Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Boys T&F Meet Results (F)     Girls T&F Meet Results (F)    

Wesleyan T&F Development Meet #3
Wesleyan University Development T & F Meet # 3
Wednesday Dec 17, 2014 - Bacon Field House at Wesleyan University
Plattsys Timing & Results || Middletown, CT


Wesleyan University Development T & F Meet # 3 Wednesday Dec 17, 2014 - Bacon Field House at Wesleyan University Plattsys Timing & Results || Middletown, CT ****************************************************** BOYS MEET RESULTS ***************************************************** Event 2 Boys 55 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 150 Lugo, Aaron SO New Britain 9.23 1 2 346 Sandelin, Tyquace SR Wilby High Sch 9.26 1 3 242 Mahmood, Faisel SR Torrington HS 9.29 1 4 18 Hernandez, Jorge JR Bristol Eastern 9.31 1 5 25 Solomon, John 11 Canton High 9.41 2 6 140 Baptiste, Shane JR Metropolitan LC 10.50 2 7 306 Williams, Nick SR Wamogo High 10.63 2 8 63 Burchsted-Glynn, D SO East Hampton 10.67 2 9 312 Duggan, Tommy SR Wethersfield 10.82 2 10 288 Hunter, Tyler SR Valley Regional 10.83 1 11 173 Melendez, Giovanny SO O.H. Platt HS 10.84 3 12 190 Rabb, Evan JR Platt Tech 10.92 1 13 11 Savage, Marcus SO AI Prince 10.93 2 14 196 Yeung, Steve JR Platt Tech 10.94 1 15 184 Lewis, Ruel JR Platt Tech 11.27 1 16 143 Priester, Isaiah SO Metropolitan LC 11.28 3 17 303 Korn, Danny SO Wamogo High 11.29 3 18 112 Rhein, Cole SO Grasso Tech 11.33 3 19 311 Domonkos, Brandon FR Wethersfield 11.45 3 20 192 Smith, Nick SO Platt Tech 11.47 2 21 116 Basta, Jeffrey FR Hopkins School 11.65 3 22 145 Shuto, Araki SR Metropolitan LC 11.75 3 23 295 Peterson, Sean SR Valley Regional 12.10 2 -- 77 Seifert, Tyler FR East Hampton DNF 3 Event 1 Boys 55 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== Finals 1 111 Rand, Zach SR Grasso Tech 6.78 1 2 4 Bryan, Jakai SR AI Prince 6.96 1 3 101 Behr, Nathan SR Grasso Tech 7.01 1 4 7 McAlmont, Vernon JR AI Prince 7.02 1 5 129 Spence, Matthew JR Hopkins School 7.03 1 6 236 Frias, Newton JR Torrington HS 7.06 9 7 15 Collins, Dante JR Bristol Eastern 7.09 5 8 21 Protinck, Justin SR Bristol Eastern 7.09 2 9 23 Hollis, Riley 12 Canton High 7.12 1 10 147 Gordon, Will FR New Britain 7.12 2 11 330 Allen, Malik SR Wilby High Sch 7.15 7 12 354 Young, Raymond JR Wilby High Sch 7.17 1 13 349 Torres, Armando SR Wilby High Sch 7.18 2 14 18 Hernandez, Jorge JR Bristol Eastern 7.18 6 15 154 Webb, Marcris JR New Britain 7.21 2 16 152 Wellington, Keyon FR New Britain 7.22 4 17 223 Goodrich, Andrew SO Thomaston HS 7.22 8 18 140 Baptiste, Shane JR Metropolitan LC 7.25 14 19 16 Darragjati, Josef SR Bristol Eastern 7.27 4 20 315 Jablonka, Christop SR Wethersfield 7.27 3 21 22 Sanchez, Ramiro SR Bristol Eastern 7.31 3 22 20 Mar, Darin JR Bristol Eastern 7.33 7 23 60 White, Alexander SR Conard HS 7.33 13 24 368 Ruckey, C.J. JR Windsor Locks 7.34 19 25 252 Rocha, Bryan SR Torrington HS 7.34 8 26 25 Solomon, John 11 Canton High 7.35 15 27 342 Herring, Juwan JR Wilby High Sch 7.38 9 28 245 Myrie, Dylan FR Torrington HS 7.40 10 29 347 Swain, Kimani FR Wilby High Sch 7.40 5 30 3 Brown, Romario SO AI Prince 7.41 4 31 37 Chukwura, Chinedu FR Conard HS 7.43 14 32 94 Rajala, Tucker JR East Windsor 7.43 7 33 212 Acker, Devin SO Thomaston HS 7.44 12 34 175 Roman, Edwin JR O.H. Platt HS 7.45 2 34 369 Russo, Vinny SR Windsor Locks 7.45 13 36 261 Cotto, Nate JR Two Rivers Magnt 7.48 7 37 75 Radavich, Kevin JR East Hampton 7.48 6 38 282 Beaulieu, Jacob JR Valley Regional 7.50 4 39 139 Knott, Shamar SR Med-Ed Prep 7.51 20 40 370 Stewart, Stephen SR Windsor Locks 7.51 19 41 34 Oliver, Josiah JR Classical Magnet 7.52 9 42 310 Diaz, Isiah FR Wethersfield 7.53 8 43 9 Redding, Jalen SO AI Prince 7.54 5 44 243 Marens, Tyler JR Torrington HS 7.54 13 45 353 Williams, Andre JR Wilby High Sch 7.55 8 46 258 Wilson, Will FR Torrington HS 7.55 11 47 118 Burton, Kyle FR Hopkins School 7.55 12 48 6 Crocker, Jhared SR AI Prince 7.55 3 49 225 Parietario, Ben SR Thomaston HS 7.58 6 50 97 Stanco, Dave SR East Windsor 7.60 13 51 106 Garcia, Jose JR Grasso Tech 7.61 10 52 33 Gamble, Mikyle SR Classical Magnet 7.63 10 53 337 Dawkins, Maleek FR Wilby High Sch 7.64 20 54 10 Robinson, Stephon SR AI Prince 7.65 2 55 336 Darker, Jonathan FR Wilby High Sch 7.66 10 56 215 Coma, Ardit SR Thomaston HS 7.67 5 57 87 Fernandez, Anthony SO East Windsor 7.67 19 58 31 Diaz, Marcelino JR Classical Magnet 7.67 11 59 113 Stearns, Derek JR Grasso Tech 7.69 18 60 364 Arnum, Darien SR Windsor Locks 7.69 15 61 333 Brooks, Lionel FR Wilby High Sch 7.70 9 62 340 Epps, Antwon JR Wilby High Sch 7.70 6 62 165 O-Neil, Max SO Northwestern 7.70 14 64 217 D-Arcangelo, Mike SR Thomaston HS 7.71 9 65 335 Coggins, Jermaine JR Wilby High Sch 7.71 3 66 12 Stirling, Brandon SO AI Prince 7.72 6 67 360 Vazquez, Jorge SR Windham Tech 7.72 8 68 276 Yarde, Russell SO Two Rivers Magnt 7.73 3 69 365 Faraday, Holden JR Windsor Locks 7.74 16 70 238 Hoyt, Josh JR Torrington HS 7.75 14 71 14 Walker, Tyshawn SO AI Prince 7.75 7 72 177 Arpino, Dylan FR Platt Tech 7.76 14 72 269 Outlaw, Jason JR Two Rivers Magnt 7.76 18 74 317 LaBella, Guy SR Wethersfield 7.79 4 75 332 Bloomfield, Jabree SO Wilby High Sch 7.80 18 76 348 Terrick, McKenzie JR Wilby High Sch 7.81 4 77 193 Soriano, Nezdon JR Platt Tech 7.81 9 78 171 Mann, Lucas JR O.H. Platt HS 7.81 1 79 363 Alfano, Anthony FR Windsor Locks 7.82 16 80 178 Cruz, Emanuel SO Platt Tech 7.84 4 81 173 Melendez, Giovanny SO O.H. Platt HS 7.84 11 82 76 Ricciardelli, Geof SO East Hampton 7.85 2 83 231 Zebrowski, Josh SR Thomaston HS 7.88 10 84 356 Gebhardt, Nick SR Windham Tech 7.89 3 85 162 Hester, Sam JR Northwestern 7.90 12 86 2 Blackwood, Christo FR AI Prince 7.92 8 87 367 Holoway, Joshua FR Windsor Locks 7.93 17 88 267 Morgan, Charlton FR Two Rivers Magnt 7.93 14 89 303 Korn, Danny SO Wamogo High 7.96 13 90 166 Turiano, Dante SO Northwestern 7.97 18 91 157 Bates, Nick JR Northwestern 7.97 15 92 56 Seecharram, Robert FR Conard HS 7.99 20 92 294 Patterson, Jacob SO Valley Regional 7.99 9 94 328 Venditti, Gianmarc SO Wethersfield 8.00 12 95 208 Orlowski, Justin FR Rockville HS 8.01 3 96 265 Madera, Zack FR Two Rivers Magnt 8.02 11 97 146 Alexander, Dorce SO New Britain 8.03 3 98 313 Forgetta, Andrew SR Wethersfield 8.03 6 99 275 Soto, Jean FR Two Rivers Magnt 8.04 19 100 63 Burchsted-Glynn, D SO East Hampton 8.05 4 100 351 Valentin, Arnaldo SO Wilby High Sch 8.05 19 102 125 Lazarre, Michael FR Hopkins School 8.05 14 103 42 Grainger, Tyler FR Conard HS 8.05 19 104 297 Sypher, Arik JR Valley Regional 8.07 6 105 274 Sinopoli, Joe SO Two Rivers Magnt 8.08 12 106 190 Rabb, Evan JR Platt Tech 8.11 13 107 163 Konikowski, Raymon JR Northwestern 8.11 11 108 291 Kollmer, John SR Valley Regional 8.13 10 109 331 Bass, Davier SR Wilby High Sch 8.14 20 109 319 McAlester, Matt JR Wethersfield 8.14 13 111 159 Cavanaugh, Patrick JR Northwestern 8.15 16 112 253 Rosado, Pasquale SR Torrington HS 8.16 16 113 244 Moya, Favian SO Torrington HS 8.18 12 114 84 Charles, Jamari FR East Windsor 8.19 20 115 270 Ramirez, Kevin JR Two Rivers Magnt 8.19 15 116 153 Villarini, Carlos FR New Britain 8.19 17 117 283 Berardis, Michael FR Valley Regional 8.20 7 118 167 Concepcion, Juan JR O.H. Platt HS 8.21 17 119 207 Nguyen, Sean FR Rockville HS 8.22 2 119 48 Morgan, Sam SO Conard HS 8.22 17 121 355 Charron, Spencer FR Windham Tech 8.23 7 122 138 Carabeo, Justin FR Med-Ed Prep 8.23 20 123 298 Teeracheep, Green JR Valley Regional 8.24 8 124 194 Texidor, Carlos FR Platt Tech 8.25 6 125 116 Basta, Jeffrey FR Hopkins School 8.27 11 126 272 Reyes, Jovani SO Two Rivers Magnt 8.28 19 127 5 Campbell, Anthony SO AI Prince 8.29 17 128 164 Maltby, Liam SO Northwestern 8.30 17 129 357 Hunting, Travis FR Windham Tech 8.31 5 130 47 Mack, Mike SO Conard HS 8.32 15 131 264 Helmin, Andrew SO Two Rivers Magnt 8.36 13 132 64 Dantonio, David FR East Hampton 8.37 16 133 273 Rothwell, Dillon SO Two Rivers Magnt 8.42 5 134 311 Domonkos, Brandon FR Wethersfield 8.43 5 135 240 Lajoie, Brandon SO Torrington HS 8.46 15 136 263 Gawkowski, Noah FR Two Rivers Magnt 8.49 17 137 180 Ferrente, Sean SO Platt Tech 8.50 8 138 55 Rodrigues, Nathan JR Conard HS 8.51 16 139 136 Van Handal, Noah FR Litchfield HS 8.52 9 140 192 Smith, Nick SO Platt Tech 8.54 11 141 211 Zheng, Kevin FR Rockville HS 8.58 5 142 70 Kearney, Josh FR East Hampton 8.60 17 143 62 Buchan, Collin FR East Hampton 8.63 18 144 117 Batista, Nicholas SR Hopkins School 8.72 18 145 366 Guo, Steven JR Windsor Locks 8.74 20 146 176 Tyron, Bryant JR O.H. Platt HS 8.76 7 147 158 Bliche, Nathan SO Northwestern 8.83 18 148 66 Harbec, Leo JR East Hampton 8.84 10 149 226 Perugini, Bob SO Thomaston HS 8.84 12 150 262 Drennen, Tyler FR Two Rivers Magnt 8.93 10 151 343 Moughal, Aqib SR Wilby High Sch 8.95 20 152 268 Olhaberry, Alain JR Two Rivers Magnt 8.98 16 153 141 Craig, Jeremy JR Metropolitan LC 9.05 15 154 361 Abidallah, Mohamma FR Windsor Locks 9.28 18 155 67 Haydu, James FR East Hampton 9.29 19 156 77 Seifert, Tyler FR East Hampton 9.35 12 157 318 Lopez, David FR Wethersfield 9.49 16 158 341 Fox, Malik SR Wilby High Sch 9.55 11 159 309 Delia, Connor SR Wethersfield 10.63 14 160 300 Clement, Jay SO Wamogo High 10.87 15 Event 8 Boys 1600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 26 Yost, Dean 12 Canton High 4:44.82 1 2 131 Young, Grant JR Hopkins School 4:49.02 1 3 27 Yost, James 12 Canton High 4:49.76 1 4 135 Courtney, Conor JR Litchfield HS 4:50.32 1 5 216 Daigle, Trevor SR Thomaston HS 4:51.62 1 6 71 Klemonski, Dan SR East Hampton 4:53.83 1 7 304 Leclair, Brandon JR Wamogo High 4:55.64 1 8 156 Bakker, Peter jr Northwestern 4:56.73 1 9 19 LeBeau, Chris SO Bristol Eastern 4:59.18 2 10 149 Kane, Liam SR New Britain 5:00.14 1 11 137 Wihbey, Peter SO Litchfield HS 5:00.81 2 12 222 Gaudette, Noe JR Thomaston HS 5:05.45 1 13 17 Girouard, Max SR Bristol Eastern 5:06.23 2 14 299 Toles, Benjamin JR Valley Regional 5:07.40 2 15 197 Zheng, Brian JR Platt Tech 5:08.02 2 16 78 Thomas, Jordan JR East Hampton 5:08.73 1 17 121 Hanlon, Henry JR Hopkins School 5:09.27 1 18 168 Dudley, Daj-jah SR O.H. Platt HS 5:09.97 5 19 312 Duggan, Tommy SR Wethersfield 5:12.04 3 20 181 Forgette, Jake JR Platt Tech 5:12.07 2 21 100 Ward, Dan GR East Windsor 5:12.71 2 22 130 Van Mierlo, Matthi JR Hopkins School 5:16.66 1 23 228 Romanelli, Frank SR Thomaston HS 5:17.04 3 24 324 Pazdziora, Mike SR Wethersfield 5:19.40 2 25 65 Eurbin, Adam JR East Hampton 5:19.46 3 26 358 Paquin, Ben JR Windham Tech 5:22.44 2 27 186 Ortiz, Jacil SR Platt Tech 5:23.32 2 28 224 Krasnowski, Dylan JR Thomaston HS 5:24.31 2 29 134 Chen, Shawn SO Litchfield HS 5:25.65 3 30 237 Groebl, Matt JR Torrington HS 5:26.94 2 31 246 Nadeau, Josh FR Torrington HS 5:27.37 2 32 183 Jensen, Mike SO Platt Tech 5:27.94 3 33 161 Healey, Luke SO Northwestern 5:28.51 3 34 250 Periera, Shadow JR Torrington HS 5:30.24 1 35 221 Gallo, Justin JR Thomaston HS 5:31.51 5 36 305 Stansfield, Billy SR Wamogo High 5:31.61 2 37 302 Keilty, Aiden SO Wamogo High 5:32.36 2 38 182 Gonzalez, Mike JR Platt Tech 5:33.46 2 39 32 Francis, Austin JR Classical Magnet 5:33.91 3 40 326 Skowronek, Wojtek SR Wethersfield 5:35.86 3 41 114 VanDevander, Austi JR Grasso Tech 5:36.15 3 42 28 Cadwallader, Joshu SO Classical Magnet 5:36.65 3 43 155 Youkhateh, Michael JR New Britain 5:36.75 3 44 220 Duggan, Mike FR Thomaston HS 5:37.63 4 45 323 Pazdziora, Matt SO Wethersfield 5:38.67 3 46 280 Baldwin, Ryan SR Valley Regional 5:38.95 3 47 293 Magee, Grant JR Valley Regional 5:39.18 4 48 278 Sanborn, Jeff -- Una-S 5:40.04 3 49 218 Desmarais, Andrew JR Thomaston HS 5:41.97 4 50 82 Balula, Tristan JR East Windsor 5:43.86 3 51 213 Belica, Imer SO Thomaston HS 5:48.60 4 52 144 Said, Omari SO Metropolitan LC 5:49.18 4 53 10 Robinson, Stephon SR AI Prince 5:50.57 4 54 40 Ferrucci, Andrew FR Conard HS 5:50.73 4 55 139 Knott, Shamar SR Med-Ed Prep 5:51.02 4 56 357 Hunting, Travis FR Windham Tech 5:51.29 4 57 123 Kindseth, Andrew SO Hopkins School 5:51.45 4 58 174 Peach., Brian JR O.H. Platt HS 5:52.06 5 59 296 Ryan, Daniel SO Valley Regional 5:52.07 4 60 188 Pedersen, Jon FR Platt Tech 5:52.17 6 61 81 Balula, Andre FR East Windsor 5:52.49 4 62 234 Cooper, Ryan JR Torrington HS 5:52.84 2 63 244 Moya, Favian SO Torrington HS 5:53.03 6 64 205 Hull, Tyler SR Rockville HS 5:53.58 3 65 256 Sidharta, Anthony SO Torrington HS 5:54.03 4 66 361 Abidallah, Mohamma FR Windsor Locks 5:57.80 6 67 29 Castro, John SO Classical Magnet 5:57.98 4 68 233 Baresi, Adam SO Torrington HS 6:00.50 3 69 143 Priester, Isaiah SO Metropolitan LC 6:00.51 3 70 92 Kudra, Dakota SO East Windsor 6:01.50 5 71 96 Sanchez, Deon FR East Windsor 6:03.58 5 72 219 Desmarais, Eric FR Thomaston HS 6:04.34 5 73 36 Walker, Tyrell SR Classical Magnet 6:05.56 5 74 287 Hartson, Nicholas JR Valley Regional 6:05.98 5 75 285 Dalterio, Adam JR Valley Regional 6:08.38 5 76 289 Joia, Matthew SO Valley Regional 6:08.47 5 77 107 Gauthier, Sam SO Grasso Tech 6:09.62 4 78 167 Concepcion, Juan JR O.H. Platt HS 6:13.15 6 79 359 Ruggerio, Anthony FR Windham Tech 6:13.53 6 80 203 Galat, Christopher FR Rockville HS 6:14.50 6 81 52 Nichols, Jake FR Conard HS 6:15.28 4 82 108 Gray, Justin SO Grasso Tech 6:16.13 4 83 57 Sgarbi, Cristiano FR Conard HS 6:21.89 4 84 109 McClardy, Robert SO Grasso Tech 6:22.63 6 85 102 Cruz, Jonuel JR Grasso Tech 6:22.80 6 86 229 Skaret, Nick SR Thomaston HS 6:23.86 6 87 210 Polansky, Zachary SR Rockville HS 6:24.02 5 88 99 Turley, Justin SO East Windsor 6:24.14 6 89 284 Capezzone, John JR Valley Regional 6:33.24 6 90 169 Franco, Jose SO O.H. Platt HS 6:33.34 6 91 110 Pagan, Josue JR Grasso Tech 6:33.59 5 92 69 Hurne, Ross FR East Hampton 6:36.00 5 