Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


8 MIle Results ()     8 Mile Division Results ()    


Bristol Mum-A-Thon 8 Mile Road Race
Top Male: 1. William Sanders 2. Mario Vazquez 3. Chris Armstrong 4. Ryan OConnor 5. Ian Kreciglowa
Top Female: 1. Sybil Shapiro 2. Nicole Leblanc 3. Sherri Odell 4. Madeline Sturm 5. Brigit Hogan
Bristol Mum A Thon Road Races
Su nday Oct 20, 2019 - St Paul High School - Bristol CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Cloudy 51 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : William Sanders Overall Female: Sybil Shapiro

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 William Sanders 32M M3039 WETHERSFIELD CT 42:14 5:16 1/8 936
2 Mario Vazquez 40M M4049 New britain CT 45:12 5:39 1/7 943
3 Chris Armstrong 24M M2029 Salem CT 46:39 5:49 1/5 903
4 Sybil Shapiro 41F F4049 Vernon CT 50:57 6:22 1/10 937
5 Ryan OConnor 38M M3039 Bristol CT 51:44 6:28 2/8 947
6 Ian Kreciglowa 18M M1419 Bristol CT 54:09 6:46 1/1 922
7 Nicole Leblanc 33F F3039 Colchester CT 54:17 6:47 1/6 926
8 Ryan Adams 23M M2029 Manchester CT 54:43 6:50 2/5 901
9 Andrew Bierer 37M M3039 West Hartford CT 54:45 6:50 3/8 905
10 Sherri Odell 34F F3039 Litchfield CT 55:18 6:54 2/6 950
11 Jeremy Titus 49M M4049 Durham CT 55:24 6:55 2/7 942
12 Seth Garceau 38M M3039 Terryville CT 55:44 6:58 4/8 948
13 Madeline Sturm 22F F2029 Bristol CT 55:45 6:58 1/3 940
14 Benjamin Lenfant 26M M2029 Montreal QE 56:51 7:06 3/5 928
15 John Lafreniere 59M M5059 Bristol CT 1:00:02 7:30 1/5 923
16 Devin Hahn 28M M2029 Bristol CT 1:00:28 7:33 4/5 917
17 William Clark 57M M5059 Thomaston CT 1:00:42 7:35 2/5 909
18 Brigit Hogan 26F F2029 Burlington CT 1:01:33 7:41 2/3 919
19 Adam Levine 37M M3039 Bristol CT 1:01:43 7:42 5/8 929
20 Matt DeMaio 48M M4049 Old Saybrook CT 1:03:26 7:55 3/7 913
21 John Etter 51M M5059 Southington CT 1:03:43 7:57 3/5 914
22 Bill Bourgoin 48M M4049 Ellington CT 1:03:58 7:59 4/7 906
23 Derek LeBlanc 38M M3039 Colchester CT 1:05:35 8:11 6/8 925
24 Keith Coburn 51M M5059 Waterford CT 1:07:05 8:23 4/5 910
25 Alecia Hogan 36F F3039 Farmington CT 1:07:53 8:29 3/6 918
26 Ian Skelskey 26M M2029 Bristol CT 1:11:48 8:58 5/5 938
27 Jennifer Saucier 40F F4049 BRISTOL CT 1:12:26 9:03 2/10 1011
28 Annie-Karine Lamoureux 45F F4049 West Hartford CT 1:12:43 9:05 3/10 924
29 Lauren Morel 37F F3039 Bristol CT 1:13:06 9:08 4/6 931
30 Marianne McCarthy 52F F5059 New Hartford CT 1:14:36 9:19 1/2 930
31 Tina Lee 43F F4049 Easton CT 1:14:52 9:21 4/10 927
32 Belinda Perez 44F F4049 South Windsor CT 1:15:14 9:24 5/10 933
33 Kelly Katilus 37F F3039 Enfield CT 1:15:56 9:29 5/6 921
34 Elizabeth Titus 49F F4049 Durham CT 1:16:00 9:30 6/10 941
35 Hans Barton 46M M4049 Sandy Hook CT 1:17:20 9:40 5/7 949
36 Earle Smola 49M M4049 Northford CT 1:17:58 9:44 6/7 939
37 Jennifer Fatone 41F F4049 Orange CT 1:19:31 9:56 7/10 915
38 Thomas Fatone 51M M5059 Orange CT 1:19:31 9:56 5/5 916
39 Anthiny LOvett 30M M3039 E Windsor CT 1:19:53 9:59 7/8 945
40 Heather Crum 42F F4049 F CT 1:19:57 9:59 8/10 944
41 Brooke Anderson 45F F4049 Seymour CT 1:21:48 10:13 9/10 902
42 Jody Ceglarski 64F F6069 Bristol CT 1:32:30 11:33 1/1 908
43 Jason Cyr 30M M3039 New Britain CT 1:33:55 11:44 8/8 911
44 Amanda Salicki 28F F2029 New britain CT 1:34:13 11:46 3/3 935
45 Lee Rothert 50F F5059 Durham CT 1:41:53 12:44 2/2 934
46 Victoria Cyr 33F F3039 New Britain CT 1:44:26 13:03 6/6 912
47 Kevin Bernier 41M M4049 Bristol CT 1:52:18 14:02 7/7 904
48 Kelly Brown 43F F4049 Bristol CT 1:52:18 14:02 10/10 907

8 MIle Results ()     8 Mile Division Results ()    

Top Male: 1. William Sanders 2. Mario Vazquez 3. Chris Armstrong 4. Ryan OConnor 5. Ian Kreciglowa

Top Female: 1. Sybil Shapiro 2. Nicole Leblanc 3. Sherri Odell 4. Madeline Sturm 5. Brigit Hogan

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates