Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Meet Results ()    

St Joseph Trumbull Dual Meet 2 vs Stamford
St Joseph Dual Meet # 2 vs Stamford
St Joseph High School - Trumbull CT - Friday April 30, 2021
Meet Information


St Joseph Dual Meet # 2 vs Stamford St Joseph High School - Trumbull CT - Friday April 30, 2021 Meet Information ********************************************************* Results Girls - Team - 14 Events Scored =============================================================================== 1) St Joseph High-school 79 2) Stamford High School 34 Boys - Team - 15 Events Scored =============================================================================== 1) St Joseph High-school 92 2) Stamford High School 26 Results Event 1 Boys 100 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== Finals 1 Maxwell Warren JR St Joseph HS 11.14 1 2 Karl Bruce-Tagoe SR St Joseph HS 11.77 1 3 Matthew Morrisey JR St Joseph HS 11.85 1 4 Brian Fitzsimmons SR St Joseph HS 12.33 2 5 Jaylen Noisette FR St Joseph HS 12.59 2 6 Gavin Fraczek JR St Joseph HS 12.94 2 7 Brendan Arroyo JR St Joseph HS 12.98 2 8 Casey Ciocci 11 Stamford High Sc 13.18 1 9 Gener Morales 11 Stamford High Sc 13.40 1 Event 2 Boys 110 Meter Hurdles ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Jaylen Carter JR St Joseph HS 16.28 2 Walden Hinkley SO St Joseph HS 18.47 Event 3 Boys 200 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Maxwell Warren JR St Joseph HS 22.83 1 2 Jaylen Carter JR St Joseph HS 25.85 1 3 Casey Ciocci 11 Stamford High Sc 26.44 1 4 Gener Morales 11 Stamford High Sc 26.95 1 5 Lucas Devault 9 Stamford High Sc 27.72 2 6 Braedan Devault 9 Stamford High Sc 28.33 2 7 Joshua Gonzalez 12 Stamford High Sc 30.82 1 Event 4 Boys 400 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Andrew Ross SR St Joseph HS 52.69 1 2 Karl Bruce-Tagoe SR St Joseph HS 54.52 1 3 Alex Dobryzzcki SR St Joseph HS 57.09 1 4 Brian Fitzsimmons SR St Joseph HS 58.57 1 5 Joseph Iazzetta FR St Joseph HS 59.00 1 6 Jordan Paulin JR St Joseph HS 1:00.37 2 7 Gavin Fraczek JR St Joseph HS 1:03.50 2 8 Daniel Kron FR St Joseph HS 1:08.09 2 9 Justin Ruby FR St Joseph HS 1:10.34 2 Event 5 Boys 300 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Jaylen Carter JR St Joseph HS 42.38 3 2 Walden Hinkley SO St Joseph HS 43.46 1 3 Lucas Devault 9 Stamford High Sc 52.16 1 4 Gener Morales 11 Stamford High Sc 52.94 2 5 Braedan Devault 9 Stamford High Sc 54.02 1 6 Casey Ciocci 11 Stamford High Sc 55.01 2 7 Joshua Gonzalez 12 Stamford High Sc 59.10 3 Event 6 Boys 800 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Alex Dobryzzcki SR St Joseph HS 2:23.97 1 2 Andrew Ross SR St Joseph HS 2:26.17 1 3 Samuel Forfang 11 Stamford High Sc 2:30.89 1 4 Ryan Rule 12 Stamford High Sc 2:31.52 2 5 Philip Childakos 10 Stamford High Sc 2:33.59 2 6 Matthew Debes SO St Joseph HS 2:38.31 2 7 Justin Stiewing SO St Joseph HS 2:41.59 2 8 Andrew Bagan 12 Stamford High Sc 2:42.41 2 9 Kevin Fleischer 11 Stamford High Sc 2:42.58 2 10 Daniel Kron FR St Joseph HS 2:44.59 1 11 Justin Ruby FR St Joseph HS 2:44.87 2 Event 7 Boys 1600 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Matthew Tromba 12 Stamford High Sc 5:29.86 2 Ryan Rule 12 Stamford High Sc 5:42.83 3 Samuel Forfang 11 Stamford High Sc 5:47.35 4 Philip Childakos 10 Stamford High Sc 5:47.76 5 Matthew Debes SO St Joseph HS 5:50.20 6 Andrew Bagan 12 Stamford High Sc 5:59.36 7 Justin Stiewing SO St Joseph HS 6:05.64 8 Kevin Fleischer 11 Stamford High Sc 6:13.27 9 John Canavan SR St Joseph HS 6:15.31 10 Tommy Phelan FR St Joseph HS 6:49.82 Event 8 Boys 3200 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Matthew Tromba 12 Stamford High Sc 11:55.79 5:41.61 (5:41.61) 11:55.79 (6:14.18) Event 9 Boys 4x100 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 St Joseph High-school 'A' 45.04 1) Karl Bruce-Tagoe SR 2) Matthew Morrisey JR 3) Jaylen Noisette FR 4) Jaylen Carter JR 2 St Joseph High-school 'B' x48.36 1) Brendan Arroyo JR 2) Gavin Fraczek JR 3) Joseph Iazzetta FR 4) Brian Fitzsimmons SR Event 11 Boys 4x800 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 St Joseph High-school 'A' 10:17.16 1) Matthew Debes SO 2) Daniel Kron FR 3) Jordan Paulin JR 4) Justin Ruby FR 2:22.91 (2:22.91) 5:06.66 (2:43.76) 7:40.80 (2:34.14) 10:17.16 (2:36.37) Event 12 Boys Discus Throw ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Brian Fitzsimmons SR St Joseph HS 83-01 FOUL FOUL 83-01 2 Matthew Morrisey JR St Joseph HS 79-05 79-05 72-07 70-10 3 Hunter Smith SR St Joseph HS 72-09 72-09 57-05 71-11 4 Jordan Collins 12 Stamford High Sc 63-01 5 Jayanth Sambaraju 11 St Joseph HS 59-00 6 Dom Parry FR St Joseph HS 50-03 7 Diego Mcginnity 9 Stamford High Sc 36-09 Event 13 Boys Shot Put ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Jordan Collins 12 Stamford High Sc 32-08.00 32-08 31-08 31-09 2 Jayanth Sambaraju 11 St Joseph HS 32-00.00 31-06 31-07.50 32-00 3 Hunter Smith SR St Joseph HS 24-01.75 4 Dom Parry FR St Joseph HS 19-06.50 5 Diego Mcginnity 9 Stamford High Sc 17-09.00 Event 14 Boys Long Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Jaylen Carter JR St Joseph HS 19-03.75 FOUL 19-03.75 17-03.50 2 Casey Ciocci 11 Stamford High Sc 17-00.25 3 Jaylen Noisette FR St Joseph HS 16-07.00 15-04.50 16-04 FOUL 4 Lucas Devault 9 Stamford High Sc 15-05.00 5 Jordan Paulin JR St Joseph HS 14-02.50 6 Braedan Devault 9 Stamford High Sc 13-11.00 7 Joshua Gonzalez 12 Stamford High Sc 11-02.75 Event 15 Boys Triple Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Jaylen Carter JR St Joseph HS 41-02.00 40-03.50 40-02 41-02 Event 17 Boys Javelin Throw ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Matthew Morrisey JR St Joseph HS 136-02 130-00 FOUL 136-02 2 Keenan Fraczek SO St Joseph HS 99-01 78-08 99-01 95-00 3 Lucas Devault 9 Stamford High Sc 82-02 82-02 79-01 80-11 4 Hunter Smith SR St Joseph HS 79-11 5 Joshua Gonzalez 12 Stamford High Sc 72-10 6 Braedan Devault 9 Stamford High Sc 64-07 7 Jayanth Sambaraju 11 St Joseph HS 62-05 8 Dom Parry FR St Joseph HS 52-08 Event 21 Girls 100 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Annie Stook JR St Joseph HS 13.73 2 2 Darline Fleurimond 11 Stamford High Sc 13.83 1 3 Kathleen Tokar SR St Joseph HS 13.96 1 4 Isabella Dawes SO St Joseph HS 14.19 2 5 Anna Salmini FR St Joseph HS 14.62 1 6 Madelyn Wells FR St Joseph HS 15.02 1 7 Megan Frattaroli SR St Joseph HS 15.05 2 8 Nicole Dobrucky 10 Stamford High Sc 15.50 2 9 Michelle Wallack 10 Stamford High Sc 15.71 1 10 Rebecca Edward 9 Stamford High Sc 16.03 3 11 Kathrina Exantus 12 Stamford High Sc 16.41 1 12 Brianna Augustin FR St Joseph HS 16.74 3 13 Kaira Wiltsie JR St Joseph HS 17.23 3 Event 22 Girls 100 Meter Hurdles ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Bianca Espaillat SR St Joseph HS 17.38 2 Anais De Jesus JR St Joseph HS 21.11 Event 23 Girls 200 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Darline Fleurimond 11 Stamford High Sc 27.86 1 2 Kathleen Tokar SR St Joseph HS 28.40 1 3 Bianca Espaillat SR St Joseph HS 28.89 2 4 Anna Salmini FR St Joseph HS 29.85 2 5 Annie Stook JR St Joseph HS 30.17 1 6 Isabella Dawes SO St Joseph HS 30.67 1 7 Maya Pinto FR St Joseph HS 30.72 2 8 Sophie Sergiyenko SO St Joseph HS 32.56 4 9 Michelle Wallack 10 Stamford High Sc 32.89 2 10 Anais De Jesus JR St Joseph HS 34.36 3 11 Nicole Dobrucky 10 Stamford High Sc 34.45 2 12 Rebecca Edward 9 Stamford High Sc 34.77 4 13 Kaira Wiltsie JR St Joseph HS 35.74 3 14 Brianna Augustin FR St Joseph HS 36.51 3 Event 24 Girls 400 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Annie Stook JR St Joseph HS 1:05.76 1 2 Katherine Stook FR St Joseph HS 1:13.63 1 3 Kathrina Exantus 12 Stamford High Sc 1:14.68 1 4 Sophie Sergiyenko SO St Joseph HS 1:18.72 2 5 Anna Salmini FR St Joseph HS 1:18.82 1 6 Kaira Wiltsie JR St Joseph HS 1:26.37 2 Event 25 Girls 300 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Darline Fleurimond 11 Stamford High Sc 57.54 1 2 Megan Frattaroli SR St Joseph HS 57.89 1 3 Michelle Wallack 10 Stamford High Sc 1:01.21 2 1:01.22 (1:01.22) 4 Nicole Dobrucky 10 Stamford High Sc 1:09.25 2 Event 26 Girls 800 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Maeve Matthews FR St Joseph HS 2:48.20 2 Sofia Couture FR St Joseph HS 2:50.80 3 Sofia Pace FR St Joseph HS 2:57.24 4 Katherine Stook FR St Joseph HS 3:03.59 5 Amelia Douglas JR St Joseph HS 3:10.01 6 Samantha Yap 10 Stamford High Sc 3:14.37 7 Alex Flores SO St Joseph HS 3:40.91 Event 27 Girls 1600 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Maeve Matthews FR St Joseph HS 6:02.72 2 Sofia Pace FR St Joseph HS 6:39.10 3 Amelia Douglas JR St Joseph HS 7:17.11 4 Samantha Yap 10 Stamford High Sc 7:22.70 5 Alex Flores SO St Joseph HS 7:54.17 Event 29 Girls 4x100 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 St Joseph High-school 'A' 54.95 1) Kathleen Tokar SR 2) Maya Pinto FR 3) Annie Stook JR 4) Anna Salmini FR Event 30 Girls 4x400 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 St Joseph High-school 'A' 5:05.01 1) Katherine Stook FR 2) Isabella Dawes SO 3) Sofia Couture FR 4) Maeve Matthews FR 2 St Joseph High-school 'B' x5:20.62 1) Megan Frattaroli SR 2) Alex Flores SO 3) Sophie Sergiyenko SO 4) Amelia Douglas JR Event 32 Girls Discus Throw ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Neisha Boiteux 12 Stamford High Sc 101-07 69-01 101-07 81-06 2 Sophie Sergiyenko SO St Joseph HS 70-04 63-09 70-04 64-03 3 Emily Graham 12 Stamford High Sc 69-02 56-10 69-02 FOUL 4 Angelina Visser 11 Stamford High Sc 54-02 5 Beau Faith Bardullas 10 Stamford High Sc 52-11 6 Alexis Armstrong 12 Stamford High Sc 45-11 Event 33 Girls Shot Put ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Neisha Boiteux 12 Stamford High Sc 29-08.00 21-05.75 28-08 29-08 2 Nia Christie SR St Joseph HS 27-07.00 27-07 24-02 27-02.25 3 Emily Graham 12 Stamford High Sc 26-06.50 4 Isabella Dawes SO St Joseph HS 22-00.25 5 Addison Kingsberg 12 Stamford High Sc 21-01.75 6 Angelina Visser 11 Stamford High Sc 20-08.25 7 Alexis Armstrong 12 Stamford High Sc 20-05.75 8 Beau Faith Bardullas 10 Stamford High Sc 19-06.50 9 Brianna Augustin FR St Joseph HS 18-08.50 10 Katherine Stook FR St Joseph HS 16-11.50 11 Sofia Couture FR St Joseph HS 16-00.00 12 Danielle Connolly 10 Stamford High Sc 13-09.50 Event 34 Girls Long Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Maya Pinto FR St Joseph HS 14-07.25 FOUL 14-07 14-07.25 2 Madelyn Wells FR St Joseph HS 13-00.75 3 Michelle Wallack 10 Stamford High Sc 11-03.00 4 Kathrina Exantus 12 Stamford High Sc 9-07.25 Event 35 Girls Triple Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Bianca Espaillat SR St Joseph HS 32-00.75 31-00.75 30-09.75 32-00.75 Event 37 Girls Javelin Throw ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Beau Faith Bardullas 10 Stamford High Sc 81-05 56-00 79-08 81-05 2 Nia Christie SR St Joseph HS 78-03 FOUL 78-03 70-08 3 Addison Kingsberg 12 Stamford High Sc 68-07 67-03 65-01 68-07 4 Anais De Jesus JR St Joseph HS 61-01 5 Maya Pinto FR St Joseph HS 55-06 6 Alex Flores SO St Joseph HS 53-01 7 Danielle Connolly 10 Stamford High Sc 41-09 ********************************************************* PLATT SYSTEMS LYNX TIMING


Meet Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates