Platt Systems Results Board

 
 
Find an Athlete by Name:


5K Race Results ()     Division Results ()    


Goodwin Gallop PTA 5K
Top Male: 1. Bradley Kulmann 2. Joseph Guggenberger 3. Tyler Tulloch 4. Lief Martin 5. Matt DeMaio
Top Female: 1. Jackie Rowan 2. Sarah MacDonald 3. Katey Baruth 4. Sarah Parker 5. Adiela Rodriguez
2022 Goodwin Gallop 5K Road Race
Saturday April 2, 2022 - Kathleen Goodwin School in Old Saybrook CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - 39 degrees Clear Skies
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Bradley Kulmann Overall Female: Jackie Rowan

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Bradley Kulmann 17M M1519 Old Saybrook CT 19:22 6:14 1/2 263
2 Joseph Guggenberger 25M M2029 North Andover MA 19:25 6:15 1/2 271
3 Tyler Tulloch 31M M3039 Middletown CT 19:43 6:20 1/11 227
4 Jackie Rowan 38F F3039 Old Saybrook CT 20:06 6:28 1/23 92
5 Lief Martin 45M M4049 Old Saybrook CT 20:33 6:37 1/18 71
6 Sarah MacDonald 29F F2029 Middletown CT 21:40 6:58 1/4 67
7 Matt DeMaio 50M M5059 Old Saybrook CT 21:44 6:59 1/5 33
8 Blaine Moran 35M M3039 Old Saybrook CT 22:00 7:04 2/11 239
9 Katey Baruth 45F F4049 Naugatuck CT 22:01 7:05 1/22 7
10 Sarah Parker 31F F3039 North Stonington CT 22:53 7:21 2/23 79
11 Travis Boyer 44M M4049 Gales Ferry CT 23:18 7:29 2/18 21
12 Michael Magee 40M M4049 Ledyard CT 23:25 7:32 3/18 243
13 Leo Bordonaro 10M M0010 Old Saybrook CT 23:33 7:34 1/14 19
14 Keith Turner 36M M3039 Niantic CT 23:44 7:38 3/11 229
15 Richard Samela 51M M5059 Guilford CT 23:54 7:41 2/5 238
16 Adiela Rodriguez 33F F3039 Old Saybrook CT 24:40 7:56 3/23 266
17 Roxanne Sulots 39F F3039 Old Saybrook CT 24:51 7:59 4/23 96
18 Sarah Claffey 40F F4049 Moodus CT 24:51 7:59 2/22 255
19 Darrell Emanuelson 45M M4049 Old Saybrook CT 25:03 8:03 4/18 245
20 Diane Oberhausen 61F F6099 Old Saybrook CT 25:10 8:06 1/3 78
21 Allison Dussault 41F F4049 Old Saybrook CT 25:15 8:07 3/22 38
22 Tyler Banker 32M M3039 North Stonington CT 25:16 8:08 4/11 242
23 Craig Wallace 49M M4049 Marlborough CT 25:19 8:09 5/18 257
24 Michael Joseph 34M M3039 Old Saybrook CT 25:23 8:10 5/11 58
25 Scott Jezierny 51M M5059 North Haven CT 25:32 8:13 3/5 56
26 Chase Comboni 13M M1114 Old Saybrook CT 25:51 8:19 1/3 27
27 Entry 30 Unknown 0M M0000 Old Saybrook CT 25:51 8:19 1/1 30
28 Sarah Fudge 38F F3039 Old Saybrook CT 26:02 8:22 5/23 43
29 Michelle Watson 51F F5059 Waterford CT 26:07 8:24 1/6 232
30 Kyle Citarella 10M M0010 Old Saybrook CT 26:38 8:34 2/14 248
31 Amy Bigelow 39F F3039 East Haddam CT 26:38 8:34 6/23 18
32 Gavin Haim 10M M0010 Old Saybrook CT 26:44 8:36 3/14 249
33 Emily Turner 37F F3039 Niantic CT 26:48 8:37 7/23 228
34 Mike Rowan 43M M4049 Old Saybrook CT 27:10 8:44 6/18 91
35 Sarah Banker 30F F3039 North Stonington CT 27:30 8:51 8/23 241
36 Kelly Joseph 33F F3039 Old Saybrook CT 27:34 8:52 9/23 57
37 Duncan Olaechea 41M M4049 Portland CT 28:07 9:02 7/18 259
38 Bryce Comboni 11M M1114 Old Saybrook CT 28:09 9:03 2/3 26
39 Kelly Comboni 43F F4049 Old Saybrook CT 28:09 9:03 4/22 28
40 Amy DePietro 42F F4049 Coventry CT 28:11 9:04 5/22 34
41 Rebecca Gounaris 41F F4049 Old Saybrook CT 28:23 9:08 6/22 47
42 Greyson Gounaris 8M M0010 Old Saybrook CT 28:23 9:08 4/14 44
43 Hudson Gounaris 6M M0010 Old Saybrook CT 28:37 9:12 5/14 45
44 Izzy Gounaris 44M M4049 Old Saybrook CT 28:38 9:12 8/18 46
45 Claudia Ciesluk 72F F6099 Niantic CT 28:42 9:14 2/3 25
46 Jen Drylie 43F F4049 Colchester CT 28:45 9:15 7/22 37
47 Kerri DeWallace 54F F5059 Waterford CT 28:52 9:17 2/6 36
48 Alexa Citarella 8F F0010 Old Saybrook CT 28:55 9:18 1/7 247
49 Carla Citarella 44F F4049 Old Saybrook CT 28:55 9:18 8/22 246
50 Brooke Beatty 10F F0010 Old Saybrook CT 29:46 9:34 2/7 9
51 Elizabeth Beatty 43F F4049 Old Saybrook CT 29:49 9:35 9/22 11
52 Christopher Pauley 43M M4049 Deep River CT 29:50 9:36 9/18 80
53 Angie Spada 40F F4049 Old Saybrook CT 29:51 9:36 10/22 94
54 Marc Wacker 59M M5059 Old Saybrook CT 29:52 9:36 4/5 230
55 Paul Milheiro 45M M4049 Ellington CT 29:52 9:36 10/18 74
56 Jacqueline Poitras 9F F0010 Old Saybrook CT 30:11 9:42 3/7 86
57 Shaun Gregoire 37M M3039 Niantic CT 30:18 9:45 6/11 48
58 Amy Daniels 41F F4049 Niantic CT 30:18 9:45 11/22 31
59 Elliott Hurdis 15M M1519 Old Saybrook CT 30:33 9:49 2/2 55
60 Jill Hartenstein 44F F4049 Old Saybrook CT 30:35 9:50 12/22 51
61 Kathy Loukoumis 51F F5059 Old Saybrook CT 30:41 9:52 3/6 65
62 Siobhan Harder 37F F3039 Old Saybrook CT 30:44 9:53 10/23 250
63 Elise Gesick 8F F0010 Old Saybrook CT 30:57 9:57 4/7 268
64 Nicholas Arnold 11M M1114 Quaker Hill CT 31:06 10:00 3/3 4
65 Kelley Kennedy 38F F3039 Old Saybrook CT 31:29 10:08 11/23 60
66 Heidi Whipple 32F F3039 North Stonington CT 31:41 10:11 12/23 240
67 Deb Marshall 50F F5059 Branford CT 31:59 10:17 4/6 70
68 Elijah Lanigan 9M M0010 Old Saybrook CT 32:09 10:20 6/14 64
69 Max Loukoumis 10M M0010 Old Saybrook CT 32:09 10:20 7/14 66
70 Kimberly Roots 44F F4049 New York NY 32:14 10:22 13/22 90
71 Lorraine Giantonio 59F F5059 Manchester CT 32:25 10:26 5/6 260
72 Dana Wallace 39F F3039 Colchester CT 32:58 10:36 13/23 231
73 Tracey Cusano 49F F4049 Avon CT 33:02 10:37 14/22 300
74 Wayne Arnold 38M M3039 Quaker Hill CT 33:29 10:46 7/11 5
75 Katelyn Arnold 13F F1114 Quaker Hill CT 33:30 10:46 1/1 3
76 Michael Gesick 42M M4049 Old Saybrook CT 33:32 10:47 11/18 267
77 Eric Carlson 43M M4049 New London CT 33:38 10:49 12/18 24
78 James Poitras 9M M0010 Old Saybrook CT 33:55 10:55 8/14 87
79 Madeline Munn 38F F3039 Old Saybrook CT 34:07 10:58 14/23 77
80 Jackson Beckner 8M M0010 Old Saybrook CT 34:09 10:59 9/14 13
81 Darcy Boyer 42F F4049 Honolulu HI 34:11 11:00 15/22 20
82 Crystal Poitras 36F F3039 Ivoryton CT 34:50 11:12 15/23 85
83 Colin Beatty 7M M0010 Old Saybrook CT 34:51 11:12 10/14 10
84 Shawn Beatty 45M M4049 Old Saybrook CT 34:53 11:13 13/18 12
85 Rhea Adler 66F F6099 Weston CT 35:25 11:23 3/3 1
86 Jen Higgins 42F F4049 Guilford CT 35:30 11:25 16/22 261
87 Gianni Misenti 9M M0010 Guilford CT 35:30 11:25 11/14 262
88 Grace Callahan 10F F0010 Old Saybrook CT 36:05 11:36 5/7 23
89 Eleanor Bender 10F F0010 Old Saybrook CT 36:07 11:37 6/7 14
90 Brooke Callahan 41F F4049 Old Saybrook CT 36:08 11:37 17/22 22
91 Wesley Anthony 35M M3039 Old Saybrook CT 36:59 11:54 8/11 2
92 Rachel Vigorita 21F F2029 Old Saybrook CT 37:06 11:56 2/4 269
93 Joe Sanford 35M M3039 Berlin CT 37:14 11:58 9/11 235
94 Ashley Brown 36F F3039 Pawcatuck CT 37:14 11:58 16/23 237
95 Michael Bender 42M M4049 Old Saybrook CT 37:48 12:09 14/18 16
96 Donna Zielinski 56F F5059 Bethany CT 38:12 12:17 6/6 234
97 Matt Mesite 37M M3039 Old Saybrook CT 38:34 12:24 10/11 73
98 Allie Mesite 37F F3039 Old Saybrook CT 38:35 12:25 17/23 72
99 Ian Marchaj 41M M4049 Old Saybrook CT 39:11 12:36 15/18 68
100 Noelle Marchaj 39F F3039 Old Saybrook CT 39:15 12:37 18/23 69
101 Evan Zarotney 8M M0010 Old Saybrook CT 39:30 12:42 12/14 244
102 Gavin Dussault 8M M0010 Old Saybrook CT 39:34 12:44 13/14 39
103 Christina Zarotney 41F F4049 Old Saybrook CT 39:38 12:45 18/22 233
104 Megan Barnes 23F F2029 Old Saybrook CT 40:08 12:55 3/4 6
105 Gregory Pomerleau 23M M2029 Wolcott CT 40:08 12:55 2/2 88
106 Sarah Froehlich 27F F2029 Woodstock CT 40:57 13:10 4/4 42
107 Daniel Hoisington-McArthur 42M M4049 Waterford CT 41:56 13:29 16/18 54
108 Austyn Labelle 6F F0010 Old Saybrook CT 42:46 13:46 7/7 62
109 Adam Labelle 42M M4049 Old Saybrook CT 42:46 13:46 17/18 61
110 Kate Paulsen 30F F3039 Waltham MA 42:47 13:46 19/23 83
111 Jaclyn Paulsen 39F F3039 Killingworth CT 42:47 13:46 20/23 82
112 Maged Salib 44M M4049 Cheshire CT 43:20 13:56 18/18 93
113 Gary Beach 71M M6099 Branford CT 44:29 14:18 1/1 8
114 Kalen Brown 37M M3039 Pawcatuck CT 47:32 15:18 11/11 236
115 Mary Saunders 49F F4049 Clinton CT 48:14 15:31 19/22 264
116 Daniel Stemmer 54M M5059 Clinton CT 48:39 15:39 5/5 95
117 Kat Oliver 49F F4049 Old Saybrook CT 55:56 18:00 20/22 252
118 Robert Bender 5M M0010 Old Saybrook CT 55:56 18:00 14/14 17
119 Katy Schneider 42F F4049 Old Saybrook CT 56:21 18:08 21/22 265
120 Katherine Bender 41F F4049 Old Saybrook CT 56:21 18:08 22/22 15
121 Erica Heiney 32F F3039 Old Saybrook CT 57:26 18:29 21/23 53
122 Brittany Hall-Potvin 33F F3039 Branford CT 57:27 18:29 22/23 49
123 Melanie DeCaprio 31F F3039 Guilford CT 57:30 18:30 23/23 32

5K Race Results ()     Division Results ()    

Top Male: 1. Bradley Kulmann 2. Joseph Guggenberger 3. Tyler Tulloch 4. Lief Martin 5. Matt DeMaio

Top Female: 1. Jackie Rowan 2. Sarah MacDonald 3. Katey Baruth 4. Sarah Parker 5. Adiela Rodriguez