Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


5K Race Results ()     10K Race Results ()     5K Division Results ()     10K Division Results ()    


Granby 5K Road Race
Top Male: 1. Brett Abbott 2. Brody Landheer 3. Gregory Lee 4. Kevin Powell 5. Patrick Croughwell
Top Female: 1. Brittany Heninger 2. Haley Knox 3. Marcy Withington 4. Alexa Cipkas 5. kate sheely
Granby 5K Road Race
Saturday September 19, 2020 - Granby HS - Granby CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 62
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Brett Abbott Overall Female: Brittany Heninger
*****************************************************************************************

PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Brett Abbott 23M M2029 West Springfield MA 17:50 5:44 1/5 2112
2 Brody Landheer 14M M1319 Granby CT 18:32 5:57 1/8 2104
3 Brittany Heninger 31F F3039 Bristol CT 19:03 6:07 1/14 86
4 Gregory Lee 42M M4049 Windsor CT 19:44 6:20 1/7 35
5 Kevin Powell 24M M2029 West Suffield CT 20:51 6:42 2/5 2133
6 Haley Knox 23F F2029 Bristol CT 20:59 6:45 1/5 87
7 Marcy Withington 50F F5059 Old Lyme CT 21:40 6:58 1/11 55
8 Alexa Cipkas 24F F2029 GRANBY CT 21:52 7:01 2/5 64
9 Patrick Croughwell 12M M0012 Lisbon CT 21:56 7:03 1/3 98
10 Rohmann Knutson 13M M1319 North Granby CT 22:10 7:07 2/8 21
11 Bryce Alexander 22M M2029 West Granby CT 22:28 7:13 3/5 2111
12 Brandon Klein 14M M1319 GRANBY CT 22:49 7:20 3/8 2115
13 Lucas Scotto 14M M1319 West Granby CT 22:50 7:20 4/8 2150
14 Scott Rossi 57M M5059 Enfield CT 23:22 7:30 1/10 2124
15 Andrew Knutson 46M M4049 Granby CT 23:37 7:35 2/7 16
16 Mike Downs 50M M5059 East Granby CT 23:42 7:37 2/10 2116
17 Patrick Liss 14M M1319 Granby CT 23:56 7:41 5/8 43
18 kate sheely 35F F3039 VERNON CT 24:10 7:46 2/14 33
19 Heath Leber 34M M3039 Bristol CT 24:11 7:46 1/2 66
20 Everett Paine 15M M1319 GRANBY CT 24:37 7:55 6/8 78
21 Daniel Byrne 13M M1319 Tully NY 24:44 7:57 7/8 57
22 Robert Vargas 45M M4049 Weatogue DE 25:01 8:02 3/7 2123
23 Todd Klein 48M M4049 GRANBY CT 25:06 8:04 4/7 2113
24 William Mulligan 54M M5059 Barkhamsted CT 25:15 8:07 3/10 2122
25 April Trombly 33F F3039 WEST SUFFIELD CT 25:17 8:08 3/14 224
26 Sarah Slade 11F F0012 West Granby CT 25:28 8:11 1/6 40
27 Michael Bussolari 53M M5059 West Suffield CT 25:31 8:12 4/10 2132
28 Michael Bassett 45M M4049 Southington CT 25:41 8:15 5/7 2108
29 Malorie Wells 35F F3039 SIMSBURY CT 25:41 8:15 4/14 79
30 Erin Sodhi 41F F4049 Marlborough CT 26:00 8:21 1/18 74
31 David Utso 50M M5059 GRANBY CT 26:20 8:28 5/10 20
32 Lori Riley 55F F5059 STORRS MANFLD CT 26:30 8:31 2/11 2126
33 Kylie Downs 16F F1319 East Granby CT 27:53 8:58 1/6 2117
34 Madison Ellrod 16F F1319 GRANBY CT 27:54 8:58 2/6 2110
35 Alison Slade 13F F1319 West Granby CT 27:56 8:59 3/6 38
36 Traci Tefft 61F F6069 West Granby CT 28:15 9:05 1/4 61
37 Rosie Courtney 59F F5059 POQUONOCK CT 28:24 9:08 3/11 48
38 Stephanie Croughwell 45F F4049 Lisbon CT 28:28 9:09 2/18 97
39 Garrett Thompson 16M M1319 Granby CT 28:33 9:10 8/8 2
40 Allison Mangles 35F F3039 HAMDEN CT 28:54 9:17 5/14 2137
41 Joe Barlow 47M M4049 Granby CT 29:02 9:20 6/7 2127
42 Rebecca Klein 47F F4049 Suffield CT 29:03 9:20 3/18 34
43 Kathryn Witherwa 21F F2029 Granby CT 29:10 9:22 3/5 2101
44 Vincent Lucca 22M M2029 GRANBY CT 29:11 9:23 4/5 2128
45 Steven Garvin 56M M5059 WATERFORD CT 29:36 9:31 6/10 46
46 James P. Blanchfield 48M M4049 Trumbull CT 29:49 9:35 7/7 68
47 nicole carnemolla 30F F3039 MILFORD CT 29:50 9:35 6/14 67
48 Michael Hanson 37M M3039 Granby CT 29:53 9:36 2/2 51
49 Margaret Jakubowski 38F F3039 WEST SIMSBURY CT 29:57 9:37 7/14 2103
50 Dawn Werneck 74F F7079 Bristol CT 30:00 9:38 1/3 2135
51 Lisa Anderson 51F F5059 Rocky Hill CT 30:25 9:46 4/11 69
52 Danielle Nitopi 32F F3039 SOUTH WINDSOR CT 30:28 9:47 8/14 89
53 Betsy Priest 57F F5059 SOUTHPORT CT 31:02 9:58 5/11 2118
54 Mandy Kelsey 11F F0012 Old Lyme CT 31:17 10:03 2/6 56
55 Olivia Avery 18F F1319 Lisbon CT 31:20 10:04 4/6 100
56 Jessica Amplo-Atkinson 41F F4049 Granby CT 31:25 10:06 4/18 96
57 Kristin Carlile 28F F2029 Granby CT 32:05 10:19 4/5 30
58 Cheryl Paine 47F F4049 GRANBY CT 32:12 10:21 5/18 77
59 Justin Robarge 26M M2029 Cromwell CT 32:35 10:28 5/5 207
60 Coreen Thompson 47F F4049 GRANBY CT 32:51 10:34 6/18 1
61 Kimberly Carlone-Johnson 53F F5059 Berlin CT 33:07 10:39 6/11 223
62 Jennifer Slade 48F F4049 West Granby CT 33:13 10:41 7/18 32
63 Laurie Fleischman 62F F6069 New Fairfield CT 33:37 10:48 2/4 83
64 Dylan Mirro 11F F0012 GRANBY CT 33:41 10:50 3/6 71
65 Olivia Atkinson 11F F0012 GRANBY CT 33:43 10:50 4/6 95
66 Amy Scalise 45F F4049 W SPRINGFIELD MA 33:50 10:53 8/18 24
67 Greg Borsecnik 59M M5059 WEST GRANBY CT 33:51 10:53 7/10 26
68 Sarah Priemer 13F F1319 Bloomfield CT 33:55 10:54 5/6 90
69 Everett Caley 8M M0012 GRANBY CT 33:56 10:55 2/3 82
70 Jennifer Caley 49F F4049 GRANBY CT 34:01 10:56 9/18 81
71 Bryce Mirro 8M M0012 GRANBY CT 34:32 11:06 3/3 72
72 Stacie Mirro 43F F4049 GRANBY CT 34:38 11:08 10/18 70
73 Beth Dunphy 40F F4049 BURLINGTON CT 34:56 11:14 11/18 2114
74 William Rogers 64M M6069 SUFFIELD CT 35:00 11:15 1/2 59
75 Thelma Lang 48F F4049 GRANBY CT 35:07 11:17 12/18 2102
76 Troy Chicoine 56M M5059 Granby CT 35:38 11:27 8/10 37
77 Donna Carlone 55F F5059 New Hartford CT 36:06 11:36 7/11 228
78 Jose Werneck 83M M8089 Avon CT 37:29 12:03 1/1 85
79 Ana Nunez 63F F6069 Westfield MA 38:01 12:13 3/4 50
80 Erin Moody 19F F1319 GRANBY CT 38:20 12:20 6/6 2109
81 Mariah Salvini 12F F0012 Granby CT 38:43 12:27 5/6 22
82 Thomas Salvini 59M M5059 Granby CT 38:45 12:28 9/10 15
83 Art Demas 75M M7079 Westfield MA 39:03 12:33 1/2 52
84 Hillary Peterson 49F F4049 NORTH GRANBY CT 39:06 12:34 13/18 49
85 Vivian Peterson 12F F0012 West Granby CT 39:07 12:35 6/6 53
86 Vinta Varghese 47F F4049 UNIONVILLE CT 42:04 13:32 14/18 76
87 LARRY MORROW 68M M6069 WEST SUFFIELD CT 42:44 13:45 2/2 75
88 Melissa Morrow 42F F4049 Southwick MA 42:46 13:45 15/18 73
89 Kirsten LaBerge 51F F5059 MANCHESTER NH 44:12 14:13 8/11 2107
90 Chris Colantino 51F F5059 Weatogue CT 44:13 14:13 9/11 47
91 Kimberly Davis 47F F4049 Unionville CT 44:44 14:23 16/18 2106
92 Nancy Byrne 49F F4049 Tully NY 45:45 14:43 17/18 58
93 Kate Vogel 48F F4049 MIDDLETOWN CT 45:59 14:47 18/18 2134
94 Laura Shum 35F F3039 MILFORD CT 48:55 15:44 9/14 2131
95 Kassandra Haynes 36F F3039 EAST HARTLAND CT 51:21 16:31 10/14 93
96 Sherri Odell 35F F3039 Litchfield CT 51:23 16:31 11/14 99
97 Kassandra Haynes 36F F3039 EAST HARTLAND CT 51:24 16:32 12/14 92
98 Kimberly Nelson 60F F6069 Simsbury CT 54:14 17:27 4/4 10
99 Donald Brunelle 73M M7079 Simsbury CT 54:19 17:28 2/2 2119
100 Elizabeth Gunning 39F F3039 GRANBY CT 56:59 18:20 13/14 5
101 Leighann Notarangelo 35F F3039 Granby CT 57:01 18:20 14/14 3
102 Debbie Sullivan 55F F5059 granby CT 1:00:59 19:37 10/11 2129
103 Ruth Kozlowski 73F F7079 Granby CT 1:01:19 19:43 2/3 2120
104 Nancy Iskra 73F F7079 Canton CT 1:01:19 19:44 3/3 2121
105 Mia Esper 21F F2029 Slingerlands NY 1:01:25 19:45 5/5 31
106 Scott Kuhnly 54M M5059 GRANBY CT 1:01:30 19:47 10/10 41
107 Joan Kuhnly 56F F5059 Granby CT 1:01:30 19:47 11/11 39

5K Race Results ()     10K Race Results ()     5K Division Results ()     10K Division Results ()    

Top Male: 1. Brett Abbott 2. Brody Landheer 3. Gregory Lee 4. Kevin Powell 5. Patrick Croughwell

Top Female: 1. Brittany Heninger 2. Haley Knox 3. Marcy Withington 4. Alexa Cipkas 5. kate sheely

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates