Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:

2014 Bristol Mum aThon 5K
Saturday Oct 4, 2014 || Bristol,CT
Plattsys Timing (Chip Timing) @ plattsys.com
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

2014 Bristol Mum aThon 5K Saturday Oct 4, 2014 || Bristol,CT Plattsys Timing (Chip Timing) @ plattsys.com Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Rain || Cool || 60 degrees . ****************************************************************************** DIVISION RESULTS ****************************************************************************** DIVISI PLC Name A/S DIV CITY TIME BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== FEMALE RESULTS: 10 and under ** 1 Ilina Konaktchie 10F F0010 South Windsor CT 33:27 76 2 Sonia Konaktchie 8F F0010 South Windsor CT 33:53 77 FEMALE RESULTS: 11 to 13 1 KATIE BARDECK 11F F1113 BRISTOL CT 28:59 2 2 ERIN PETKE 13F F1113 BRISTOL CT 29:34 37 FEMALE RESULTS: 20 to 29 1 CHRISTINE JOHNSON 26F F2029 PLYMOUTH CT 25:21 25 2 April Arpin 26F F2029 Windham CT 26:59 79 3 SAMANTHA FRACZEK 24F F2029 BRISTOL CT 29:55 19 FEMALE RESULTS: 30 to 39 1 MELISSA Ellis 33F F3039 BRISTOL CT 25:44 16 2 CARIE SCHWARZMANN 34F F3039 BRISTOL CT 25:48 43 3 AMY CUTTER 38F F3039 BRISTOL CT 27:26 6 FEMALE RESULTS: 40 to 49 1 JACQUELINE MANERI 48F F4049 CANTERBURY CT 25:39 30 2 LYNNE MORGAN 43F F4049 BRISTOL CT 29:13 33 3 JENNIFER TURNBULL 49F F4049 UNIONVILLE CT 29:50 47 FEMALE RESULTS: 50 to 59 1 Suzanne Remington-Fox 52F F5059 Cheshire CT 24:28 80 2 DARCIE HUDSON 50F F5059 WINDSOR CT 25:53 24 3 Kathy Roosa 54F F5059 Bristol CT 28:31 53 FEMALE RESULTS: 70 to 79 1 Monica Roche 75F F7079 Fairfield CT 31:29 72 2014 Bristol Mum aThon 5K Saturday Oct 4, 2014 || Bristol,CT Plattsys Timing (Chip Timing) @ plattsys.com Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : Ryan O-Connor Overall Female: Suzanne Remington-Fox DIVISI PLC Name A/S DIV CITY TIME BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ====== MALE RESULTS: 11 to 13 1 FRANCIS SIMPATICO 12M M1113 CHESHIRE CT 23:30 44 2 Aidan Alexander 12M M1113 Naugatuck CT 29:16 68 3 Joel Alexander 12M M1113 Naugatuck CT 30:19 67 MALE RESULTS: 14 to 19 1 SCOTT DROUIN 18M M1419 BRISTOL CT 26:18 13 MALE RESULTS: 20 to 29 1 ROB Ellis 29M M2029 BRISTOL CT 23:31 17 2 JASON Stanton 21M M2029 BRISTOL CT 27:49 45 3 RYAN Cianci 25M M2029 BRISTOL CT 35:00 5 MALE RESULTS: 30 to 39 1 Ryan O-Connor 33M M3039 Bristol CT 17:56 49 2 James Thompson 34M M3039 BRISTOL CT 19:06 46 3 Joe Scelia 35M M3039 BROOKFIELD CT 19:58 42 MALE RESULTS: 40 to 49 1 David Ricciuti 45M M4049 Bristol CT 18:07 56 2 JASON Pawlik 43M M4049 BRISTOL CT 20:29 35 3 Bill Lozito 43M M4049 Bristol CT 21:45 64 MALE RESULTS: 50 to 59 1 Tom Liedke 57M M5059 Bristol CT 20:40 74 2 Thomas Conlin 52M M5059 Bristol CT 24:59 65 3 PETE DAUPHINAIS 53M M5059 BRISTOL CT 26:10 7 MALE RESULTS: 60 to 69 1 Dean Bolt 60M M6069 West Hartford CT 22:47 54 2 Paul Rabenold 62M M6069 Avon CT 23:42 81 3 Ben Mattheis 61M M6069 Cheshire CT 24:59 84 MALE RESULTS: 70 to 79 1 Jose Werneck 77M M7079 Bristol CT 33:19 83 ******************************************************************** PLATT SYS RESULTS ********************************************************************


Race Results (F)     Division Results (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates