Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


10K Race Results (T)     10K Division Results ()     4K Race Results (T)     4K Division Results ()    


Washington Trail 10K Road Race
Top Male: 1. Christian Alberico 2. Johnathan Dalton 3. Michael Maffei 4. David Harvey 5. Stephen Alsup
Top Female: 1. Lavinia Vigue 2. Karen Woodward 3. Jess Dasilva 4. Regina Kosior 5. Stacy Levy
Washington Trail 10K Road Races
Monday May 29, 2017 at Coginchaug HS - Durham, CT
Platt Systems Chip Timing - 59 degrees - Rain
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Christian Alberico Overall Female: Lavinia Vigue

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Christian Alberico 20M M1929 Madison CT 35:16 5:40 1/9 498
2 Johnathan Dalton 25M M1929 Meriden CT 39:28 6:21 2/9 210
3 Michael Maffei 35M M3039 Union City CT 39:44 6:23 1/6 501
4 David Harvey 53M M5054 Killingworth CT 39:57 6:25 1/7 506
5 Stephen Alsup 46M M4049 Durham CT 41:33 6:41 1/16 483
6 Michael Salley 15M M1418 Durham CT 42:02 6:45 1/1 499
7 Ben Conroy 27M M1929 Berlin CT 42:14 6:47 3/9 477
8 Jason Leclerc 32M M3039 Madison CT 42:54 6:54 2/6 220
9 Daniel Dylar 41M M4049 Durham CT 43:02 6:55 2/16 510
10 Noel Roberts 58M M5559 Durham CT 43:09 6:56 1/2 235
11 GIL SCHAPER 32M M3039 Durham CT 43:25 6:59 3/6 240
12 Jon Cahill 31M M3039 Middletown CT 44:04 7:05 4/6 207
13 Michael Cote 54M M5054 Durham CT 44:29 7:09 2/7 484
14 Rob Losee 20M M1929 Watertown CT 44:48 7:12 4/9 223
15 Lavinia Vigue 48F F4049 Durham CT 45:06 7:15 1/11 245
16 Karen Woodward 41F F4049 Durham CT 46:50 7:32 2/11 493
17 Thomas Zalonski 46M M4049 Middletown CT 46:59 7:33 3/16 248
18 Michael Pych 47M M4049 Durham CT 47:25 7:37 4/16 232
19 Tim Hawley 64M M6064 Middletown CT 47:35 7:39 1/3 482
20 Michael Fusco 45M M4049 Durham CT 47:40 7:40 5/16 212
21 Hugh Pearson 60M M6064 Durham CT 47:43 7:40 2/3 511
22 Andrew Markoski 23M M1929 Durham CT 47:56 7:42 5/9 225
23 Don Knybel 51M M5054 Manhester CT 48:40 7:49 3/7 217
24 Ben Chowaniec 52M M5054 Glastonbury CT 49:23 7:56 4/7 496
25 William Varhue 53M M5054 Middletown CT 49:50 8:01 5/7 243
26 Matt Gerber 29M M1929 Durham CT 50:34 8:08 6/9 213
27 Stephen Hunt 47M M4049 Avon CT 50:40 8:09 6/16 151
28 Jack Sirotnik 63M M6064 Milford CT 50:51 8:10 3/3 487
29 Nick Nassra 51M M5054 Middlebury CT 51:18 8:15 6/7 226
30 Charles Rumford 41M M4049 West Haven CT 51:32 8:17 7/16 238
31 Benjamin Gerber 25M M1929 CT 51:37 8:18 7/9 508
32 Jess Dasilva 37F F3039 Middlefield CT 51:55 8:21 1/11 479
33 Nathan Dasilva 38M M3039 Middlefield CT 51:55 8:21 5/6 480
34 Harry Fienberg 56M M5559 Durham CT 51:59 8:21 2/2 514
35 William Hall 27M M1929 Durham CT 52:31 8:27 8/9 502
36 Regina Kosior 34F F3039 Durham CT 52:53 8:30 2/11 218
37 Stacy Levy 49F F4049 Wilton CT 52:55 8:30 3/11 221
38 Allison Loiseau 40F F4049 Cheshire CT 52:56 8:31 4/11 222
39 Ben Parisi 24M M1929 COlebrook CT 53:06 8:32 9/9 504
40 Jennifer Keogh 53F F5054 Durham CT 53:48 8:39 1/4 215
41 Kyle Overturf 53M M5054 Middlefield CT 53:49 8:39 7/7 230
42 Sarah Notarangelo 33F F3039 Glastonbury CT 53:54 8:40 3/11 227
43 Kristin Allen 34F F3039 Durham CT 53:55 8:40 4/11 201
44 Lavona Gerber 26F F1929 54:02 8:41 1/4 509
45 Anya Bargh 36F F3039 Middletown CT 54:03 8:41 5/11 495
46 Keith Coburn 49M M4049 Waterford CT 54:08 8:42 8/16 208
47 Mike Fienberg 40M M4049 North Haven CT 54:11 8:43 9/16 492
48 Ashley Raithel 31F F3039 Moodus CT 54:34 8:46 6/11 233
49 Meredith Belden 38F F3039 Middletown CT 55:10 8:52 7/11 203
50 Adam Beardsworth 41M M4049 Berlin CT 55:23 8:54 10/16 202
51 Jessica Solomon 22F F1929 Durham CT 55:30 8:55 2/4 500
52 Travis Karosi 11M M1113 Wallingford CT 55:45 8:58 1/1 214
53 Mary Raney 36F F3039 Durham CT 55:50 8:59 8/11 491
54 Darin Overton 48M M4049 Middlefield CT 56:40 9:07 11/16 478
55 Patrick O'Connors 33M M3039 Middletown CT 56:40 9:07 6/6 228
56 Jillian Schaper 33F F3039 Durham CT 57:24 9:14 9/11 239
57 Kait Losee 26F F1929 Middletown CT 58:25 9:24 3/4 224
58 Stephanie Berry 40F F4049 Middlefield CT 59:22 9:33 5/11 204
59 Carl Fuller 74M M7079 E Haddam CT 1:00:07 9:40 1/1 486
60 Dean Ufferfiler 43M M4049 Durham CT 1:00:57 9:48 12/16 188
61 Erin Wentzell 40F F4049 Middletown CT 1:01:02 9:49 6/11 246
62 JUSTIN OGORZALEK 40M M4049 Middletown CT 1:01:29 9:53 13/16 229
63 Donna Esposito 54F F5054 Guilford CT 1:02:08 9:60 2/4 211
64 Geraldina Muzik 61F F6064 Durham CT 1:02:21 10:02 1/1 505
65 Ashley Woodward 14F F1418 Durham CT 1:02:29 10:03 1/1 494
66 Ann Eddinger 35F F3039 Durham CT 1:03:44 10:15 10/11 513
67 Christen Roy 43F F4049 Middletown CT 1:03:48 10:16 7/11 237
68 Valerie Brown 43F F4049 Moodus CT 1:03:49 10:16 8/11 206
69 Melanie McCloskey 69F F6569 Guilford CT 1:03:58 10:17 1/1 503
70 Katherine Stallfort 57F F5559 Wilton CT 1:04:00 10:18 1/1 242
71 Lana Kessell 25F F1929 Middletown CT 1:04:19 10:21 4/4 216
72 Mimi Wamester 37F F3039 Durham CT 1:05:36 10:33 11/11 488
73 Kristi Ullman 40F F4049 Durham CT 1:05:36 10:33 9/11 507
74 Paul Baldini 45M M4049 Durham CT 1:05:37 10:33 14/16 497
75 Heidi Seaton 50F F5054 Centerbrook CT 1:05:50 10:35 3/4 241
76 Celeste Fong 41F F4049 Middletown CT 1:07:48 10:54 10/11 512
77 Amy Lenoce 41F F4049 Durham CT 1:08:20 10:59 11/11 489
78 Isabella Lenoce 12F F1113 Durham CT 1:08:20 10:59 1/1 490
79 Marc Pettersen 42M M4049 Middletown CT 1:08:48 11:04 15/16 231
80 Dick Conrad 67M M6569 Wallingford CT 1:10:14 11:18 1/1 209
81 Jusin Darrow 44M M4049 Middletown CT 1:13:30 11:49 16/16 485
82 Rena Seaman 52F F5054 Guilford CT 1:25:36 13:09 4/4 464

10K Race Results (T)     10K Division Results ()     4K Race Results (T)     4K Division Results ()    

Top Male: 1. Christian Alberico 2. Johnathan Dalton 3. Michael Maffei 4. David Harvey 5. Stephen Alsup

Top Female: 1. Lavinia Vigue 2. Karen Woodward 3. Jess Dasilva 4. Regina Kosior 5. Stacy Levy

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates