Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()     Age Division Results ()    


Norwich Tech Warrior 5K and 1 Mile Fun Run
Top Male: 1. Jeff Brown 2. Evan Wagner 3. B Santagata 4. Lucas Sihvonen 5. Kurt LaFlamme
Top Female: 1. Stephanoe Delucia 2. Virginia Juarbe 3. Corrie Hollis 4. Heidi Velthem 5. Nicole Hollis
Norwich Tech Warrior Dash 5K Road Race
Saturday June 9, 2018 || Mohegan Park - Norwich CT
Platt Systems Timing & Scoring - Partly Cloudy 72 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Jeff Brown Overall Female: Stephanoe Delucia


********************************************************************

RACE RESULTS (ntw.txt)
*********************************************************************


OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Jeff Brown 41M M4049 Norwich CT 21:13 6:49 1/4 55
2 Evan Wagner 18M M0019 Bozrah CT 21:48 7:00 1/10 2128
3 B Santagata 15M M0019 Middletown CT 23:30 7:33 2/10 103
4 Stephanoe Delucia 39F F3039 Lebanon CT 23:34 7:35 1/7 78
5 Lucas Sihvonen 15M M0019 Lebanaon CT 23:41 7:37 3/10 2134
6 Kurt LaFlamme 51M M5059 Danielson CT 24:35 7:54 1/7 104
7 Tim Smith 70M M6099 Norwich CT 24:52 8:00 1/4 120
8 David Chirchigno 20M M2029 Salem CT 25:32 8:13 1/3 2142
9 Phillippe Breald 17M M0019 Norwich CT 25:47 8:18 4/10 2147
10 Virginia Juarbe 15F F0019 Waterford CT 26:05 8:23 1/7 82
11 Jarred Schrader 15M M0019 Norwich CT 26:37 8:34 5/10 62
12 John Sacrey 66M M6099 Preston CT 27:21 8:48 2/4 72
13 David Poore 44M M4049 Norwich CT 27:27 8:50 2/4 115
14 Paul Andruskiewicz 59M M5059 Preston CT 27:43 8:55 2/7 2150
15 Ary Bodley 50M M5059 Colchester CT 28:08 9:03 3/7 9
16 Josh Terwilliger 16M M0019 Lebanon CT 28:18 9:06 6/10 89
17 Kris Wagner 36M M3039 Bozrah CT 28:32 9:10 1/3 2129
18 Steve Lusi 54M M5059 East Greenwich RI 28:39 9:13 4/7 100
19 Lukas Poore 16M M0019 Norwich CT 28:54 9:18 7/10 56
20 Corrie Hollis 37F F3039 Baltic CT 29:06 9:21 2/7 2137
21 Randy Black 62M M6099 Preston CT 29:54 9:37 3/4 114
22 Heidi Velthem 43F F4049 New London CT 29:56 9:37 1/7 119
23 Nicole Hollis 29F F2029 Baltic CT 30:31 9:49 1/4 2138
24 Brodi Santagata 47M M4049 Middletown CT 30:55 9:56 3/4 101
25 Kevin Baird 38M M3039 Norwich CT 30:57 9:57 2/3 2146
26 Syeare Thomas 17F F0019 Norwich CT 31:09 10:01 2/7 2149
27 Jason Brown 38M M3039 Oakdale CT 31:49 10:14 3/3 2127
28 Beth Bunko 58F F5059 Plantsville CT 32:07 10:20 1/2 109
29 Jaeden Spitale 17M M0019 Baltic CT 32:08 10:20 8/10 2136
30 Edward Planta 54M M5059 Mystic CT 32:57 10:36 5/7 81
31 Paula Ramsey 34F F3039 Taftville CT 33:37 10:49 3/7 95
32 Holt Sihvonen 22M M2029 Lebanaon CT 33:40 10:50 2/3 2133
33 Ian Drum 15M M0019 Lebanon CT 33:42 10:50 9/10 88
34 Gracie Johnson 15F F0019 Marlborough CT 35:07 11:18 3/7 4
35 Shannon Dolan 21F F2029 Lebanaon CT 35:47 11:30 2/4 2135
36 Sue Farnsworth 55F F5059 Preston CT 35:53 11:32 2/2 118
37 Ken Wiese 52M M5059 Baltic CT 35:59 11:34 6/7 76
38 Heather Terluck 32F F3039 Hanover CT 36:29 11:44 4/7 113
39 Steve Sinko 52M M5059 Salem CT 36:30 11:44 7/7 110
40 Megan Brown 36F F3039 Oakdale CT 36:34 11:46 5/7 2126
41 Kristina Sabilia 46F F4049 Gales Ferry CT 36:43 11:48 2/7 2121
42 Ethan Scannell 25M M2029 Nashua NH 37:06 11:56 3/3 2141
43 Vicki Bentley 23F F2029 Nashua NH 37:07 11:56 3/4 2140
44 Michelle Puskar 40F F4049 E Hampton CT 38:08 12:16 3/7 86
45 Derreck Hawkins 15M M0019 Lebanaon CT 38:38 12:26 10/10 2139
46 Barb Zegarzewski 43F F4049 Taftville CT 38:47 12:28 4/7 2130
47 Edward Juarke 49M M4049 Waterford CT 39:19 12:39 4/4 117
48 Joanne Gallogly 40F F4049 Norwich CT 39:38 12:45 5/7 51
49 Kristin McShane 35F F3039 Norwich CT 39:48 12:48 6/7 22
50 Emily Zegarzewski 15F F0019 Taftville CT 41:22 13:18 4/7 84
51 Katherine Bunko 28F F2029 Plantsville CT 41:29 13:21 4/4 108
52 Regina Markovitz 47F F4049 Mystic CT 46:18 14:54 6/7 2131
53 Michael Gaffey 66M M6099 Old Lyme CT 46:30 14:57 4/4 2125
54 Julie Blake 15F F0019 Moosup CT 46:49 15:04 5/7 106
55 Kenna Riley 15F F0019 Moosup CT 46:51 15:04 6/7 105
56 Rachel Charron 17F F0019 Moosup CT 47:00 15:07 7/7 107
57 Crystal Uriano 35F F3039 Southington CT 49:26 15:54 7/7 77
58 Vanessa Parungao 46F F4049 Mystic CT 49:53 16:03 7/7 2132

Race Results ()     Age Division Results ()    

Top Male: 1. Jeff Brown 2. Evan Wagner 3. B Santagata 4. Lucas Sihvonen 5. Kurt LaFlamme

Top Female: 1. Stephanoe Delucia 2. Virginia Juarbe 3. Corrie Hollis 4. Heidi Velthem 5. Nicole Hollis

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates