Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Overall Race Results ()     Division Results ()    


Hartford Riverfront 5K Run, Row and Erg Race
Top Male: 1. Tom Bennett 2. AJ Fournier 3. Miles Brown 4. Ray Wong 5. Sam Dowd
Top Female: 1. Jessa Sahl 2. Kristen Fiedler 3. Lisa Siciliano 4. Julie Gershon 5. Adrienne Miceli
Hartford Riverfront 5K Race
Friday Sept 14, 2018 - Boat Launch -Rowing -Hartord, CT
Platt Systems Timing & Scoring - Mostly Sunny - 74 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Tom Bennett Overall Female: Jessa Sahl

****************************************************************************************

ENTRIES

****************************************************************************************


OVERALL GUN NET DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Tom Bennett 30M M3039 Hartford CT 20:49 20:49 6:42 1/9 64
2 AJ Fournier 32M M3039 Manchester CT 20:55 20:55 6:44 2/9 294
3 Miles Brown 17M M1419 Hartford CT 22:10 22:08 7:08 1/4 306
4 Ray Wong 30M M3039 Hartford CT 22:12 22:11 7:08 3/9 65
5 Sam Dowd 22M M2029 Glastonbury CT 23:07 23:04 7:26 1/5 248
6 Niccola Castro Del Rio 33M M3039 Wethersfield CT 23:27 23:22 7:32 4/9 244
7 Mike Puckly 56M M5059 South Windsor CT 23:56 23:53 7:42 1/7 267
8 Jose Viveras 32M M3039 Willimantic CT 23:56 23:53 7:42 5/9 292
9 William Anderson 49M M4049 East Hartford CT 24:28 24:21 7:52 1/6 239
10 Ben Reder 37M M3039 West Hartford CT 24:54 24:50 8:00 6/9 268
11 Shannon Vetterkind 42M M4049 Jordan MN 25:12 25:12 8:06 2/6 278
12 Kyle Sherman 25M M2029 Broad Brook CT 25:20 25:20 8:09 2/5 88
13 Hilario Marrero 37M M3039 Manchester CT 25:41 25:39 8:16 7/9 289
14 Jessa Sahl 23F F2029 Avon CT 25:44 25:38 8:17 1/9 270
15 Kristen Fiedler 32F F3039 Southington CT 26:54 26:46 8:39 1/4 250
16 Tim Grogan 52M M5059 East Hartford CT 26:55 26:48 8:39 2/7 252
17 Dominic Podkowiak 27M M2029 Southington CT 26:56 26:47 8:40 3/5 266
18 Mike Klimas 46M M4049 Newington CT 26:57 26:52 8:40 3/6 258
19 Kyle Moore 17M M1419 W Hartford CT 26:58 26:54 8:40 2/4 67
20 Lisa Siciliano 52F F5059 West Hartford CT 27:01 27:01 8:41 1/6 275
21 Joshua Blanchfield 40M M4049 Hartford CT 27:13 27:07 8:45 4/6 240
22 Dave Rozza 40M M4049 Hartford CT 27:29 27:22 8:50 5/6 269
23 Paul Cohen 53M M5059 Berlin CT 27:33 27:29 8:52 3/7 245
24 Julie Gershon 51F F5059 West Hartford CT 28:31 28:30 9:10 2/6 251
25 Adrienne Miceli 24F F2029 Hartford CT 29:17 29:12 9:25 2/9 262
26 Manuel Sotelo 30M M3039 Enfield CT 29:17 29:12 9:25 8/9 276
27 Kimberly Reindl 25F F2029 Hartford CT 29:18 29:13 9:25 3/9 291
28 Kimberly Winter 21F F2029 Hartford CT 29:23 29:20 9:27 4/9 280
29 Sarah Terwilliger 23F F2029 Guilford CT 29:57 29:54 9:38 5/9 83
30 Christopher Kilborn 25M M2029 Guilford CT 29:57 29:54 9:38 4/5 85
31 Dave Altimari 56M M5059 West Hartford CT 30:04 29:58 9:40 4/7 237
32 Brian Wendry 51M M5059 Coventry CT 30:24 30:19 9:46 5/7 279
33 Jack Siciliano 14M M1419 West Hartford CT 30:52 30:51 9:56 3/4 274
34 Heath Bradley 13M M0013 Marlborough CT 30:53 30:47 9:56 1/1 284
35 Marcelle Groves 55F F5059 Marlborough CT 31:20 31:18 10:05 3/6 253
36 Carol Personick 61F F6069 Gillette NJ 31:46 31:44 10:13 1/1 265
37 Sadie Lienau 16F F1419 Wethersfield CT 32:45 32:42 10:32 1/1 261
38 Devra Daigle 41F F4049 Manchester CT 32:45 32:43 10:32 1/3 246
39 Jeffrey Liewau 51M M5059 Wethersfeild CT 32:45 32:42 10:32 6/7 293
40 Ava Lienau 11F F0013 Wethersfield CT 32:45 32:42 10:32 1/2 260
41 Kacy Zaborowski 29F F2029 East Hampton CT 34:54 34:53 11:13 6/9 281
42 Bill Bradley 53M M5059 Marlborough CT 35:44 35:34 11:29 7/7 285
43 Gareyng Castro Del Rio 26M M2029 Stamford CT 36:06 36:00 11:37 5/5 243
44 Camila Gutierrez 26F F2029 Stamford CT 36:06 36:01 11:37 7/9 254
45 Maureen WElch 37F F3039 Hartford CT 36:07 36:00 11:37 2/4 290
46 Maria Sanchez 47F F4049 East Hartford CT 36:13 36:09 11:39 2/3 271
47 Miles Brown 17M M1419 West Hartford CT 36:33 36:30 11:45 4/4 241
48 Michael Zaleski 46M M4049 Wethersfield CT 37:44 37:39 12:08 6/6 283
49 Anna Siciliano 12F F0013 West Hartford CT 37:54 37:54 12:11 2/2 273
50 Liahna Gonda-King 30F F3039 Hartford CT 38:48 38:39 12:29 3/4 66
51 Danielle Knobloch 29F F2029 Hartford CT 38:48 38:38 12:29 8/9 43
52 Donna Hetzler 50F F5059 Glastonbury CT 40:15 40:04 12:57 4/6 288
53 Manoj Kumar Senthil Kumar 32M M3039 Manchester CT 42:33 42:26 13:41 9/9 272
54 Lisa Hall 53F F5059 Manchester CT 42:51 42:42 13:47 5/6 287
55 Jessica Nivison 33F F3039 Manchester CT 45:25 45:14 14:37 4/4 264
56 Arumiga Jayaraj 29F F2029 Manchester CT 47:05 46:59 15:09 9/9 257
57 Christy Moore 40F F4049 Manchester CT 47:08 46:59 15:10 3/3 263
58 Diane Ferguson 55F F5059 Manchester CT 48:53 48:43 15:44 6/6 249

Overall Race Results ()     Division Results ()    

Top Male: 1. Tom Bennett 2. AJ Fournier 3. Miles Brown 4. Ray Wong 5. Sam Dowd

Top Female: 1. Jessa Sahl 2. Kristen Fiedler 3. Lisa Siciliano 4. Julie Gershon 5. Adrienne Miceli

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates