Platt Systems Results Board

 
 
Find an Athlete by Name:


DIvision Results (F)     Race Results (F)    


2nd Annual Crohn-s and Colitis 5K.
Top Male: 1. Gregory McKiryher 2. Joshua Lucchina 3. Dane Franco 4. Stephen Carleton 5. Alexei Bachuretz
Top Female: 1. Susanne Navas 2. Kathryn Flodquist 3. Kristin Mabrouk 4. Kimberly Ryan 5. Theresa Ercoli
2013 Crohns and Colitis 5K Road Race
Sunday Sept 29, 2013 || Watertown CT
Plattsys Timing 860-645-1476 (Chip Timing)
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Gregory McKiryher Overall Female: Susanne Navas

PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Gregory McKiryher 35M M3039 Middlebury CT 19:18 6:12 1/5 63
2 Joshua Lucchina 22M M2029 Cheshire CT 19:59 6:26 1/7 19
3 Dane Franco 22M M2029 Cheshire CT 20:34 6:37 2/7 21
4 Stephen Carleton 43M M4049 Woodbury CT 22:08 7:07 1/9 50
5 Alexei Bachuretz 27M M2029 Oakville CT 22:19 7:10 3/7 28
6 Susanne Navas 43F F4049 Southbury CT 22:35 7:16 1/8 45
7 John Corbo 23M M2029 Waterbury CT 22:41 7:18 4/7 27
8 Matthew Tullo 38M M3039 Middlebury CT 23:06 7:26 2/5 52
9 Rich Westlein 50M M5099 Southbury CT 23:25 7:32 1/3 37
10 Ed Gittines 44M M4049 Southbury CT 23:48 7:39 2/9 39
11 Kathryn Flodquist 47F F4049 Terryville CT 23:58 7:42 2/8 53
12 Richard Hunter 41M M4049 Southbury CT 25:11 8:06 3/9 40
13 Stephen Corbo 24M M2029 Somerville MA 25:24 8:10 5/7 14
14 Jonathan Carroll 38M M3039 Waterbury CT 25:37 8:14 3/5 38
15 William Navas 47M M4049 Southbury CT 26:02 8:22 4/9 46
16 Brian Doerr 35M M3039 Wallingford CT 26:06 8:24 4/5 17
17 Jim Mulhall 53M M5099 Watertown CT 26:47 8:37 2/3 55
18 Kristin Mabrouk 27F F2029 Naugatuck CT 26:51 8:38 1/7 69
19 Kimberly Ryan 32F F3039 Waterbury CT 26:59 8:41 1/7 32
20 Thad Nicolari 42M M4049 Southbury CT 27:44 8:55 5/9 44
21 Theresa Ercoli 42F F4049 Middlebury CT 28:12 9:04 3/8 56
22 Greg Johnson 42M M4049 Glastonbury CT 28:26 9:09 6/9 9
23 Peggy Bovaird 49F F4049 Southbury CT 29:44 9:34 4/8 68
24 Jason Piel 23M M2029 Oakville CT 29:53 9:37 6/7 62
25 William Navas IV 9M M0119 Southbury CT 30:37 9:51 1/6 47
26 Cooper Gilroy 9M M0119 Middlebury CT 32:18 10:23 2/6 29
27 Tom Ercoli 43M M4049 Middlebury CT 32:18 10:23 7/9 57
28 Rhonda Lord 44F F4049 Naugatuck CT 32:28 10:27 5/8 12
29 Amanda Prashad 25F F2029 Hartford CT 33:13 10:41 2/7 59
30 Elizabeth Bozzuto 50F F5099 Watertown CT 33:42 10:50 1/7 10
31 Bill Hoey 47M M4049 Woodbury CT 33:42 10:50 8/9 20
32 Cara Ciesla 49F F4049 Plantsville CT 34:00 10:56 6/8 15
33 Kristi Doerr 34F F3039 Wallingford CT 35:48 11:31 2/7 16
34 Melanie Bownoth 22F F2029 Jamaica NY 35:50 11:31 3/7 60
35 Becky Eleck Bruce 31F F3039 Prospect CT 37:34 12:05 3/7 54
36 Maureen Carleton 44F F4049 Woodbury CT 37:34 12:05 7/8 51
37 Barbara Cable 60F F5099 Cheshire CT 38:13 12:18 2/7 49
38 Suzanne LeBlanc 36F F3039 Watertown CT 40:32 13:02 4/7 61
39 Louise Bozzuto 55F F5099 Waterbury CT 42:52 13:47 3/7 4
40 Linda Barone 63F F5099 Middlebury CT 43:10 13:53 4/7 31
41 Felicia Bownoth 27F F2029 Jamaica NY 43:22 13:57 4/7 58
42 Michelle Barone 43F F4049 Middlebury CT 45:39 14:41 8/8 30
43 Anthony Cardinale 47M M4049 WOLCOTT CT 47:24 15:15 9/9 65
44 Heather Cardinale 32F F3039 Wolcott CT 47:25 15:15 5/7 22
45 Blaze Adamson 22M M2029 Waterford CT 48:49 15:42 7/7 67
46 Gregory Palmer 13M M0119 Gales Ferry CT 48:49 15:42 3/6 5
47 Lauren Baxter 22F F2029 Waterford CT 48:49 15:42 5/7 2
48 david Cardinale 6M M0119 WOLCOTT CT 55:37 17:54 4/6 64
49 Justin Cardinale 7M M0119 WOLCOTT CT 55:39 17:54 5/6 66
50 Amy Lord 8F F0119 Naugatuck CT 56:46 18:16 1/2 34
51 Kelly Zahorodni 29F F2029 Middletown CT 57:14 18:25 6/7 26
52 Ken Lord 50M M5099 Naugatuck CT 57:15 18:25 3/3 24
53 Bonnie Talbot 55F F5099 Canton CT 57:51 18:37 5/7 33
54 Lynne Rudek 52F F5099 Harwinton CT 57:51 18:37 6/7 1
55 Matthew Larrivee 33M M3039 Waterbury CT 58:01 18:40 5/5 18
56 Colleen Brown 31F F3039 Newington CT 58:01 18:40 6/7 36
57 Allison Kolenda 0F F0000 Ware MA 58:03 18:41 1/1 42
58 Leslee Kolenda 35F F3039 Ware MA 58:03 18:41 7/7 41
59 Piper Lord 9F F0119 Naugatuck CT 58:04 18:41 2/2 35
60 Karen Larrivee 66F F5099 Waterbury CT 58:05 18:41 7/7 23
61 Alexander Rinaldi 17M M0119 Naugatuck CT 58:19 18:46 6/6 8
62 Jennifer Deziel 20F F2029 Naugatuck CT 58:19 18:46 7/7 43

DIvision Results (F)     Race Results (F)    

Top Male: 1. Gregory McKiryher 2. Joshua Lucchina 3. Dane Franco 4. Stephen Carleton 5. Alexei Bachuretz

Top Female: 1. Susanne Navas 2. Kathryn Flodquist 3. Kristin Mabrouk 4. Kimberly Ryan 5. Theresa Ercoli