93 260 Broadie, Willie SO Two Rivers Magnt 6:37.19 6 94 263 Gawkowski, Noah FR Two Rivers Magnt 6:38.99 5 95 138 Carabeo, Justin FR Med-Ed Prep 6:39.31 5 96 39 Fernandez, Mike SO Conard HS 6:40.13 6 97 145 Shuto, Araki SR Metropolitan LC 6:41.04 4 98 35 Ramirez, Oscar SO Classical Magnet 6:41.28 5 99 170 Hollman, Luke FR O.H. Platt HS 6:51.30 6 100 187 Pastir, Niel FR Platt Tech 6:53.56 6 101 45 Ma, Raymond FR Conard HS 6:58.33 6 102 13 Vazquez, Daivon JR AI Prince 7:01.09 4 103 172 Massicott, Robert FR O.H. Platt HS 7:03.09 6 104 46 Ma, Xiaoyang FR Conard HS 7:03.10 6 105 58 Straus, Nathan SR Conard HS 7:03.89 5 106 366 Guo, Steven JR Windsor Locks 7:06.32 6 107 86 Dougherty, Dave SR East Windsor 7:06.79 6 108 61 Zheng, Robin FR Conard HS 7:07.50 6 109 268 Olhaberry, Alain JR Two Rivers Magnt 7:36.98 6 Event 12 Boys Long Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 160 Doecki, Evan SR Northwestern 19-10.00 6.04m 2 51 Ndibe, Chidebe SR Conard HS 19-05.00 5.91m 3 23 Hollis, Riley 12 Canton High 19-00.00 5.79m 4 22 Sanchez, Ramiro SR Bristol Eastern 18-11.25 5.77m 5 181 Forgette, Jake JR Platt Tech 18-04.00 5.58m 6 60 White, Alexander SR Conard HS 18-01.00 5.51m 7 21 Protinck, Justin SR Bristol Eastern 17-08.00 5.38m 8 245 Myrie, Dylan FR Torrington HS 17-07.00 5.35m 8 290 Kinney, Colton JR Valley Regional 17-07.00 5.35m 10 140 Baptiste, Shane JR Metropolitan LC 17-06.25 5.34m 11 25 Solomon, John 11 Canton High 16-11.00 5.15m 12 369 Russo, Vinny SR Windsor Locks 16-10.00 5.13m 13 247 Peguero, Adrian SR Torrington HS 16-09.00 5.10m 14 363 Alfano, Anthony FR Windsor Locks 16-04.25 4.98m 15 255 Santos, Ricardo FR Torrington HS 15-11.50 4.86m 16 143 Priester, Isaiah SO Metropolitan LC 15-11.00 4.85m 17 239 Koch, Gabe SR Torrington HS 15-07.25 4.75m 18 286 Frantz, Soren FR Valley Regional 15-04.25 4.67m 19 248 Pena, Pedro SO Torrington HS 15-02.00 4.62m 19 129 Spence, Matthew JR Hopkins School 15-02.00 4.62m 21 258 Wilson, Will FR Torrington HS 15-00.00 4.57m 22 251 Phengkaen, Dom SO Torrington HS 14-09.50 4.50m 23 145 Shuto, Araki SR Metropolitan LC 13-00.50 3.97m -- 253 Rosado, Pasquale SR Torrington HS ND -- 240 Lajoie, Brandon SO Torrington HS ND -- 244 Moya, Favian SO Torrington HS ND -- 30 Clarke, Trevaughn SR Classical Magnet ND -- 34 Oliver, Josiah JR Classical Magnet ND -- 118 Burton, Kyle FR Hopkins School ND -- 231 Zebrowski, Josh SR Thomaston HS ND -- 212 Acker, Devin SO Thomaston HS FOUL -- 59 Teodoro, Lucas SO Conard HS FOUL -- 252 Rocha, Bryan SR Torrington HS FOUL -- 33 Gamble, Mikyle SR Classical Magnet FOUL -- 335 Coggins, Jermaine JR Wilby High Sch FOUL -- 150 Lugo, Aaron SO New Britain FOUL Event 15 Boys High Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 73 Meisinger, Ehren JR East Hampton 5-08.00 1.72m 2 22 Sanchez, Ramiro SR Bristol Eastern 5-06.00 1.67m 2 51 Ndibe, Chidebe SR Conard HS 5-06.00 1.67m 4 181 Forgette, Jake JR Platt Tech 5-04.00 1.62m 5 239 Koch, Gabe SR Torrington HS 5-04.00 1.62m 6 342 Herring, Juwan JR Wilby High Sch 5-04.00 1.62m 7 60 White, Alexander SR Conard HS 5-02.00 1.57m 8 115 Woodard, John SR Grasso Tech 5-02.00 1.57m 9 306 Williams, Nick SR Wamogo High 5-00.00 1.52m 10 346 Sandelin, Tyquace SR Wilby High Sch 5-00.00 1.52m 11 286 Frantz, Soren FR Valley Regional 4-08.00 1.42m -- 348 Terrick, McKenzie JR Wilby High Sch NH -- 335 Coggins, Jermaine JR Wilby High Sch NH -- 281 Baldwin, Travis FR Valley Regional NH -- 244 Moya, Favian SO Torrington HS NH -- 303 Korn, Danny SO Wamogo High NH -- 247 Peguero, Adrian SR Torrington HS NH -- 63 Burchsted-Glynn, D SO East Hampton NH -- 144 Said, Omari SO Metropolitan LC NH -- 59 Teodoro, Lucas SO Conard HS NH Event 16 Boys Shot Put ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 217 D-Arcangelo, Mike SR Thomaston HS 42-00.00 12.80m 2 235 Covington, Kobe JR Torrington HS 41-06.00 12.64m 3 339 Donte, Lee SR Wilby High Sch 40-09.00 12.42m 4 249 Perez, Luidi SR Torrington HS 38-10.00 11.83m 5 157 Bates, Nick JR Northwestern 35-07.00 10.84m 6 162 Hester, Sam JR Northwestern 35-05.00 10.79m 7 334 butler, Justin JR Wilby High Sch 34-07.00 10.54m 8 356 Gebhardt, Nick SR Windham Tech 34-04.00 10.46m 9 115 Woodard, John SR Grasso Tech 33-06.00 10.21m 10 201 Dawson, Brian SR Rockville HS 33-04.00 10.16m 11 238 Hoyt, Josh JR Torrington HS 32-08.00 9.95m 12 90 Jalowka, Greg SR East Windsor 32-07.00 9.93m 13 163 Konikowski, Raymon JR Northwestern 32-06.00 9.90m 14 105 Dees, Jourdan JR Grasso Tech 32-05.00 9.88m 15 314 Halla, Joshua JR Wethersfield 32-01.00 9.77m 16 103 Cruz, Thomas SO Grasso Tech 31-11.00 9.72m 17 331 Bass, Davier SR Wilby High Sch 31-09.00 9.67m 18 30 Clarke, Trevaughn SR Classical Magnet 31-05.00 9.57m 18 89 Hayes, Andrew JR East Windsor 31-05.00 9.57m 20 164 Maltby, Liam SO Northwestern 31-02.00 9.49m 21 303 Korn, Danny SO Wamogo High 30-08.00 9.34m 22 176 Tyron, Bryant JR O.H. Platt HS 30-06.00 9.29m 23 274 Sinopoli, Joe SO Two Rivers Magnt 30-01.00 9.16m 24 54 Powell, Rayvon JR Conard HS 29-02.00 8.89m 25 75 Radavich, Kevin JR East Hampton 28-09.00 8.76m 26 189 Pineda, Alex SR Platt Tech 28-06.00 8.68m 27 141 Craig, Jeremy JR Metropolitan LC 27-06.00 8.38m 28 53 Porcello, Samuel JR Conard HS 27-01.00 8.25m 29 271 Raymond-Trick, Aus FR Two Rivers Magnt 26-09.00 8.15m 29 200 Blaschik, Evan SO Rockville HS 26-09.00 8.15m 31 177 Arpino, Dylan FR Platt Tech 26-06.00 8.07m 32 275 Soto, Jean FR Two Rivers Magnt 26-02.00 7.97m 33 117 Batista, Nicholas SR Hopkins School 26-01.00 7.95m 34 300 Clement, Jay SO Wamogo High 25-11.00 7.89m 35 198 Aafedt, Riley SR Rockville HS 25-09.00 7.84m 36 8 Randolph, Richard SO AI Prince 25-08.00 7.82m 37 226 Perugini, Bob SO Thomaston HS 25-06.00 7.77m 38 44 Kowal, Trevor SO Conard HS 25-02.00 7.67m 39 31 Diaz, Marcelino JR Classical Magnet 24-11.00 7.59m 40 227 Rockhill, Dan JR Thomaston HS 24-08.00 7.51m 41 325 Skelly, Patrick SO Wethersfield 24-04.00 7.41m 41 272 Reyes, Jovani SO Two Rivers Magnt 24-04.00 7.41m 43 206 Miklas, Jason SO Rockville HS 23-11.00 7.28m 44 281 Baldwin, Travis FR Valley Regional 23-00.00 7.01m 44 132 Zackin, Dan SO Hopkins School 23-00.00 7.01m 46 209 Padget, Spencer SR Rockville HS 22-08.00 6.90m 47 76 Ricciardelli, Geof SO East Hampton 22-07.00 6.88m 48 362 Akbar, Hussein FR Windsor Locks 22-06.00 6.85m 49 50 Nager, Hunter SO Conard HS 21-11.00 6.68m 50 5 Campbell, Anthony SO AI Prince 21-09.00 6.62m 51 298 Teeracheep, Green JR Valley Regional 21-02.00 6.45m 52 78 Thomas, Jordan JR East Hampton 21-01.00 6.42m 52 66 Harbec, Leo JR East Hampton 21-01.00 6.42m 54 38 Costa, Andre SO Conard HS 20-07.00 6.27m 55 59 Teodoro, Lucas SO Conard HS 20-01.00 6.12m 56 91 Kement, Jacob SO East Windsor 19-08.00 5.99m 57 49 Morozuk, Benjamin JR Conard HS 19-04.00 5.89m 58 80 Welburn, Josh FR East Hampton 19-01.00 5.81m 59 214 Cervellino, Dave FR Thomaston HS 17-05.00 5.30m Event 17 Boys Pole Vault ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 277 Fogarasi, Joseph 12 Una- 14-06.00 4.41m 2 279 Sheffer, Nathan SO Una-Sh 12-00.00 3.65m 3 73 Meisinger, Ehren JR East Hampton 11-00.00 3.35m 4 368 Ruckey, C.J. JR Windsor Locks 10-00.00 3.04m 5 76 Ricciardelli, Geof SO East Hampton 10-00.00 3.04m 6 24 Oliver, Stephen 11 Canton High 9-06.00 2.89m 7 97 Stanco, Dave SR East Windsor 9-06.00 2.89m 8 82 Balula, Tristan JR East Windsor 8-00.00 2.43m -- 363 Alfano, Anthony FR Windsor Locks NH -- 286 Frantz, Soren FR Valley Regional NH -- 281 Baldwin, Travis FR Valley Regional NH -- 369 Russo, Vinny SR Windsor Locks NH -- 87 Fernandez, Anthony SO East Windsor NH -- 290 Kinney, Colton JR Valley Regional NH -- 283 Berardis, Michael FR Valley Regional NH -- 315 Jablonka, Christop SR Wethersfield NH Event 42 Boys 1600 Sprint Medley =================================================================== School Finals H# =================================================================== 1 Wilby High school 'A' 3:49.60 1 1) 330 Allen, Malik SR 2) 352 Walker, Taje JR 3) 349 Torres, Armando SR 4) 350 Torres, Elias 2 Canton High School 'A' 3:53.78 1 1) 25 Solomon, John 11 2) 23 Hollis, Riley 12 3) 26 Yost, Dean 12 4) 27 Yost, James 12 3 New Britain HS 'A' 3:55.53 1 1) 148 Henry, Isayah FR 2) 150 Lugo, Aaron SO 3) 154 Webb, Marcris JR 4) 149 Kane, Liam SR 4 Bristol Eastern 'A' 3:58.64 1 1) 21 Protinck, Justin SR 2) 16 Darragjati, Josef SR 3) 22 Sanchez, Ramiro SR 4) 17 Girouard, Max SR 5 Wethersfield 'A' 4:00.74 2 1) 315 Jablonka, Christopher SR 2) 308 Booker, Kyle SR 3) 313 Forgetta, Andrew SR 4) 327 Stojcevic, Damir SR 6 Thomaston High 'A' 4:04.96 2 1) 215 Coma, Ardit SR 2) 230 Tehan, Matt JR 3) 222 Gaudette, Noe JR 4) 216 Daigle, Trevor SR 7 Hopkins School 'A' 4:06.14 1 1) 129 Spence, Matthew JR 2) 128 Prum, William JR 3) 121 Hanlon, Henry JR 4) 131 Young, Grant JR 8 Litchfield High School 'A' 4:11.03 4 1) 133 Allen, Jacob SO 2) 137 Wihbey, Peter SO 3) 134 Chen, Shawn SO 4) 135 Courtney, Conor JR 9 East Hampton High School 'A' 4:11.98 4 1) 63 Burchsted-Glynn, Daschel SO 2) 75 Radavich, Kevin JR 3) 62 Buchan, Collin FR 4) 71 Klemonski, Dan SR 10 Bristol Eastern 'B' 4:14.67 3 1) 15 Collins, Dante JR 2) 18 Hernandez, Jorge JR 3) 20 Mar, Darin JR 4) 19 LeBeau, Chris SO 11 Torrington 'A' 4:18.67 3 1) 234 Cooper, Ryan JR 2) 236 Frias, Newton JR 3) 243 Marens, Tyler JR 4) 250 Periera, Shadow JR 12 Thomaston High 'B' 4:19.62 3 1) 225 Parietario, Ben SR 2) 223 Goodrich, Andrew SO 3) 212 Acker, Devin SO 4) 228 Romanelli, Frank SR 13 Grasso Tech 'A' 4:21.17 3 1) 101 Behr, Nathan SR 2) 111 Rand, Zach SR 3) 114 VanDevander, Austin JR 4) 104 DaSilva, Alexandre JR 14 Platt Tech 'A' 4:22.26 3 1) 178 Cruz, Emanuel SO 2) 184 Lewis, Ruel JR 3) 4) 197 Zheng, Brian JR 15 Northwestern 'A' 4:22.64 2 1) 160 Doecki, Evan SR 2) 165 O-Neil, Max SO 3) 166 Turiano, Dante SO 4) 156 Bakker, Peter jr 16 Wamogo High School 'A' 4:22.77 8 1) 301 Hatch, Justin JR 2) 305 Stansfield, Billy SR 3) 306 Williams, Nick SR 4) 304 Leclair, Brandon JR 17 Wethersfield 'B' 4:22.79 4 1) 317 LaBella, Guy SR 2) 312 Duggan, Tommy SR 3) 326 Skowronek, Wojtek SR 4) 324 Pazdziora, Mike SR 18 Valley Regional High School 'A' 4:24.42 4 1) 282 Beaulieu, Jacob JR 2) 297 Sypher, Arik JR 3) 280 Baldwin, Ryan SR 4) 299 Toles, Benjamin JR 19 Classical Magnet 'A' 4:24.87 6 3) 4) 32 Francis, Austin JR 20 Windham Technical High School 'A' 4:27.16 6 1) 360 Vazquez, Jorge SR 2) 355 Charron, Spencer FR 3) 357 Hunting, Travis FR 4) 358 Paquin, Ben JR 21 Wilby High school 'D' 4:29.59 6 1) 337 Dawkins, Maleek FR 2) 336 Darker, Jonathan FR 3) 351 Valentin, Arnaldo SO 4) 333 Brooks, Lionel FR 22 Platt Tech 'B' 4:32.43 5 1) 195 Williams, Qmar SR 2) 190 Rabb, Evan JR 3) 193 Soriano, Nezdon JR 4) 183 Jensen, Mike SO 23 Wethersfield 'C' 4:32.63 6 1) 321 Miller, Jimmy FR 2) 322 Paruta, Peter FR 3) 310 Diaz, Isiah FR 4) 323 Pazdziora, Matt SO 24 AI Prince 'B' 4:33.62 7 1) 14 Walker, Tyshawn SO 2) 11 Savage, Marcus SO 3) 12 Stirling, Brandon SO 4) 10 Robinson, Stephon SR 25 Thomaston High 'C' 4:35.44 5 1) 231 Zebrowski, Josh SR 2) 213 Belica, Imer SO 3) 220 Duggan, Mike FR 4) 224 Krasnowski, Dylan JR 26 Wilby High school 'B' 4:36.00 6 1) 353 Williams, Andre JR 2) 342 Herring, Juwan JR 3) 346 Sandelin, Tyquace SR 4) 335 Coggins, Jermaine JR 27 Platt Tech 'C' 4:36.93 5 1) 177 Arpino, Dylan FR 2) 179 DiMauro, Mike 3) 178 Cruz, Emanuel SO 4) 186 Ortiz, Jacil SR 28 Hopkins School 'C' 4:37.17 5 1) 116 Basta, Jeffrey FR 2) 118 Burton, Kyle FR 3) 125 Lazarre, Michael FR 4) 130 Van Mierlo, Matthijs JR 29 New Britain HS 'B' 4:37.52 2 1) 146 Alexander, Dorce SO 2) 151 Madden, Devon JR 3) 153 Villarini, Carlos FR 4) 155 Youkhateh, Michael JR 30 Wilby High school 'C' 4:42.93 8 1) 332 Bloomfield, Jabreel SO 2) 345 Paduano, Joseph JR 3) 343 Moughal, Aqib SR 4) 340 Epps, Antwon JR 31 AI Prince 'A' 4:44.79 2 1) 4 Bryan, Jakai SR 2) 3) 7 McAlmont, Vernon JR 4) 9 Redding, Jalen SO 32 East Windsor 'A' 4:45.36 6 1) 94 Rajala, Tucker JR 2) 83 Ceballos, Carlos JR 3) 95 Russ, Damieon SR 4) 81 Balula, Andre FR 33 Northwestern 'B' 4:47.50 4 1) 159 Cavanaugh, Patrick JR 2) 162 Hester, Sam JR 3) 161 Healey, Luke SO 4) 163 Konikowski, Raymond JR 34 Platt Tech 'D' 4:48.15 5 1) 187 Pastir, Niel FR 2) 185 Miller, Chris 3) 191 Samatulsky, Lenny 4) 188 Pedersen, Jon FR 35 Valley Regional High School 'B' 4:50.40 7 1) 288 Hunter, Tyler SR 2) 292 MacWhinney, Garrett SR 3) 287 Hartson, Nicholas JR 4) 293 Magee, Grant JR 36 Valley Regional High School 'C' 4:52.71 7 1) 291 Kollmer, John SR 2) 294 Patterson, Jacob SO 3) 289 Joia, Matthew SO 4) 296 Ryan, Daniel SO 37 Thomaston High 'D' 4:52.81 8 1) 218 Desmarais, Andrew JR 2) 219 Desmarais, Eric FR 3) 229 Skaret, Nick SR 4) 221 Gallo, Justin JR 38 East Windsor 'D' 5:04.19 8 1) 93 Maldonado, Gemini 2) 86 Dougherty, Dave SR 3) 100 Ward, Dan GR 4) 96 Sanchez, Deon FR 39 Rockville High School 'A' 5:04.29 7 1) 207 Nguyen, Sean FR 2) 208 Orlowski, Justin FR 3) 211 Zheng, Kevin FR 4) 205 Hull, Tyler SR 40 East Windsor 'C' 5:15.43 6 1) 87 Fernandez, Anthony SO 2) 91 Kement, Jacob SO 3) 92 Kudra, Dakota SO 4) 99 Turley, Justin SO 41 Conard HS 'A' 5:22.92 5 1) 60 White, Alexander SR 2) 37 Chukwura, Chinedu FR 3) 47 Mack, Mike SO 4) 61 Zheng, Robin FR 42 Conard HS 'C' 5:28.02 7 1) 48 Morgan, Sam SO 2) 56 Seecharram, Robert FR 3) 41 Grady, Thomas FR 4) 45 Ma, Raymond FR 43 Conard HS 'B' 5:32.65 7 1) 42 Grainger, Tyler FR 2) 55 Rodrigues, Nathan JR 3) 52 Nichols, Jake FR 4) 46 Ma, Xiaoyang FR 44 Wilby High school 'E' 5:46.36 8 1) 347 Swain, Kimani FR 2) 331 Bass, Davier SR 3) 344 Oliveira, Brian FR 4) 341 Fox, Malik SR *************************** PLATTSYS.COM RESULTS ***************************


Boys T&F Meet Results (F)     Girls T&F Meet Results (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates