Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Race Results ()     Division Results (T)    


Haddam Neck Fair 5K
Top Male: 1. Jake Ireland 2. Ian MacDonald 3. Dave Rivard-Lentz 4. Zoltan Rigo 5. Noah San Vincente
Top Female: 1. Elizabeth Mashiak 2. Rachael Cipolla 3. Katie France 4. Maeve Williams 5. Emma Ushchak
2017 Haddam Neck Fair 5K Road Race
Sunday Sept 3, 2017 || Haddam Neck Fair - Haddam CT
Platt Systems ChipTiming & Results || 56 degrees - Rain
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Jake Ireland Overall Female: Elizabeth Mashiak

***********************************************************************************************

PLATTSYS.COM RESULTS

***********************************************************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Jake Ireland 15M M1319 East Hampton CT 18:37 5:59 1/10 62
2 Ian MacDonald 21M M2029 Haddam Neck CT 18:56 6:05 1/2 255
3 Dave Rivard-Lentz 49M M4049 East Hampton CT 19:15 6:11 1/11 1118
4 Zoltan Rigo 34M M3039 Berlin CT 19:20 6:13 1/12 1116
5 Noah San Vincente 13M M1319 Higganum CT 19:26 6:15 2/10 280
6 John Minervino 53M M5059 Higganum CT 20:12 6:30 1/16 93
7 Paul Baldini 45M M4049 Haddam CT 20:30 6:36 2/11 11
8 Andrew Rowe 13M M1319 Middle Haddam CT 20:33 6:37 3/10 123
9 Jeff Heintz 58M M5059 Wallingford CT 20:52 6:43 2/16 183
10 Elizabeth Mashiak 25F F2029 Middletown CT 21:02 6:46 1/10 89
11 Rachael Cipolla 16F F1319 Ivoryton CT 21:29 6:55 1/24 24
12 Tom Starodaj 30M M3039 New Britain CT 21:35 6:56 2/12 263
13 Harris Rowe 13M M1319 Middle Haddam CT 21:44 6:59 4/10 126
14 Katie France 25F F2029 Portland CT 21:51 7:01 2/10 47
15 David P. Oakes 40M M4049 Moodus CT 21:52 7:02 3/11 104
16 Michael Giza 60M M6069 Colchester CT 22:02 7:05 1/10 147
17 Maeve Williams 16F F1319 Middletown CT 22:09 7:07 2/24 140
18 Emma Ushchak 17F F1319 Middletown CT 22:11 7:08 3/24 137
19 Richard Weckwerth 34M M3039 Norwich CT 22:15 7:09 3/12 260
20 Kate Rivard-Lentz 17F F1319 East Hampton CT 22:20 7:11 4/24 121
21 Sarah MacDonald 25F F2029 Haddam Neck CT 22:21 7:11 3/10 85
22 Jeremy Titus 47M M4049 Durham CT 22:25 7:12 4/11 134
23 Daniel Clements 31M M3039 Manchester CT 22:33 7:15 4/12 292
24 Sarah Kohs 17F F1319 Portland CT 22:35 7:16 5/24 185
25 Addy Sottile 37F F3039 Salem CT 22:36 7:16 1/10 295
26 Mae Grochowski 16F F1319 Wallingford CT 22:39 7:17 6/24 59
27 James Burge 15M M1319 East Hampton CT 22:53 7:21 5/10 20
28 Peter Leis 47M M4049 Allston MA 22:58 7:23 5/11 77
29 Autumn Anderson 17F F1319 Hamden CT 23:01 7:24 7/24 8
30 Alex Rivard-Lentz 11M M0012 East Hampton CT 23:24 7:31 1/12 1120
31 Catie LoBianco 17F F1319 Hebron CT 23:25 7:32 8/24 83
32 Charles Branferd 52M M5059 HN CT 23:34 7:35 3/16 294
33 Joshua San Vincente 51M M5059 Higganum CT 23:45 7:38 4/16 279
34 Alex Ushchak 12M M0012 Middletown CT 23:58 7:42 2/12 136
35 Billy Liebler 11M M0012 Southington CT 24:00 7:43 3/12 79
36 Gil Danaher 36M M3039 East Hampton CT 24:07 7:45 5/12 32
37 Tony Oubrado 62M M6069 Portland CT 24:26 7:51 2/10 253
38 Nick Nassra 51M M5059 Middlebury CT 24:37 7:55 5/16 254
39 Hildie Heck 38F F3039 Lyme CT 24:38 7:55 2/10 265
40 Sarah Boudeau 40F F4049 E Haven CT 24:46 7:58 1/25 196
41 Edward Szkoda 55M M5059 East Hampton CT 24:53 8:00 6/16 132
42 Aulden Foltz 20F F2029 Wilton CT 24:54 8:00 4/10 44
43 Nelly Larcheveque 53F F5059 Hebron CT 24:54 8:00 1/15 282
44 Anna Dubiel 35F F3039 Rocky Hill CT 25:04 8:04 3/10 261
45 Emily Mueller 44F F4049 East Haddam CT 25:08 8:05 2/25 95
46 Meg Ryczek 30F F3039 Moodus CT 25:14 8:07 4/10 127
47 Tammy Charbonneau 54F F5059 Colchester CT 25:19 8:09 2/15 23
48 Sam Gibson 13M M1319 East Hampton CT 25:19 8:09 6/10 52
49 Jackson Rowe 11M M0012 Middle Haddam CT 25:20 8:09 4/12 124
50 Ian Skelskey 24M M2029 Bristol CT 25:33 8:13 2/2 128
51 Dayne Stewesbury 53M M5059 Windsor Locks CT 25:39 8:15 7/16 269
52 Sarah Kelly Rowe 16F F1319 Middle Haddam CT 25:40 8:15 9/24 125
53 Peter Tep 52M M5059 Bristol CT 25:53 8:19 8/16 267
54 Daniel Nivison 42M M4049 Southington CT 26:11 8:25 6/11 1101
55 Bob Ward 72M M7079 Vernon CT 26:15 8:27 1/5 139
56 Katie Ireland 10F F0012 East Hampton CT 26:25 8:30 1/5 64
57 Julian Wimler 10M M0012 Portland CT 26:25 8:30 5/12 143
58 Samantha Gisasula 16F F1319 Wallingford CT 26:28 8:31 10/24 199
59 Lori Riley 52F F5059 Storrs Mansfield CT 26:32 8:32 3/15 1117
60 Meg Rau 39F F3039 Portland CT 26:38 8:34 5/10 1113
61 William Liebler 44M M4049 Southington CT 26:51 8:38 7/11 81
62 Salena Chatman 40F F4049 Middletown CT 26:51 8:38 3/25 271
63 Brian Brinsmade 32M M3039 SHelton CT 26:51 8:38 6/12 184
64 Vincent Carroll 32M M3039 Guilford CT 26:53 8:39 7/12 274
65 Megan Thompson 49F F4049 Mansfield Depot CT 26:59 8:41 4/25 133
66 Matthew Curran 40M M4049 Old Saybrook CT 27:05 8:43 8/11 28
67 Lillian Wimler 14F F1319 Portland CT 27:10 8:44 11/24 142
68 Michael Agogliati 49M M4049 Portland CT 27:17 8:46 9/11 281
69 Catryn Rhoden 16F F1319 Cromwell CT 27:21 8:48 12/24 1115
70 Ainsley Carlson 19F F1319 Folsom PA 27:27 8:50 13/24 262
71 Maureen Gillis 61F F6069 East Haddam CT 27:27 8:50 1/6 55
72 Frank Paparazzo 36M M3039 Woodbury CT 27:28 8:50 8/12 268
73 Bruno Pasqualucci 56M M5059 Seymour CT 27:28 8:50 9/16 1106
74 Jay Wikarska 11M M0012 haddam Neck CT 27:31 8:51 6/12 259
75 Jennifer LaFave 43F F4049 Portland CT 27:33 8:52 5/25 72
76 Christine Bartus 45F F4049 W Hartford CT 27:43 8:55 6/25 272
77 Bernie Gillis 61M M6069 East Haddam CT 27:47 8:56 3/10 54
78 Alexander Bates 17M M1319 Colchester CT 27:48 8:56 7/10 13
79 Jack Argiro 17M M1319 Wallingford CT 27:50 8:57 8/10 10
80 Jacqueline Liebler 9F F0012 Southington CT 27:55 8:59 2/5 78
81 Nick Rivard-Lentz 13M M1319 East Hampton CT 27:57 8:59 9/10 1119
82 Elizabeth Curran 14F F1319 Old Saybrook CT 28:08 9:03 14/24 29
83 Anthony Paragone 11M M0012 Amston CT 28:10 9:03 7/12 105
84 Kevin Linskey 35M M3039 Tolland CT 28:12 9:04 9/12 82
85 Lisa Lamoureaux 49F F4049 Meriden CT 28:14 9:05 7/25 73
86 Naomi Cipriano 16F F1319 Southington CT 28:15 9:05 15/24 25
87 Robin Munster 48F F4049 Haddam CT 28:17 9:06 8/25 98
88 Sherri Condon 52F F5059 Middletown CT 28:20 9:07 4/15 149
89 Jonathan Leary 36M M3039 Tolland CT 28:22 9:07 10/12 76
90 Dylan Churyk 10M M0012 Haddam neck CT 28:31 9:10 8/12 200
91 Robert A. Norton Jr. 56M M5059 Higganum CT 28:32 9:10 10/16 1102
92 Jocelyn Stearns 17F F1319 Cromwell CT 28:39 9:13 16/24 190
93 Lana Kessell 26F F2029 Middletown CT 28:47 9:15 5/10 70
94 Stacey Fulton 59F F5059 Storrs Mansfield Ct 28:55 9:18 5/15 49
95 Christophe Ahlberg 55M M5059 Fairfield CT 28:56 9:18 11/16 4
96 Leah Gibson 14F F1319 Allston MA 29:00 9:19 17/24 53
97 Ed Dodge 66M M6069 Moodus CT 29:01 9:20 4/10 40
98 Kallyanne Cahill 16F F1319 Cromwell CT 29:12 9:23 18/24 187
99 Mark Mangelinko 51M M5059 Bristol CT 29:13 9:24 12/16 86
100 Michael Nicoletti 33M M3039 Madison CT 29:21 9:26 11/12 264
101 Margaret Wilson 56F F5059 East Hampton CT 29:26 9:28 6/15 141
102 Kevin O-Brien 67M M6069 Manchester CT 29:36 9:31 5/10 278
103 Michelle Curran 40F F4049 Old Saybrook CT 29:50 9:36 9/25 30
104 Andrea DeGennaro 44F F4049 Portland CT 29:51 9:36 10/25 38
105 Tom Baker 74M M7079 Oakdale CT 29:52 9:36 2/5 192
106 Felicia Liebler 42F F4049 Southington CT 29:57 9:38 11/25 80
107 Alexandria Ambrose 27F F2029 Wethersfield CT 30:00 9:39 6/10 7
108 Kate Brough 16F F1319 Wethersfield CT 30:11 9:42 19/24 188
109 Bill Cahill 50M M5059 Cromwell CT 30:13 9:43 13/16 189
110 Elizabeth Titus 46F F4049 Durham CT 30:15 9:44 12/25 135
111 Lynne Cooper 63F F6069 Higganum CT 30:22 9:46 2/6 27
112 Lingyi Xu 16F F1319 Middletown CT 30:28 9:48 20/24 144
113 Emma Kasznay 15F F1319 Middletown CT 30:29 9:48 21/24 69
114 Jack Fulton 62M M6069 Storrs Mansfield CT 30:33 9:49 6/10 50
115 Susan Kasznay 51F F5059 Middletown CT 30:38 9:51 7/15 68
116 Meg Decker 41F F4049 Portland CT 30:46 9:54 13/25 37
117 Salvatore Lanzofano 60M M6069 Meriden CT 30:46 9:54 7/10 75
118 Mary Mattheis 37F F3039 Bakerville CT 30:51 9:55 6/10 91
119 Unofficial Entry 94 0M M---- Higganum CT 30:54 9:56 --/-- 94
120 Jeffrey Dill 42M M4049 canton CT 30:56 9:57 10/11 285
121 Cassandra Day 49F F4049 Middletown CT 30:57 9:57 14/25 36
122 Bruce Grisafe 64M M6069 Salem CT 31:10 10:01 8/10 193
123 Nevaeh Wikarska 10F F0012 Haddam Neck CT 31:16 10:03 3/5 257
124 Beth Bunko 57F F5059 Southington CT 31:18 10:04 8/15 19
125 Tara Bordon 41F F4049 New London CT 31:30 10:08 15/25 16
126 Michelle O-Neill 42F F4049 Colchester CT 31:49 10:14 16/25 277
127 Sharon Mangelinkx 43F F4049 Bristol CT 31:58 10:17 17/25 87
128 Kitty Flannery 70F F7079 Moodus CT 32:00 10:18 1/3 42
129 Joseph Adams 13M M1319 HN CT 32:00 10:18 10/10 288
130 Carl Fuller 74M M7079 E haddam CT 32:13 10:22 3/5 150
131 Samuel Oakes 10M M0012 Chelsmford MA 32:24 10:25 9/12 286
132 Analiese Rhoden 12F F0012 Cromwell CT 32:25 10:26 4/5 275
133 Marianna Wikarska 42F F4049 haddam Neck CT 32:28 10:27 18/25 258
134 Ian McLean 9M M0012 HN CT 32:52 10:34 10/12 291
135 katherine Bunko 27F F2029 Plantsville CT 33:05 10:38 7/10 284
136 Robert Goyen 31M M3039 Hartford CT 33:08 10:39 12/12 57
137 Rebecca Hall 42F F4049 South Windsor CT 33:22 10:44 19/25 60
138 Michelle Pusker 40F F4049 E hampton CT 33:29 10:46 20/25 270
139 Gretchen Gregg 57F F5059 Haddam Neck CT 33:42 10:50 9/15 58
140 Blain Larcheveque 52M M5059 Hebron CT 33:51 10:53 14/16 283
141 Richard Zbrozek 70M M7079 Berlin CT 34:05 10:58 4/5 148
142 Malcolm Todt 72M M7079 Middlebury CT 34:13 11:00 5/5 198
143 Lorraine Yu 64F F6069 Haddam Neck Ct 34:17 11:01 3/6 145
144 Alyssa Rondinone 13F F1319 Rockfall CT 34:20 11:02 23/24 195
145 Mackenzie Clark 17F F1319 East Hampton CT 34:30 11:06 24/24 26
146 Rachel Basso 23F F2029 Moodus CT 34:56 11:14 8/10 12
147 Caleb McLean 9M M0012 HN CT 35:11 11:19 11/12 290
148 Kate Vogel 45F F4049 Middletown CT 35:17 11:21 21/25 138
149 Ben Mattheis 63M M6069 Cheshire CT 35:17 11:21 9/10 90
150 Maggie Joyce 49F F4049 Fairfield CT 35:55 11:33 22/25 67
151 Andrea Mashiak 53F F5059 Somers CT 36:05 11:36 10/15 88
152 Clark Finley 46M M4049 W hartford CT 36:33 11:45 11/11 273
153 Cecelia Grisafe 61F F6069 Salem CT 36:41 11:48 4/6 194
154 Alicia Currier 50F F5059 Portland CT 37:09 11:57 11/15 31
155 carolyn Shea 28F F2029 Trumbull CT 37:46 12:09 9/10 276
156 Denise Bellantoni 54F F5059 Kinnelon NJ 37:51 12:10 12/15 15
157 Joe Bellantoni 55M M5059 Kinnelon NJ 37:51 12:10 15/16 14
158 Jenn Raub 27F F2029 Preston CT 38:15 12:18 10/10 256
159 Amanda Pail 35F F3039 Moodus CT 38:28 12:22 7/10 186
160 Isabel Foltz 57F F5059 Wilton CT 38:30 12:23 13/15 45
161 Wilma Jones 55F F5059 Niantic CT 39:11 12:36 14/15 66
162 James Yuille 59M M5059 Hadam Neck CT 39:52 12:49 16/16 266
163 Melissa Adams 59F F5059 HN CT 39:53 12:50 15/15 287
164 Jess Reed 37F F3039 Vernon CT 40:14 12:56 8/10 1114
165 Sally Roberts 60F F6069 Hartford CT 40:38 13:04 5/6 122
166 Rachel Priester 42F F4049 Waterford CT 41:05 13:13 23/25 1109
167 Rachel Pattison 37F F3039 Wethersfield CT 41:05 13:13 9/10 197
168 Pat Baker 72F F7079 Oakdale CT 41:28 13:20 2/3 191
169 Victoria Munster 10F F0012 Haddam CT 41:31 13:21 5/5 99
170 Liz Glidden 46F F4049 East Haddam CT 42:11 13:34 24/25 56
171 Calum Danaher 5M M0012 East Hampton CT 45:04 14:30 12/12 34
172 Kate Jones 35F F3039 East Hampton CT 45:04 14:30 10/10 65
173 Gary Baldwin 63M M6069 Southampton MA 45:13 14:33 10/10 293
174 Gerry Matthews 81M M8099 Haddam CT 48:31 15:37 1/2 1
175 John Olson 86M M8099 Bridgeport CT 52:07 16:46 2/2 2
176 Catherine Mattheis 63F F6069 Cheshire CT 52:58 17:02 6/6 92
177 Melissa Mclean 48F F4049 Haddam Neck CT 53:32 17:13 25/25 289
178 Anne Murphy 70F F7079 Cheshire CT 53:34 17:14 3/3 100

Race Results ()     Division Results (T)    

Top Male: 1. Jake Ireland 2. Ian MacDonald 3. Dave Rivard-Lentz 4. Zoltan Rigo 5. Noah San Vincente

Top Female: 1. Elizabeth Mashiak 2. Rachael Cipolla 3. Katie France 4. Maeve Williams 5. Emma Ushchak

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates