Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Meet Results ()    

Platt/Wesleyan High School Track Night I
Wesleyan / Platt Open Track Night # 1
Thursday Dec 19, 2019 - Wesleyan University - Middletown CT
at the Bacon Field House


Wesleyan / Platt Open Track Night # 1 Thursday Dec 19, 2019 - Wesleyan University - Middletown CT at the Bacon Field House Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476 ****************************************************************************************** PLATTSYS.COM ***************************************************************************************** ************************* HIGH SCHOOL RACES ************************************ Results Girls 200 Meter Run ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ Finals 1 Shanelee Walters Hartford, CT 31.57 Girls 400 Meter Run ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Shanelee Walters Hartford, CT 1:21.17 38.207 (38.207) 1:21.168 (42.962) Boys 200 Meter Run ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Allyn Thompson Hartford, CT 26.19 Boys 400 Meter Run ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Allyn Thompson Hartford, CT 1:06.43 32.389 (32.389) 1:06.425 (34.037) Boys 800 Meter Run ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Salvatore LaPira Hartford PT, CT 2:17.20 32.043 (32.043) 1:04.760 (32.718) 1:40.170 (35.410) 2:17.200 (37.030) 2 Jeremy Rivera Hartford, CT 2:33.28 32.396 (32.396) 1:05.296 (32.900) 2:02.050 (56.754) 2:33.274 (31.224) Boys 1600 Meter Run ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Jeremy Rivera M Hartford, CT 5:03.35 1 38.520 (38.520) 1:15.001 (36.482) 1:52.057 (37.057) 2:31.534 (39.477) 3:12.656 (41.123) 3:52.705 (40.049) 4:29.456 (36.752) 5:03.341 (33.885) 2 Salvatore LaPira M Hartford PT, CT 5:24.27 1 38.002 (38.002) 1:14.520 (36.518) 1:51.459 (36.939) 2:30.971 (39.513) 3:12.094 (41.123) 3:53.652 (41.559) 4:36.949 (43.297) 5:24.264 (47.315) ************************* OPEN RACES ************************************ Open 200 Meter Run ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Stephen Nunziata Avon, CT 26.95 Open 800 Meter Run ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Patrick Byrne Bolton, CT 2:41.78 36.931 (36.931) 1:17.934 (41.003) 2:01.450 (43.517) 2:41.773 (40.323) OPen 1 Mile Run =================================================================== Name Year Team Finals H# =================================================================== 1 David Goodrich M North Haven, CT 4:53.14 1 37.184 (37.184) 1:13.964 (36.780) 1:49.597 (35.634) 2:26.274 (36.677) 3:03.415 (37.142) 3:41.442 (38.028) 4:19.227 (37.785) 4:53.135 (33.908) 2 Mark Nunziata M Avon, CT 4:56.97 1 37.451 (37.451) 1:13.679 (36.228) 1:49.342 (35.664) 2:26.049 (36.707) 3:03.747 (37.699) 3:42.324 (38.577) 4:20.330 (38.007) 4:56.967 (36.638) 3 James Dumont M Middlefield, CT 5:07.05 1 38.952 (38.952) 1:15.467 (36.515) 1:52.857 (37.390) 2:31.581 (38.724) 3:10.840 (39.259) 3:50.227 (39.388) 4:29.804 (39.577) 5:07.041 (37.238) 4 Patrick Byrne M Bolton, CT 5:51.31 1 42.105 (42.105) 1:25.057 (42.953) 2:09.569 (44.512) 2:54.594 (45.025) 3:39.032 (44.439) 4:22.530 (43.498) 5:07.115 (44.585) 5:51.301 (44.187) 5 Mike Saimond M South Windsor, CT 6:28.70 1 46.590 (46.590) 1:32.822 (46.233) 2:21.141 (48.319) 3:12.319 (51.178) 4:02.606 (50.288) 4:52.952 (50.347) 5:42.986 (50.034) 6:28.696 (45.710) 6 Timothy Beach M Prospect, CT 6:28.88 2 49.195 (49.195) 1:37.498 (48.303) 2:27.466 (49.969) 3:17.340 (49.874) 4:07.304 (49.964) 4:57.860 (50.557) 5:46.838 (48.978) 6:28.880 (42.043) 7 John Kennelly M Cheshire, CT 7:07.37 2 52.545 (52.545) 1:46.094 (53.549) 2:39.984 (53.890) 3:32.454 (52.470) 4:27.213 (54.759) 5:22.366 (55.154) 6:15.466 (53.100) 7:07.364 (51.898) Women 1 Mile Run ================================================================ Name Year Team Finals ================================================================ 1 Sarah Hill W New Haven, CT 6:46.82 2 53.769 (53.769) 1:47.164 (53.395) 2:40.459 (53.295) 3:30.378 (49.919) 4:20.473 (50.095) 5:10.654 (50.182) 6:00.886 (50.233) 6:46.815 (45.929) 2 Pat Saimond W South Windsor, CT 9:54.16 2 1:20.185 (1:20.185) 2:38.480 (1:18.295) 3:56.318 (1:17.838) 5:12.736 (1:16.419) 6:26.311 (1:13.575) 7:38.358 (1:12.047) 8:48.608 (1:10.250) 9:54.159 (1:05.552) ****************************************************************************************** WWW PLATTSYS.COM T&F MEET RESULTS ******************************************************************************************


Meet Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates