Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results (F)     Division Results (F)    


Woodland Run for Revolution 5K /2M Walk
Top Male: 1. Paul Baldini 2. Jose Diaz 3. Edgardo Cruz 4. Kyle Crowell 5. Richard Rousseau
Top Female: 1. Kristen Cicchetti 2. Audra Blewitt 3. Angela Ruggiero 4. Jessica Sobieralski 5. Sarah Rocks
2014 Woodland Run For Revolution 5K Road Race
Sunday Oct 12, 2014 || Woodland Regional HS - Beacon Falls,CT
Plattsys Timing (Chip Timing) @ plattsys.com
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Paul Baldini Overall Female: Kristen Cicchetti

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Paul Baldini 42M M4049 North Haven CT 17:21 5:35 1/16 164
2 Jose Diaz 32M M3039 Waterbury CT 17:23 5:35 1/10 132
3 Edgardo Cruz 29M M2129 Naugatuck CT 17:49 5:44 1/5 23
4 Kyle Crowell 13M M1320 Prospect CT 17:56 5:46 1/19 20
5 Richard Rousseau 16M M1320 Prospect CT 19:26 6:15 2/19 147
6 Andrew Barton 49M M4049 Bristol CT 19:27 6:15 2/16 5
7 Kristen Cicchetti 37F F3039 Prospect CT 19:36 6:18 1/15 146
8 Adam Telesca 14M M1320 Prospect CT 19:45 6:21 3/19 114
9 Charles Schwarz 13M M1320 Beacon Falls CT 20:02 6:27 4/19 106
10 Matthew Hopkinson 16M M1320 Beacon Falls CT 20:03 6:27 5/19 52
11 Ken Lavoie 54M M5059 Beacon Falls CT 20:25 6:34 1/5 130
12 Martin Swercewski 12M M0012 Beacon Falls CT 20:37 6:38 1/9 137
13 Nathan Smith 11M M0012 Beacon Falls CT 20:39 6:38 2/9 153
14 Colin Slavin 10M M0012 Prospect CT 20:40 6:39 3/9 134
15 Elijah Quinones 15M M1320 Naugatuck CT 20:42 6:39 6/19 131
16 Audra Blewitt 18F F1320 Prospect CT 20:45 6:40 1/15 9
17 Adam Marvin 39M M3039 Prospect CT 20:47 6:41 2/10 71
18 Angela Ruggiero 35F F3039 Cheshire CT 21:00 6:45 2/15 102
19 Justin Mazzoni 38M M3039 Cheshire CT 21:04 6:46 3/10 74
20 Michael Cook 39M M3039 Naugatuck CT 21:08 6:48 4/10 19
21 Jessica Sobieralski 35F F3039 Marlborough CT 21:13 6:49 3/15 112
22 Asher Butler 20M M1320 Prospect CT 21:15 6:50 7/19 12
23 Sarah Rocks 21F F2129 Beacon Falls CT 21:23 6:53 1/8 156
24 Ryan Matthews 27M M2129 Beacon Falls CT 21:23 6:53 2/5 165
25 Joey Overby 17M M1320 Beacon Falls CT 21:31 6:55 8/19 88
26 Bob Kania 62M M6099 Southington CT 21:36 6:57 1/6 161
27 Emma Slavin 12F F0012 Prospect CT 21:36 6:57 1/7 135
28 Melissa Martin 37F F3039 Waterbury CT 21:40 6:58 4/15 150
29 Mike Slavin 43M M4049 Prospect CT 21:40 6:58 3/16 136
30 Jillian Brotherton 12F F0012 Prospect CT 21:53 7:02 2/7 133
31 Steve Norieka 41M M4049 Prospect CT 22:16 7:09 4/16 126
32 Stephen McCusker Jr. 19M M1320 Prospect CT 22:19 7:10 9/19 77
33 Nathan Swercewski 10M M0012 Beacon Falls CT 22:19 7:10 4/9 138
34 Donovan White 17M M1320 Prospect CT 22:20 7:11 10/19 120
35 Rob Swercowski 43M M4049 Beacon Falls CT 22:25 7:12 5/16 139
36 Anthony D-Agnone 18M M1320 Beacon Falls CT 22:37 7:16 11/19 157
37 Mary Beth Schreindorfer 58F F5059 West Haven CT 23:00 7:24 1/9 104
38 Katherine Cicchetti 8F F0012 Prospect CT 23:02 7:24 3/7 145
39 Scott Gerber 52M M5059 Prospect CT 23:08 7:26 2/5 47
40 Brian Walker 61M M6099 Monroe CT 23:16 7:29 2/6 142
41 George Meyers 61M M6099 Cheshire CT 23:17 7:29 3/6 80
42 Zachary Crowell 16M M1320 Prospect CT 23:18 7:29 12/19 21
43 Jason White 44M M4049 Prospect CT 23:28 7:33 6/16 121
44 Zachary Telesca 11M M0012 Prospect CT 23:30 7:33 5/9 115
45 Bruno Pasqualucci 53M M5059 Beacon Falls CT 24:00 7:43 3/5 89
46 Suzanne Porter 56F F5059 Prospect CT 24:02 7:44 2/9 92
47 Brian Fell 53M M5059 Rocky Hill CT 24:20 7:49 4/5 37
48 Sergio De Sousa 42M M4049 Wethersfield CT 24:30 7:53 7/16 29
49 Kaitlyn Crosby 14F F1320 Prospect CT 24:30 7:53 2/15 163
50 Tyler Orloski 15M M1320 Beacon Falls CT 24:33 7:54 13/19 85
51 Kara Hames 21F F2129 Beacon Falls CT 24:34 7:54 2/8 51
52 Marc Goldberg 49M M4049 Hamden CT 24:37 7:55 8/16 49
53 Matt Romeo 42M M4049 Prospect CT 24:52 8:00 9/16 143
54 Kristen Lengyel 37F F3039 Naugatuck CT 24:53 8:00 5/15 66
55 Nicholas McCusker 14M M1320 Prospect CT 24:55 8:01 14/19 75
56 Emmett O'Connor 43M M4049 Prospect CT 25:06 8:04 10/16 82
57 Rachel Poulos 13F F1320 Beacon Falls CT 25:15 8:07 3/15 93
58 Brooke Mason 9F F0012 Beacon Falls CT 25:27 8:11 4/7 73
59 Bill Mason 36M M3039 Beacon Falls CT 25:28 8:11 5/10 72
60 Heather Gerber 51F F5059 Prospect CT 25:52 8:19 3/9 46
61 Courtney Jurzynski 17F F1320 Beacon Falls CT 25:53 8:19 4/15 56
62 Mena Shehata 29M M2129 Rocky Hill CT 26:07 8:24 3/5 109
63 Darian Cruz 16M M1320 Prospect CT 26:13 8:26 15/19 22
64 Zacary Bertrand 12M M0012 Prospect CT 26:19 8:28 6/9 8
65 Laura Marvin 27F F2129 Prospect CT 26:22 8:29 3/8 129
66 Sam Trumbley 12M M0012 Beacon Falls CT 26:27 8:30 7/9 160
67 Renee Donofrio 42F F4049 Plantsville CT 26:32 8:32 1/11 33
68 Stephen Jackson 48M M4049 Naugatuck CT 26:53 8:39 11/16 54
69 Anita Maniscalco 54F F5059 Prospect CT 27:03 8:42 4/9 70
70 Alec Feducia 15M M1320 Beacon Falls CT 27:06 8:43 16/19 36
71 Raquel Reilly 16F F1320 Prospect CT 27:09 8:44 5/15 94
72 James Blaschke 44M M4049 Bristol CT 27:11 8:45 12/16 169
73 Frank Lee 32M M3039 Naugatuck CT 27:13 8:45 6/10 62
74 Melissa Lovallo 32F F3039 Oakville CT 27:13 8:45 6/15 67
75 Holly Ruiz 37F F3039 Naugatuck CT 27:27 8:50 7/15 103
76 Kelsey Deegan 21F F2129 Beacon Falls CT 27:35 8:52 4/8 31
77 Bayan Galal 12F F0012 Prospect CT 27:36 8:53 5/7 162
78 Paul Geary 38M M3039 Hamden CT 27:37 8:53 7/10 44
79 Laura Fell 54F F5059 Rocky Hill CT 27:43 8:55 5/9 38
80 Karl Salvati 61M M6099 North Haven CT 27:46 8:56 4/6 140
81 Gina Fowler 52F F5059 Prospect CT 27:47 8:56 6/9 43
82 Lisa Relva 48F F4049 Prospect CT 27:48 8:56 2/11 95
83 Rachel Rock 24F F2129 Sandisfield MA 27:50 8:57 5/8 155
84 Kyle McKinnon 17F F1320 York ME 27:53 8:58 6/15 79
85 Thomas Brown 48M M4049 Windsor CT 28:12 9:04 13/16 141
86 James Schwarz 8M M0012 Beacon Falls CT 28:14 9:05 8/9 107
87 Alissa Becker 38F F3039 Bethlehem CT 28:15 9:05 8/15 6
88 Kevin Becker 38M M3039 Bethlehem CT 28:16 9:05 8/10 7
89 Olivia Rua 15F F1320 Prospect CT 28:18 9:06 7/15 101
90 Chloe Ariola 16F F1320 Prospect CT 28:18 9:06 8/15 3
91 Claudia Conti 52F F5059 Prospect CT 28:41 9:13 7/9 17
92 Kimberly Bandanza 34F F3039 Beacon Falls CT 28:51 9:17 9/15 4
93 Emily Rindos 10F F0012 Beacon Falls CT 28:57 9:18 6/7 158
94 Carl Cicchetti 10M M0012 Prospect CT 28:58 9:19 9/9 144
95 Donna McKinnon 54F F5059 York ME 29:03 9:20 8/9 78
96 Lyn Allen 46F F4049 Prospect CT 29:13 9:24 3/11 1
97 Tom Trumbley 45M M4049 Beacon Falls CT 29:24 9:27 14/16 159
98 Christy George-Tottenha 41F F4049 Beacon Falls CT 29:27 9:28 4/11 45
99 Paige Dragon 15F F1320 Prospect CT 29:40 9:32 9/15 151
100 Paula Jacobs 42F F4049 Plainville CT 29:52 9:36 5/11 55
101 Lauren Simard 27F F2129 Bristol CT 29:52 9:36 6/8 110
102 Rhiannon Ovchar 19F F1320 Prospect CT 29:56 9:37 10/15 86
103 John Reilly 21M M2129 Seymour CT 29:56 9:37 4/5 148
104 Elena Guerra 56F F5059 Prospect CT 29:57 9:38 9/9 50
105 Kristine LaPerriere 49F F4049 Prospect CT 30:05 9:40 6/11 60
106 Jack LaPerriere 14M M1320 Prospect CT 30:06 9:41 17/19 59
107 Leslie Lugo 36F F3039 Waterbury CT 30:35 9:50 10/15 68
108 Craig Porter 47M M4049 Prospect CT 30:37 9:51 15/16 91
109 T Ovchar 44F F4049 Prospect CT 30:47 9:54 7/11 87
110 Evan Peters 18M M1320 Beacon Falls CT 30:54 9:56 18/19 90
111 Antonio Cuapio 18M M1320 Beacon Falls CT 31:00 9:58 19/19 24
112 Mary Hrenko 26F F2129 Kensington CT 31:14 10:03 7/8 53
113 Elyse Cannata 26F F2129 Ansonia CT 31:34 10:09 8/8 14
114 Praridhat Lionello 41F F4049 Waterbury CT 31:34 10:09 8/11 127
115 Michael Cullen 47M M4049 Beacon Falls CT 31:55 10:16 16/16 25
116 Ashley Tully 18F F1320 Prospect CT 31:57 10:17 11/15 118
117 Lily Fontaine 17F F1320 Prospect CT 32:03 10:18 12/15 41
118 Malcolm Zawacki 21M M2129 Prospect CT 32:42 10:31 5/5 122
119 Steve McCusker 52M M5059 Prospect CT 33:19 10:43 5/5 76
120 Julia Lavernoich 15F F1320 Beacon Falls CT 33:33 10:47 13/15 61
121 Holly Madore Smith 34F F3039 Oxford CT 33:39 10:49 11/15 69
122 Chris Conroy 65M M6099 Maumee OH 33:55 10:55 5/6 16
123 Sarah Bandanza 36F F3039 Beacon Falls CT 34:00 10:56 12/15 149
124 Cynthia Zmuda 47F F4049 Beacon Falls CT 34:02 10:57 9/11 152
125 Carissa Forconi 30F F3039 East haven CT 34:22 11:03 13/15 42
126 Jessica Block 32F F3039 Naugatuck CT 34:25 11:04 14/15 10
127 Diurca Tomasella 41F F4049 Beacon Falls CT 35:13 11:19 10/11 154
128 Stephanie Simoes 17F F1320 Naugatuck CT 35:13 11:19 14/15 111
129 Ryan Drummond 31M M3039 Wallingford CT 35:32 11:26 9/10 34
130 Steven Gervais 32M M3039 Meriden CT 35:32 11:26 10/10 48
131 Olivia Kalentek 16F F1320 Beacon Falls CT 35:51 11:32 15/15 57
132 MaryAnn Cyr-Suarez 38F F3039 Naugatuck CT 36:14 11:39 15/15 27
133 Gordana Thompson 46F F4049 Trumbull CT 37:43 12:08 11/11 116
134 Jamie Shaffer 8F F0012 Prospect CT 39:24 12:40 7/7 108
135 Edward Snyder 68M M6099 Wallingford CT 51:31 16:34 6/6 128

Race Results (F)     Division Results (F)    

Top Male: 1. Paul Baldini 2. Jose Diaz 3. Edgardo Cruz 4. Kyle Crowell 5. Richard Rousseau

Top Female: 1. Kristen Cicchetti 2. Audra Blewitt 3. Angela Ruggiero 4. Jessica Sobieralski 5. Sarah Rocks

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates