Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Information ()    

St Joseph Dual Meet vs Westhill
St Joseph Dual Meet # 3 vs Westhill High school
St Joseph High School - Trumbull CT - Thursday May 13, 2021
Meet Results - Platt Systems


St Joseph Dual Meet # 3 vs Westhill High school St Joseph High School - Trumbull CT - Thursday May 13, 2021 Meet Results - Platt Systems ********************************************************* Meet Results Event 1 Boys 100 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== Finals 1 Maxwell Warren JR St Joseph HS 11.07 1 2 David Moodie 10 Westhill (Ct) 11.31 1 3 Matthew Morrisey JR St Joseph HS 11.55 1 4 Jaylen Carter JR St Joseph HS 11.64 1 5 Karl Bruce-Tagoe SR St Joseph HS 11.96 2 6 Jaylen Noisette FR St Joseph HS 12.00 3 7 Alex Midy 10 Westhill (Ct) 12.16 2 8 Alexander Salazar 9 Westhill (Ct) 12.38 1 9 Gavin Fraczek JR St Joseph HS 12.62 3 10 Carl Cubarrubia 12 Westhill (Ct) 12.64 3 11 Luis Padilla 12 Westhill (Ct) 12.92 3 12 Boden Grimes 9 Westhill (Ct) 13.41 4 13 Brandon Shapiro 11 Westhill (Ct) 13.46 4 14 Patrick Larsen 9 Westhill (Ct) 13.70 2 15 Cameron Nyakh 10 Westhill (Ct) 13.74 3 16 Alec Silva 9 Westhill (Ct) 14.45 5 17 Zacharie Leveille 9 Westhill (Ct) 14.68 5 18 Marquis Rutherford 9 Westhill (Ct) 14.93 5 19 Michael Charles 9 Westhill (Ct) 15.28 5 20 Elijah Trofort 10 Westhill (Ct) 15.95 4 Event 2 Boys 110 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Jordan Garcia 11 Westhill (Ct) 17.95 1 2 Walden Hinkley SO St Joseph HS 18.23 1 3 Standley Cenelus 9 Westhill (Ct) 24.25 1 4 Asher Farber 9 Westhill (Ct) 28.06 2 Event 3 Boys 200 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 David Moodie 10 Westhill (Ct) 23.24 2 2 Karl Bruce-Tagoe SR St Joseph HS 24.18 2 3 Jaylen Noisette FR St Joseph HS 24.92 2 4 Alex Midy 10 Westhill (Ct) 25.04 2 5 Alexander Salazar 9 Westhill (Ct) 25.19 2 6 Gavin Fraczek JR St Joseph HS 26.14 3 7 Joseph Iazzetta FR St Joseph HS 26.89 3 8 Patrick Larsen 9 Westhill (Ct) 28.01 3 9 Cameron Nyakh 10 Westhill (Ct) 29.00 2 10 Elijah Trofort 10 Westhill (Ct) 30.82 4 11 Alec Silva 9 Westhill (Ct) 31.44 4 Event 4 Boys 400 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Maxwell Warren JR St Joseph HS 53.23 1 2 Andrew Ross SR St Joseph HS 53.71 1 3 Jakob Sargent 12 Westhill (Ct) 56.25 1 4 Jordan Paulin JR St Joseph HS 1:00.14 2 5 Luis Padilla 12 Westhill (Ct) 1:02.93 1 6 Justin Ruby FR St Joseph HS 1:09.59 2 Event 5 Boys 300 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Jaylen Carter JR St Joseph HS 43.62 1 2 Jordan Garcia 11 Westhill (Ct) 44.81 1 3 Joseph Iazzetta FR St Joseph HS 49.03 3 4 Carl Cubarrubia 12 Westhill (Ct) 49.32 3 5 Standley Cenelus 9 Westhill (Ct) 55.09 1 6 Zacharie Leveille 9 Westhill (Ct) 57.07 2 7 Asher Farber 9 Westhill (Ct) 1:03.66 2 Event 6 Boys 800 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Tucker Healy 12 Westhill (Ct) 2:12.87 1:05.24 (1:05.24) 2:12.87 (1:07.64) 2 Andrew Hicks 11 Westhill (Ct) 2:13.65 1:05.80 (1:05.80) 2:13.65 (1:07.86) 3 Alex Dobryzzcki SR St Joseph HS 2:18.10 1:06.52 (1:06.52) 2:18.10 (1:11.58) 4 Gil Vadel 10 Westhill (Ct) 2:26.73 1:11.36 (1:11.36) 2:26.73 (1:15.38) Event 7 Boys 1600 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Colin McLaughlin 12 Westhill (Ct) 4:48.09 1:11.02 (1:11.02) 2:27.23 (1:16.22) 3:39.98 (1:12.75) 4:48.09 (1:08.11) 2 Daniel Goldberg 10 Westhill (Ct) 5:01.74 1:13.64 (1:13.64) 2:29.89 (1:16.25) 3:46.46 (1:16.58) 5:01.74 (1:15.28) 3 Joseph Swezey 12 Westhill (Ct) 5:10.89 1:14.51 (1:14.51) 2:33.13 (1:18.62) 3:53.07 (1:19.95) 5:10.89 (1:17.82) 4 William Silkowitz 10 Westhill (Ct) 5:42.92 1:25.24 (1:25.24) 2:53.68 (1:28.45) 4:22.98 (1:29.30) 5:42.92 (1:19.94) 5 Daniel Kron FR St Joseph HS 5:49.28 1:22.63 (1:22.63) 2:53.52 (1:30.89) 4:23.33 (1:29.82) 5:49.28 (1:25.96) 6 Justin Stiewing SO St Joseph HS 6:15.00 1:31.47 (1:31.47) 3:07.33 (1:35.86) 4:47.04 (1:39.71) 6:15.00 (1:27.97) 7 John Canavan SR St Joseph HS 6:26.34 1:31.20 (1:31.20) 3:08.38 (1:37.18) 4:48.86 (1:40.49) 6:26.34 (1:37.49) 8 Tommy Phelan FR St Joseph HS 6:39.14 1:30.83 (1:30.83) 3:13.76 (1:42.94) 4:58.80 (1:45.04) 6:39.14 (1:40.35) -- Matthew Debes SO St Joseph HS DNF 1:19.92 (1:19.92) 2:47.24 (1:27.33) Event 8 Boys 3200 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Colin McLaughlin 12 Westhill (Ct) 10:56.02 1:25.40 (1:25.40) 2:50.31 (1:24.92) 4:13.12 (1:22.82) 5:35.07 (1:21.95) 6:55.41 (1:20.35) 8:16.28 (1:20.87) 9:36.91 (1:20.63) 10:56.02 (1:19.11) 2 Daniel Goldberg 10 Westhill (Ct) 11:12.49 1:26.62 (1:26.62) 2:52.56 (1:25.94) 4:17.64 (1:25.09) 5:41.35 (1:23.71) 7:06.54 (1:25.19) 8:30.45 (1:23.92) 9:52.88 (1:22.43) 11:12.49 (1:19.62) 3 Gil Vadel 10 Westhill (Ct) 12:59.32 1:32.92 (1:32.92) 3:09.23 (1:36.32) 4:46.08 (1:36.85) 6:24.54 (1:38.47) 8:03.70 (1:39.16) 9:42.81 (1:39.11) 11:21.93 (1:39.12) 12:59.32 (1:37.40) 4 William Silkowitz 10 Westhill (Ct) 13:21.78 1:39.33 (1:39.33) 3:19.84 (1:40.51) 5:02.92 (1:43.09) 6:46.97 (1:44.06) 8:29.85 (1:42.89) 10:11.97 (1:42.12) 11:52.56 (1:40.60) 13:21.78 (1:29.23) Event 9 Boys 4x100 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 St Joseph High-school 'A' 44.32 1) Karl Bruce-Tagoe SR 2) Matthew Morrisey JR 3) Jaylen Carter JR 4) Maxwell Warren JR 2 Westhill (Ct) 'A' 46.66 1) Richard Augustin 11 2) David Moodie 10 3) Alexander Salazar 9 4) Jakob Sargent 12 3 Westhill (Ct) 'B' x49.65 1) Luis Padilla 12 2) Alex Midy 10 3) Andrew Olsen 12 4) Patrick Larsen 9 Event 10 Boys 4x400 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Westhill (Ct) 'A' 4:17.54 1) Tucker Healy 12 2) Andrew Hicks 11 3) Jakob Sargent 12 4) Colin McLaughlin 12 58.74 (58.74) 2:07.12 (1:08.38) 3:10.86 (1:03.74) 4:17.54 (1:06.69) Event 11 Boys 4x800 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Westhill (Ct) 'A' 9:12.46 1) Gil Vadel 10 2) Tucker Healy 12 3) Joseph Swezey 12 4) Colin McLaughlin 12 2:24.21 (2:24.21) 4:43.89 (2:19.69) 6:58.91 (2:15.02) 9:12.46 (2:13.55) 2 St Joseph High-school 'A' 9:19.16 1) Alex Dobryzzcki SR 2) Andrew Ross SR 3) Jordan Paulin JR 4) Matthew Debes SO 2:21.93 (2:21.93) 4:36.35 (2:14.43) 6:55.26 (2:18.92) 9:19.16 (2:23.90) 3 St Joseph High-school 'B' x10:48.84 1) Daniel Kron FR 2) Joseph Iazzetta FR 3) Justin Stiewing SO 4) Justin Ruby FR 2:40.10 (2:40.10) 5:13.02 (2:32.92) 8:05.16 (2:52.15) 10:48.84 (2:43.68) Event 12 Boys Discus Throw ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 David Jahaj 11 Westhill (Ct) 86-00 2 Joel Perkins 10 Westhill (Ct) 81-08 3 Marquis Rutherford 9 Westhill (Ct) 74-10 4 Spencer Campbell 10 Westhill (Ct) 72-07 5 Hunter Smith SR St Joseph HS 64-06 6 Elijah Williams 11 Westhill (Ct) 59-02 Event 13 Boys Shot Put ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Elijah Williams 11 Westhill (Ct) 29-07.00 2 David Jahaj 11 Westhill (Ct) 28-09.50 3 Spencer Campbell 10 Westhill (Ct) 27-06.50 4 Joel Perkins 10 Westhill (Ct) 26-11.50 5 Hunter Smith SR St Joseph HS 26-03.00 6 Marquis Rutherford 9 Westhill (Ct) 24-00.00 Event 14 Boys Long Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Jaylen Carter JR St Joseph HS 20-07.00 2 Jordan Paulin JR St Joseph HS 17-02.00 3 Luis Padilla 12 Westhill (Ct) 16-05.75 Event 15 Boys Triple Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Jordan Garcia 11 Westhill (Ct) 34-07.50 Event 16 Boys High Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Jakob Sargent 12 Westhill (Ct) 5-02.00 Event 17 Boys Javelin Throw ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Matthew Morrisey JR St Joseph HS 143-09 2 Keenan Fraczek SO St Joseph HS 117-09 3 David Jahaj 11 Westhill (Ct) 85-04 4 Joel Perkins 10 Westhill (Ct) 83-10 5 Gil Vadel 10 Westhill (Ct) 80-05 6 Standley Cenelus 9 Westhill (Ct) 78-09 7 Dom Parry FR St Joseph HS 77-11 8 Marquis Rutherford 9 Westhill (Ct) 75-08 9 Liav Vadel 9 Westhill (Ct) 65-01 10 Evans Rogers JR St Joseph HS 58-05 11 Spencer Campbell 10 Westhill (Ct) 58-02 12 Jayanth Sambaraju 11 St Joseph HS 57-10 13 Hunter Smith SR St Joseph HS 55-02 14 Elijah Williams 11 Westhill (Ct) 47-09 Event 18 Boys Pole Vault ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 David Jahaj 11 Westhill (Ct) J8-00.00 8-00 8-06 O XXX 2 Brandon Shapiro 11 Westhill (Ct) J8-00.00 8-00 8-06 XXO XXX 3 Boden Grimes 9 Westhill (Ct) J6-06.00 6-06 7-00 O XXX Event 21 Girls 100 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Nia Christie SR St Joseph HS 13.51 1 2 Kathleen Tokar SR St Joseph HS 13.75 1 3 Morgan McDonald 12 Westhill (Ct) 13.96 1 4 Anna Salmini FR St Joseph HS 14.26 1 5 Maya Pinto FR St Joseph HS 14.54 2 6 Kate Telesca 10 Westhill (Ct) 14.84 1 7 Megan Frattaroli SR St Joseph HS 14.96 2 8 Zoina Tzavaras 10 Westhill (Ct) 15.67 2 9 Gabby Silva 10 Westhill (Ct) 15.70 2 10 Brianna Augustin FR St Joseph HS 16.13 3 11 Emily Kriz FR St Joseph HS 16.34 2 12 Tiffany Andrade 9 Westhill (Ct) 16.52 3 13 Rihanna Joseph 9 Westhill (Ct) 17.70 3 14 Jadelynn Sanchez 9 Westhill (Ct) 19.14 3 Event 22 Girls 100 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Nia Christie SR St Joseph HS 15.67 1 2 Bianca Espaillat SR St Joseph HS 17.25 2 3 Megan Frattaroli SR St Joseph HS 20.46 3 4 Emily Pekar 9 Westhill (Ct) 21.53 1 5 Brynn Spingola 12 Westhill (Ct) 22.26 2 6 Camille Barry 10 Westhill (Ct) 22.74 2 7 Macenat Ann 9 Westhill (Ct) 23.38 1 8 Maya Patterson Westhill (Ct) 24.16 3 9 Olivia Cognetti 10 Westhill (Ct) 25.46 3 Event 23 Girls 200 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Maeve Matthews FR St Joseph HS 28.64 3 2 Hailey Cocca SR St Joseph HS 28.92 1 3 Anna Salmini FR St Joseph HS 29.49 2 4 Morgan McDonald 12 Westhill (Ct) 29.90 1 5 Maya Pinto FR St Joseph HS 30.21 2 6 Megan Frattaroli SR St Joseph HS 31.35 2 7 Kate Telesca 10 Westhill (Ct) 31.44 2 8 Zoina Tzavaras 10 Westhill (Ct) 33.90 1 9 Emily Kriz FR St Joseph HS 34.94 3 10 Brianna Augustin FR St Joseph HS 36.55 3 Event 24 Girls 400 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Hailey Cocca SR St Joseph HS 1:06.45 2 Sofia Pace FR St Joseph HS 1:09.97 3 Isabella Dawes SO St Joseph HS 1:14.32 Event 25 Girls 300 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 Bianca Espaillat SR St Joseph HS 50.97 1 2 Megan Frattaroli SR St Joseph HS 57.91 2 3 Emily Pekar 9 Westhill (Ct) 59.32 1 4 Brynn Spingola 12 Westhill (Ct) 1:02.30 1 5 Olivia Cognetti 10 Westhill (Ct) 1:05.65 2 6 Macenat Ann 9 Westhill (Ct) 1:05.89 3 7 Camille Barry 10 Westhill (Ct) 1:07.15 2 8 Maya Patterson Westhill (Ct) 1:13.99 3 Event 26 Girls 800 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Sofia Pace FR St Joseph HS 2:45.21 1:23.91 (1:23.91) 2:45.21 (1:21.31) 2 Christie Blonkvist 11 Westhill (Ct) 2:48.12 1:23.02 (1:23.02) 2:48.12 (1:25.10) 3 Isabella Dawes SO St Joseph HS 3:11.26 1:26.68 (1:26.68) 3:11.26 (1:44.58) 4 Alex Flores SO St Joseph HS 3:36.49 1:45.92 (1:45.92) 3:36.49 (1:50.57) Event 27 Girls 1600 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Maeve Matthews FR St Joseph HS 5:52.91 1:25.93 (1:25.93) 2:58.64 (1:32.71) 4:29.95 (1:31.32) 5:52.91 (1:22.96) 2 Maria Mannella 11 Westhill (Ct) 6:39.11 1:32.15 (1:32.15) 3:13.10 (1:40.96) 4:59.38 (1:46.28) 6:39.11 (1:39.74) 3 Margaret Batton 11 Westhill (Ct) 6:44.18 1:33.26 (1:33.26) 3:15.27 (1:42.02) 5:02.61 (1:47.34) 6:44.18 (1:41.58) 4 Melissa Silva 9 Westhill (Ct) 7:18.74 1:40.27 (1:40.27) 3:31.41 (1:51.15) 5:28.97 (1:57.56) 7:18.74 (1:49.77) 5 Rebecca Calvillo 9 Westhill (Ct) 7:27.08 1:40.88 (1:40.88) 3:34.83 (1:53.96) 5:34.81 (1:59.98) 7:27.08 (1:52.27) 6 Alex Flores SO St Joseph HS 7:54.93 1:38.74 (1:38.74) 3:44.67 (2:05.93) 5:53.14 (2:08.47) 7:54.93 (2:01.80) Event 28 Girls 3200 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Christie Blonkvist 11 Westhill (Ct) 13:54.08 1:39.30 (1:39.30) 3:20.73 (1:41.44) 5:03.91 (1:43.18) 6:48.34 (1:44.44) 8:34.08 (1:45.74) 10:22.51 (1:48.44) 12:09.30 (1:46.80) 13:54.08 (1:44.78) 2 Maria Mannella 11 Westhill (Ct) 15:19.88 1:56.61 (1:56.61) 3:52.89 (1:56.29) 5:43.68 (1:50.79) 7:34.89 (1:51.21) 9:29.50 (1:54.61) 11:26.93 (1:57.44) 13:25.54 (1:58.62) 15:19.88 (1:54.34) 3 Margaret Batton 11 Westhill (Ct) 15:20.55 1:57.14 (1:57.14) 3:53.38 (1:56.24) 5:44.67 (1:51.30) 7:38.24 (1:53.58) 9:36.08 (1:57.84) 11:33.95 (1:57.87) 13:29.75 (1:55.81) 15:20.55 (1:50.81) Event 29 Girls 4x100 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 St Joseph High-school 'A' 54.33 1) Hailey Cocca SR 2) Anna Salmini FR 3) Maya Pinto FR 4) Kathleen Tokar SR 2 Westhill (Ct) 'A' 58.40 1) Morgan McDonald 12 2) Gabby Silva 10 3) Kate Telesca 10 4) Zoina Tzavaras 10 Event 30 Girls 4x400 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 St Joseph High-school 'A' 5:10.39 1) Hailey Cocca SR 2) Alex Flores SO 3) Isabella Dawes SO 4) Maeve Matthews FR 1:08.75 (1:08.75) 2:30.27 (1:21.53) 3:49.50 (1:19.23) 5:10.39 (1:20.90) Event 32 Girls Discus Throw ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Diana Ulaj 9 Westhill (Ct) 72-01 2 Sophie Sergiyenko SO St Joseph HS 71-09 3 McKenzie Lewis 11 Westhill (Ct) 58-03 4 Jadelynn Sanchez 9 Westhill (Ct) 56-09 5 Natali Gudiel 10 Westhill (Ct) 46-02 6 Cheray Moore 10 Westhill (Ct) 46-01 7 Nicole Vasquez 9 Westhill (Ct) 40-10 8 Courtney Sasser 9 Westhill (Ct) 39-11 Event 33 Girls Shot Put ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Natali Gudiel 10 Westhill (Ct) 23-10.50 2 Diana Ulaj 9 Westhill (Ct) 23-07.50 3 Brianna Augustin FR St Joseph HS 21-07.50 4 McKenzie Lewis 11 Westhill (Ct) 21-06.50 5 Courtney Sasser 9 Westhill (Ct) 20-04.00 6 Cheray Moore 10 Westhill (Ct) 18-01.00 Event 34 Girls Long Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Maya Pinto FR St Joseph HS 14-09.00 Event 35 Girls Triple Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Bianca Espaillat SR St Joseph HS 32-03.50 Event 36 Girls High Jump ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Nia Christie SR St Joseph HS 4-02.00 1 Bianca Espaillat SR St Joseph HS 4-02.00 3 Morgan McDonald 12 Westhill (Ct) 3-10.00 Event 37 Girls Javelin Throw ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Rebecca Calvillo 9 Westhill (Ct) 57-09 2 Courtney Sasser 9 Westhill (Ct) 55-00 3 Jadelynn Sanchez 9 Westhill (Ct) 54-02 4 Diana Ulaj 9 Westhill (Ct) 53-09 5 Emily Kriz FR St Joseph HS 49-09 6 Cheray Moore 10 Westhill (Ct) 48-07 7 Natali Gudiel 10 Westhill (Ct) 46-02 8 Alex Flores SO St Joseph HS 45-03 9 Nicole Vasquez 9 Westhill (Ct) 44-10 10 Lily Gillespie 10 Westhill (Ct) 35-06 11 Megan Guerra 9 Westhill (Ct) 34-05 Event 38 Girls Pole Vault ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 Brynn Spingola 12 Westhill (Ct) J6-00.00 6-00 O 2 Gabby Silva 10 Westhill (Ct) J6-00.00 6-00 XO 3 Emily Pekar 9 Westhill (Ct) J6-00.00 6-00 XXO Women - Team Rankings - 17 Events Scored =============================================================================== 1) St Joseph High-school 86 2) Westhill (CT) 51 Men - Team Rankings - 18 Events Scored =============================================================================== 1) Westhill (CT) 93 2) St Joseph High-school 49 ********************************************************* PLATT SYSTEMS LYNX TIMING


Race Information ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates