Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:

2014 Josh Billings Run Aground
Sunday Sept 14, 2014 || Tanglewood in Lenox, Mass
Chip Timing and Results by Plattsys TIming (plattsys.com)
27 mile bike, 5 mile canoe, kayak or paddleboard, 6 mile run
OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --|
PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB

2014 Josh Billings Run Aground Sunday Sept 14, 2014 || Tanglewood in Lenox, Mass Chip Timing and Results by Plattsys TIming (plattsys.com) 27 mile bike, 5 mile canoe, kayak or paddleboard, 6 mile run . ************************************************* FINAL CANOE RESULTS ************************************************* OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 1 Allen Heights Veterinary 02 1 2:18:04 1 1:03:13 1 43:19 1 1:46:32 1 31:32 1 B: Josh Lipka C: Bob Rapant / Tom Keefe R: Steve Monsulick 2 The Jarrets Noir 02 2 2:28:35 2 1:03:24 9 50:09 2 1:53:33 7 35:02 527 B: david Drouin C: Eric Pepin / Berthier Rodrigue R: Eric Turgeon 3 The Boss's Maine-ly Mass-ive Men 02 3 2:29:33 4 1:09:00 2 47:06 3 1:56:06 4 33:27 74 B: AJ Piper C: Kevin Boss / David Vandorpe R: Shawn Rumery 4 4-2-Go 01 1 2:30:08 18 1:09:05 3 47:18 4 1:56:23 5 33:45 3 B: Jonathan Molk C: Ken Ostrowski / Bill Ross R: Tucker McNich 5 Minkler Insurance 01 2 2:30:35 5 1:09:00 4 48:32 5 1:57:32 2 33:03 118 B: Chuck Leach C: Alex Sabo / Gary Quadrozzi R: Weyessa McAlister 6 Fast 'N Furious 07 1 2:31:10 12 1:09:01 5 48:42 6 1:57:43 3 33:27 49 B: Luke Barbour C: Kristen Warner / Dennis Carey R: Greg Hammett 7 Josh Itch 01 3 2:34:19 13 1:09:01 8 49:12 8 1:58:13 11 36:06 4 B: Brian Rabuse C: Sue Purdy / Kurt Kuehnel R: Stephen Foley 8 Girlzillas Return 04 1 2:37:27 22 1:09:28 7 48:53 9 1:58:21 21 39:06 127 B: Jenny Ives C: Laura Walton / Gloria Wesley R: Lori Kingsley 9 SEKS 05 1 2:37:35 11 1:09:01 6 48:50 7 1:57:51 25 39:44 123 B: Stephen Meisl C: Scott Dias / Ed Paquette R: Matt Kinnaman 10 Zizou 01 4 2:40:01 3 1:03:52 50 59:32 13 2:03:24 12 36:37 86 B: Jeb Fowler C: Asa Palmer / Chris Mollomo R: Matt Cartier 11 Old Goat 3 Bucks 01 5 2:40:53 8 1:09:01 13 52:58 11 2:01:59 20 38:54 6 B: Mike Ward C: Charles Zuber / Denis Guyer R: Eric Haywood 12 Roberts Roofing 05 2 2:44:02 14 1:09:01 12 52:09 10 2:01:10 50 42:52 148 B: Brett Rutledge C: David Dugas / Jim Robert R: Bob Chasen 13 Just Dooley It 11 1 2:44:08 19 1:09:06 31 56:57 16 2:06:03 17 38:05 113 B: Mike Dooley C: ---- R: Tara Dooley 14 Snakes in the Wood PIle 07 2 2:44:23 9 1:09:01 16 53:35 12 2:02:36 38 41:47 138 B: Shams Heiminski C: Matthew Cimini / Dominic Cimini R: Michelle Kroboth 15 Dr AL & The PaceMakers 02 4 2:44:34 50 1:17:42 10 50:53 20 2:08:35 10 35:59 111 B: Al Bravo C: Wes Denering / Lawrence Bravo R: Philippe Mortelliti 16 Irresistible Balding Men 03 1 2:44:37 16 1:09:02 36 57:53 18 2:06:55 16 37:42 114 B: Steve Malin C: Thom Whaley / Tom Ingersoll R: Tom Fraser 17 Ludicrous Speed 03 2 2:44:51 26 1:13:00 18 54:20 19 2:07:20 14 37:31 120 B: Stephen Hudyncia C: Scott Jordan / John Maier R: Scott Bickham 18 Team ??? 07 3 2:45:19 36 1:15:50 11 50:55 17 2:06:45 18 38:34 5 B: David Jacoboski C: Pam Fitzgerald / Vicki Cummings R: Greg Rossolimo 19 Maxine 07 4 2:45:33 7 1:09:00 27 56:14 15 2:05:14 28 40:19 31 B: William Caligari C: Julie Fielding / Kathy Korte R: Brian Sinico 20 Team Pfizer 20 1 2:46:27 10 1:09:01 24 55:40 14 2:04:41 36 41:46 71 B: Zane Wenzel C: Dennis Girard / Robert Smith R: Donald Tyskiewicz 21 Clarks Gamble 05 3 2:50:58 35 1:15:50 14 53:15 22 2:09:05 40 41:53 20 B: Craig Robertson C: Chris Gamble / Clark T Gamble R: Jim Preite 22 This one's for Mike! 21 1 2:52:49 17 1:09:02 62 1:01:09 23 2:10:11 47 42:38 128 B: Kevin Mitts C: Joyce Amuso / Laura Naughton R: Brenda Smith 23 Bikers, bakers, basket makers 20 2 2:52:58 6 1:09:00 131 1:10:09 51 2:19:09 6 33:49 84 B: Noah Elbers C: Shane Powell R: Kurt Hackler 24 Pack Pocka Nuts 20 3 2:53:15 15 1:09:01 77 1:02:29 25 2:11:30 35 41:45 32 B: Ben Piecuch C: Kerry Klein / Brenda Loguidice R: Amanda Lawrence Rossolimo 25 Mount Greylock Harriers 18 1 2:53:39 37 1:15:50 79 1:02:33 47 2:18:23 8 35:16 269 B: Jake Kobrin C: Sam Kobrin / Will Nolan R: Carter Stripp ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 1 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 26 High Voltage 07 5 2:54:18 25 1:12:57 80 1:02:35 38 2:15:32 19 38:46 54 B: David Trager C: Mark Millett / Lauren Nitroy R: Daniel Reinhart 27 Who's Donald 02 5 2:54:36 39 1:15:51 32 56:59 28 2:12:50 37 41:46 129 B: Andrew Garcia C: Jake Barbour / Butch Barbour R: Steve Roberts 28 One Non-Blonde 04 2 2:54:50 31 1:13:25 22 55:13 21 2:08:38 71 46:12 7 B: Tammy Payer C: Karen Febey / Patti Jette R: Katie Boudreau 29 Ridge Runners 12 1 2:55:31 40 1:16:04 53 1:00:06 41 2:16:10 23 39:21 122 B: Mark Wallace C: John Donovan / Ed Nauss R: Albert Najimy 30 2Xs, a Y and a Z 01 6 2:55:40 20 1:09:23 73 1:01:57 24 2:11:20 52 44:20 36 B: Sam Herrick C: Tom Whalen / Hannah Herrick R: Michael Staropoli 31 Pipe,Pipe, and Pipe 19 1 2:55:47 63 1:19:48 30 56:44 42 2:16:32 22 39:15 190 B: Samuel Piper C: ANDREW PIPER R: Andrew Piper 32 Iron Stern 13 1 2:56:00 46 1:16:29 35 57:41 30 2:14:10 39 41:50 213 B: Matthew Palmer C: Matthew Palmer R: Matthew Palmer 33 Takes 4 to Jess Dust'em 08 1 2:56:13 55 1:19:42 21 55:10 36 2:14:52 33 41:21 206 B: Tod Niedeck C: Art Sanders / Jimmy Virgilio R: Kate Sanders 34 Ommegang 1 05 4 2:58:00 79 1:24:38 37 57:58 60 2:22:36 9 35:24 504 B: Kevin Mallery C: Jim Jordan / Doug Leveille R: Mike Hamilton 35 Turkish Delight 05 5 2:58:18 51 1:19:02 29 56:34 39 2:15:36 48 42:42 96 B: Steve Maxwell C: Paul Sullivan / Joe Lucasceietz R: Jack Serridge 36 Welcome Back Stefan 19 2 3:01:30 67 1:20:05 23 55:25 37 2:15:30 69 46:00 100 B: Stefan Ogle C: Wade Fiegel / Christine Reis Fiegel R: Nancy Ogle 37 Brent Lyesiuk 14 1 3:01:34 70 1:20:38 15 53:30 29 2:14:08 85 47:26 224 B: Brent Lyesiuk C: Brent Lyesiuk R: Brent Lyesiuk 38 It's Matt Graham 19 3 3:02:15 59 1:19:44 57 1:00:50 55 2:20:34 34 41:41 391 B: John Littlechild C: Matt Graham R: Joe Seele 39 Rehab Starts Monday 07 6 3:02:38 57 1:19:44 47 58:55 48 2:18:39 51 43:59 64 B: Kevin Mooney C: William Farry / Kayla Farry R: Thomas Phair 40 Sawyers and Porters 19 4 3:02:45 65 1:19:50 56 1:00:47 56 2:20:37 44 42:08 97 B: Philip Porter C: Charles Sawyer / Carolyn Sawyer R: Lizbie Porter 41 Robbins Shred Fest 19 5 3:02:46 29 1:13:21 63 1:01:21 33 2:14:42 93 48:04 66 B: Jay Robbins C: Shawn Robbins / Chris Robbins R: Erica Robbins 42 The Berkshire with a Trout 09 1 3:02:58 21 1:09:23 84 1:02:55 27 2:12:18 113 50:40 75 B: Bruce Armentrout C: Bruce Armentrout / Joseph Burke R: Joseph Burke 43 Krazy Kyle Kanoes Kinda Krooked 13 2 3:03:45 33 1:15:36 54 1:00:32 40 2:16:08 89 47:37 210 B: Kyle Breier C: Kyle Breier R: Kyle Breier 44 Heck that guy-s Berle! 09 2 3:04:14 48 1:17:25 125 1:09:16 69 2:26:41 15 37:33 194 B: Thomas Berle Gorman C: Thomas Berle Gorman / Brendan Heck R: Brendan Heck 45 Moonquest 13 3 3:04:16 44 1:16:17 78 1:02:32 50 2:18:49 65 45:27 222 B: Luke Kaplan C: Luke Kaplan R: Luke Kaplan 46 NALAW Sexagenarians 06 1 3:04:17 30 1:13:24 65 1:01:27 35 2:14:51 103 49:26 25 B: Alan Bates C: Fred Thompson / Terry Coyne R: Jeff Parkman 47 Manchester Lions 19 6 3:04:22 41 1:16:08 40 58:30 32 2:14:38 105 49:44 142 B: Samuel Batchelor C: Jim Batchelor / Andrew Batchelor R: Scarlet Batchelor 48 3 Sheets to the WInd 01 7 3:04:27 119 1:31:44 25 55:40 70 2:27:24 13 37:03 15 B: Will Metcalf C: Andrew J Minkler R: Brandon Williams 49 Bullett/George 09 3 3:04:51 60 1:19:44 55 1:00:40 54 2:20:24 53 44:27 42 B: Kyle George C: Kyle George / Brendan Bullett R: Brendan Bullett 50 Camp Russell 12 2 3:05:25 54 1:19:40 95 1:05:34 64 2:25:14 27 40:11 44 B: Justin Olewnik C: Jon Tobin / Mark Anderson R: Jacque Goupil ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 2 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 51 Canyon Ranch Medical 20 4 3:05:29 24 1:12:55 67 1:01:39 31 2:14:34 115 50:55 243 B: John Baczek C: Greg Delisio R: Carolyn Kasch 52 Advil Espress 15 1 3:05:31 52 1:19:37 41 58:35 46 2:18:12 82 47:19 211 B: Joe Sumner C: Joe Sumner R: Joe Sumner 53 APS featuring the Curmen 20 5 3:07:02 34 1:15:49 88 1:03:48 53 2:19:37 84 47:25 80 B: Robert Rubino C: Sean Curtin / Michael Curtin R: Alecia Faustini 54 The Faxon Four 08 2 3:07:10 23 1:12:55 49 59:09 26 2:12:04 148 55:06 125 B: Tom Allessio C: Dianne Mele / Bernie Kennedy R: Peggy Carty 55 Strength For Serridge 12 3 3:07:29 45 1:16:19 76 1:02:25 49 2:18:44 96 48:45 70 B: Cameron Geller C: Jacob Rand / Kevin O'Brien R: Jacob Ryan 56 Lumina Power 02 6 3:09:24 56 1:19:42 132 1:10:20 77 2:30:02 24 39:22 93 B: Aidan Newey C: Dylan Seward / Andrew Kotleski R: Michael Kotleski 57 Golden's Machine 04 3 3:09:50 53 1:19:37 33 57:14 43 2:16:51 135 52:59 103 B: Laura Golden C: Dianna Dugas / Valarie Hamlett R: Kris Dorsey 58 Great Day 07 7 3:10:01 81 1:26:16 28 56:23 61 2:22:39 83 47:22 9 B: Steve Passetto C: Bruce Duquette R: Amy Duquette 59 Vapor 08 3 3:10:18 110 1:30:31 34 57:15 72 2:27:46 46 42:32 154 B: George Whaling C: Val Whaling / Gary Aprea R: Kim Gero 60 MOE'S TAVERN 02 7 3:10:21 90 1:27:28 66 1:01:35 74 2:29:03 32 41:18 56 B: Matthew Puntin C: Chris Holmes / Tom Toomey R: Jonathan Cohen 61 Mean Machine 02 8 3:10:23 32 1:15:33 127 1:09:33 63 2:25:06 62 45:17 94 B: James Sawtelle C: Ian Sawtelle / Jason Sawtelle R: Sean Stokes 62 Brothers Grimm 09 4 3:10:40 28 1:13:17 98 1:05:53 52 2:19:10 125 51:30 91 B: Ken Geremia C: Ken Geremia R: John Geremia 63 With a little Help from my Friend 10 1 3:11:42 38 1:15:51 103 1:06:36 58 2:22:27 102 49:15 133 B: diana wall C: Susan Benner / diana wall R: -- 64 Here Comes the Jassens 19 7 3:11:54 114 1:31:07 45 58:47 76 2:29:54 43 42:00 102 B: Alex Combes C: Matthew Jassen / Kerry Jassen R: Erik Jassen 65 Still Going 06 2 3:12:57 62 1:19:45 20 55:00 34 2:14:45 167 58:12 174 B: Pete Wick C: Jack Lareau / Bob Allen R: Rich Croteau 66 2 Preachers and a Gypsy 01 8 3:13:10 72 1:23:42 72 1:01:57 67 2:25:39 87 47:31 23 B: Braedan Weller C: Steve Parsons R: Kevin Parsons 67 Berkshire Fit 22 1 3:13:40 58 1:19:44 38 58:09 45 2:17:53 156 55:47 500 B: Mike Lahey C: Mike Lahey R: Mike Lahey 68 Here For The Beer 09 5 3:13:40 77 1:24:06 120 1:08:37 83 2:32:43 30 40:57 53 B: Jason Pettit C: Jason Pettit / Brian Seaback R: Brian Seaback 69 Hight and Tight 09 6 3:14:26 66 1:19:53 94 1:05:28 65 2:25:21 99 49:05 108 B: Jonathan Sawyer C: Philip Porter / Jonathan Sawyer R: Philip Porter 70 Wharf Rats 05 6 3:15:19 27 1:13:15 113 1:07:27 57 2:20:42 145 54:37 119 B: Steve Winckler C: Jay (Diz) Dizacomo / Jim Donoghue R: Don Ciampa 71 Logging Many Miles Nicely 04 4 3:15:27 123 1:32:00 44 58:46 81 2:30:46 54 44:41 22 B: Wendy Sowalsky C: Marjorie Cohan / Marie Raftery R: Hilary Greene 72 Team Spodgkin 19 8 3:16:59 104 1:30:05 107 1:06:57 102 2:37:02 26 39:57 177 B: Thomas Hodgkin C: Alison Hodgkin / Barbara Spiegel R: Jaime Hodgkin 73 Quattro Orsi 19 9 3:17:01 49 1:17:31 150 1:12:33 78 2:30:04 76 46:57 63 B: Steve Facchetti C: Cosmo LaViola / Tony Facchetti R: Greta Facchetti 74 The Lemon Squeezers 07 8 3:17:05 76 1:24:03 17 53:36 44 2:17:39 176 59:26 346 B: Andrew Cross C: Cal Turner / Jason Cross R: Jess Cross 75 Team Smutty 04 5 3:18:20 95 1:27:51 119 1:08:07 98 2:35:58 45 42:22 109 B: Monique Blake C: Doreen Donovan / Carol Nixon R: Laura Najimy ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 3 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 76 WPC ALBANY.ORG 20 6 3:18:43 117 1:31:27 75 1:02:10 88 2:33:37 58 45:06 242 B: Kyle Bossung C: John Bossung R: Jack Bossung 77 Baba Booey! 13 4 3:18:49 42 1:16:08 140 1:11:28 71 2:27:36 119 51:13 215 B: Mark Rumbutis C: Mark Rumbutis R: Mark Rumbutis 78 Long-Whit 19 10 3:19:19 74 1:24:00 130 1:10:05 89 2:34:05 59 45:14 288 B: James Whittum C: Emma Whittum R: Rita Longworth 79 Rotary Club of Pittsfield 20 7 3:19:38 160 1:38:37 19 54:33 84 2:33:10 73 46:28 28 B: Mark Busch C: John Murphy / John O-Brien R: Dave Hall 80 2 MIKE'S A BIKE & A CANOE TAKE 2 09 7 3:19:58 69 1:20:20 74 1:02:09 59 2:22:29 165 57:29 35 B: Michael Cachat Sr. C: Michael Cachat Sr. R: Michael Cachat Jr. 81 Sixty Something 22 2 3:20:15 75 1:24:01 64 1:01:23 66 2:25:24 147 54:51 455 B: Fred Tilden C: Fred Tilden R: Fred Tilden 82 Chris Bedell 14 2 3:20:33 80 1:25:54 104 1:06:42 82 2:32:36 91 47:57 233 B: Christopher Bedell C: Christopher Bedell R: Christopher Bedell 83 Do What? 19 11 3:21:12 86 1:26:39 128 1:09:42 100 2:36:21 56 44:51 521 B: Daniel Davison C: Susan Lockwood R: Silas Davison 84 Friends and more Friends 04 6 3:21:28 142 1:34:17 69 1:01:43 99 2:36:00 66 45:28 146 B: Leslie Charles C: Ginny Akesane / Leah Larmon R: Kristy MacWilliams 85 Last MInute 03 3 3:22:04 85 1:26:31 51 59:44 68 2:26:15 158 55:49 144 B: Bill Wooldridge C: Phil Dowling / Jim Fawcett R: George Gilder 86 Matt Ballinger, DDS 20 8 3:22:56 71 1:20:43 169 1:16:54 105 2:37:37 63 45:19 202 B: Craig Crawford C: Craig Crawford / Matt Ballinger R: Drew Ballinger 87 Orchard Valley 02 9 3:23:06 78 1:24:11 123 1:09:14 86 2:33:25 104 49:41 58 B: Steve Desmond C: Brian Patterson / Jim Patterson R: Matt Patterson 88 MCF 18 2 3:24:47 73 1:23:43 138 1:11:12 93 2:34:55 107 49:52 235 B: Michael Chang-Frieden C: Michael Chang-Frieden R: Michael Chang-Frieden 89 It-s Miller Time 19 12 3:25:41 139 1:33:53 89 1:04:01 107 2:37:54 90 47:47 26 B: Jim Jakway C: Joe Miller / Allison MIller R: Katie Miller 90 The Love Machine 11 2 3:25:47 109 1:30:12 133 1:10:21 118 2:40:33 60 45:14 13 B: Peter Love C: Peter Love / Susan Love R: Susan Love 91 Bike, Paddle, Run, SQUIRREL! 11 3 3:25:49 43 1:16:09 158 1:14:08 79 2:30:17 152 55:32 95 B: Eric Whiting C: Eric Whiting / Kendra Farstad R: Kendra Farstad 92 Green Mountain Rockclimbers 12 4 3:26:04 84 1:26:25 111 1:07:10 87 2:33:35 133 52:29 156 B: Scot Woodin C: Tim Hickey / Nathan Hickey R: Michele Hickey 93 Slow & Steady 12 5 3:26:15 122 1:31:57 43 58:41 80 2:30:38 154 55:37 525 B: Bart Collins C: Jim / Norma R: Sean 94 Elderly Geeks 06 3 3:28:01 141 1:34:04 68 1:01:41 96 2:35:45 130 52:16 48 B: Lee St.John C: Lou Desi / Ed Roman R: Doc Miller 95 Go-in solo 14 3 3:28:22 144 1:35:07 106 1:06:56 123 2:42:03 72 46:19 494 B: Derek Powell C: Derek Powell R: Derek Powell 96 Nurses Gone Wild 01 9 3:28:25 64 1:19:49 124 1:09:15 75 2:29:04 174 59:21 57 B: Matt Tebo C: Tracy Dermody / Sven Svenson R: Christine Hover 97 The Barrett Boys 19 13 3:28:26 166 1:40:49 96 1:05:38 135 2:46:27 42 41:59 137 B: Jake Barrett C: Eddie Barrett / Joe Barrett R: Tim Barrett 98 Beauties and The BEAST 21 2 3:28:27 106 1:30:06 136 1:11:03 120 2:41:09 81 47:18 179 B: Amy Murray C: Sarah Siket / James Siket R: Sylwia Ketchen 99 Team Ericson V 19 14 3:28:29 152 1:36:50 83 1:02:50 112 2:39:40 97 48:49 112 B: Cherie Ericson C: Ryan Ericson / Bob Ericson R: Marissa Ericson 100 Rowe Reunion Returns 19 15 3:28:34 83 1:26:22 118 1:08:01 90 2:34:23 142 54:11 163 B: Matt Rowe C: Joyce Cassidy / Rich Rowe R: Vance Rowe ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 4 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 101 Winstanley Partners 08 4 3:29:42 47 1:17:23 115 1:07:37 62 2:25:00 197 1:04:42 526 B: Carrol Patin C: Ann Forwel / Gary Case R: Nancy Hardelin 102 Slip Slop & Flop 19 16 3:30:10 93 1:27:32 97 1:05:51 85 2:33:23 163 56:47 33 B: Christopher Brown C: Richard Billetter / Christie Billetter-Brown R: Matt Billetter 103 Gashouse Gorillas v3.0 19 17 3:30:23 115 1:31:13 99 1:06:08 104 2:37:21 136 53:02 284 B: Mike Giordano C: Mike Prudhomme R: Jodie Moreau 104 PVH Elite 09 8 3:31:02 145 1:35:35 90 1:04:06 113 2:39:41 121 51:21 62 B: David Pugh C: John Reynolds / David Pugh R: John Reynolds 105 BadFish 08 5 3:31:13 132 1:33:15 70 1:01:51 95 2:35:06 160 56:07 130 B: Brian Harper C: George Pfieffer / Rick Heldt R: Alainya Harper 106 Tin On A Whim 09 9 3:31:19 177 1:45:10 26 55:58 119 2:41:08 109 50:11 506 B: Tony DeMartino C: John Keenan / Tony DeMartino R: John Keenan 107 Just Joshin- 06 4 3:31:30 156 1:37:33 81 1:02:38 115 2:40:11 120 51:19 21 B: Dennis Pollock C: Doug Munson / Toddy Munson R: Bernie Mack 108 FastLane 19 18 3:31:40 170 1:43:46 60 1:01:01 128 2:44:47 75 46:53 355 B: Brian Lane C: Edward Lane / Matt Lane R: Cassandra Lane 109 The 3 Statesmen 17 1 3:32:13 151 1:36:50 48 58:58 97 2:35:48 162 56:25 241 B: Bill Hart C: Skip Greb R: Vince Laport 110 Run, Ride Oar Die 07 9 3:32:18 157 1:37:53 154 1:13:23 153 2:51:16 31 41:02 68 B: Melissa Frydlo C: Robert Englehardt / Bruce Rosewarne R: Jacquelyn Pierce 111 Arnie-s Army 21 3 3:32:19 99 1:28:24 139 1:11:26 114 2:39:50 134 52:29 262 B: Dennis Quelch C: Jeannette Pierce / Michele Loehr R: Nicolette Bastien 112 Berkshire Orthopaedics 01 10 3:32:36 134 1:33:23 108 1:06:57 116 2:40:20 131 52:16 8 B: Lawrence Cohen C: Anthony Defelice / Dominic Defelice R: Mary Ann Serian 113 Red Lion 20 9 3:32:37 68 1:20:11 208 1:27:23 143 2:47:34 57 45:03 99 B: VInce McDonald C: Logan Finn / Suzanne Blackwell R: Jessica Martin 114 Luna Tics 11 4 3:33:29 135 1:33:29 149 1:12:31 132 2:46:00 86 47:29 385 B: Jack Moore C: Jack Moore / Holly Moore R: Holly Moore 115 Memorial Day Races 03 4 3:33:44 103 1:29:03 195 1:21:50 152 2:50:53 49 42:51 139 B: Paul Goldberg C: Matt Linick / Scott Klepesch R: Scott Klepesch 116 Carl Lafreniere 22 3 3:33:48 98 1:28:20 52 1:00:03 73 2:28:23 198 1:05:25 191 B: Carl Lafreniere C: Carl Lafreniere / Carl Lafreniere R: Carl Lafreniere 117 The Gop Squad 19 19 3:34:06 102 1:29:01 162 1:14:53 127 2:43:54 110 50:12 76 B: Billy Gop C: Leia Gop / Diana Williams R: Gina Kirchner 118 Team Agouti 23 05 7 3:35:19 111 1:30:40 167 1:16:27 137 2:47:07 94 48:12 106 B: Mickey Natoli C: David Lane / Shain Bosworth R: Steve Chessare 119 Shoo-s Canoe 12 6 3:35:21 107 1:30:08 91 1:04:36 91 2:34:44 183 1:00:37 17 B: John Mounteer C: Joe Schewe / Bill Pollock R: Ciana Maize 120 Sparkling Seltzer 19 20 3:35:25 88 1:27:07 179 1:19:26 136 2:46:33 98 48:52 104 B: Mark Seltzer C: Richard Seltzer / Carol Seltzer R: Wendy Seltzer 121 for Susan H 13 5 3:35:30 89 1:27:08 186 1:20:21 141 2:47:29 92 48:01 184 B: David Lee C: David Lee R: David Lee 122 Paddle Gripers 18 3 3:36:11 129 1:33:06 165 1:16:04 146 2:49:10 78 47:01 140 B: Sean O'Connor C: Sean O'Connor / Jen Sullivan R: --- 123 Pizza and Ice Cream 11 5 3:36:28 149 1:36:46 122 1:08:41 129 2:45:27 117 51:01 61 B: David Desrosiers C: Kathie Penna / David Desrosiers R: Kathie Penna 124 Maggie's Minions 19 21 3:36:44 158 1:37:57 142 1:11:46 148 2:49:43 79 47:01 290 B: Andy Budz C: Sue Budz R: Ian Jones 125 Airport Hill 07 10 3:37:07 159 1:38:04 147 1:12:16 151 2:50:20 74 46:47 38 B: Gillian Carter C: Kent Au / Davin Beischel R: Mirza Zukic ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 5 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 126 CFGB Bissaillon Beasts 19 22 3:37:12 174 1:44:34 117 1:07:56 162 2:52:30 55 44:42 187 B: Leslie Bissaillon C: Mike Bissaillon / Kathleen Bissaillon R: Caroline Bissaillon 127 LYON ZION 19 23 3:37:14 118 1:31:41 185 1:20:16 159 2:51:57 61 45:17 399 B: WILLIAM LYON C: BENJAMIN DAIRE R: Stephan FERIOLI 128 Datenight 11 6 3:37:16 125 1:32:42 100 1:06:13 110 2:38:55 168 58:21 153 B: Jason Hanna C: Jessica Hanna / Jason Hanna R: Jessica Hanna 129 Team Sisu 10 2 3:37:40 136 1:33:47 157 1:13:46 142 2:47:33 108 50:07 135 B: lynnea koester C: lynnea koester / Cindy Winther R: Cindy Winther 130 The Piers Gamble 19 24 3:37:44 172 1:44:28 112 1:07:13 157 2:51:41 70 46:03 82 B: Clark G. Piers-Gambl C: Dawne Piers-Gamble / Gerri Ollila R: Wayne Piers 131 So Berkshire Swim Club 01 11 3:37:53 150 1:36:47 39 58:10 94 2:34:57 194 1:02:56 147 B: Jill Fleming C: Eileen Duane / Shawn Green R: Shawn Green 132 Chip and Dip 11 7 3:37:59 180 1:45:18 143 1:11:58 173 2:57:16 29 40:43 45 B: Chase Soha C: Lily Calderwood / Chase Soha R: --- 133 Rocky 19 25 3:38:03 82 1:26:22 190 1:20:51 139 2:47:13 114 50:50 67 B: Bob Accorsi C: Gina Accorsi / Steff Accorsi R: John Accorsi 134 #ZebraMuscles 18 4 3:38:19 191 1:53:43 82 1:02:40 170 2:56:23 41 41:56 149 B: Kadin Shafiroff C: Tyler Harrington / Brandon Louison R: Michael Goretti 135 Pathetic Wog-s 10 3 3:38:38 143 1:34:58 85 1:03:03 108 2:38:01 184 1:00:37 150 B: Wendy Lampro C: Wendy Lampro / Deb Goldsmith R: Deb Goldsmith 136 The Tribe 18 5 3:38:52 133 1:33:15 183 1:19:52 164 2:53:07 68 45:45 326 B: Dustin Van Fleet C: Nicholas Sanders R: Christopher Girard 137 KJR 19 26 3:39:03 97 1:28:17 191 1:20:57 147 2:49:14 106 49:49 389 B: Robert McNinch C: John Fontaine / Robert McNinch R: Kate McNinch 138 JSquaredxR 08 6 3:39:07 153 1:36:56 102 1:06:23 125 2:43:19 157 55:48 170 B: Jay Canale C: Robin Avery / Robin Avery R: Jay Tullock 139 Last Minute and Random 02 10 3:39:12 163 1:39:48 71 1:01:55 122 2:41:43 164 57:29 503 B: Matt Naventi C: Sean Raymer / Steve Mack R: Ben Simmons 140 Ronnies Cycle 11 8 3:40:18 140 1:33:54 59 1:00:55 92 2:34:49 200 1:05:29 126 B: Darryl Lipinski C: Darryl Lipinski / Sarah Phelps R: Sarah Phelps 141 We Race For Jayce 12 7 3:40:21 87 1:26:40 146 1:12:10 109 2:38:50 186 1:01:31 132 B: Mark Lefkowitz C: Mike Lynch / Tyler Mauk R: Katie Lefkowitz 142 Four 4 Fun 06 5 3:40:45 137 1:33:47 105 1:06:42 117 2:40:29 180 1:00:16 14 B: Don Briggs C: Steve Dudziak / Stan Dudziak R: Ben Kaplan 143 Woods 13 6 3:40:46 112 1:31:03 170 1:17:20 145 2:48:23 132 52:23 200 B: Dylan Woods C: Dylan Woods R: Dylan Woods 144 We stink but we-re pretty 19 27 3:40:50 176 1:45:04 110 1:07:10 161 2:52:14 95 48:36 29 B: Jeffrey Roosa C: Robert Maloney / Brian Maloney R: Jennifer Roosa 145 Jayne-s Guys 17 2 3:41:32 175 1:44:39 93 1:05:26 149 2:50:05 124 51:27 110 B: Hugh Dunseath C: Jayne Zinke / Paul Murray R: David Hayes 146 Beast-Mode 14 4 3:41:39 101 1:28:48 181 1:19:31 144 2:48:19 138 53:20 508 B: Todd Robert C: Todd Robert R: Todd Robert 147 Humble Warrior 16 1 3:41:46 94 1:27:51 197 1:22:28 150 2:50:19 123 51:27 509 B: Michelle Costa C: Michelle Costa R: Michelle Costa 148 Beach Street Bombers 20 10 3:42:59 162 1:39:47 86 1:03:21 124 2:43:08 179 59:51 98 B: Owen Zaret C: Laurie Gauthier / Steve Gauthier R: Christine Machos 149 Faster than jake 19 28 3:43:16 120 1:31:52 180 1:19:26 154 2:51:18 126 51:58 83 B: Sam Hayden C: Audra OBrien / Meghan OBrien R: Cait Hsyden 150 Minkler Insurance II 12 8 3:43:56 127 1:33:04 87 1:03:32 101 2:36:36 205 1:07:20 117 B: Jeff Minkler C: Charles Coughlin / Jeff Minkler R: Tim Minkler ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 6 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 151 Flirting with Disaster 18 6 3:44:03 165 1:40:34 164 1:15:58 171 2:56:32 88 47:31 518 B: Kira Payer C: Valentino Major / Valentino Major R: Nate Lacombe 152 Berkshire South-s Fantastic Four 20 11 3:44:13 105 1:30:05 156 1:13:35 126 2:43:40 182 1:00:33 34 B: Pablo Orellana C: Stephanie Dolson / Justin Soules R: Laura Smith 153 I'm not in Kansas anymore 15 2 3:44:23 100 1:28:35 151 1:12:36 121 2:41:11 195 1:03:12 204 B: Gary Moynihan C: Gary Moynihan R: Gary Moynihan 154 To Fetish Is To Win! 04 7 3:44:43 130 1:33:06 184 1:20:11 165 2:53:17 122 51:26 107 B: Emma Kearney C: Elizabeth Buttler / Tess Lane R: Elsa Millett 155 Bellizzi & Benson 11 9 3:45:51 154 1:37:01 182 1:19:40 172 2:56:41 101 49:10 115 B: John Bellizzi C: John Bellizzi R: Anna Benson 156 Nick Lyesiuk 22 4 3:46:28 148 1:36:42 61 1:01:05 106 2:37:47 208 1:08:41 225 B: Nick Lyesiuk C: Nick Lyesiuk R: Nick Lyesiuk 157 Rolling Cooler Guys 19 29 3:46:41 96 1:27:54 178 1:19:17 138 2:47:11 177 59:30 363 B: Glenn Miller C: Joshua Miller R: Kevin Parsons 158 Hot Mess 07 11 3:47:53 61 1:19:45 171 1:17:33 103 2:37:18 209 1:10:35 286 B: Philip Hotchkiss C: Ted Welsh / Annie Hotchkiss R: Jon Todd 159 The Spartans 19 30 3:47:53 169 1:43:14 176 1:19:04 182 3:02:18 67 45:35 312 B: Patricia Sands C: Rebecca Sands R: James Carrabba 160 2 Stroke Girls 10 4 3:48:14 126 1:33:01 148 1:12:27 130 2:45:28 192 1:02:46 12 B: Katherine Myers C: Katherine Myers / Tenley Smith R: Tenley Smith 161 Edwards Park Rascals 12 9 3:48:25 181 1:47:02 137 1:11:08 176 2:58:10 111 50:15 134 B: John Horan C: David Thierling / Curtis Thierling R: Diane Singer 162 Berkshire Outfitters east-west 12 10 3:48:53 178 1:45:10 58 1:00:55 133 2:46:05 193 1:02:48 513 B: Sam Blazejewski C: Hannah Blazejewski / Steve Blazejewski R: James Hartwig 163 Amadeus House Gang 07 12 3:48:56 161 1:39:03 163 1:15:07 166 2:54:10 146 54:46 502 B: Elias Williams C: Jack Ellrodt / Tom Reynolds R: Marianne Deignan 164 Stampeding Turtles 18 7 3:49:54 179 1:45:14 135 1:10:34 168 2:55:48 141 54:06 301 B: Xavier Powell C: Courtney gagne R: Zabion Powell 165 WestWind1 15 3 3:50:04 167 1:42:05 126 1:09:18 156 2:51:23 170 58:41 183 B: Scot Vighi C: Scot Vighi R: Scot Vighi 166 PRE-EXISTING CONDITIONS 05 8 3:50:10 164 1:39:49 114 1:07:35 140 2:47:24 191 1:02:46 124 B: Bernie Plishton C: Michael Kaplan / David Lotto R: Robert Lee 167 4 The Fun of it 12 11 3:50:19 113 1:31:04 116 1:07:55 111 2:38:59 210 1:11:20 16 B: Mel Barrett C: Bob Barrett / Diane Barrett R: Kris Guerino 168 Minus Maeve 19 31 3:50:35 147 1:36:17 196 1:22:05 178 2:58:22 129 52:13 55 B: Laurie Mongue Finnegan C: Thomas Finnegan / Patrick Finnegan R: Stephanie Burt 169 Don't mess with the family 19 32 3:51:31 171 1:44:12 155 1:13:34 174 2:57:46 139 53:45 46 B: Janet Benoit C: Tim Winchell / Alicia Winchell R: Pete Winchell 170 ITS@Simons-Rock 08 7 3:51:53 108 1:30:08 205 1:26:14 169 2:56:22 151 55:31 337 B: Steve Bohrer C: Monk Schane-Lydon / Charlie Derr R: Debbie Dillon 171 SoMa's Superstars 20 12 3:52:01 138 1:33:48 144 1:11:59 131 2:45:47 201 1:06:14 69 B: Peter Lopez C: Kim Lopez / Tammie Jervas R: Loretta Tenuta 172 RRR 15 4 3:52:04 128 1:33:05 194 1:21:23 167 2:54:28 166 57:36 214 B: William E Rowland C: William E Rowland R: William E Rowland 173 CVC1951 22 5 3:53:31 124 1:32:06 177 1:19:14 155 2:51:20 190 1:02:11 193 B: Carl Cignoni C: Carl Cignoni R: Carl Cignoni 174 Ethyl Mer-men 05 9 3:53:59 192 1:53:48 46 58:52 163 2:52:40 185 1:01:19 24 B: Bob Drapeau C: Tom Greenough / Kurt Kusiak R: John Q Murphy 175 Frosted Cows 07 13 3:54:25 121 1:31:57 206 1:26:39 179 2:58:36 159 55:49 155 B: Chris Moyer C: Aaron Flynn / John Foisy R: Meghan Harris ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 7 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 176 Hemlock Hill Sugar Shack 43 1 3:54:28 173 1:44:33 166 1:16:09 180 3:00:42 140 53:46 52 B: John Donovan C: Daniel Kaufman / Carlos Kaufman R: Steven Cronin 177 Old and In The Way 08 8 3:55:12 185 1:51:44 152 1:12:57 184 3:04:41 112 50:31 116 B: Mary Hart C: Jon Stern / Todd Kimbriel R: Erik Bruun 178 Posse Power 04 8 3:56:25 193 1:53:51 109 1:07:02 181 3:00:53 153 55:32 19 B: Emily Bernard C: Julie Heritage / Ded Hoellerich R: Carolyn King 179 Berkshire Kids 11 10 3:56:38 91 1:27:31 212 1:34:48 183 3:02:19 143 54:19 40 B: Kevin Delaney C: ---- R: Erica Fisher 180 GDAIS 20 13 3:57:18 188 1:52:37 92 1:05:18 175 2:57:55 175 59:23 151 B: Bryan Cederholm C: Dave Hemmes / Tom Brennan R: Bruce Kirchner 181 Pinehurst Beach Crew 19 33 3:57:20 155 1:37:18 192 1:20:58 177 2:58:16 173 59:04 300 B: Mark Sangillo C: Catherine Sangillo / Peter Sands R: Charles Sands 182 Mostly Harmless 13 7 3:58:05 92 1:27:31 175 1:18:34 134 2:46:05 211 1:12:00 217 B: Sam Westover C: Sam Westover R: Sam Westover 183 TWO BE OR NUTS TWO BE 09 10 3:58:35 116 1:31:16 188 1:20:38 158 2:51:54 202 1:06:41 136 B: Rob Nielson C: Rob Nielson R: Frank Gai 184 The McCbano Debacle 07 14 3:59:47 194 1:54:15 153 1:13:19 187 3:07:34 128 52:13 311 B: Dylan McCullough C: Mike Albano / Mark Albano R: Mia Albano 185 Team Turtle 12 12 4:01:28 204 1:59:45 121 1:08:40 189 3:08:25 137 53:03 73 B: Elizabeth O'Donnell C: Joseph Merola / Allen Spiro R: Jack O'Donnell 186 Happy Birthday, Katie! 11 11 4:03:16 131 1:33:14 213 1:35:37 190 3:08:51 144 54:25 51 B: Ciaran Shaughnessy C: Katie Eastman / Ciaran Shaughnessy R: --- 187 Green Machine 19 34 4:03:54 206 2:05:20 141 1:11:34 202 3:16:54 77 47:00 27 B: David Grogan C: Lisa Grogan-McCulloch / Lewis McCulloch R: Lewis McCulloch 188 Kelox Strikes! 11 12 4:04:26 168 1:42:14 204 1:25:59 188 3:08:13 161 56:13 152 B: Peter Kelemen C: Rachel Cox / Peter Kelemen R: Rachel Cox 189 ADANG 09 11 4:04:46 182 1:48:47 207 1:26:49 199 3:15:36 100 49:10 37 B: Gregory George C: Matt Malatesta / Gregory George R: Matt Malatesta 190 WonderBeans 19 35 4:04:49 203 1:59:24 129 1:09:42 191 3:09:06 155 55:43 357 B: Shannon Bean C: Robert Bean R: Judi Bean 191 Shaw Pond Pirates 19 36 4:05:00 195 1:54:29 145 1:12:04 185 3:06:33 169 58:27 353 B: Bill Tosch C: Jeff Morse R: Jessica Giarolo 192 Celebrating 40 13 8 4:05:44 184 1:49:25 203 1:25:10 196 3:14:35 118 51:09 216 B: Christian Teutsch C: Christian Teutsch R: Christian Teutsch 193 Xander's Angels 18 8 4:06:36 199 1:56:10 173 1:18:20 195 3:14:30 127 52:06 87 B: Stacey Tutela C: Alexander Stevens / Meghan Moody R: Katherine Tutela 194 HEAT MERCHANTS 05 10 4:09:03 189 1:53:11 160 1:14:18 186 3:07:29 187 1:01:34 121 B: Dave Fitzhenry C: Den Frelinghuysen / Ben Strong R: -- 195 Fugawie Indians 06 6 4:09:04 214 2:19:28 42 58:35 203 3:18:03 116 51:01 10 B: Bob Sykes C: Phil Tierney / Rick D-Elia R: Bill Borla 196 Mainely Mass 18 9 4:09:39 187 1:52:29 210 1:31:49 207 3:24:18 64 45:21 331 B: Eleanor O'Gorman C: Megan Gamache R: Emma Jourdain 197 Team Goosie 19 37 4:14:17 146 1:35:40 168 1:16:32 160 2:52:12 214 1:22:05 168 B: Peter Hutchinson C: Peter Hutchinson / Anna Hutchinson R: Matt Holmes 198 Adult supervision 19 38 4:15:54 207 2:05:39 161 1:14:53 206 3:20:32 149 55:22 165 B: Tim Eustis C: Daniel Thomas R: Molly Thomas 199 Old Gomers 17 3 4:16:39 205 2:03:00 101 1:06:13 192 3:09:13 206 1:07:26 523 B: John Howland C: Jim Dami R: Eric White 200 Class of 2018-2019-2021 18 10 4:17:11 208 2:05:47 202 1:24:08 209 3:29:55 80 47:16 360 B: Henry Eustis C: Ryan Callahan R: Tyler Wade ================ WWW.PLATTSYS.COM DATA PAGE 8 ================ Platt Systems Official Reporting System Josh Billings Results Posted to www.plattsys.com OVERALL CATEGORY FINAL |--- BIKE ---| |-- CANOE --| |CANOE CUMM ||-- RUN --| PLC Name TYP PLC TIME RANK SPLIT RANK SPLIT PLC TIME RANK SPLIT BIB ==== ================================== === ==== ======= ==== ====== ==== ====== ==== ===== ==== ===== ===== 201 Let-s Josh Do It! 19 39 4:17:38 196 1:55:29 187 1:20:28 200 3:15:57 188 1:01:41 364 B: Jeffrey Leppo C: Marjorie Safran R: Maia Leppo 202 Busted Stuff 10 5 4:18:27 201 1:57:06 159 1:14:10 193 3:11:16 204 1:07:11 43 B: Julie Marcoulier C: Julie Marcoulier / Linda Pitney R: Linda Pitney 203 The Best Team 08 9 4:18:43 183 1:49:06 209 1:29:49 204 3:18:55 178 59:48 18 B: Dave Ward C: Hilaire Medewisen / Mary Anderson R: Elizabeth Anderson Gross 204 Sumigo McKinney 19 40 4:19:29 186 1:51:48 200 1:23:37 198 3:15:25 196 1:04:04 90 B: Alec McKinney C: Julie McKinney / Riley McKinney R: Casey McKinney 205 Tipsy Tinnies 10 6 4:21:03 198 1:55:40 198 1:23:16 205 3:18:56 189 1:02:07 522 B: judy bates C: judy bates / Cate Crowley R: Cate Crowley 206 Maddyman 22 6 4:22:21 190 1:53:27 189 1:20:39 194 3:14:06 207 1:08:15 427 B: Stephen Grise C: Stephen Grise R: Stephen Grise 207 Abusement Park 19 41 4:23:46 213 2:14:26 134 1:10:34 208 3:25:00 172 58:46 274 B: Katelyn Harrington C: Dan Savage R: Lisa Gellner 208 Awkward Turkey 21 4 4:30:54 210 2:08:06 201 1:24:04 211 3:32:10 171 58:44 81 B: Reed Fuller C: Melissa Martocchio / Abigail Kuzia R: Amy Wadcan 209 The Pretenders 12 13 4:35:57 197 1:55:29 193 1:21:17 201 3:16:46 213 1:19:11 11 B: Rob Dauphinais C: Glenn Potter / Sara Dauphinais R: Sue Stephens 210 Pat Franklin Legacy 16 2 4:37:13 200 1:56:13 211 1:33:54 210 3:30:07 203 1:07:06 219 B: Jenny Gitlitz C: Jenny Gitlitz R: Jenny Gitlitz 211 Flash, Splash & Dash 07 15 4:38:04 215 2:24:13 174 1:18:26 213 3:42:39 150 55:25 85 B: Jonathon Williams C: Christopher Erb / Brian Erb R: Kim Garley 212 Peter & The Rockettes 12 14 4:38:12 211 2:09:17 199 1:23:28 212 3:32:45 199 1:05:27 59 B: Julie Rock C: Peter Rock / Katrina Rock R: Rachel Rock 213 Two Tired 19 42 4:42:11 202 1:57:13 172 1:18:11 197 3:15:24 215 1:26:47 319 B: Cole Hanna C: Chris Vogel R: Mark Hanna 214 Tigershark 22 7 4:45:39 209 2:07:35 214 1:37:45 214 3:45:20 181 1:00:19 195 B: ROGER VINCE C: ROGER VINCE R: ROGER VINCE 215 Team Hoak 23 1 5:03:11 212 2:09:58 215 1:40:25 215 3:50:23 212 1:12:48 468 B: PAMELA COOPER-VINCE C: PAMELA COOPER-VINCE R: PAMELA COOPER-VINCE *********************************************************************************************************************

   

Race Results (F)     Category Results (F)     Canoe Results (F)     Kayak Results (F)    

Paddleboard Results (F)



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates