Manhattan 1:59.41 1 4 Sean Sullivan SR Fordham 1:59.43 1 5 William Whelan JR Fordham 2:01.62 1 6 Erik Brown FR Fordham 2:01.94 1 7 David Lozipone SO Manhattan 2:03.55 1 8 Benedict Reilly FR Fordham 2:04.50 2 9 Brycen Pitre SO La Salle 2:05.61 1 10 Dylan Serino JR Fordham 2:06.29 2 11 Jack Reilly FR Fordham 2:07.03 2 12 Dylan Servis FR La Salle 2:07.90 1 13 Sean Grant SO La Salle 2:09.63 2 14 Dominic Mussoline SR La Salle 2:13.21 2 Men 1 Mile Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Ryan Kutch SR Fordham 4:18.11 1 2:09.49 (2:09.49) 4:18.11 (2:08.62) 2 Christopher Strzelinski JR Fordham 4:18.74 1 2:10.97 (2:10.97) 4:18.74 (2:07.78) 3 Nicholas Raefski SR Fordham 4:19.31 1 2:10.00 (2:10.00) 4:19.31 (2:09.31) 4 Brandon Hall SO Fordham 4:20.10 1 2:09.70 (2:09.70) 4:20.10 (2:10.40) 5 Justin Kelly SO Stony Brook 4:28.02 1 2:11.39 (2:11.39) 4:28.02 (2:16.63) 6 Marc Carrera SO Manhattan 4:32.72 2 2:14.11 (2:14.11) 4:32.72 (2:18.61) 7 Adam Alshoubeki SR Manhattan 4:33.04 2 2:13.48 (2:13.48) 4:33.04 (2:19.57) 8 Domenick Boccia SO Manhattan 4:35.60 1 2:13.90 (2:13.90) 4:35.60 (2:21.70) 9 Paul Catalano JR Stony Brook 4:36.74 1 2:12.14 (2:12.14) 4:36.74 (2:24.61) 10 Patrick Donahue SR Fordham 4:38.13 2 2:14.35 (2:14.35) 4:38.13 (2:23.79) 11 Jack O'Connell SO Fordham 4:41.49 2 2:14.25 (2:14.25) 4:41.49 (2:27.24) 12 Giancarlo Cipri JR Fordham 4:46.73 2 2:19.95 (2:19.95) 4:46.73 (2:26.78) Men 3000 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Ryan James SO La Salle 8:51.73 2:25.54 (2:25.54) 4:12.33 (1:46.80) 8:51.73 (4:39.40) 2 Nick Cipolla SO Stony Brook 8:52.12 2:25.20 (2:25.20) 4:12.45 (1:47.25) 8:52.12 (4:39.68) 3 Carlos Santos SO Stony Brook 8:54.88 2:24.26 (2:24.26) 4:11.73 (1:47.47) 8:54.88 (4:43.15) 4 Chris Emerson JR Manhattan 8:55.02 2:24.84 (2:24.84) 4:12.51 (1:47.68) 8:55.02 (4:42.51) 5 Michael Hennelly SO Manhattan 8:56.84 2:24.60 (2:24.60) 4:12.25 (1:47.66) 8:56.84 (4:44.60) 6 Jack Craven FR Fordham 9:00.88 2:23.22 (2:23.22) 4:11.99 (1:48.78) 9:00.88 (4:48.90) 7 Patrick Norako JR Fordham 9:01.81 2:25.94 (2:25.94) 4:12.80 (1:46.86) 9:01.81 (4:49.01) 8 Jayson Hines JR Stony Brook 9:03.27 2:23.98 (2:23.98) 4:11.93 (1:47.95) 9:03.27 (4:51.35) 9 Evan Brennan FR Stony Brook 9:04.46 2:25.44 (2:25.44) 4:12.25 (1:46.82) 9:04.46 (4:52.21) 10 Joe Boyle JR La Salle 9:14.79 2:25.66 (2:25.66) 4:12.69 (1:47.04) 9:14.79 (5:02.10) 11 Ryan Fahey FR Fordham 9:25.52 2:26.46 (2:26.46) 4:16.26 (1:49.80) 9:25.52 (5:09.26) 12 John Arvantides Unattached 9:55.06 2:28.99 (2:28.99) 4:29.25 (2:00.26) 9:55.06 (5:25.82) Men 60 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Ache Hall SR La Salle 8.50q 2 2 Dylan Burnett JR La Salle 8.69q 1 3 Joshua Titus SO Stony Brook 8.76q 1 4 Madda Ngaima FR La Salle 8.83q 1 5 Jeremy Chen SO Stony Brook 8.87q 2 6 Peter Ackermann FR Manhattan 9.55q 1 7 Jeremy Milite SR Fordham 10.84 2 Men 60 Meter Hurdles ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 Ache Hall SR La Salle 8.53 2 Dylan Burnett JR La Salle 8.76 3 Jeremy Chen SO Stony Brook 8.83 4 Joshua Titus SO Stony Brook 8.87 5 Madda Ngaima FR La Salle 8.91 6 Peter Ackermann FR Manhattan 9.61 Men 4x400 Meter Relay =================================================================== School Finals H# =================================================================== 1 Fordham 'A' 3:22.79 1 1) Kyle Mack JR 2) Arthur Gooden JR 3) Erik Brown FR 4) Antony Misko JR 2 Stony Brook 'B' x3:24.15 1 1) Raymond Gorzela SR 2) Sean Ideozu SR 3) Taje Nelson SO 4) Matthew Cappock JR 3 Stony Brook 'A' 3:27.57 1 1) Fredrick Zenny FR 2) Patrick Abel FR 3) Richmond Boateng FR 4) Niles Jones FR 4 Fordham 'B' x3:36.00 2 1) John Merkler SR 2) Robert LeFevre FR 3) Chase Krug SO 4) Dylan Serino JR 5 Stony Brook 'C' x3:36.02 2 1) Thomas Wilson SO 2) Antonio Aguilar SO 3) Jeremy Chen SO 4) Joshua Titus SO 6 Iona 'A' 3:36.12 2 1) John Conroy FR 2) Nick Soldevere FR 3) Tim Susko SR 4) Jadyn Tabois FR 7 La Salle 'A' 3:38.19 1 1) Dan Whaley FR 2) Brycen Pitre SO 3) Dominic Mussoline SR 4) Dylan Servis FR Men 4x800 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Fordham 'A' 8:00.42 1) John Keegan JR 2) Sean Sullivan SR 3) Christopher Strzelinski JR 4) Jeremiah La duca SO 2 Fordham 'B' x8:08.26 1) Zalen Nelson SO 2) Nicholas Raefski SR 3) Brandon Hall SO 4) Ryan Kutch SR 3 Fordham 'C' x8:24.16 1) William Whelan JR 2) Jordan Milite SR 3) Jack O'Connell SO 4) Benedict Reilly FR Men High Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Dennis Manyeah JR La Salle 2.10m 6-10.75 2.02 2.06 2.10 2.14 O O XXO XXX 2 Michael Perez FR Stony Brook 1.91m 6-03.25 1.84 1.91 1.97 O XO XXX 3 Kevin Fullerton JR Iona 1.60m 5-03.00 1.60 1.63 O XXX Men Pole Vault ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Elijah Sleasman FR Manhattan 3.80m 12-05.50 3.65 3.70 3.80 4.00 O XO XO XXX Men Long Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Nik Reardon JR Fordham 7.11m 23-04.00 7.11m 6.80m 2 Jelani Pierre JR Iona 6.55m 21-06.00 6.55m 6.39m 3 Darian Alston SR La Salle 6.06m 19-10.75 6.01m 5.86m 5.84m 6.06m 4 Ryan McGraw JR Fordham 6.00m 19-08.25 5.58m 5.95m 5.89m 6.00m 5 Jeremy Milite SR Fordham 5.57m 18-03.25 5.56m 5.38m 5.38m 5.57m -- Andrew Byrne SR Fordham FOUL FOUL Men Triple Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Darian Alston SR La Salle 13.80m 45-03.50 13.71m 13.80m 2 Nik Reardon JR Fordham 13.56m 44-06.00 13.56m 13.23m 3 Ryan McGraw JR Fordham 12.13m 39-09.75 11.90m 11.91m 12.13m Men Shot Put ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Anu Awonusi JR Manhattan 16.68m 54-08.75 16.08m x x 2 Alec Wargo SO Fordham 11.63m 38-02.00 11.63m x 3 John Regan SO Fordham 10.63m 34-10.50 10.30m 10.63m 4 Jeremy Milite SR Fordham 9.39m 30-09.75 5 Damien Dilcher FR Iona 7.04m 23-01.25 6 Joshua DeSouza SO Iona 6.72m 22-00.75 Men Weight Throw ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 Enrique Martinez SR Manhattan 16.57m 54-04.50 16.28m 16.57m 2 Alec Wargo SO Fordham 15.27m 50-01.25 14.01m 14.66m 15.27m 14.76m 3 Anu Awonusi JR Manhattan 14.08m 46-02.50 13.73m 14.08m 13.67m 4 John Regan SO Fordham 11.10m 36-05.00 10.61m 11.10m Women - Team Rankings - 14 Events Scored =============================================================================== 1) Fordham 66 2) Stony Brook 61 3) La Salle 46 4) Manhattan 35 5) Iona 6 Men - Team Rankings - 15 Events Scored =============================================================================== 1) Fordham 69.50 2) La Salle 47 3) Manhattan 35.50 4) Stony Brook 34 5) Iona 26


Meet Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates