Platt Systems Results Board

 
 
Find an Athlete by Name:


5K Race Results ()     5K Division Results ()     10K Race Results ()     10K Division Results ()    


Granby 5K/10K Road Races
Top Male: 1. Matthew Gutierrez 2. Gregory Lee 3. Luke Roman 4. Rohmann Knutson 5. Gavin Baron
Top Female: 1. Mary Anderson 2. Carly McCusker 3. Lauren Stowell 4. Ann Mctigue 5. Kelley Lawton
2022 Granby 5k Road Race
Saturday May 7, 2022 - Granby Schools - Granby CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - 54 degrees Partly Cloudy
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Matthew Gutierrez Overall Female: Mary Anderson

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Matthew Gutierrez 23M M2029 Canton CT 18:27 5:56 1/5 82
2 Gregory Lee 44M M4049 Windsor CT 18:41 6:00 1/9 86
3 Luke Roman 22M M2029 Granby CT 18:52 6:04 2/5 209
4 Rohmann Knutson 14M M1319 North Granby CT 19:52 6:23 1/6 172
5 Gavin Baron 13M M1319 WEST GRANBY CT 20:21 6:33 2/6 161
6 Mary Anderson 26F F2029 Granby CT 20:36 6:37 1/7 18
7 Carly McCusker 18F F1319 Granby CT 20:40 6:39 1/9 202
8 Otto Gotberg 15M M1319 Granby CT 21:20 6:52 3/6 203
9 Michael Mailhot 38M M3039 GRANBY CT 21:50 7:01 1/8 196
10 James Creighton 57M M5059 West Simsbury CT 21:56 7:03 1/6 200
11 Dew Santa 12M M0012 West Granby CT 23:08 7:26 1/9 37
12 Lauren Stowell 38F F3039 Simsbury CT 23:25 7:32 1/22 186
13 Ann Mctigue 37F F3039 Granby CT 23:40 7:37 2/22 171
14 Kelley Lawton 35F F3039 WEST GRANBY CT 23:43 7:37 3/22 116
15 Braden Burns 12M M0012 NORTH GRANBY CT 23:52 7:40 2/9 199
16 Abigail Rice 13F F1319 North granby CT 23:55 7:41 2/9 123
17 Niko Merz 11M M0012 Granby CT 23:59 7:43 3/9 118
18 Katie Moriarty 44F F4049 TARIFFVILLE CT 24:06 7:45 1/41 55
19 Aubrey Schulz 44F F4049 Granby CT 24:10 7:46 2/41 198
20 Colin Samalus 12M M0012 GRANBY CT 24:20 7:49 4/9 169
21 Ava Santa 14F F1319 WEST GRANBY CT 24:23 7:50 3/9 48
22 Steven Lauben 56M M5059 Simsbury CT 24:26 7:51 2/6 128
23 Stephanie Shippee 31F F3039 Simsbury CT 24:27 7:52 4/22 90
24 Jeanne LaPierre 65F F6069 North Granby CT 24:32 7:53 1/14 72
25 Connor Morad 10M M0012 NORTH GRANBY CT 24:34 7:54 5/9 50
26 Patrick Gilton 15M M1319 GRANBY CT 24:34 7:54 4/6 144
27 Beth Cote 34F F3039 Granby CT 24:36 7:55 5/22 207
28 Katie Busbey 41F F4049 North Granby CT 24:46 7:58 3/41 179
29 Shannon Bowen-Kievman 48F F4049 Manchester CT 24:54 8:00 4/41 66
30 Nicholas Uzzi 29M M2029 AVON CT 24:58 8:02 3/5 79
31 Dave Cutler 62M M6069 GRANBY CT 25:08 8:05 1/7 95
32 Kevin McDaniel 54M M5059 LOVELAND CO 25:13 8:07 3/6 189
33 Martial Kepler 36M M3039 AVON CT 25:26 8:11 2/8 22
34 Jeffrey Spadaccini 35M M3039 Simsbury CT 25:32 8:13 3/8 17
35 Phil Rice 49M M4049 NORTH GRANBY CT 25:49 8:18 2/9 134
36 Christine Santa 41F F4049 WEST GRANBY CT 25:51 8:19 5/41 56
37 Nathan Mezheritskiy 9M M0012 AVON CT 25:52 8:19 6/9 197
38 Andrea Billig 43F F4049 GRANBY CT 25:56 8:20 6/41 88
39 Morgan Bosco 13F F1319 Granby CT 25:58 8:21 4/9 153
40 Bob Dacey 73M M7079 Vernon CT 26:20 8:28 1/2 180
41 Luis Davis 25M M2029 FARMINGTON CT 26:25 8:30 4/5 41
42 Jim Shippee 39M M3039 SIMSBURY CT 26:30 8:31 4/8 113
43 Kaylah Davis 25F F2029 Farmington CT 26:35 8:33 2/7 52
44 Owen Jensen 11M M0012 North Granby CT 26:39 8:34 7/9 195
45 Kathleen Bednarz 31F F3039 Collinsville CT 26:46 8:37 6/22 76
46 Barbara Graf 63F F6069 Leeds MA 26:51 8:38 2/14 24
47 Rachel Caswell 38F F3039 Granby CT 26:57 8:40 7/22 160
48 Correne Auer 44F F4049 Granby CT 27:04 8:42 7/41 164
49 Lillian Dague 12F F0012 GRANBY CT 27:11 8:45 1/10 147
50 Alexis Slabinski 38F F3039 TARIFFVILLE CT 27:18 8:47 8/22 31
51 Laurie Brooks 60F F6069 Bolton CT 27:54 8:58 3/14 62
52 Gwen Marrion 61F F6069 BOLTON CT 27:54 8:58 4/14 191
53 Jodi Roy 43F F4049 BROAD BROOK CT 27:54 8:58 8/41 130
54 Jim Kazmaier 51M M5059 WINDSOR LOCKS CT 27:54 8:58 4/6 67
55 Cindy Teclaw 49F F4049 GRANBY CT 27:59 9:00 9/41 140
56 Andrea Burns 41F F4049 North Granby CT 28:00 9:00 10/41 193
57 Carla Tester 46F F4049 GRANBY CT 28:01 9:00 11/41 70
58 Jodie French 51F F5059 East Granby CT 28:04 9:01 1/11 46
59 Avery Flint 19F F1319 North Granby CT 28:05 9:02 5/9 2
60 Rusty Sherman 66M M6069 Springfield MA 28:06 9:02 2/7 110
61 Matthew Hanlon 26M M2029 GRANVILLE MA 28:07 9:02 5/5 150
62 Chuck Adams 65M M6069 Greenfield MA 28:19 9:06 3/7 83
63 Christy Miller 51F F5059 West Hartford CT 28:20 9:07 2/11 133
64 Judith Baum-Baron 45F F4049 West Granby CT 28:21 9:07 12/41 162
65 Margaret Sullivan 62F F6069 Granby CT 28:39 9:13 5/14 141
66 Leah Efimetz 31F F3039 Glastonbury CT 28:42 9:14 9/22 33
67 Leon Merz 14M M1319 Granby CT 28:44 9:14 5/6 94
68 Kati Eggert 33F F3039 DENVILLE NJ 28:51 9:17 10/22 29
69 Dawn Shepherd 47F F4049 North Granby CT 28:54 9:18 13/41 1
70 Traci Tefft 63F F6069 West Granby CT 28:56 9:18 6/14 39
71 Jessica Ludorf 45F F4049 Tariffville CT 29:02 9:20 14/41 146
72 William Pearse 48M M4049 Simsbury CT 29:05 9:21 3/9 152
73 Patrick Busbey 11M M0012 NORTH GRANBY CT 29:22 9:27 8/9 173
74 Liam Gorman 11M M0012 Granby CT 29:31 9:29 9/9 166
75 Camryn Santa 12F F0012 WEST GRANBY CT 29:32 9:30 2/10 45
76 Pamela Korenewsky 57F F5059 Sunderland MA 29:51 9:36 3/11 77
77 Timothy Leavitt 31M M3039 Hartford CT 29:55 9:37 5/8 138
78 David Monico 42M M4049 East Granby CT 30:00 9:39 4/9 4
79 Denise McLaughlin 45F F4049 Colebrook CT 30:05 9:40 15/41 38
80 Courtney STICH 45F F4049 West Granby CT 30:08 9:41 16/41 204
81 Taylor Ouimette 44F F4049 Granby CT 30:25 9:47 17/41 174
82 Autumn Allen 28F F2029 East Windsor CT 30:27 9:47 3/7 149
83 Stephanie Famiano 40F F4049 Windsor CT 30:28 9:48 18/41 188
84 Mia Woods 11F F0012 Granby CT 30:30 9:48 3/10 206
85 Kloe Ouimette 14F F1319 GRANBY CT 30:31 9:49 6/9 175
86 Vivian Peterson 13F F1319 NORTH GRANBY CT 30:31 9:49 7/9 192
87 Donna Palma 63F F6069 Pittsfield MA 30:44 9:53 7/14 112
88 Kimberly Grenfell 51F F5059 Barkhamsted CT 30:50 9:55 4/11 11
89 Meghan Maurice 43F F4049 Granby CT 30:52 9:56 19/41 61
90 Priya Chhabra 45F F4049 SIMSBURY CT 30:57 9:57 20/41 127
91 Daniel Atwood 38M M3039 EAST GRANBY CT 31:13 10:02 6/8 158
92 Jen Withee 45F F4049 West Hartland CT 31:15 10:03 21/41 54
93 Becky Flagg 40F F4049 Granby CT 31:29 10:08 22/41 157
94 Emily Longo 35F F3039 Granby CT 31:41 10:11 11/22 59
95 Alexandra Chin 13F F1319 SIMSBURY CT 31:43 10:12 8/9 201
96 Ray Merz 52M M5059 Granby CT 31:44 10:12 5/6 126
97 Emily Connolly 26F F2029 Granby CT 31:47 10:13 4/7 247
98 Clayton Morad 42M M4049 North Granby CT 31:49 10:14 5/9 53
99 Marianella Rydzewski 42F F4049 GRANBY CT 32:04 10:19 23/41 132
100 Rebecca Merz 44F F4049 Granby CT 32:05 10:19 24/41 96
101 Zoila Polis 35F F3039 Granby CT 32:09 10:20 12/22 121
102 Kayleigh Kronk 11F F0012 North Granby CT 32:10 10:21 4/10 148
103 Cynthia Bolger 62F F6069 Wilbraham MA 32:18 10:23 8/14 60
104 Ansley Koteen 7F F0012 North Granby CT 32:43 10:31 5/10 184
105 Jessica Koteen Koteen 41F F4049 North Granby CT 33:00 10:37 25/41 181
106 Mary McPheat 37F F3039 Granby CT 33:04 10:38 13/22 3
107 Nicole Baarck 29F F2029 Hartford CT 33:09 10:40 5/7 139
108 Kim Cosgrove 50F F5059 Tariffville CT 33:18 10:43 5/11 80
109 Kyle Caisse 44M M4049 Southwick MA 33:19 10:43 6/9 131
110 Jake Koteen 41M M4049 North Granby CT 33:25 10:45 7/9 183
111 Aubrie Koteen 9F F0012 North Granby CT 33:25 10:45 6/10 182
112 Leighann Notarangelo 37F F3039 Granby CT 33:32 10:47 14/22 36
113 Michele Paige 45F F4049 SIMSBURY CT 33:46 10:52 26/41 156
114 Stuart Lieblich 66M M6069 Avon CT 33:57 10:55 4/7 154
115 Cathy Coutu 66F F6069 GREENFIELD MA 34:02 10:57 9/14 93
116 Laura Pelletier 37F F3039 Bondsville MA 34:10 10:59 15/22 16
117 Kelsey Brown 34F F3039 Granby CT 34:12 11:00 16/22 21
118 Kathryn Parker 54F F5059 EAST HADDAM CT 34:14 11:00 6/11 136
119 Katelyn Parsons 33F F3039 E LONGMEADOW MA 34:22 11:03 17/22 6
120 Patricia Montgomery 64F F6069 Wolcott CT 34:46 11:11 10/14 43
121 Madeline Bologa 23F F2029 Simsbury CT 34:51 11:12 6/7 168
122 Andrea Mehar 48F F4049 Moodus CT 35:17 11:21 27/41 106
123 John Bruhin 18M M1319 Canton CT 35:20 11:22 6/6 42
124 Katie Colburn 29F F2029 Granville MA 35:50 11:31 7/7 114
125 Kristin Stoeke 49F F4049 WINSTED CT 35:51 11:32 28/41 100
126 Carole Urban 57F F5059 MILFORD CT 35:57 11:34 7/11 109
127 Katie Larsen 30F F3039 Collinsville CT 35:57 11:34 18/22 115
128 Brian Fidler 51M M5059 West haven CT 36:05 11:36 6/6 10
129 Robert Lavery 65M M6069 North Granby CT 36:31 11:45 5/7 117
130 David Lavery 33M M3039 WEST HARTFORD CT 36:32 11:45 7/8 170
131 Michelle Zea 46F F4049 Simsbury CT 36:36 11:46 29/41 97
132 Kristina Gilton 48F F4049 Granby CT 36:46 11:49 30/41 143
133 Kasia Purciello 31F F3039 Simsbury CT 36:49 11:50 19/22 104
134 Patricia Cutler 57F F5059 Granby CT 37:05 11:56 8/11 107
135 Regina Pynn 33F F3039 SIMSBURY CT 37:35 12:05 20/22 85
136 Patrice McCarthy 65F F6069 Wallingford CT 37:51 12:10 11/14 120
137 Catherine Lucca 60F F6069 Granby CT 37:52 12:11 12/14 187
138 Teresa Moody 12F F0012 Granby CT 37:56 12:12 7/10 190
139 Elizabeth Woodaman 35F F3039 Springfield MA 38:01 12:14 21/22 13
140 Maureen Gillis 66F F6069 East Haddam CT 38:03 12:14 13/14 176
141 Ainslie Bowdy 12F F0012 WEST GRANBY CT 38:08 12:16 8/10 163
142 Jennifer Orifice 49F F4049 Somers CT 38:53 12:30 31/41 103
143 William Rogers 65M M6069 Suffield CT 39:12 12:37 6/7 73
144 Maureen Duffy 63F F6069 Durham CT 40:14 12:56 14/14 105
145 Carol Barfield 50F F5059 Madison CT 40:58 13:11 9/11 119
146 Dorrey Worth 49F F4049 WALLINGFORD CT 40:58 13:11 32/41 129
147 Barbara Watts 53F F5059 MERIDEN CT 41:03 13:12 10/11 69
148 Lyvia Withee 18F F1319 West Hartland CT 41:04 13:13 9/9 71
149 Michele Bowdy 45F F4049 RENSSELAER NY 42:05 13:32 33/41 205
150 Nicole Marks 48F F4049 NORTH GRANBY CT 42:28 13:40 34/41 137
151 Stephanie Elsner 39F F3039 East Granby CT 42:28 13:40 22/22 84
152 Deborah Newey 52F F5059 North Granby CT 43:39 14:02 11/11 194
153 Andrea Wiggins 43F F4049 Granby CT 43:39 14:02 35/41 91
154 Corrine DelGallo 45F F4049 Granby CT 43:40 14:03 36/41 122
155 Jessica Banever 45F F4049 NORTH GRANBY CT 43:40 14:03 37/41 51
156 James Escudero 62M M6069 Granby CT 45:34 14:39 7/7 208
157 Elizabeth Gunning 40F F4049 GRANBY CT 48:04 15:28 38/41 44
158 Jerry Withee 46M M4049 West Hartland CT 49:08 15:48 8/9 81
159 Denise Scibelli 70F F7079 Granby CT 50:24 16:13 1/1 101
160 Jim Warnke 70M M7079 Granby CT 50:25 16:13 2/2 99
161 Andrew Pynn 31M M3039 Simsbury CT 50:41 16:18 8/8 155
162 Ann Woods 48F F4049 Granby CT 51:02 16:25 39/41 68
163 Sonya Alexander 48F F4049 FAIRFIELD CT 52:06 16:46 40/41 8
164 Viola Lewis 10F F0012 Bloomfield CT 1:21:32 26:14 9/10 15
165 Mathilda Lewis 6F F0012 Bloomfield CT 1:21:33 26:14 10/10 23
166 Nikki Peters 45F F4049 Bloomfield CT 1:21:35 26:15 41/41 27
167 Robert Lewis 46M M4049 Bloomfield CT 1:21:41 26:17 9/9 20

5K Race Results ()     5K Division Results ()     10K Race Results ()     10K Division Results ()    

Top Male: 1. Matthew Gutierrez 2. Gregory Lee 3. Luke Roman 4. Rohmann Knutson 5. Gavin Baron

Top Female: 1. Mary Anderson 2. Carly McCusker 3. Lauren Stowell 4. Ann Mctigue 5. Kelley Lawton