Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Boys Meet Results (F)     Girls Meet Results (F)    

Wesleyan T&F Development Meet #2
Wesleyan University Development T & F Meet # 2
Monday Dec 15, 2014 - Bacon Field House at Wesleyan University
Plattsys Timing & Results || Middletown, CT


Wesleyan University Development T & F Meet # 2 Monday Dec 15, 2014 - Bacon Field House at Wesleyan University Plattsys Timing & Results || Middletown, CT ****************************************************** BOYS RESULTS 55 - 55H - 1600 - SP - LJ - HJ - SMR ***************************************************** Event 2 Boys 55 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== Finals 1 185 Begovic, Armin SR Wethersfield 8.45 1 2 236 Wright, Nick SR Wolcott High 8.95 2 3 220 Vieira, Isaac SR Wethersfield 9.45 1 4 4 Alvarez, Mario SO Bloomfield HS 9.49 1 5 101 Cyr, Tyler SO Southington 9.86 1 6 103 Dorau, Adam -- Southington 9.88 1 7 192 Houlihan, Jacob SR Wethersfield 9.91 1 8 241 Clifford, Brandon SR Woodland Reg 10.46 2 9 195 Jablonka, Matthew SO Wethersfield 10.81 1 10 82 Rabb, Evan JR Platt Tech 10.82 1 11 88 Yeung, Steve JR Platt Tech 10.86 3 12 150 Alphonse, Jade JR University HS 11.02 2 13 75 Lewis, Ruel JR Platt Tech 11.03 2 14 239 Butterworth, Matt JR Woodland Reg 11.04 3 15 57 Giovanny, Melendez O.H. Platt HS 11.05 3 16 161 Giove, Nick FR University HS 11.25 2 17 84 Smith, Nick SO Platt Tech 11.63 3 18 249 Miller, Isiah SO Woodland Reg 11.89 2 19 188 Domonkos, Brandon FR Wethersfield 11.92 2 20 248 Matt, Terry JR Woodland Reg 12.55 3 21 224 Fishbein, Ryan -- Wolcott High 13.27 3 22 155 Corrigan, Patrick FR University HS 13.96 2 Event 8 Boys 1600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== Finals 1 105 Garrison, Sean JR Southington 4:50.09 1 2 245 Giusto, Jeff JR Woodland Reg 4:57.61 2 3 130 Hylan, Jon SR St. Paul Chs 5:07.11 1 4 89 Zheng, Brian JR Platt Tech 5:07.98 1 5 32 Rising, Riley SO Chase Collegiate 5:10.24 1 6 56 Daj-jah, Dudley SR O.H. Platt HS 5:10.79 4 7 160 Gallimore, Austin JR University HS 5:12.63 4 8 141 Selfors, Dillon 08 Una - Selfor 5:12.96 1 9 149 Aden, Abdullani SO University HS 5:14.24 1 10 250 Noreika, Zach SR Woodland Reg 5:14.41 2 11 72 Forgette, Jake JR Platt Tech 5:15.21 2 12 124 Theriault, Adam SO Southington 5:18.65 1 13 61 Juan, Concepcion SO O.H. Platt HS 5:19.36 4 14 73 Gonzalez, Mike JR Platt Tech 5:19.65 1 15 78 Ortiz, Jacil SR Platt Tech 5:19.76 1 16 7 Brown, Dwight JR Bloomfield HS 5:20.13 1 17 191 Heavren, Brian FR Wethersfield 5:23.23 2 18 98 Breutzmann, Dylan SO Southington 5:25.32 1 19 74 Jensen, Mike SO Platt Tech 5:26.44 3 20 246 Jones, Paul SO Woodland Reg 5:26.95 2 21 244 Giaquinto, Matt SO Woodland Reg 5:27.78 2 22 112 McMeans, Jordan SO Southington 5:27.88 2 23 180 VanDine, Nick SO University HS 5:30.18 3 24 28 Wellington, Ryan SO Bloomfield HS 5:30.38 2 25 97 Benham, Nicholas SO Southington 5:34.20 2 26 210 Schroeder, Dan JR Wethersfield 5:37.77 3 27 27 Weir, Lloyd SR Bloomfield HS 5:38.45 1 28 80 Pedersen, Jon FR Platt Tech 5:40.45 3 29 226 Herren, Alex FR Wolcott High 5:40.59 3 30 122 Stepien, James -- Southington 5:41.70 3 31 145 Sanborn, Jeff -- Una-Sanborn 5:43.13 3 32 33 Cadwallader, Joshu SO Classical Magnet 5:44.54 2 33 123 Teagan, Duffy FR Southington 5:45.00 3 34 169 Katiki, Lokesh SO University HS 5:45.03 4 35 209 Pazdziora, Matt SO Wethersfield 5:46.12 2 36 117 Purpura, Gabe SR Southington 5:47.62 1 37 176 Pestana, Jamason SR University HS 5:47.69 4 38 108 Leone, Conner FR Southington 5:52.58 3 39 148 Abunaw, George SO University HS 5:52.66 4 40 65 Peach., Brian JR O.H. Platt HS 5:53.19 4 41 196 Kallajian, Brian FR Wethersfield 5:53.98 3 42 42 Ramirez, Oscar SO Classical Magnet 5:54.70 4 43 121 Sperry, Tanner FR Southington 5:55.91 3 44 158 Delgado, Domingo SO University HS 5:56.29 4 45 202 Lemaire, Sam FR Wethersfield 5:58.83 3 46 11 Estelle, Caleb Fr Bloomfield HS 5:58.99 3 47 170 Letendre, Mathieu FR University HS 6:01.49 4 48 181 Woolfson, Spencer JR University HS 6:08.82 4 49 161 Giove, Nick FR University HS 6:09.88 4 50 34 Castro, John SO Classical Magnet 6:13.78 4 51 182 Adams, David FR Wethersfield 6:15.68 3 52 237 Zynda, Brennan SO Wolcott High 6:20.07 3 53 63 Massicott, Robert FR O.H. Platt HS 6:21.96 4 54 155 Corrigan, Patrick FR University HS 6:24.13 4 55 205 Moody, Wesley FR Wethersfield 6:26.41 4 56 59 Jose, Franco SO O.H. Platt HS 6:26.74 4 57 109 Leone, Shane FR Southington 6:28.34 3 58 179 Tamesis, Gabe FR University HS 6:32.95 4 59 206 Pace, Andrew FR Wethersfield 6:33.70 4 60 234 Saucier, Scott SR Wolcott High 6:38.07 4 61 127 Czuprinski, Ben SO St. Paul Chs 6:56.03 4 62 29 Harte, Evan 07 Chase Collegiate 7:09.49 4 63 58 Hollman, Luke FR O.H. Platt HS 7:15.48 4 ------- HEAT 2 --------- -- 106 Hannigan, Jeff -- Southington 4:59:83 DQ 2 lap short -- 38 Francis, Austin JR Classical Magnet 5:00.10 DQ 2 lap short -- 99 Burleigh, Zach FR Southington 5:10.09 DQ 2 lap short -- 118 Rathbun, Ethan FR Southington 5:11.53 DQ 2 lap short -- 104 Dorsey, Mike FR Southington 5:12.14 DQ 2 lap short -- 125 Zhang, Vincent SR Southington 5:12.77 DQ 2 lap short Event 1 Boys 55 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== Finals 1 43 Medina, Oscar SR Crosby 6.66 2 2 144 Marcucci, Tomas -- Una-Marucci 6.78 2 3 193 Hudgen, Brandon JR Wethersfield 6.78 3 4 21 Roberts II, Duane SO Bloomfield HS 6.83 1 5 5 Anderson, Zaheem JR Bloomfield HS 6.85 1 6 143 Kane, Thomas FR Una-Kane 6.93 1 7 24 Savage, Maurice JR Bloomfield HS 6.95 3 8 173 Mclintosh, Austin SR University HS 6.97 2 9 18 Norman, Thomas SO Bloomfield HS 7.00 1 10 6 Antoine, Justin SO Bloomfield HS 7.13 1 11 90 Abate, Chris SR seymour high 7.14 3 12 26 Thompson, Aldane SO Bloomfield HS 7.15 1 13 150 Alphonse, Jade JR University HS 7.16 2 14 94 Melms, Bobby FR seymour high 7.17 1 15 198 Knapp, Tate JR Wethersfield 7.22 3 16 177 Phillip, Adisa JR University HS 7.24 2 17 194 Jablonka, Christop SR Wethersfield 7.26 4 18 134 Mills, Ryan SR St. Paul Chs 7.27 3 19 96 Baumann, Austin -- Southington 7.30 11 20 175 Perkins, Joshua FR University HS 7.35 5 21 102 Defrancesco, Kyle SR Southington 7.37 14 22 101 Cyr, Tyler SO Southington 7.39 5 23 163 Hall, Zuberi SO University HS 7.44 2 24 3 Alvarez, Julian SO Bloomfield HS 7.44 3 25 166 Haughton, Michael JR University HS 7.45 8 26 126 Cinnante, Dan SR St. Paul Chs 7.49 5 27 2 Cleary, Max SR Bethel HS 7.51 7 28 174 Moopow, Joseph JR University HS 7.53 4 29 159 Foberg, David SR University HS 7.53 13 30 103 Dorau, Adam -- Southington 7.57 11 30 164 Hamilton, Khail JR University HS 7.57 6 32 217 Torres, Mason FR Wethersfield 7.58 4 33 138 Strid, Joe SR St. Paul Chs 7.59 4 34 95 Anop, Tim -- Southington 7.60 7 35 36 Diaz, Marcelino JR Classical Magnet 7.63 10 36 247 Mardin, Sean FR Woodland Reg 7.64 11 37 54 Brinker, Elijah SO O.H. Platt HS 7.64 2 38 100 Coulombe, Cameron -- Southington 7.68 9 39 207 Paruta, Peter FR Wethersfield 7.68 10 40 113 Morrell, Jake -- Southington 7.69 13 40 167 Hollister, Dominic JR University HS 7.69 10 42 215 Stoughton, George FR Wethersfield 7.69 8 43 245 Giusto, Jeff JR Woodland Reg 7.69 7 44 219 Unick, Joshua SO Wethersfield 7.71 8 44 132 Kulig, Evan SO St. Paul Chs 7.71 6 46 85 Soriano, Nezdon JR Platt Tech 7.74 9 47 39 Gamble, Mikyle SR Classical Magnet 7.75 5 48 69 Arpino, Dylan FR Platt Tech 7.75 4 49 25 Steele, Khari SO Bloomfield HS 7.76 4 50 200 LaBella, Guy SR Wethersfield 7.78 6 51 23 Santiago, Luis JR Bloomfield HS 7.82 12 52 191 Heavren, Brian FR Wethersfield 7.83 6 53 57 Giovanny, Melendez O.H. Platt HS 7.83 14 54 41 Oliver, Josiah JR Classical Magnet 7.84 7 55 212 Serignese, Anthony SO Wethersfield 7.84 12 56 62 Lucas, Mann JR O.H. Platt HS 7.85 2 57 42 Ramirez, Oscar SO Classical Magnet 7.86 11 58 70 Cruz, Emanuel SO Platt Tech 7.86 3 59 154 Carpenter, Mark SR University HS 7.88 8 60 20 Robbins, Terelle SO Bloomfield HS 7.92 1 61 156 Davis, George SR University HS 7.93 12 62 250 Noreika, Zach SR Woodland Reg 7.99 5 63 137 Spatafore, Dan SO St. Paul Chs 7.99 8 64 91 Baxter, Kyle FR seymour high 8.00 4 65 223 Comeau, Nick SO Wolcott High 8.00 6 65 249 Miller, Isiah SO Woodland Reg 8.00 9 67 61 Juan, Concepcion SO O.H. Platt HS 8.01 13 68 140 Wright, Chandler SO St. Paul Chs 8.02 9 69 151 Baker, Brandon FR University HS 8.03 6 70 184 Bartenstein, Natha SO Wethersfield 8.05 10 71 40 Kellier, Kyle JR Classical Magnet 8.07 6 72 82 Rabb, Evan JR Platt Tech 8.10 6 73 130 Hylan, Jon SR St. Paul Chs 8.12 7 74 238 Bodnar, Keith SO Woodland Reg 8.13 8 75 235 Williams, Josh SR Wolcott High 8.14 4 76 189 Grabowski, Griffin SO Wethersfield 8.14 12 77 1 Chiappetta, Rocco FR Bethel HS 8.21 12 78 127 Czuprinski, Ben SO St. Paul Chs 8.29 11 79 231 Nazzaro, Joe SR Wolcott High 8.38 5 80 86 Texidor, Carlos FR Platt Tech 8.41 11 81 225 Gillotti, Ethan FR Wolcott High 8.42 8 82 188 Domonkos, Brandon FR Wethersfield 8.44 5 83 183 Assi, Adam FR Wethersfield 8.49 9 84 71 DiMauro, Mike JR Platt Tech 8.52 7 85 157 Davis, Henry SR University HS 8.55 7 86 129 Geurrera, Evan FR St. Paul Chs 8.60 10 87 233 Rusolillo, Joe SO Wolcott High 8.61 7 88 221 Audibert, Ryan FR Wolcott High 8.63 10 89 128 Fuentes, Nikos SR St. Paul Chs 8.65 11 90 67 Tyron, Bryant JR O.H. Platt HS 8.67 9 91 135 Morrell, Nick FR St. Paul Chs 8.68 12 92 222 Bellmare, Brandon FR Wolcott High 8.70 11 93 178 Senick, Austin JR University HS 8.72 9 94 240 Chura, Drew SR Woodland Reg 8.73 8 95 79 Pastir, Niel FR Platt Tech 8.76 5 96 136 Singler, Tim SO St. Paul Chs 8.79 10 97 243 Gallagher, Mike SO Woodland Reg 8.87 10 98 204 Miller, Jimmy FR Wethersfield 8.89 14 99 182 Adams, David FR Wethersfield 8.95 12 100 139 Wang, Pat SO St. Paul Chs 9.00 12 101 229 Lamadeline, Josef JR Wolcott High 9.17 3 102 190 Gulino, Alessandro FR Wethersfield 9.20 13 103 133 Lindquist, Will SR St. Paul Chs 9.40 13 104 232 Romano, Brandon JR Wolcott High 9.89 9 105 203 Lopez, David FR Wethersfield 10.14 14 Event 12 Boys Long Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== Finals 1 5 Anderson, Zaheem JR Bloomfield HS 21-03.50 6.48m 2 194 Jablonka, Christop SR Wethersfield 18-11.00 5.76m 3 6 Antoine, Justin SO Bloomfield HS 18-10.00 5.74m 4 41 Oliver, Josiah JR Classical Magnet 18-03.50 5.57m 5 72 Forgette, Jake JR Platt Tech 17-06.50 5.34m 6 107 Kahl, Bailey SR Southington 17-06.00 5.33m 7 96 Baumann, Austin -- Southington 17-01.00 5.20m 8 26 Thompson, Aldane SO Bloomfield HS 17-00.50 5.19m 9 167 Hollister, Dominic JR University HS 16-05.50 5.01m 10 166 Haughton, Michael JR University HS 15-08.50 4.78m 11 151 Baker, Brandon FR University HS 14-06.50 4.43m 12 40 Kellier, Kyle JR Classical Magnet 14-02.50 4.33m 13 101 Cyr, Tyler SO Southington 14-02.00 4.31m 14 119 Secondo, Jacob -- Southington 13-04.50 4.07m 15 175 Perkins, Joshua FR University HS 13-02.00 4.01m 16 150 Alphonse, Jade JR University HS 13-00.75 3.98m 17 158 Delgado, Domingo SO University HS 13-00.50 3.97m 18 174 Moopow, Joseph JR University HS 12-09.00 3.88m 19 25 Steele, Khari SO Bloomfield HS 12-07.00 3.83m 20 156 Davis, George SR University HS 11-07.00 3.53m 21 169 Katiki, Lokesh SO University HS 11-04.00 3.45m -- 21 Roberts II, Duane SO Bloomfield HS FOUL -- 20 Robbins, Terelle SO Bloomfield HS FOUL -- 4 Alvarez, Mario SO Bloomfield HS FOUL -- 8 Bullock, Ryheen JR Bloomfield HS FOUL -- 157 Davis, Henry SR University HS FOUL -- 247 Mardin, Sean FR Woodland Reg FOUL -- 241 Clifford, Brandon SR Woodland Reg FOUL -- 248 Matt, Terry JR Woodland Reg FOUL -- 199 LaBella, Christian FR Wethersfield FOUL -- 239 Butterworth, Matt JR Woodland Reg FOUL -- 35 Clarke, Trevaughn SR Classical Magnet FOUL -- 235 Williams, Josh SR Wolcott High FOUL -- 159 Foberg, David SR University HS FOUL -- 39 Gamble, Mikyle SR Classical Magnet FOUL Event 15 Boys High Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 12 Gadson, Amaciah SR Bloomfield HS 6-02.00 1.87m 2 173 Mclintosh, Austin SR University HS 6-00.00 1.82m 3 8 Bullock, Ryheen JR Bloomfield HS 5-08.00 1.72m 4 7 Brown, Dwight JR Bloomfield HS 5-06.00 1.67m 5 164 Hamilton, Khail JR University HS 5-06.00 1.67m 6 241 Clifford, Brandon SR Woodland Reg 5-06.00 1.67m 7 236 Wright, Nick SR Wolcott High 5-06.00 1.67m 7 93 Maloney, Paul SR seymour high 5-06.00 1.67m 9 24 Savage, Maurice JR Bloomfield HS 5-06.00 1.67m 10 239 Butterworth, Matt JR Woodland Reg 5-04.00 1.62m 11 72 Forgette, Jake JR Platt Tech 5-02.00 1.57m 12 235 Williams, Josh SR Wolcott High 4-09.00 1.44m -- 215 Stoughton, George FR Wethersfield NH -- 224 Fishbein, Ryan -- Wolcott High NH -- 248 Matt, Terry JR Woodland Reg NH -- 38 Francis, Austin JR Classical Magnet NH -- 221 Audibert, Ryan FR Wolcott High NH -- 233 Rusolillo, Joe SO Wolcott High NH -- 222 Bellmare, Brandon FR Wolcott High NH Event 16 Boys Shot Put ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 15 May, Paul JR Bloomfield HS 48-04.00 14.73m 2 16 McDaniel, Tahj JR Bloomfield HS 46-04.00 14.12m 3 19 Poole, Taji JR Bloomfield HS 40-07.00 12.36m 4 216 Tapia, John SR Wethersfield 39-05.00 12.01m 5 9 Davis, Jordan JR Bloomfield HS 39-04.00 11.98m 6 111 Massabni, David SR Southington 38-10.00 11.83m 7 154 Carpenter, Mark SR University HS 37-11.00 11.55m 8 13 Hall-Gardner, Chri JR Bloomfield HS 37-01.00 11.30m 9 10 Dawkins, Rahemr JR Bloomfield HS 36-10.00 11.22m 10 22 Samuels, Lucas SO Bloomfield HS 36-05.00 11.09m 11 173 Mclintosh, Austin SR University HS 34-01.00 10.38m 11 134 Mills, Ryan SR St. Paul Chs 34-01.00 10.38m 13 238 Bodnar, Keith SO Woodland Reg 33-10.00 10.31m 14 168 Jones, Lorenzo SR University HS 32-00.00 9.75m 15 165 Hamilton, Kiymani SR University HS 31-02.00 9.49m 16 178 Senick, Austin JR University HS 31-01.00 9.47m 17 35 Clarke, Trevaughn SR Classical Magnet 30-07.00 9.32m 17 231 Nazzaro, Joe SR Wolcott High 30-07.00 9.32m 19 81 Pineda, Alex SR Platt Tech 30-02.00 9.19m 20 228 Jones, Chris SR Wolcott High 29-11.00 9.11m 21 69 Arpino, Dylan FR Platt Tech 27-07.00 8.40m 22 36 Diaz, Marcelino JR Classical Magnet 27-06.00 8.38m 23 153 Calkins, Colin JR University HS 27-03.00 8.30m 24 152 Bennett, Ethan SO University HS 26-09.00 8.15m 25 126 Cinnante, Dan SR St. Paul Chs 26-07.00 8.10m 26 232 Romano, Brandon JR Wolcott High 26-00.00 7.92m 27 138 Strid, Joe SR St. Paul Chs 25-11.00 7.89m 28 243 Gallagher, Mike SO Woodland Reg 25-09.00 7.84m 29 120 Sperry, Everett SO Southington 25-04.00 7.72m 29 67 Tyron, Bryant JR O.H. Platt HS 25-04.00 7.72m 31 171 Lowes, Joel SO University HS 23-03.00 7.08m 32 162 Guzauckas, John JR University HS 22-04.00 6.80m 33 114 Mullin, Daniel FR Southington 22-03.00 6.78m 34 110 MacDonald, Zach FR Southington 20-10.00 6.35m 35 234 Saucier, Scott SR Wolcott High 20-09.00 6.32m 36 128 Fuentes, Nikos SR St. Paul Chs 19-11.00 6.07m 37 139 Wang, Pat SO St. Paul Chs 17-09.00 5.41m Event 42 Boys 1600 Sprint Medley =================================================================== School Finals H# =================================================================== Finals 1 Southington 'A' 4:05.62 1 1) 101 Cyr, Tyler SO 2) 102 Defrancesco, Kyle SR 3) 125 Zhang, Vincent SR 4) 105 Garrison, Sean JR 2 Wethersfield 'A' 4:09.91 3 1) 185 Begovic, Armin SR 2) 194 Jablonka, Christopher SR 3) 192 Houlihan, Jacob SR 4) 214 Stojcevic, Damir SR 3 Bloomfield HS 'A' 4:10.09 1 1) 2) 5 Anderson, Zaheem JR 3) 26 Thompson, Aldane SO 4) 7 Brown, Dwight JR 4 University High School 'A' 4:11.60 1 1) 173 Mclintosh, Austin SR 2) 159 Foberg, David SR 3) 163 Hall, Zuberi SO 4) 149 Aden, Abdullani SO 5 Bloomfield HS 'B' 4:14.42 1 1) 18 Norman, Thomas SO 2) 6 Antoine, Justin SO 3) 21 Roberts II, Duane SO 4) 27 Weir, Lloyd SR 6 University High School 'B' 4:14.62 2 1) 177 Phillip, Adisa JR 2) 150 Alphonse, Jade JR 3) 156 Davis, George SR 4) 160 Gallimore, Austin JR 7 Wethersfield 'B' 4:16.90 4 1) 208 Patel, Kishan JR 2) 186 Booker, Kyle SR 3) 198 Knapp, Tate JR 4) 200 LaBella, Guy SR 8 O.H. Platt High School 'A' 4:21.48 4 1) 64 Ortiz, Alejandro JR 2) 62 Lucas, Mann JR 3) 57 Giovanny, Melendez 4) 56 Daj-jah, Dudley SR 9 St. Paul Chs 'A' 4:22.69 2 1) 132 Kulig, Evan SO 2) 134 Mills, Ryan SR 3) 130 Hylan, Jon SR 4) 138 Strid, Joe SR 10 Platt Tech 'A' 4:22.95 3 1) 68 Araujo, Sergio 2) 70 Cruz, Emanuel SO 3) 75 Lewis, Ruel JR 4) 72 Forgette, Jake JR 11 Classical Magnet 'A' 4:24.13 2 3) 4) 38 Francis, Austin JR 12 Bloomfield HS 'C' 4:25.10 4 3) 4) 28 Wellington, Ryan SO 13 Southington 'B' 4:27.01 1 1) 96 Baumann, Austin -- 2) 95 Anop, Tim -- 3) 4) 117 Purpura, Gabe SR 14 Southington 'C' 4:30.18 2 1) 113 Morrell, Jake -- 2) 100 Coulombe, Cameron -- 3) 112 McMeans, Jordan SO 4) 124 Theriault, Adam SO 15 Wethersfield 'D' 4:31.51 5 1) 212 Serignese, Anthony SO 2) 219 Unick, Joshua SO 3) 184 Bartenstein, Nathaniel SO 4) 189 Grabowski, Griffin SO 16 University High School 'E' 4:34.78 4 3) 4) 180 VanDine, Nick SO 17 University High School 'C' 4:35.46 3 1) 174 Moopow, Joseph JR 2) 175 Perkins, Joshua FR 3) 151 Baker, Brandon FR 4) 169 Katiki, Lokesh SO 18 Classical Magnet 'B' 4:37.12 5 3) 4) 33 Cadwallader, Joshua SO 19 Platt Tech 'C' 4:37.96 4 1) 76 Lomme, Ken 2) 71 DiMauro, Mike JR 3) 70 Cruz, Emanuel SO 4) 74 Jensen, Mike SO 20 Chase Collegiate School 'A' 4:40.99 2 1) 31 Harwood, Harry 07 2) 30 Harte, Jason FR 3) 32 Rising, Riley SO 4) 29 Harte, Evan 07 21 Platt Tech 'B' 4:42.26 3 1) 87 Williams, Qmar SR 2) 82 Rabb, Evan JR 3) 85 Soriano, Nezdon JR 4) 73 Gonzalez, Mike JR 22 Wethersfield 'C' 4:49.36 4 1) 195 Jablonka, Matthew SO 2) 211 Senk, Kieran 3) 215 Stoughton, George FR 4) 209 Pazdziora, Matt SO 23 Wethersfield 'E' 4:50.37 5 1) 191 Heavren, Brian FR 2) 182 Adams, David FR 3) 202 Lemaire, Sam FR 4) 196 Kallajian, Brian FR 24 St. Paul Chs 'B' 4:50.39 5 1) 135 Morrell, Nick FR 2) 139 Wang, Pat SO 3) 131 Kretsch, Tom SO 4) 127 Czuprinski, Ben SO 25 Platt Tech 'D' 4:53.01 4 1) 79 Pastir, Niel FR 2) 77 Miller, Chris FR 3) 89 Zheng, Brian JR 4) 80 Pedersen, Jon FR 26 Wolcott High 'A' 4:53.03 3 1) 223 Comeau, Nick SO 2) 231 Nazzaro, Joe SR 3) 230 Maldonado, Jon FR 4) 235 Williams, Josh SR 27 Wolcott High 'B' 5:00.35 5 1) 222 Bellmare, Brandon FR 2) 225 Gillotti, Ethan FR 3) 226 Herren, Alex FR 4) 237 Zynda, Brennan SO 28 St. Paul Chs 'C' 5:13.44 5 1) 136 Singler, Tim SO 2) 126 Cinnante, Dan SR 3) 137 Spatafore, Dan SO 4) 140 Wright, Chandler SO *************************** PLATTSYS.COM RESULTS ***************************


Boys Meet Results (F)     Girls Meet Results (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates