Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 


Race Results ()     Age Group Results ()    


Team Johnson 5k Road Race
Top Male: 1. Mario Vazquez 2. James Wardwell 3. Quinn Baruth 4. Dexter Johnson 5. KEVIN KLETT
Top Female: 1. Sarah Bourdeau 2. Erin Cabelus 3. Rose Szeghy 4. Melissa Olson 5. Kristy Olson
Team Johnson 5K Road Race
Walnut Hill Park - New Britain CT
Platt Systems Timing & Scoring - Sunny 43 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Mario Vazquez Overall Female: Sarah Bourdeau

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Mario Vazquez 39M M3039 New Britain CT 17:07 5:30 1/6 1882
2 James Wardwell 55M M5059 New Britain CT 21:39 6:58 1/2 1884
3 Quinn Baruth 43M M4049 Naugatuck CT 22:14 7:09 1/10 2102
4 Dexter Johnson 26M M1829 West Hartford CT 22:42 7:18 1/7 1942
5 KEVIN KLETT 39M M3039 Newington CT 23:16 7:29 2/6 1947
6 Stephen Hunt 48M M4049 Avojn CT 23:25 7:32 2/10 2110
7 Sarah Bourdeau 41F F4049 East Haven CT 24:06 7:45 1/29 1913
8 Pete Tep 53M M5059 Forestville CT 24:52 8:00 2/2 2114
9 Brian Reeves 44M M4049 Southington CT 25:04 8:04 3/10 1973
10 William Reeves 12M M1117 Southington CT 25:14 8:07 1/5 1974
11 Erin Cabelus 33F F3039 Berlin CT 25:23 8:10 1/16 1915
12 Kevin Lizon 22M M1829 Farmington CT 25:27 8:11 2/7 1951
13 Rose Szeghy 12F F1117 Southington CT 25:30 8:12 1/4 1986
14 Melissa Olson 42F F4049 Plantsville CT 25:49 8:18 2/29 1965
15 Kristy Olson 38F F3039 Plantsville CT 26:06 8:24 2/16 1964
16 Sharon Czako 31F F3039 Plainville CT 26:15 8:27 3/16 1920
17 Anna Dubiel 35F F3039 Rocky Hill CT 26:22 8:29 4/16 2109
18 Frank Paparazzo 36M M3039 Woodbury CT 26:50 8:38 3/6 2106
19 John Szeghy 43M M4049 Southington CT 26:50 8:38 4/10 1985
20 Dan Goodkofsky 41M M4049 Vernon CT 26:51 8:38 5/10 1932
21 Elizabeth Wright 38F F3039 Newington CT 26:52 8:38 5/16 1893
22 Tommy Finley 11M M1117 West Hartford CT 27:30 8:51 2/5 1927
23 Amy Ciccarillo 36F F3039 New Britain CT 27:32 8:51 6/16 2108
24 Gina Barillaro 28F F1829 Coventry CT 28:27 9:09 1/9 1903
25 Connor McHugh 10M M0010 West Hartford CT 28:55 9:18 1/4 1960
26 Kate McHugh 44F F4049 West Hartford CT 28:56 9:18 3/29 1959
27 George Kozieradzki 62M M6069 New Britain CT 28:59 9:19 1/2 1948
28 Susan Chyra 42F F4049 Kensington CT 29:05 9:21 4/29 2116
29 Stephen Cabelus 41M M4049 Berlin CT 29:21 9:26 6/10 1916
30 Amanda Jo Gray 32F F3039 Barkhamsted CT 29:33 9:30 7/16 2103
31 Bonnie Maczuba 44F F4049 Stamford CT 29:43 9:33 5/29 1953
32 Sandhya Sridhar 41F F4049 Newtown CT 29:46 9:34 6/29 1984
33 Zackary Johnson 10M M0010 New Britain CT 30:14 9:43 2/4 1941
34 Bryan Taylor 37M M3039 Southbury CT 30:19 9:45 4/6 1879
35 Benjamin Johnson 6M M0010 New Britain CT 30:28 9:48 3/4 1943
36 Katie Reeves 43F F4049 Southington CT 30:35 9:50 7/29 1975
37 Jack Szeghy 14M M1117 Southington CT 30:50 9:55 3/5 1987
38 Annalie Taylor 9F F0010 Southbury CT 31:09 10:01 1/2 1990
39 Penny Becker 44F F4049 Coventry CT 31:13 10:02 8/29 1905
40 Wallace Becker 49M M4049 Coventry CT 31:16 10:03 7/10 1906
41 Mary Hurlburt 35F F3039 Vernon CT 31:20 10:05 8/16 1937
42 Evynne Graveline Calabrese 32F F3039 Newington CT 31:28 10:07 9/16 1933
43 John Calabrese 34M M3039 Newington CT 31:30 10:08 5/6 1917
44 Kristen Brault 50F F5059 Haddam CT 31:34 10:09 1/4 1914
45 Kathleen Boni 49F F4049 North Branford CT 31:41 10:11 9/29 1911
46 John Perra 75M M7099 E Hampton CT 31:43 10:12 1/2 2105
47 Laurie Adams 59F F5059 Southington CT 31:55 10:16 2/4 2104
48 James Vendetti 12M M1117 Newington CT 31:56 10:16 4/5 1883
49 Amanda White 37F F3039 Windsor Locks CT 32:03 10:18 10/16 1886
50 Christina Wilkins 37F F3039 East Windsor CT 32:03 10:18 11/16 1887
51 Karen Spring 44F F4049 West Hartford CT 32:07 10:20 10/29 1983
52 Kathleen Bielawiec 45F F4049 Wethersfield CT 32:25 10:26 11/29 1908
53 Hunter Boni 16M M1117 North Branford CT 32:30 10:27 5/5 1910
54 Charai Bellini 37F F3039 Berlin CT 33:00 10:37 12/16 1907
55 Danielle Bloom 41F F4049 East Granby CT 33:08 10:39 12/29 1909
56 Allison Hoffman 23F F1829 Newingtpn CT 33:53 10:54 2/9 2118
57 Eva Rybka 23F F1829 Berlin CT 33:54 10:54 3/9 1980
58 Cathy Barone 54F F5059 Prospect CT 34:37 11:08 3/4 1904
59 Elizabeth Sideravage 22F F1829 Waterbury CT 34:37 11:08 4/9 1982
60 Dorrey Worth 45F F4049 Wfd CT 34:54 11:13 13/29 2112
61 Maria Depaola 43F F4049 N Branford CT 34:54 11:13 14/29 2113
62 Jill Yaconiello 44F F4049 Berlin CT 34:57 11:14 15/29 1894
63 Kelsey Matthews 17F F1117 Plainville CT 35:02 11:16 2/4 1956
64 Polina Wills 8F F0010 Plantsville CT 36:10 11:38 2/2 1891
65 Randy Wills 44M M4049 Plantsville CT 36:11 11:38 8/10 1892
66 Christie Fiori 24F F1829 Rocky Hill CT 36:25 11:43 5/9 1928
67 Lisa Massirio 36F F3039 Berlin CT 36:46 11:49 13/16 1954
68 Jenn Raub 27F F1829 Preston CT 36:47 11:50 6/9 2111
69 Mary Beth Kelliher 43F F4049 Newington CT 37:02 11:55 16/29 1944
70 Heather Davis 44F F4049 Newington CT 37:13 11:58 17/29 1921
71 Dale Mccurry 43M M4049 East Lyme CT 37:14 11:58 9/10 1957
72 Kelly Rome 52F F5059 Granby CT 37:17 12:00 4/4 1978
73 Alyssa Curtin 24F F1829 West Hartford CT 37:37 12:06 7/9 1919
74 Moriah Ross 24F F1829 Storrs CT 37:37 12:06 8/9 1979
75 Tori Williams 43F F4049 Hartford CT 38:47 12:28 18/29 1889
76 T'Ira Williams 17F F1117 Hartford CT 38:47 12:28 3/4 1888
77 Tracey Grzelak 43F F4049 Wethersfield CT 38:50 12:29 19/29 1934
78 Allison Kirby 41F F4049 Southbury CT 39:07 12:35 20/29 1946
79 Bridget Allison 44F F4049 Middletown CT 39:07 12:35 21/29 1901
80 Jennifer Chyra 11F F1117 Kensington CT 39:20 12:39 4/4 2115
81 Katey Baruth 41F F4049 Naugatuck CT 40:00 12:52 22/29 2101
82 Wayne Hapgood 70M M7099 Middletown CT 40:36 13:04 2/2 1936
83 Jess Reed 37F F3039 Vernon CT 40:36 13:04 14/16 1972
84 Lesley Fearnley 61F F6069 Middletown CT 40:37 13:04 1/3 1924
85 Andrea Blakeslee 24M M1829 W Hartford CT 41:05 13:13 3/7 2117
86 Christine O'Meara 47F F4049 East Hartland CT 41:51 13:28 23/29 1966
87 Jane Carlozzi 62F F6069 Farmington CT 41:58 13:30 2/3 1918
88 Donna Bouchard 46F F4049 Newington CT 42:20 13:37 24/29 1912
89 Jacob Johnson 6M M0010 New Britain CT 42:55 13:48 4/4 1940
90 Caroline Johnson 42F F4049 New Britain CT 43:21 13:57 25/29 1939
91 Robyn Taylor 43F F4049 Plantsville CT 44:54 14:27 26/29 1989
92 Sarah Najda 37F F3039 Rocky Hill CT 45:21 14:35 15/16 1963
93 Beth Kenworthy 61F F6069 Glastonbury CT 45:22 14:36 3/3 1945
94 Elizabeth Gurekovich 34F F3039 Berlin CT 46:24 14:56 16/16 1935
95 Ed Perkowski 63M M6069 Stratford CT 51:44 16:38 2/2 2107
96 Javon Mathis 30M M3039 Middletown CT 54:22 17:29 6/6 1955
97 Rich Jernigan 23M M1829 Hartford CT 54:28 17:31 4/7 1938
98 Cathy Morelli 47F F4049 West Hartford CT 56:59 18:20 27/29 1961
99 Justin Tayloae 18M M1829 Hartford CT 56:59 18:20 5/7 1988
100 RANDY POPPEL 43M M4049 Meriden CT 58:06 18:42 10/10 1968
101 Troy Poppel 18M M1829 Meriden CT 58:08 18:42 6/7 1969
102 Tammy Young 46F F4049 Meriden CT 1:01:45 19:52 28/29 1895
103 Pacharada Treekul 18F F1829 New Britain CT 1:07:01 21:34 9/9 1881
104 Jacob Krupa 19M M1829 New Britain CT 1:07:01 21:34 7/7 1949
105 Margaret Murray 49F F4049 New Britain CT 1:07:01 21:34 29/29 1962

Race Results ()     Age Group Results ()    

Top Male: 1. Mario Vazquez 2. James Wardwell 3. Quinn Baruth 4. Dexter Johnson 5. KEVIN KLETT

Top Female: 1. Sarah Bourdeau 2. Erin Cabelus 3. Rose Szeghy 4. Melissa Olson 5. Kristy Olson

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates