Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Race Results (T)     Division Results ()    


Norwich Tech Warrior 5K and 1 Mile Fun Run
Top Male: 1. Evan Wagner 2. Brian Kelley 3. Daniel Peter 4. Joseph Labrecque 5. Tim Smith
Top Female: 1. Stephanie Delucia 2. Kristin LOwman 3. Julia Cooper 4. Melissa Johndrow 5. Natalia Hogan
Norwich Tech Warrior Dash 5K Road Race
Saturday June 3, 2017 at Mohegan park - Norwich, CT
Platt Systems Chip Timing - 62 degrees - Partly Sunny
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Evan Wagner Overall Female: Stephanie Delucia

*******************************************************

Plattsys.com Results

*******************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Evan Wagner 17M M0019 Bozrah CT 21:04 6:46 1/15 68
2 Brian Kelley 37M M3039 Westerly RI 21:17 6:51 1/6 78
3 Daniel Peter 18M M0019 Preston CT 22:13 7:09 2/15 104
4 Joseph Labrecque 17M M0019 Griswold CT 23:07 7:26 3/15 2613
5 Stephanie Delucia 38F F3039 Lebanon CT 23:30 7:33 1/9 67
6 Tim Smith 69M M6099 Norwich CT 23:50 7:40 1/4 2621
7 Christopher Brown 42M M4049 Endfield CT 24:13 7:47 1/10 2618
8 Matthew Brown 12M M0019 Endfield CT 24:13 7:47 4/15 2619
9 Holt Sihvonen 20M M2029 Lebanon CT 26:04 8:23 1/3 86
10 Paul Andruskiewicz 58M M5059 Preston CT 26:18 8:28 1/3 2638
11 Lincoln Kaman 41M M4049 Brooklyn CT 26:28 8:31 2/10 99
12 Matthew Boast 26M M2029 Plainfield CT 26:33 8:32 2/3 95
13 Kristin LOwman 38F F3039 E Granby CT 26:35 8:33 2/9 88
14 Christopher Pulaski 15M M0019 Lisbon CT 27:03 8:42 5/15 85
15 Julia Cooper 36F F3039 Norwich CT 27:14 8:46 3/9 2601
16 Melissa Johndrow 41F F4049 Dayville CT 27:18 8:47 1/8 2644
17 Jarred Schrader 14M M0019 Norwich CT 27:21 8:48 6/15 2650
18 Benjamin McKenzie 15M M0019 Norwich CT 27:23 8:48 7/15 2649
19 David Poore 43M M4049 Norwich CT 27:54 8:58 3/10 91
20 Lukas Poore 15M M0019 Norwich CT 27:55 8:59 8/15 92
21 Zach Lamitie 12M M0019 Lisbon CT 28:03 9:01 9/15 77
22 David Dorr 13M M0019 Ledyard CT 28:11 9:04 10/15 64
23 Christopher Finegan 17M M0019 Norwich CT 28:55 9:18 11/15 2614
24 Logan Starr 14M M0019 Lisbon CT 28:59 9:19 12/15 2603
25 Robert Yuchniuk 14M M0019 Oakdale CT 29:01 9:20 13/15 71
26 Qameron Mendez-Neff 18M M0019 Quaker Hill CT 29:21 9:26 14/15 61
27 Natalia Hogan 14F F0019 Lisbon CT 29:35 9:31 1/8 80
28 Jackie Puccio 14F F0019 Waterford CT 29:38 9:32 2/8 79
29 Ashley Landolina 19F F0019 Tolland CT 29:46 9:34 3/8 70
30 Kris Wagner 35M M3039 Bozrah CT 29:58 9:38 2/6 69
31 Gary Bodley 49M M4049 Colchester CT 30:02 9:39 4/10 2643
32 Tom Fox 54M M5059 Plainfield CT 30:19 9:45 2/3 63
33 Raymond Stawski 48M M4049 Niantic CT 30:36 9:50 5/10 2608
34 Randy Black 61M M6099 Preston CT 31:21 10:05 2/4 2605
35 Rebecca KIrkland 29F F2029 Middletown CT 31:24 10:06 1/3 94
36 Jen Smith 23F F2029 Cromwell CT 31:27 10:07 2/3 93
37 Bonnie Ambruso 42F F4049 Norwich CT 31:37 10:10 2/8 100
38 Jeff Brining 43M M4049 East Haddam CT 32:19 10:24 6/10 2604
39 Heather Terluk 31F F3039 Hanover CT 32:20 10:24 4/9 2620
40 Ingrid Rosado 33F F3039 Groton CT 32:24 10:25 5/9 83
41 Rosaly Santos 58M M5059 Willimantic CT 32:24 10:25 3/3 98
42 Jesse Morin 32F F3039 Lisbon CT 32:26 10:26 6/9 2602
43 Donna DeGroff 63F F6099 North Stonington CT 33:06 10:39 1/3 2607
44 Joshua Sgandurra 29M M2029 Niantic CT 33:23 10:44 3/3 101
45 Jonathan Schnetzer 32M M3039 Coventry CT 33:45 10:51 3/6 2615
46 A Lapkowski 0F F0000 Tallahassee FL 33:48 10:52 1/2 52
47 Angela Podziewski 36F F3039 Norwich CT 34:39 11:09 7/9 66
48 Rachel Fox 36F F3039 Norwich CT 34:39 11:09 8/9 62
49 Jamie Lamitie 42M M4049 Lisbon CT 34:56 11:14 7/10 76
50 Edward Juarke 48M M4049 Waterford CT 35:03 11:16 8/10 2606
51 Kalli Lavoie 15F F0019 Taftville CT 35:12 11:19 4/8 97
52 Timothy Schnetzer 31M M3039 Coventry CT 36:37 11:46 4/6 2616
53 Susan Farnsworth 54F F5059 Preston CT 37:00 11:54 1/4 2611
54 John Havens 39M M3039 Groton CT 37:39 12:07 5/6 81
55 Rachel Priester 42F F4049 Waterford CT 39:04 12:34 3/8 87
56 Emily Zegarzewski 14F F0019 Taftville CT 39:12 12:37 5/8 2647
57 Tom Finn 61M M6099 Bozrah CT 39:23 12:40 3/4 2622
58 Krista Sabilia 45F F4049 Gales Ferry CT 40:13 12:56 4/8 2623
59 Ashley Roch 17F F0019 Gales Ferry CT 40:40 13:05 6/8 59
60 Jennifer Barstow 56F F5059 Quaker Hill CT 41:01 13:12 2/4 73
61 Rebecca Sechrist 42F F4049 Gales Ferry CT 41:09 13:14 5/8 58
62 Allyson Foster 19F F0019 Oakdale CT 41:09 13:14 7/8 2639
63 Kayla Andrews 19F F0019 Uncasville CT 41:10 13:15 8/8 2640
64 Nicole Regon 29F F2029 Taftville CT 41:48 13:27 3/3 96
65 Barbara Zegarzewski 41F F4049 Taftville CT 41:54 13:29 6/8 2648
66 Ileana Inman 37F F3039 Niantic CT 42:05 13:32 9/9 2632
67 William Ogrodowicz 41M M4049 Niantic CT 42:05 13:32 9/10 2631
68 Reynaldo Rodriguez 39M M3039 Niantic CT 42:05 13:32 6/6 2628
69 David Barstow 49M M4049 Quaker Hill CT 42:06 13:33 10/10 102
70 Derrick Hawkins 15M M0019 Lebanon CT 43:08 13:53 15/15 51
71 Janis Pearce 61F F6099 Preston CT 44:22 14:16 2/3 2612
72 Louisa Sullivan 55F F5059 Quaker Hill CT 44:55 14:27 3/4 2633
73 Michael Gaffey 65M M6099 Old Lyme CT 47:46 15:22 4/4 84
74 Jennifer Delucia 41F F4049 North Franlin CT 48:10 15:30 7/8 2645
75 Joan Dunbar 70F F6099 Quaker Hill CT 49:13 15:50 3/3 2634
76 Deborah Krodel 55F F5059 Quaker Hill CT 50:03 16:06 4/4 2635
77 Dawn Senesac 48F F4049 East Lyme CT 53:40 17:16 8/8 2609
78 Andrea Howard 0F F0000 Norwich CT 53:47 17:18 2/2 103

Race Results (T)     Division Results ()    

Top Male: 1. Evan Wagner 2. Brian Kelley 3. Daniel Peter 4. Joseph Labrecque 5. Tim Smith

Top Female: 1. Stephanie Delucia 2. Kristin LOwman 3. Julia Cooper 4. Melissa Johndrow 5. Natalia Hogan

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates