Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Race Results (T)     Award Categories ()    


St Paul Falcon 5K Road Race *NEW DATE*
Top Male: 1. Mario Vasquez 2. Michael Vesci 3. Jon Richard 4. David Ricciuti 5. Aidan Reilly
Top Female: 1. Laura Lindsley 2. Marianne McCarthy 3. Kailyn Bielecki 4. Elizabeth Melvin 5. Nadia Riemer
2017 St Paul Falcon 5K Road Race
Thursday August 24, 2017 || St Paul High School - Bristol CT
Platt Systems ChipTiming & Results || 77 degrees - Partly Cloudy
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Mario Vasquez Overall Female: Laura Lindsley

***********************************************************************************************

PLATTSYS.COM

***********************************************************************************************


OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Mario Vasquez 38M M3039 New Britain CT 16:38 5:21 1/3 286
2 Michael Vesci 18M M1518 Newington CT 17:39 5:40 1/15 292
3 Jon Richard 50M M5059 Canton CT 18:48 6:03 1/6 293
4 David Ricciuti 48M M4049 Bristol CT 19:31 6:17 1/15 283
5 Aidan Reilly 15M M1518 Southington CT 20:14 6:30 2/15 2250
6 Tyler Raymond 15M M1518 Plantsville CT 20:48 6:41 3/15 282
7 Stan Keyreer 42M M4049 Naugatuck CT 21:12 6:49 2/15 284
8 Joe Gaffney 15M M1518 Berlin CT 21:27 6:54 4/15 304
9 Andrew Barton 52M M5059 Bristol CT 21:59 7:04 2/6 276
10 Brendan Kendrick 17M M1518 Wethersfield CT 22:02 7:05 5/15 2234
11 Dennis Cawley 16M M1518 Southington CT 22:02 7:05 6/15 2213
12 Todd Sanzone 45M M4049 Bristol CT 22:04 7:06 3/15 271
13 Laura Lindsley 26F F1929 Fairfield CT 22:18 7:10 1/3 278
14 Dominick Baraiolo 33M M3039 Bristol CT 22:21 7:11 2/3 2203
15 Jordan Rinaldi 16M M1518 Plantsville CT 22:38 7:17 7/15 263
16 Jeremy Rinaldi 15M M1518 Plantsville CT 23:01 7:24 8/15 262
17 Anthony DiPietro 17M M1518 Kensington CT 23:20 7:30 9/15 2218
18 Colin Reilly 12M M0912 Southington CT 23:21 7:30 1/2 251
19 John Etter 48M M4049 Southington CT 24:22 7:50 4/15 2221
20 Marianne McCarthy 50F F5059 New Hartford CT 24:31 7:53 1/9 2240
21 Tom Giorgetti 65M M6069 Bristrol CT 24:38 7:55 1/3 296
22 Benjamin Speaker 14M M1314 Torrington CT 24:58 8:02 1/5 273
23 Kailyn Bielecki 14F F1314 New Britain CT 25:03 8:03 1/5 2209
24 BRuce Lindsley 56M M5059 Bristol CT 25:21 8:09 3/6 298
25 Vincent Penisse 17M M1518 Southington CT 25:40 8:15 10/15 2245
26 Daniel Manning 52M M5059 Bristol CT 26:08 8:24 4/6 294
27 Christian Sturm 17M M1518 Bristol CT 26:10 8:25 11/15 281
28 Elizabeth Melvin 17F F1518 Southington CT 26:12 8:26 1/6 2241
29 Paul Kovaleski 63M M6069 Burlington CT 26:22 8:29 2/3 2236
30 Nadia Riemer 12F F0912 Bristol CT 26:24 8:29 1/3 255
31 Sean Rozmajzl 14M M1314 Bristol CT 26:37 8:34 2/5 269
32 Nicholas DiPietro 15M M1518 Kensington CT 26:43 8:36 12/15 2219
33 Michael Ferraro 17M M1518 Bristol CT 26:44 8:36 13/15 2532
34 David Lyder Jr 18M M1518 Winsted CT 26:50 8:38 14/15 285
35 Laura Giorgetti 34F F3039 Bristrol CT 26:59 8:41 1/1 295
36 James Melvin 13M M1314 Southington CT 27:08 8:44 3/5 2242
37 Armin Hauer 53M M5059 Bristol CT 27:15 8:46 5/6 2231
38 Nicole Riemer 8F F0008 Bristol CT 27:17 8:46 1/3 257
39 Sean Crowley 23M M1929 Bristol CT 27:22 8:48 1/2 2216
40 Lana Kessell 26F F1929 Middletown CT 27:26 8:49 2/3 2235
41 Cassandra Dubitsky 15F F1518 Southington CT 27:31 8:51 2/6 2220
42 Suzanne Davis 47F F4049 Bristol CT 27:57 8:59 1/9 288
43 Christopher Dennis 26M M1929 Prospect CT 27:57 8:59 2/2 280
44 Elaine Lindsley 24F F1929 Prospect CT 28:05 9:02 3/3 279
45 Holly Hamel 53F F5059 Plantsville CT 28:23 9:08 2/9 299
46 Jeffrey Davis 45M M4049 Bristol CT 28:24 9:08 5/15 289
47 Jillian Connelly 47F F4049 Southington CT 28:35 9:11 2/9 2215
48 Kevin Goyen 49M M4049 East Hampton CT 28:38 9:12 6/15 2225
49 Andrew Cawley 15M M1518 Southington CT 28:46 9:15 15/15 2212
50 Liz Speaker 12F F0912 Torrington CT 29:01 9:20 2/3 274
51 Addison Davis 15F F1518 Bristol CT 29:57 9:38 3/6 287
52 John Baraiolo 31M M3039 Bristol CT 30:13 9:43 3/3 2204
53 Karen Longo 54F F5059 Southington CT 31:04 9:59 3/9 300
54 ERic Stevens 48M M4049 Thomaston CT 31:14 10:03 7/15 303
55 Sammi Bray 14F F1314 Southington CT 31:46 10:13 2/5 2210
56 James Stelk 43M M4049 Bristol CT 32:03 10:18 8/15 277
57 mark mcGinnis 44M M4049 oakville CT 32:27 10:26 9/15 307
58 Mark Ferraro 40M M4049 Bristol CT 32:56 10:36 10/15 2531
59 Richard Zbrozek 70M M7079 Berlin CT 33:32 10:47 1/1 290
60 Natalia Riemer 12F F0912 Bristol CT 34:12 11:00 3/3 256
61 Walter Riemer 44M M4049 Bristol CT 34:12 11:00 11/15 254
62 Marie Bray 53F F5059 Southington CT 34:38 11:08 4/9 2211
63 Suzanne Reilly 46F F4049 Southington CT 35:34 11:26 3/9 252
64 Darren Farrington 49M M4049 Torrington CT 35:59 11:34 12/15 291
65 Bill Rozmajzl 58M M5059 Bristol CT 36:00 11:35 6/6 266
66 Lisa Lindsley 56F F5059 Bristol CT 36:10 11:38 5/9 297
67 Courtney Hansen 44F F4049 Cheshire CT 36:23 11:42 4/9 2228
68 Mark Rouleau 61M M6069 Bristol CT 36:59 11:54 3/3 264
69 Michael Rigsby 10M M0912 Bristol CT 37:26 12:02 2/2 259
70 Michael Rigsby 48M M4049 Bristol CT 37:55 12:12 13/15 261
71 Ashley Suzio 16F F1518 Meriden CT 38:50 12:29 4/6 306
72 Catherine Clami 15F F1518 Cheshire CT 38:50 12:29 5/6 305
73 Mary Etter 50F F5059 Southington CT 38:56 12:31 6/9 2222
74 Rachel Pattison 0F F0000 Bristol CT 39:49 12:48 1/1 302
75 Rachel Priester 42F F4049 Waterford CT 39:50 12:49 5/9 301
76 Ava Rozmajzl 15F F1518 Bristol CT 45:19 14:35 6/6 265
77 Julia Rozmajzl 7F F0008 Bristol CT 45:19 14:35 2/3 268
78 Alex Deegan 13M M1314 Taftville CT 45:21 14:35 4/5 2217
79 Carmen Santiago 52F F5059 Taftville CT 45:21 14:35 7/9 270
80 Celine Gambuzza 14F F1314 Torrington CT 45:52 14:45 3/5 2224
81 Gena Rozmajzl 45F F4049 Bristol CT 46:07 14:50 6/9 267
82 Ewa Penisse 47F F4049 Southington CT 53:51 17:19 7/9 2246
83 Mike Conroy 47M M4049 Harwinton CT 54:08 17:25 14/15 308
84 Sheri Guerrera 54F F5059 Wolcott CT 58:09 18:43 8/9 2227
85 Silvia Rigsby 48F F4049 Bristol CT 59:34 19:10 8/9 260
86 Ryan Rigsby 14M M1314 Bristol CT 59:36 19:10 5/5 258
87 Paul Gagnon 43M M4049 Bristol CT 1:03:56 20:34 15/15 2223
88 Kaitlin Bertolami 8F F0008 Kensington CT 1:04:25 20:44 3/3 2207
89 Ellen Bertolami 56F F5059 Kensington CT 1:04:25 20:44 9/9 2208
90 Amy Kurnik 47F F4049 Kensington CT 1:04:37 20:47 9/9 2239
91 Maddy Kurnik 13F F1314 Kensington CT 1:04:41 20:49 4/5 2238
92 Meaghan Bertolami 13F F1314 Kensington CT 1:04:43 20:49 5/5 2206

Race Results (T)     Award Categories ()    

Top Male: 1. Mario Vasquez 2. Michael Vesci 3. Jon Richard 4. David Ricciuti 5. Aidan Reilly

Top Female: 1. Laura Lindsley 2. Marianne McCarthy 3. Kailyn Bielecki 4. Elizabeth Melvin 5. Nadia Riemer

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates