Platt Systems Results Board

 
 
Find an Athlete by Name:


10K Race Results ()     10K Division Results ()    


Granby 10K Road Races
Top Male: 1. Orian Iglesias 2. Joseph Zavalishin 3. RYAN Goodine 4. Jonathan Sterling 5. Richard Fernandes
Top Female: 1. Kathleen Shaw 2. Caroline Marzo 3. Jessie Pratt 4. Melissa Zareck 5. Stacey Bosco
2022 Granby Road Races
Saturday May 7, 2022 - Granby Schools - Granby CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - 54 degrees Partly Cloudy
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Orian Iglesias Overall Female: Kathleen Shaw

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Orian Iglesias 39M M3039 Cromwell CT 40:10 6:27 1/8 904
2 Joseph Zavalishin 48M M4049 Lake Forest IL 40:25 6:30 1/17 911
3 RYAN Goodine 34M M3039 MANCHESTER CT 42:25 6:49 2/8 866
4 Jonathan Sterling 46M M4049 North Granby CT 43:50 7:03 2/17 806
5 Richard Fernandes 43M M4049 WATERBURY CT 44:26 7:09 3/17 872
6 Bryan McKeever 47M M4049 East Granby CT 44:28 7:09 4/17 841
7 Kathleen Shaw 54F F5059 East Hartland CT 45:13 7:16 1/7 874
8 Corey Cubito 38M M3039 NORTH GRANBY CT 45:23 7:18 3/8 871
9 Erik Christensen 44M M4049 Granby CT 46:00 7:24 5/17 898
10 Caroline Marzo 26F F2029 Granby CT 47:21 7:37 1/9 840
11 Jessie Pratt 26F F2029 WESTFIELD MA 48:07 7:44 2/9 896
12 Kyle DiRoberto 29M M2029 Granby CT 48:22 7:46 1/4 857
13 Dave Bruzik 56M M5059 Rocky Hill CT 48:53 7:51 1/11 915
14 Christopher Young 30M M3039 Winthrop MA 49:20 7:56 4/8 899
15 Melissa Zareck 41F F4049 Granby CT 49:25 7:57 1/9 813
16 Stacey Bosco 41F F4049 Granby CT 50:00 8:02 2/9 883
17 Leslie Forker 36F F3039 West Granby CT 51:06 8:13 1/15 804
18 Steve Roulier 58M M5059 WEST SUFFIELD CT 51:16 8:14 2/11 815
19 Richard Alger 41M M4049 GRANBY CT 52:48 8:29 6/17 888
20 Richard Juergens 57M M5059 Manchester CT 52:56 8:31 3/11 824
21 Meghan Wagner 39F F3039 East Granby CT 53:00 8:31 2/15 884
22 April Trombly 35F F3039 WEST SUFFIELD CT 53:11 8:33 3/15 880
23 Hannah Reid 36F F3039 Simsbury CT 53:28 8:36 4/15 823
24 Mike Downs 51M M5059 East Granby CT 53:29 8:36 4/11 905
25 Chelsea Stuart 38F F3039 Simsbury CT 53:30 8:36 5/15 816
26 Verna Lukehart 58F F5059 Simsbury CT 53:52 8:40 2/7 913
27 Kaitlyn Nwafor 36F F3039 West Hartford CT 55:02 8:51 6/15 873
28 Diane Bragoni 36F F3039 WEST GRANBY CT 55:21 8:54 7/15 838
29 Everett Paine 16M M1319 GRANBY CT 55:30 8:55 1/2 903
30 Chad Thompson 46M M4049 Simsbury CT 56:15 9:03 7/17 912
31 Adam Kievman 48M M4049 Manchester CT 56:38 9:06 8/17 848
32 Chuck Fulcher 45M M4049 Granby CT 57:16 9:13 9/17 889
33 Jennifer Reynolds 33F F3039 GRANBY CT 57:58 9:19 8/15 819
34 Timothy Rucinski 41M M4049 East Granby CT 57:58 9:19 10/17 855
35 Peter Burnham 57M M5059 Granby CT 58:12 9:22 5/11 909
36 Jenny Emery 63F F6069 North Granby CT 58:12 9:22 1/5 833
37 Deborah Olsen 63F F6069 Haddam Neck CT 59:06 9:30 2/5 864
38 Daniel Ferrigno 45M M4049 Colchester CT 59:07 9:30 11/17 812
39 Nancy Urner-Berry 59F F5059 Simsbury CT 59:42 9:36 3/7 805
40 Joshua Lang 17M M1319 GRANBY CT 59:59 9:39 2/2 902
41 Becky Cyr 33F F3039 Granby CT 1:00:03 9:39 9/15 860
42 Chris Benson 49M M4049 Granby CT 1:00:13 9:41 12/17 828
43 Jamison Scotto 47M M4049 WEST GRANBY CT 1:00:24 9:43 13/17 837
44 Stephen O'Donnell 59M M5059 Waltham MA 1:00:39 9:45 6/11 895
45 Charlie Kuchenbrod 63M M6069 North Granby CT 1:01:40 9:55 1/1 856
46 Mike Holland 55M M5059 NORTHAMPTON MA 1:02:03 9:59 7/11 865
47 Paul Holcomb 48M M4049 GRANBY CT 1:02:07 9:59 14/17 882
48 Chad Dorsey 26M M2029 Granby CT 1:02:09 10:00 2/4 897
49 Lisabeth Shlansky 60F F6069 New York NY 1:02:24 10:02 3/5 885
50 Delilah Askegreen 24F F2029 West Suffield CT 1:02:26 10:02 3/9 825
51 Kelly Rothfuss 45F F4049 Simsbury CT 1:02:27 10:03 3/9 832
52 Amy Siddons 27F F2029 East e CT 1:02:33 10:04 4/9 853
53 Janine Prokscha 27F F2029 GRANBY CT 1:02:46 10:06 5/9 877
54 Jesse Keslow 32M M3039 GRANBY CT 1:02:46 10:06 5/8 878
55 Jessica Smith 43F F4049 North Granby CT 1:03:02 10:08 4/9 891
56 Keith Jones 50M M5059 AVON CT 1:03:12 10:10 8/11 845
57 Kaylyn Slocum 36F F3039 W SPRINGFIELD MA 1:03:16 10:10 10/15 892
58 Amanda Aranzullo 41F F4049 Oxford CT 1:03:21 10:11 5/9 870
59 Brian Dardzienski 53M M5059 E Longmeadow MA 1:03:35 10:14 9/11 916
60 George Gilder 82M M8099 TYRINGHAM MA 1:03:44 10:15 1/1 914
61 Hillary Peterson 51F F5059 NORTH GRANBY CT 1:03:57 10:17 4/7 862
62 Edward Debay 31M M3039 EAST GRANBY CT 1:04:22 10:21 6/8 852
63 Amy Taylor 32F F3039 Granby CT 1:05:36 10:33 11/15 830
64 Brianna Goncalves 38F F3039 East granby CT 1:06:31 10:42 12/15 814
65 Fabio Goncalves 39M M3039 EAST GRANBY CT 1:06:32 10:42 7/8 807
66 Danielle Visconti 43F F4049 Stratford CT 1:06:43 10:44 6/9 907
67 Greg Hutchinson 44M M4049 Granby CT 1:07:09 10:48 15/17 834
68 Janet Mansfield 58F F5059 Granby CT 1:07:42 10:53 5/7 839
69 Julia Dowden 42F F4049 Medford MA 1:08:06 10:57 7/9 890
70 Alice Hickey 59F F5059 Granby CT 1:09:13 11:08 6/7 876
71 Mark Taylor 54M M5059 Simsbury CT 1:09:40 11:12 10/11 846
72 Bonnie McGovern 38F F3039 ENOSBURG FLS VT 1:10:32 11:21 13/15 858
73 Jason Miller 43M M4049 NEWINGTON CT 1:10:39 11:22 16/17 851
74 Tiffany Woodger 39F F3039 GRANVILLE MA 1:12:23 11:38 14/15 859
75 Thuy Nguyen 50F F5059 NORTHAMPTON MA 1:14:10 11:56 7/7 861
76 Vincent Lucca 23M M2029 GRANBY CT 1:14:43 12:01 3/4 881
77 Kathryn Witherwa 23F F2029 Granby CT 1:14:44 12:01 6/9 817
78 Melissa McWeeny 41F F4049 Bloomfield CT 1:15:01 12:04 8/9 900
79 Louise Melanson 61F F6069 Bloomfield CT 1:15:04 12:04 4/5 906
80 Dee Saboski 62F F6069 WILLIAMSPORT PA 1:16:25 12:17 5/5 867
81 Randi Saboski 36F F3039 WINDSOR CT 1:16:27 12:18 15/15 869
82 Frank Gonzalez 59M M5059 Springfield MA 1:16:57 12:23 11/11 887
83 Aaron Kennedy 30M M3039 Oakville CT 1:18:44 12:40 8/8 802
84 Teresa Gaibor 43F F4049 Springfield MA 1:20:39 12:58 9/9 910
85 Erica Willis 27F F2029 Manchester CT 1:22:31 13:16 7/9 810
86 Brianna Kirk 28F F2029 Springfield MA 1:22:34 13:17 8/9 820
87 Ivan Sokolov 44M M4049 HARTFORD CT 1:25:56 13:49 17/17 868
88 Vinicius Carvalho 27M M2029 Granby CT 1:54:21 18:24 4/4 811
89 Larissa Carvalho 24F F2029 GRANBY CT 1:54:21 18:24 9/9 809

10K Race Results ()     10K Division Results ()    

Top Male: 1. Orian Iglesias 2. Joseph Zavalishin 3. RYAN Goodine 4. Jonathan Sterling 5. Richard Fernandes

Top Female: 1. Kathleen Shaw 2. Caroline Marzo 3. Jessie Pratt 4. Melissa Zareck 5. Stacey Bosco