Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Boys Meet Results (F)     Girls Meet Results (F)    

AI Prince Tech Stubbs T&F Invitational
Prince Tech Lawrence Stubbs T&F Invitational & City Championships
Saturday 5/21/2016 || AI Prince Tech - Hartford, CT

*************************
            Prince Tech Lawrence Stubbs T&F Invitational & City Championships
               Saturday  5/21/2016 ||  AI Prince Tech - Hartford, CT
                     
                                 *************************
                                   PLATTSYS MEET RESULTS
                                 ************************* 
  
                    Girls - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) Capital Prep                97        2) Weaver high school         75   
    3) Classical Magnet            67        4) University High School     65   
    5) AI Prince Tech              62        6) Hartford Magnet TCA        32   
    6) Hartford Public High Schoo  32        8) Bulkeley High School       12   
 
                    Boys - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) University High School     137        2) Bulkeley High School       97   
    3) Hartford Public High Schoo  69        4) Classical Magnet           51   
    5) AI Prince Tech              41.50     6) Weaver high school         38   
    7) Capital Prep                30.50     8) Hartford Magnet TCA        27   
    9) Two Rivers Magnet High Sch  11                                           
  
                                  *****************************
                                    PLATTSYS BOYS MEET RESULTS
                                  ***************************** 
 
 
                            Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Norman, Thomas      JR Bloomfield HS           X11.29q  4 
  2       Doyley, Mark        JR Weaver High              11.33q  1 
  3       Ruth, Keiano        SO Bulkeley High            11.64q  3 
  4       Steele, Keyran      JR Bloomfield HS           X11.66q  4 
  5       Kitoko, Daniel      JR Bullard Havens          X11.76q  2 
  6       Smythe, Devonte     SO Weaver High              11.91q  1 
  7       Barka, Shase        SO Capital Prep             11.92q  3 
  8       Smith, Nathan       12 Bullard Havens          X11.95q  1 
  9       Lamothe, Fritzs     12 Bullard Havens          X12.10   4 
 10       Phillip, Adisa      JR University HS            12.12   4 
 11       Edwards, John       SO Capital Prep             12.16   2 
 12       Grate, Malcolm      SO Hartford Pubic           12.20   5 
 13       Clarke, Elijah      JR Hartford Pubic           12.22   2 
 14       Oliver, Josiah      JR Classical Magnt          12.26   4 
 15       Jengelly, Trevon    SR Classical Magnt          12.28   1 
 16       Artis, Geras        SR MLC                     X12.38   3 
 17       Tejada, Jose        JR kaynor tech             X12.40   4 
 18       Henery, Hakeem      SO Bulkeley High            12.44   5 
 19       garrett, tremayne   -- Capital prep Hbr        X12.72   2 
 20       Artis, Gezani       SO MLC                     X12.81   5 
 21       Gray, Colby         FR Two Rivers Magne         12.88   1 
 22       Stewart, Zinodine   SO Hartford Pubic           13.13   2 
 23       Ponnala, Manu       FR Mptpa                   X15.67   2 
 24       jones, jared        -- Capital prep Hbr        X17.51   3 
 25       mccallister, dovon  -- Capital prep Hbr        X20.04   4 
 
Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1       Doyley, Mark        JR Weaver High              11.09   1  10   
  2       Norman, Thomas      JR Bloomfield HS           X11.36   1 
  3       Ruth, Keiano        SO Bulkeley High            11.58   1   8   
  4       Steele, Keyran      JR Bloomfield HS           X11.81   1 
  5       Smith, Nathan       12 Bullard Havens          X11.92   1 
  6       Smythe, Devonte     SO Weaver High              11.96   1   6   
  7       Kitoko, Daniel      JR Bullard Havens          X12.02   1 
  8       Phillip, Adisa      JR University HS            12.12   2   4   
  9       Edwards, John       SO Capital Prep             12.16   2   2   
 10       Grate, Malcolm      SO Hartford Pubic           12.20   2   1   
 
Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Doyley, Mark        JR Weaver High              22.20   6  10   
  2       Witter, Dave        JR Hartford Pubic           23.43   6   8   
  3       Clarke, Kimani      SO Bulkeley High            23.61   2   6   
  4       Steele, Keyran      JR Bloomfield HS           X23.77   6 
  5       Kitoko, Daniel      JR Bullard Havens          X23.93   3 
  6       Pabon, Marlon       JR Capital Prep             24.31   4   4   
  7       Tomas, Jelani       JR Weaver High              24.40   5   2   
  8       Smith, Nathan       12 Bullard Havens          X24.57   3 
  9       Goods, Emmanuel     FR Bloomfield HS           X24.81   4 
 10       Phillip, Adisa      JR University HS            24.83   3   1   
 11       Jengelly, Trevon    SR Classical Magnt          24.86   5 
 12       Hairston, Larry     SR Weaver High              24.97   4 
 13       Dixon, Joshua       JR Hartford Magnet          25.22   4 
 14       Lamothe, Fritzs     12 Bullard Havens          X25.34   3 
 15       Campbell, Akintola  SR Classical Magnt          25.39   5 
 16       Hunter, Dmetri      JR Mptpa                   X25.45   3 
 17       Clarke, Elijah      JR Hartford Pubic           25.86   6 
 18       Artis, Gezani       SO MLC                     X25.93   2 
 19       Artis, Zanagee      SO MLC                     X25.95   1 
 20       Stewart, Zinodine   SO Hartford Pubic           25.99   4 
 21       Artis, Geras        SR MLC                     X26.08   2 
 22       garrett, tremayne   -- Capital prep Hbr        X26.35   2 
 23       Evans, Nick         SR Classical Magnt          27.21   1 
 24       spruill, isan       -- Capital prep Hbr        X30.09   1 
 
Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Alphonse, Jade      JR University HS            51.85   5  10   
  2       AbdulKadir, Meysar  SR Bulkeley High            53.08   5   8   
  3       Terry, Isaiah       SO Bloomfield HS           X53.09   5 
  4       Russel, Tigana      SO Bulkeley High            53.90   3   6   
  5       Barnes, Jonathan    JR MLC                     X54.49   4 
  6       Arnold, Ryan        SO kaynor tech             X56.78   3 
  7       Chaney, Malik       JR Hartford Pubic           57.02   3   4   
  8       Goods, Emmanuel     FR Bloomfield HS           X58.13   4 
  9       Gonzalez, Kristion  SR Classical Magnt          58.55   3   2   
 10       Cronin, Caleb       FR Hartford Magnet          58.89   2   1   
 11       Artis, Zanagee      SO MLC                   X1:00.34   1 
 12       Alexander, Emmanue  SR Bloomfield HS         X1:00.49   3 
 13       ellis, johnoey      JR Capital prep Hbr      X1:02.46   2 
 14       Grate, Malcolm      SO Hartford Pubic         1:03.51   4 
 15       spruill, isan       -- Capital prep Hbr      X1:04.38   1 
 
Boys 800 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       VanDine, Nick       SO University HS          2:02.40   2  10   
  2       Echevarria, Carlos  SR Classical Magnt        2:03.15   2   8   
  3       Patterson, Terrell  JR kaynor tech           X2:04.61   2 
  4       Hamilton, Khalil    JR University HS          2:08.35   2   6   
  5       Wellington, Ryan    JR Bloomfield HS         X2:14.33   2 
  6       Rivera, Jonthony    JR Bulkeley High          2:19.58   1   4   
  7       Katiki, Lokesh      JR University HS          2:20.57   2   2   
  8       Torres, Syruss      JR Capital Prep           2:23.07   1   1   
  9       Oneal, Benjamin     FR Hartford Magnet        2:26.15   1 
 10       Barnes, Jonathan    JR MLC                   X2:31.46   2 
 11       Dudley, Justin      SO MLC                   X2:31.60   2 
 12       Alvarez, Angel      SO Hartford Pubic         2:35.28   1 
 13       Jones, Brandon      JR Hartford Magnet        2:37.96   1 
 14       Vicens, Frankie     FR Mptpa                 X2:42.54   1 
 15       Khan, Aban          FR Mptpa                 X2:45.77   1 
 16       Estelle, Caleb      SO Bloomfield HS         X2:59.36   2 
 
Boys 1600 Meter Run
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       walsh, shaun        -- Capital prep Hbr      X4:46.63   2 
  2       Aden, Abdullahi     JR University HS          4:48.55   2  10   
  3       Cadwallader, Joshu  SO Classical Magnt        4:51.28   2   8   
  4       Patterson, Terrell  JR kaynor tech           X4:59.41   2 
  5       Rismay, Jaden       FR MLC                   X5:11.57   1 
  6       Oneal, Jacob        FR Hartford Magnet        5:14.51   2   6   
  7       Dally, Rulon        FR Bloomfield HS         X5:16.49   2 
  8       Gallimore, Austin   SR University HS          5:21.10   2   4   
  9       Bristol, Liam       SR University HS          5:22.58   2   2   
 10       Rivera, Jonthony    JR Bulkeley High          5:30.87   1   1   
 11       Telesca, Adam       FR kaynor tech           X5:36.13   1 
 12       Alvarez, Angel      SO Hartford Pubic         5:52.29   1 
 13       Bekley, Essognim    SO Hartford Pubic         7:23.41   1 
 
Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       walsh, shaun        -- Capital prep Hbr     X10:46.98  
  2       Rivera, Jeremy      JR Bulkeley High         11:12.44   10   
  3       Oneal, Austin       FR Hartford Magnet       11:13.86    8   
  4       Coorigan, Patrick   FR University HS         11:39.88    6   
  5       Letendre, Mattieu   FR University HS         12:06.32    4   
  6       Trung, Kevin        FR Hartford Magnet       14:39.04    2   
 
Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Williams, AlMalik   SR Bloomfield HS           X16.10  
  2       Wilkins, Jordon     JR kaynor tech             X16.11  
  3       Savage, Marcus      JR AI Prince Tech           16.33   10   
  4       Alvarez, Mario      SR Bloomfield HS           X16.57  
  5       McAlmont, Vernon    SR AI Prince Tech           17.85    8   
  6       Giove, Nick         FR University HS            20.30    6   
 
Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Williams, AlMalik   SR Bloomfield HS           X41.50   3 
  2       Alvarez, Mario      SR Bloomfield HS           X41.86   3 
  3       Campbell, Leon      SO Hartford Pubic           42.56   3  10   
  4       Savage, Marcus      JR AI Prince Tech           43.09   3   8   
  5       Wilkins, Jordon     JR kaynor tech             X44.70   3 
  6       Campbell, Akintola  SR Classical Magnt          47.05   2   6   
  7       Giove, Nick         FR University HS            47.34   2   4   
  8       Henriques,, Anthon  SO MLC                     X49.52   2 
  9       Martinez, Ricky     SO Hartford Magnet          50.16   2   2   
 10       Mendoza, David      SO Hartford Magnet          51.86   2   1   
 11       Douglas, Deontay    JR Hartford Pubic           53.34   2 
 
Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Bloomfield High School  'A'                          X42.18  
     1) Anderson, Zaheem SR             2) Savage, Maurice SR             
     3) Norman, Thomas JR               4) Thompson Bishop, Russell       
  2 Weaver high school  'A'                               45.01   10   
     1) Smythe, Devonte SO              2) Doyley, Mark JR                
     3) Hairston, Larry SR              4) Tomas, Jelani JR               
  3 Hartford Public High School  'A'                      45.17    8   
     1) Witter, Dave JR                 2) Grate, Malcolm SO              
     3) Campbell, Leon SO               4) Clarke, Elijah JR              
  4 Classical Magnet  'A'                                 45.64    6   
  5 Bulkeley High School  'A'                             46.11    4   
     1) Maxwell, Rajae SO               2) Clarke, Kimani SO              
     3) Hall, Christopher               4) Henery, Hakeem SO              
  6 AI Prince Tech  'A'                                   46.46    2   
     1) McAlmont, Vernon SR             2) Kya, Kyaw FR                   
     3) Higgins, Alex SO                4) Savage, Marcus JR              
 
Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 University High School  'A'                         3:37.93   10   
     1) Aden, Abdullahi JR              2) Hamilton, Khalil JR            
     3) Alphonse, Jade JR               4) Katiki, Lokesh JR              
  2 Bloomfield High School  'A'                        X3:46.38  
     1) Steele, Keyran JR               2) Terry, Isaiah SO               
     3) Steele, Khari                   4) Goods, Emmanuel FR             
  3 Capital preparatory harbor  'A'                    X3:59.70  
     1) garrett, tremayne --            2) ellis, johnoey JR              
     3) walsh, shaun --                 4) spruill, isan --               
  4 Hartford Public High School  'A'                    4:25.40    8   
     1) Campbell, Leon SO               2) Chaney, Malik JR               
     3) Stewart, Zinodine SO            4) Meeks, Adrian FR               
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 University High School  'A'                         8:59.98   10   
     1) Gallimore, Austin SR            2) VanDine, Nick SO               
     3) Bristol, Liam SR                4) Katiki, Lokesh JR              
  2 Bloomfield High School  'A'                        X9:04.70  
     1) Dally, Rulon FR                 2) Wellington, Ryan JR            
     3) Estelle, Caleb SO               4) Steele, Khari                  
  3 Bulkeley High School  'A'                           9:04.99    8   
     1) AbdulKadir, Meysar SR           2) Rivera, Jeremy JR              
     3) Gary, Davon JR                  4) Diaz, Christian SO             
  4 Hartford Magnet Tca  'A'                            9:56.32    6   
     1) Oneal, Austin FR                2) Oneal, Benjamin FR             
     3) Oneal, Jacob FR                 4) Issak, Jibril JR               
 
Boys High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1       Hamilton, Khalil    JR University HS          5-08.00      1.72m  10   
     5-08 6-00 6-02 
        O   XX    X 
  2       Diaz, Christian     SO Bulkeley High          5-04.00      1.62m   8   
     5-02 5-04 5-06 
       XO    O  XXX 
  3       Gordon, Dwayne      JR Bulkeley High          5-04.00      1.62m   6   
     4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 
        O    O    O    O  XXO  XXX 
  4       Edwards, John       SO Capital Prep           5-02.00      1.57m   4   
     4-10 5-00 5-02 5-04 
       XO    O    O  XXX 
  5       Vale-Soto, Kenneth  FR Mptpa                 X5-00.00      1.52m 
     4-10 5-00 5-02 
        O    O  XXX 
  5       Smajlovic, Semir    11 AI Prince Tech         5-00.00      1.52m   1.50
     5-00 5-02 
        O  XXX 
  5       Gentiles, Eryk      JR Capital Prep           5-00.00      1.52m   1.50
     4-10 5-00 5-02 
        O    O  XXX 
  8       Priester, Isaiah    JR MLC                   X5-00.00      1.52m 
     4-10 5-00 5-02 
       XO    O  XXX 
 --       Rismay, Jaden       FR MLC                        XNH            
     4-08 
      XXX 
 --       Cushnie, Jameal     SR Classical Magnt             NH            
     5-08 
      XXX 
 --       Boland, Yafari      JR Classical Magnt             NH            
     5-08 
      XXX 
 --       Bryant, Jaden       FR MLC                        XNH            
     5-00 
      XXX 
 
Boys Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1       Wellington, Ryan    JR Bloomfield HS         X9-06.00      2.89m 
     9-00 9-06 10-00 
       XO    O   XXX 
  2       DeJesus, Luis       JR Bulkeley High          9-00.00      2.74m  10   
     7-00 7-06 8-00 8-06 9-00 9-06 
        O    O   XX    O  XXO  XXX 
 --       Estelle, Caleb      SO Bloomfield HS              XNH            
 
Boys Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1       Anderson, Zaheem    SR Bloomfield HS        X21-08.50      6.61m 
      20-08.75  FOUL  FOUL  20-04.50  20-06  21-08.50
  2       Boland, Yafari      JR Classical Magnt       20-00.00      6.09m  10   
      FOUL  17-08  20-00  17-03  18-04  18-02
  3       Savage, Maurice     SR Bloomfield HS        X19-00.00      5.79m 
      17-07  18-01  19-00  17-08  17-01.25  FOUL
  4       Bember, Porter      JR Bullard Havens       X18-08.75      5.70m 
      16-11  18-08.75  FOUL           
  5       Alphonse, Jade      JR University HS         18-08.00      5.68m   8   
      17-05  18-08  17-08            
  6       Ruth, Keiano        SO Bulkeley High         18-07.00      5.66m   6   
      FOUL  18-07  FOUL  16-08  16-03.50  18-01
  7       Brown, Alex         SO MLC                  X18-05.00      5.61m 
      FOUL  FOUL  18-05  17-10.50  15-05.50  17-02
  8       Witter, Dave        JR Hartford Pubic        18-02.00      5.53m   4   
      12-00  18-02  FOUL           
  9       Priester, Isaiah    JR MLC                  X17-11.00      5.46m 
      17-11  16-08.50  16-09           
 10       Ross, Chris         JR Bloomfield HS        X17-08.00      5.38m 
      16-08.25  FOUL  17-08            
 11       Pabon, Marlon       JR Capital Prep          17-07.00      5.35m   2   
      FOUL  FOUL  17-07           
 12       Morgan, Charlton    SO Two Rivers Magne      17-04.75      5.30m   1   
      17-04.75  17-00 x             
 13       Johnson, Dhmani     SO Classical Magnt       17-01.00      5.20m 
      17-01.75  16-04.50  16-01         
 14       Moore-Henry, Josh   JR Bloomfield HS        X16-06.50      5.04m 
      FOUL  16-06.50  FOUL           
 15       Douglas, Deontay    JR Hartford Pubic        16-06.25      5.03m 
      16-01  16-05  16-06.25           
 16       Simmons, Jaden      SO Capital Prep          16-06.00      5.02m 
      16-06  15-03.50  16-03            
 17       Kya, Kyaw           FR AI Prince Tech        16-05.00      5.00m 
      16-05  15-09              
 18       Smajlovic, Semir    11 AI Prince Tech        16-04.50      4.99m 
      16-03.75  15-07  16-04.50           
 19       Bryant, Jaden       FR MLC                  X14-10.00      4.52m 
      14-04  14-07.50  14-10           
 
Boys Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1       Whyte, Patrick      SR Bloomfield HS        X40-03.00     12.26m 
      33-05.50  FOUL  40-03  40-00       
  2       Moore-Henry, Josh   JR Bloomfield HS        X37-11.00     11.55m 
      34-02  37-01  36-09.50  37-11       
  3       Ross, Chris         JR Bloomfield HS        X37-03.00     11.35m 
      36-01  33-07.50  34-04.50  37-03       
  4       Simmons, Jaden      SO Capital Prep          36-03.50     11.06m  10   
      36-00  36-03.50  35-06.50  35-09.50       
  5       Giove, Nick         FR University HS         34-05.00     10.49m   8   
      31-00.50  32-09  32-06.50  34-05        
  6       Carabeo, Justin     FR Mptpa                X32-02.00      9.80m 
      30-02  31-02  32-02           
  7       DeJesus, Luis       JR Bulkeley High         32-01.00      9.77m   6   
      31-03.50  31-02  31-03  32-01       
  8       Douglas, Deontay    JR Hartford Pubic        31-07.00      9.62m   4   
      31-02  31-07  30-11           
 
Boys Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1       McAlmont, Vernon    SR AI Prince Tech        42-03.50     12.89m  10   
      40-03.50  42-03.50  39-10  38-00  40-08  40-04
  2       McFadden, Ashunte   SR kaynor tech          X41-05.00     12.62m 
      40-04.50  38-07  41-05  40-04  39-07  39-02
  3       Shapiro, Mark       SR University HS         41-04.00     12.59m   8   
      40-11  37-08  41-04  FOUL  FOUL  37-01.50
  4       Loney, Jason        JR Bloomfield HS        X39-06.00     12.03m 
      FOUL  39-03  39-03  38-06.50  39-06  FOUL
  5       Massey, Davonne     JR Capital Prep          39-03.00     11.96m   6   
      39-03  38-02  36-09  37-03  37-02  37-10
  6       Gray, Myles         JR Bloomfield HS        X37-04.00     11.37m 
      35-03.50  FOUL  36-06  37-04  35-00   
  7       Freeman, Jordan     SR Hartford Pubic        37-03.50     11.36m   4   
      33-07.50  36-00  37-03.50  FOUL       
  8       Velez, James        JR kaynor tech          X35-03.50     10.75m 
      32-10  35-01        35-00  35-03.50
  9       Williams, Michael   JR Mptpa                X34-07.00     10.54m 
      34-07  33-04.50               
 10       Colon, Edwin        12 Bullard Havens       X33-07.00     10.23m 
      33-00  33-09  32-05           
 11       Russell, Kamau      JR kaynor tech          X31-09.50      9.69m 
      31-09.50  29-00  31-05           
 12       Brown, Ta-John      SO Bulkeley High         31-07.50      9.63m   2   
      30-01  31-07.50 x             
 13       Holland, DaeQuan    JR Hartford Magnet       30-02.00      9.19m   1   
      28-11  30-02  29-11           
 14       Bancorft, Rajayed   SO University HS         30-00.00      9.14m 
         26-05  30-00           
 15       Samuels, Erris      FR Bloomfield HS        X29-05.00      8.96m 
      29-05  FOUL  FOUL         
 16       Torres, Dereck      JR Mptpa                X28-08.00      8.73m 
      27-02     28-08            
 17       Warren, Daniel      FR Classical Magnt       27-08.00      8.43m 
      27-08  25-08.50               
 18       emmanuel, ortiz     -- Capital prep Hbr     X27-05.50      8.36m 
      26-05.50  27-05.50              
 19       Akrong, Christus    FR Mptpa                X25-00.00      7.62m 
      FOUL     25-00            
 20       Lorenzo, Justen     SR Hartford Magnet       23-03.00      7.08m 
      23-03                
 --       Palmer, Dandre      FR Mptpa                    XFOUL            
      FOUL                  
 
Boys Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1       Freeman, Jordan     SR Hartford Pubic          103-09     31.62m  10   
  2       Colon, Edwin        12 Bullard Havens         X102-03     31.16m 
  3       Samuels, Erris      FR Bloomfield HS           X92-07     28.21m 
  4       Bancorft, Rajayed   SO University HS            92-03     28.11m   8   
  5       Williams, Michael   JR Mptpa                   X91-04     27.83m 
  6       Gray, Myles         JR Bloomfield HS           X83-04     25.40m 
  7       Velez, James        JR kaynor tech             X79-03     24.15m 
  8       Russell, Kamau      JR kaynor tech             X73-06     22.40m 
  9       Shapiro, Mark       SR University HS            73-02     22.30m   6   
 10       Brown, Ta-John      SO Bulkeley High            69-08     21.23m   4   
 11       Torres, Dereck      JR Mptpa                   X68-03     20.80m 
 12       Akrong, Christus    FR Mptpa                   X67-08     20.62m 
 13       Acosta, Roy         SO AI Prince Tech           66-01     20.14m   2   
 14       Warren, Daniel      FR Classical Magnt          66-00     20.11m   1   
 15       Palmer, Dandre      FR Mptpa                   X57-08     17.57m 
 
Boys Javelin Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1       Gawkowski, Noah     SO Two Rivers Magne     116-07.50     35.54m  10   
      111-01.50  116-07.50  113-11.50  110-00  113-02  112-07
  2       Brown, Alex         SO MLC                 X112-00.50     34.15m 
      90-03  99-02        112-00.50  FOUL
  3       Freeman, Jordan     SR Hartford Pubic       109-06.50     33.38m   8   
      102-08  94-00  96-00  104-01  109-06.50  103-08.50
  4       Evans, Nick         SR Classical Magnt      108-03.50     33.00m   6   
      101-00           99-05  108-03.50
  5       Russell, Kamau      JR kaynor tech          X96-08.50     29.47m 
      87-00     95-09.50     96-08.50    
  6       Priester, Isaiah    JR MLC                     X96-08     29.46m 
      96-08        94-01       
  7       Velez, James        JR kaynor tech             X85-00     25.90m 
      85-00    x             
  8       Warren, Daniel      FR Classical Magnt          76-08     23.36m   4   
      76-08    x             
  9       Demaio, Robert      SR Bloomfield HS           X73-08     22.45m 
      73-08                
 10       McFadden, Ashunte   SR kaynor tech             X70-11     21.61m 
      70-11 x  x             
 11       Colon, Edwin        12 Bullard Havens          X69-07     21.20m 
      69-07    x             
 --       Acosta, Roy         SO AI Prince Tech            FOUL            
      FOUL  FOUL  FOUL           
 
  
                                  *************************
                                    PLATTSYS MEET RESULTS
                                  ************************* 


Boys Meet Results (F)     Girls Meet Results (F)    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates