Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results     Division Results    


Scottish Rite Freemasons 5K Run/Walk
Top Male: 1. Mario Vazquez 2. Michael Vesci 3. Mark Goedje 4. Tyson Werner 5. Ken Clark
Top Female: 1. Cara Riley 2. Arielle Weston 3. Julie Dragon 4. Sara Farimani 5. Jess Tennant
2017 Scottish Rite Freemasons 5K Road Race
Saturday July 22, 2017 || Deming St - Newington - CT
Platt Systems ChipTiming & Results || Partly Sunny - 77 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Mario Vazquez Overall Female: Cara Riley

***********************************************************************************************
5 K AT PLATTSYS.COM
***********************************************************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Mario Vazquez 38M M3039 New Britain CT 17:37 5:40 1/13 2746
2 Michael Vesci 17M M1419 Newington CT 18:12 5:51 1/4 2769
3 Mark Goedje 34M M3039 Windsor CT 19:22 6:14 2/13 2758
4 Tyson Werner 15M M1419 Avon CT 20:43 6:40 2/4 2756
5 Ken Clark 54M M5059 Somers CT 20:56 6:44 1/4 2752
6 Martin Swercewski 14M M1419 BEACON FALLS CT 21:34 6:56 3/4 2743
7 Francesco Barone 31M M3039 Newington CT 21:52 7:02 3/13 2751
8 Hugh Jreer 42M M4049 Naugatuck CT 22:17 7:10 1/4 2773
9 Cara Riley 27F F2029 Manchester CT 22:29 7:14 1/9 2740
10 Andrew Muscaro 35M M3039 Wethersfield CT 22:40 7:17 4/13 2759
11 Daniel Clements 31M M3039 Manchester CT 22:45 7:19 5/13 2770
12 Arielle Weston 27F F2029 Old Lyme CT 22:48 7:20 2/9 2749
13 Julie Dragon 37F F3039 Framingham MA 22:59 7:23 1/7 2765
14 Paul Baldini 45M M4049 Newington CT 23:23 7:31 2/4 2701
15 Sara Farimani 29F F2029 Oakville CT 24:06 7:45 3/9 2709
16 Donald Smith 73M M7079 Watertown CT 24:08 7:46 1/1 2742
17 Nathaniel Raymond 39M M3039 New Haven CT 24:21 7:50 6/13 2760
18 Micheal Washington 39M M3039 Unionville CT 24:27 7:52 7/13 2748
19 John Riley 61M M6069 Berlin CT 24:50 7:59 1/3 2741
20 Rob Swercewski 46M M4049 Beacon Falls CT 25:14 8:07 3/4 2771
21 Jess Tennant 28F F2029 Sioux Falls SD 25:25 8:10 4/9 2744
22 Suzette Reading 44F F4049 Columbia CT 25:56 8:20 1/8 2739
23 Elizabeth Wright 37F F3039 Newington CT 26:16 8:27 2/7 2754
24 Donald King 43M M4049 Newington CT 26:31 8:32 4/4 2757
25 Bernie Gillis 61M M6069 East Haddam CT 26:43 8:36 2/3 2714
26 Tracy Zagata 44F F4049 Southington CT 26:46 8:37 2/8 2750
27 Tiago Huynh 14M M1419 Wethersfield CT 26:59 8:41 4/4 2723
28 Gerardo Velazquez 50M M5059 East Hartford CT 28:26 9:09 2/4 2747
29 Edith Chan 16F F1419 West Hartford CT 28:35 9:11 1/1 2706
30 David Heok 52M M5059 Wethersfield CT 29:02 9:20 3/4 2774
31 Maureen Gillis 61F F6069 East Haddam CT 29:16 9:25 1/1 2713
32 Louis Lozada 34M M3039 Newington CT 29:20 9:26 8/13 2729
33 Isabella Carini 10F F0013 Glastonbury CT 29:34 9:30 1/2 2755
34 Thomas Butterfield 81M M8099 Windsor CT 30:09 9:42 1/1 2703
35 Heidi Pope 56F F5059 Moodus CT 30:15 9:44 1/4 2738
36 Zach Theon 36M M3039 Meriden CT 30:25 9:47 9/13 2745
37 Katherine Krasney 37F F3039 New Haven CT 31:03 9:59 3/7 2725
38 Sarah Ferns 45F F4049 Wallingford CT 31:07 10:00 3/8 2768
39 Lynne Cartwright 33F F3039 COVENTRY CT 31:37 10:10 4/7 2704
40 Hao Ni 28F F2029 NORWICH CT 31:56 10:16 5/9 2733
41 Brian McDonnell 35M M3039 Manchester CT 32:13 10:22 10/13 2731
42 SOLIDEA PITRUZZELLO 41F F4049 NEWINGTON CT 32:16 10:23 4/8 2737
43 Caitlin Dunlap 43F F4049 TOLLAND CT 32:40 10:30 5/8 2708
44 Jesse Kerouack 33M M3039 Simsbury CT 32:58 10:36 11/13 2724
45 Morgan Fiszel 39M M3039 SIMSBURY CT 33:20 10:43 12/13 2710
46 Ranae D'Amato 49F F4049 Wallingford CT 33:57 10:55 6/8 2707
47 Lisa Bath 51F F5059 Wallingford CT 33:57 10:55 2/4 2702
48 John Haugh 54M M5059 Pine Brook NJ 34:09 10:59 4/4 2720
49 Ben Mattheis 63M M6069 Cheshire CT 35:05 11:17 3/3 2753
50 Danielle Longano 44F F4049 Winter Park CO 36:51 11:51 7/8 2726
51 Jeanette Haugh 53F F5059 Pine Brook NJ 38:19 12:19 3/4 2719
52 Ashish Dhammam 0M M0000 Manchester CT 39:00 12:33 1/1 2761
53 Samantha Lynes 26F F2029 Meriden CT 39:42 12:46 6/9 2730
54 Lionda Dragon 74F F7079 Sturbridge CT 40:01 12:52 1/1 2764
55 Brittany Halleck 28F F2029 MANCHESTER CT 42:08 13:33 7/9 2718
56 Sarah Froehlich 23F F2029 Woodstock CT 43:03 13:51 8/9 2711
57 Teagan Smith 32F F3039 Newington CT 43:46 14:05 5/7 2772
58 Tarak Bharani 34F F3039 Manchester CT 44:44 14:23 6/7 2762
59 Kim Perrone 53F F5059 Waterbury CT 50:00 16:05 4/4 2767
60 Kathryn Perrone 27F F2029 Weatogue CT 50:00 16:05 9/9 2766
61 Anna Huynh 45F F4049 Wethersfield CT 50:13 16:09 8/8 2722
62 Kana Lozada 3F F0013 Newington CT 51:16 16:29 2/2 2727
63 Sambunn Lozada 35F F3039 Newington CT 52:29 16:53 7/7 2728
64 Zeel Chheda 32M M3039 Manchester CT 1:05:37 21:07 13/13 2763

Race Results     Division Results    

Top Male: 1. Mario Vazquez 2. Michael Vesci 3. Mark Goedje 4. Tyson Werner 5. Ken Clark

Top Female: 1. Cara Riley 2. Arielle Weston 3. Julie Dragon 4. Sara Farimani 5. Jess Tennant

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates