Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


5 Mile Race Results ()     5 Mile Division Results ()    

Andover Lake 5 Mile Road Race
Andover Lake Road Races
Saturday Nov 14, 2020 - Ben Franklin Plumbung -Andover CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 39 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Andover Lake Road Races Saturday Nov 14, 2020 - Ben Franklin Plumbung -Andover CT Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 39 degrees Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : William Calhoun Overall Female: Ashley Mattingly DIVISI NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======== ========= ====== ** FEMALE RESULTS: 19 to 29 ** 1 Kate Crogan 28F F1929 Ludlow MA 45:10 2351 ** FEMALE RESULTS: 30 to 39 ** 1 Nicole Leblanc 34F F3039 Colchester CT 38:27 522 2 Zara DeLuca 32F F3039 Stamford CT 45:46 2295 ** FEMALE RESULTS: 40 to 49 ** 1 Ashley Mattingly 43F F4049 Mansfield Center CT 33:39 2300 2 Kimberly Parkman 47F F4049 Oxford CT 46:14 1788 3 Kaleigh Webb 49F F4049 New Britain CT 47:43 2352 ** FEMALE RESULTS: 50 to 59 ** 1 Maribeth Muldoon 56F F5059 Windsor CT 47:48 1349 Andover Lake Road Races Saturday Nov 14, 2020 - Ben Franklin Plumbung -Andover CT Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 39 degrees Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : William Calhoun Overall Female: Ashley Mattingly DIVISI NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======== ========= ====== ** MALE RESULTS: 12 and under ** 1 Patrick Croughwell 12M M0012 Lisbon CT 44:01 63 ** MALE RESULTS: 16 to 18 ** 1 William Calhoun 16M M1618 Andover CT 30:38 57 ** MALE RESULTS: 19 to 29 ** 1 Timothy O'Keefe 26M M1929 Sterling CT 33:51 2347 2 Patrick Miett 27M M1929 East Haddam CT 35:24 1347 3 Mitchell Whitham 27M M1929 Enfield CT 35:59 2349 ** MALE RESULTS: 30 to 39 ** 1 Joshua Seals 39M M3039 Colchester CT 33:01 1819 2 Matthew Lepage 30M M3039 Westfield MA 33:30 2353 3 Jaron Davis 32M M3039 East Hartford CT 36:33 2374 ** MALE RESULTS: 40 to 49 ** 1 Matt DeMaio 49M M4049 Old Saybrook CT 36:55 138 2 Jay Frain 49M M4049 Coventry CT 39:58 2108 3 Kevin Harris 49M M4049 Bristol CT 45:28 395 ** MALE RESULTS: 50 to 59 ** 1 Bruce Chistensem 52M M5059 Bolton CT 33:12 2350 2 Peter Oviatt 51M M5059 East Hampton CT 34:07 2107 3 Ken Clark 58M M5059 Somers CT 35:11 62 ** MALE RESULTS: 60 to 69 ** 1 Kevin Glenn 62M M6069 Bolton CT 32:58 2355 2 Steven Schiller 64M M6069 New Britain CT 45:52 2346 3 Bob Kania 68M M6069 Southington CT 47:46 2356 ** MALE RESULTS: 70 to 99 ** 1 Bob Dacey 71M M7099 Vernon Rockville CT 41:02 126 2 Peter Hawley 70M M7099 New Hartford CT 43:11 2296


5 Mile Race Results ()     5 Mile Division Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates