Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


T&F Meet Results ()     Race Information ()    

CTC Central/East Divisional T&F Meet
CTC Vo-Tech East/Central T&F Championships
Wednesday May 16. 2018 - Prince Tech High school - Hartford, CT
Platt Systems Finish Lynx Timing


CTC Vo-Tech East/Central T&F Championships Wednesday May 16. 2018 - Prince Tech High school - Hartford, CT Platt Systems Finish Lynx Timing *************************************************** MEET RESULTS *************************************************** Girls - Team Scores - 18 Events Scored =============================================================================== 1) Windham tech 112 2) Ellis Tech 104 3) Norwich Tech 78 4) Grasso Tech 68 5) Prince Tech 64 6) Vinal Tech High School 15 Boys - Team Scores - 18 Events Scored =============================================================================== 1) Ellis Tech 192 2) Prince Tech 107 3) Windham tech 93 4) Cheney Tech 71 5) Norwich Tech 67 6) Vinal Tech High School 7 7) Grasso Tech 5 *************************************************** MEET RESULTS *************************************************** Event 1 Boys 100 Meter Dash =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Alex Higgins SR Prince Tech 11.87q 1 2 Xavier Wright SR Norwich Tech 11.98q 2 3 Joshua Holman 12 Cheney Tech 12.21q 1 4 Gavin Vegiard SO Ellis Tech 12.33q 3 5 Anthony Toce SO Windham tech 12.34q 1 6 Trevor Boulay SR Windham tech 12.40q 1 7 Nathan Lussier SR Windham tech 12.40q 3 8 Jason Cruz FR Cheney Tech 12.45q 2 9 Jumel Muldonado SR Prince Tech 12.46 4 10 Khyair Rahman FR Prince Tech 12.57 3 11 Jazer Lockhart JR Vinal Tech H 12.70 3 12 Jayshawn Figueroa FR Cheney Tech 12.72 4 13 Ben McKenzie SO Norwich Tech 12.75 1 14 Ramel World SR Cheney Tech 12.77 4 15 Bernardo Barron SO Ellis Tech 12.97 1 16 Rojan Henry JR Grasso Tech 13.18 4 17 Jayden Smith FR Cheney Tech 13.40 2 18 Jarrett Nunes JR Vinal Tech H 13.53 2 19 Joe Barberi SO Norwich Tech 13.57 3 20 Devin Grover FR Windham tech 13.59 2 21 Nijzire VanAllen JR Cheney Tech 13.62 3 22 Zakary Jackson FR Norwich Tech 13.73 3 23 Diego Ocasio SO Grasso Tech 14.43 2 24 John Sanchez SO Vinal Tech H 15.09 4 25 Jacob Lawton FR Norwich Tech 15.17 1 Event 1 Boys 100 Meter Dash ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Alex Higgins SR Prince Tech 11.72 10 2 Xavier Wright SR Norwich Tech 12.01 8 3 Nathan Lussier SR Windham tech 12.19 6 4 Anthony Toce SO Windham tech 12.21 4 5 Joshua Holman 12 Cheney Tech 12.23 2 6 Trevor Boulay SR Windham tech 12.25 1 7 Gavin Vegiard SO Ellis Tech 12.34 Event 2 Boys 110 Meter Hurdles ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Zack Lavoie SR Ellis Tech 16.84 10 2 Kishawn Covington SO Prince Tech 17.14 8 3 Firas Aldarawchec SR Ellis Tech 18.80 6 4 Bryan Letson SO Ellis Tech 19.14 4 5 Mase Sisar SR Prince Tech 19.47 2 6 Jared Perez SO Cheney Tech 20.09 1 7 Travis Hunting SR Windham tech 20.54 8 Joshua Cabonita-Prostran SO Cheney Tech 20.95 Event 3 Boys 200 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Jason Cruz FR Cheney Tech 24.97 1 10 2 Alex Higgins SR Prince Tech 24.99 1 8 3 Anthony Pomerleau SR Norwich Tech 25.58 1 6 4 Jazer Lockhart JR Vinal Tech H 25.59 2 4 5 Gavin Vegiard SO Ellis Tech 25.82 2 2 6 Jacob Moisonet SO Prince Tech 25.85 1 1 7 Jumel Muldonado SR Prince Tech 26.31 3 8 Khyair Rahman FR Prince Tech 26.35 4 9 Jacob Irving SO Ellis Tech 26.37 2 10 Colby Bodo SO Ellis Tech 26.38 2 11 Bernardo Barron SO Ellis Tech 26.42 2 12 Ben McKenzie SO Norwich Tech 26.51 3 13 Rojan Henry JR Grasso Tech 27.32 3 14 Chandler Jorge FR Norwich Tech 27.57 3 15 Devin Grover FR Windham tech 28.42 5 16 Ryan Riffle FR Norwich Tech 28.61 4 17 Jackson Mitsko FR Grasso Tech 28.83 4 18 Jayden Smith FR Cheney Tech 29.33 5 19 Diego Ocasio SO Grasso Tech 29.49 5 20 Zakary Jackson FR Norwich Tech 29.67 4 21 Jared Perez SO Cheney Tech 30.39 5 Event 4 Boys 400 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Jacob Talbot SR Ellis Tech 55.54 1 10 2 Jacob Moisonet SO Prince Tech 56.83 1 8 3 Travis Hunting SR Windham tech 57.45 3 6 4 Andrew Mazuraitis JR Ellis Tech 57.54 2 4 5 Eliezer Salpierto JR Norwich Tech 57.62 1 2 6 Jazer Lockhart JR Vinal Tech H 57.85 2 1 7 Bernardo Barron SO Ellis Tech 58.31 2 8 Devon Hernandez JR Prince Tech 59.45 1 9 Allyn Thompson FR Prince Tech 1:00.54 1 10 Carter Belanger JR Cheney Tech 1:02.72 3 11 Jackson Mitsko FR Grasso Tech 1:04.03 3 12 James Burton JR Grasso Tech 1:04.42 2 13 Jacob Gray SO Cheney Tech 1:05.28 2 14 Ryan Riffle FR Norwich Tech 1:07.54 3 15 Jared Perez SO Cheney Tech 1:11.28 3 Event 5 Boys 300 Meter Hurdles ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Zack Lavoie SR Ellis Tech 45.07 1 10 2 Kishawn Covington SO Prince Tech 45.70 1 8 3 Mase Sisar SR Prince Tech 46.61 1 6 4 Bryan Letson SO Ellis Tech 50.82 2 4 5 Anthony Toce SO Windham tech 51.12 2 2 6 Joshua Cabonita-Prostran SO Cheney Tech 51.45 2 1 7 Rob Gatzke SO Ellis Tech 53.39 1 -- Firas Aldarawchec SR Ellis Tech DNF 1 Event 6 Boys 800 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Salvatore Lapirs SO Prince Tech 2:19.16 1 10 2 Kyle O Connor SO Ellis Tech 2:20.32 1 8 3 Evan Wagner SR Norwich Tech 2:21.77 1 6 4 Jacob Theriault SO Windham tech 2:23.78 1 4 5 Collin Lavoie SO Ellis Tech 2:29.02 1 2 6 Misha Fuhrman SO Windham tech 2:36.10 2 1 7 Ananias Cortez SO Windham tech 2:36.78 2 8 Noah Pearson SO Cheney Tech 2:38.23 2 9 Tristan Lee SR Vinal Tech H 2:40.29 2 10 John Prouty FR Cheney Tech 2:44.58 2 11 Jacob Gray SO Cheney Tech 2:51.22 2 Event 7 Boys 1600 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Salvatore Lapirs SO Prince Tech 4:56.27 10 2 Vinny Rebello FR Ellis Tech 4:57.37 8 3 Chris Arpin SR Ellis Tech 5:12.01 6 4 Roger Coutu SR Ellis Tech 5:13.81 4 5 Anthony Ruggiero SR Windham tech 5:27.98 2 6 Jorge Agosto JR Windham tech 5:41.91 1 7 Collin Lavoie SO Ellis Tech 5:45.13 8 Christian Smith SR Grasso Tech 5:46.96 9 John Prouty FR Cheney Tech 6:04.16 10 Noah Pearson SO Cheney Tech 6:14.77 11 Tristan Lee SR Vinal Tech H 6:16.01 Event 8 Boys 3200 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Jacob Reed FR Ellis Tech 11:39.02 10 2 Carter Belanger JR Cheney Tech 11:44.06 8 3 Anthony Ruggiero SR Windham tech 11:49.16 6 4 Roger Coutu SR Ellis Tech 11:50.31 4 5 Chris Arpin SR Ellis Tech 12:11.74 2 6 Salvatore Lapirs SO Prince Tech 12:15.10 1 7 James Burton JR Grasso Tech 12:24.07 8 Christian Smith SR Grasso Tech 12:52.37 9 Phillippe Breault SR Ellis Tech 13:55.28 10 Angel Wylie FR Windham tech 13:57.63 Event 9 Boys 4x100 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Windham tech 'A' 45.92 10 1) Jorge Agosto JR 2) Trevor Boulay SR 3) Nathan Lussier SR 4) Anthony Toce SO 2 Norwich Tech 'A' 46.42 8 1) Anthony Pomerleau SR 2) Ben McKenzie SO 3) Pedro Castillo-Santos JR 4) Xavier Wright SR 3 Prince Tech 'A' 46.75 6 1) Bradley Carmona JR 2) Jumel Muldonado SR 3) Kishawn Covington SO 4) Alex Higgins SR 4 Cheney Tech 'A' 46.78 4 1) Raheem Bryan SR 2) Joshua Holman 12 3) Jayshawn Figueroa FR 4) Ramel World SR 5 Ellis Tech 'A' 47.68 2 1) Jaime Talbot JR 2) Gavin Vegiard SO 3) Zack Lavoie SR 4) Jacob Talbot SR 6 Grasso Tech 'A' 54.28 1 1) Allen Munton SR 2) Diego Ocasio SO 3) Lawrence Ravel SR 4) Jackson Mitsko FR Event 10 Boys 4x400 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Windham tech 'A' 3:53.37 10 1) Justin Graubaum SO 2) Trevor Boulay SR 3) Nathan Lussier SR 4) Travis Hunting SR 2 Ellis Tech 'A' 3:58.18 8 1) Andrew Mazuraitis JR 2) Zack Lavoie SR 3) Jaime Talbot JR 4) Jacob Talbot SR 3 Norwich Tech 'A' 4:00.98 6 1) Anthony Pomerleau SR 2) Evan Wagner SR 3) Pedro Castillo-Santos JR 4) Eliezer Salpierto JR 4 Prince Tech 'A' 4:37.75 4 1) Bradley Carmona JR 2) Mase Sisar SR 3) Jacob Moisonet SO 4) Jumel Muldonado SR 5 Cheney Tech 'A' 4:39.67 2 1) Joshua Cabonita-Prostrano SO 2) Noah Pearson SO 3) John Prouty FR 4) Jared Perez SO Event 11 Boys 4x800 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Ellis Tech 'A' 9:58.17 10 1) Logan LeBlanc JR 2) Andrew Mazuraitis JR 3) Matt Froehlich JR 4) Kyle O Connor SO 2 Windham tech 'A' 10:08.78 8 1) Ananias Cortez SO 2) Misha Fuhrman SO 3) Anthony Ruggiero SR 4) Jacob Theriault SO 3 Cheney Tech 'A' 10:57.15 6 1) Carter Belanger JR 2) Noah Pearson SO 3) John Prouty FR 4) Joshua Cabonita-Prostrano SO Event 12 Boys Discus Throw ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Thomas Ellis SR Ellis Tech 102-09.50 10 102-09.50 100-08.50 FOUL FOUL 2 Devin Fitzpatrick FR Prince Tech 99-10.50 8 FOUL 99-10.50 99-00.50 83-06 3 Nijzire VanAllen JR Cheney Tech 93-03.50 6 86-03.50 90-09.50 93-03.50 85-05 4 Amisadai Cruz SR Ellis Tech 86-02 4 80-07.50 86-02 76-10 83-03.50 5 Alex Potochniak SO Grasso Tech 82-00 2 74-10 76-01.50 82-00 8 6 Jacob Lawton FR Norwich Tech 79-01.50 1 75-03.50 77-11.50 79-01.50 77-11 7 Daniel LaRose JR Cheney Tech 77-11.50 65-06 FOUL 77-11.50 8 Richard Dion FR Ellis Tech 74-10 72-01 73-07 71-02 74-10 9 Allen Munton SR Grasso Tech 74-06 70-02.50 74-06 10 Zach Andersen SR Ellis Tech 73-11 FOUL 63-11.50 FOUL 73-11 11 Benjamin Richards FR Cheney Tech 73-03 64-07 73-03 72-08.50 12 Clayton Litchfield FR Norwich Tech 66-05 66-05 x x 13 Caleb Benegyani SO Cheney Tech 63-11 63-11 14 Justin Gluck SO Cheney Tech 61-03.50 61-03.50 52-01.50 x 15 Silven Scolaro FR Norwich Tech 59-10 59-10 x x 16 Joe Barberi SO Norwich Tech 55-03.50 55-03.50 x 17 Tevye Cortez FR Windham tech 53-01.50 53-01.50 x x 18 Patrick Brady SO Cheney Tech 40-08.50 40-08.50 x Event 13 Boys Shot Put ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Devin Fitzpatrick FR Prince Tech 38-01.00 10 35-04 34-08 38-00 38-01 2 Matt Fitzpatrick JR Ellis Tech 37-02.00 8 33-08 37-02 35-10 37-00 3 Thomas Ellis SR Ellis Tech J37-02.00 6 32-11 32-09 33-09 37-02 4 Daniel LaRose JR Cheney Tech 35-06.50 4 32-10 35-06.50 33-09 34-03 5 Mark Francis JR Vinal Tech H 34-06.00 2 34-03 32-11 34-06 33-06 6 Amisadai Cruz SR Ellis Tech 34-05.00 1 33-11 33-11 34-05 33-00 7 Mathew Surprenant FR Norwich Tech 33-08.00 33-08 FOUL 28-08 29-09 8 Alex Potochniak SO Grasso Tech 31-04.00 31-04 28-01 30-07 28-00 8 Gabriel Martucci SR Norwich Tech 31-04.00 29-08 30-10 30-07 31-04 10 Nijzire VanAllen JR Cheney Tech 31-00.00 27-08.50 31-00 28-01 11 Jordayne Brown JR Cheney Tech 30-10.00 30-10 28-01 30-00 12 Jarrett Nunes JR Vinal Tech H 29-10.00 FOUL 29-10 FOUL 13 Caleb Benegyani SO Cheney Tech 28-08.00 26-02 28-08 14 Zach Andersen SR Ellis Tech 28-06.00 26-11 28-06 15 Trevor Boulay SR Windham tech 26-10.00 26-10 x x 16 Silven Scolaro FR Norwich Tech 25-02.00 25-02 17 Siul Cartagena SO Grasso Tech 25-01.00 25-01 x x 18 Benjamin Richards FR Cheney Tech 24-04.00 24-04 x x 18 Clayton Litchfield FR Norwich Tech 24-04.00 24-04 x x 20 Lucas Johnson SO Vinal Tech H 24-03.00 24-03 x x 21 Tevye Cortez FR Windham tech 23-02.00 23-02 x x 22 Patrick Brady SO Cheney Tech 19-09.50 19-09.50 x x Event 14 Boys Long Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Matt Fitzpatrick JR Ellis Tech 19-01.00 10 16-11.50 17-05 19-01 18-02 2 Raheem Bryan SR Cheney Tech 18-08.25 8 18-00 17-00 18-00.25 17-08 3 Jacob Talbot SR Ellis Tech 18-03.00 6 18-03 17-10 4 Jensen Ofray SR Cheney Tech 17-10.50 4 17-10.50 17-07.50 17-10 5 Joshua Holman 12 Cheney Tech 17-09.00 2 17-03.50 17-02 17-08 17-09 6 Jason Cruz FR Cheney Tech 17-06.50 1 17-06.50 16-05 17-01.50 17-04 7 Jagger Petersen SO Norwich Tech 17-03.00 14-04 17-03 16-03.50 8 Jayshawn Figueroa FR Cheney Tech 17-02.50 17-02.50 15-09 16-05.50 9 Colby Bodo SO Ellis Tech 17-00.00 17-00 16-01 16-11 9 Mase Sisar SR Prince Tech 17-00.00 17-00 16-07.50 16-03.50 16-10.50 11 Jonathon Colon SR Cheney Tech 16-11.00 16-07 15-11.50 16-11 16-02 12 Khyair Rahman FR Prince Tech 16-10.00 16-00 16-10 16-06 16-07 13 Ramel World SR Cheney Tech 16-03.00 15-07.50 14-09 16-00 16-03 14 Zakary Jackson FR Norwich Tech 15-03.00 14-03 15-03 15 Anthony Marciano SO Cheney Tech 14-01.00 14-01 Event 15 Boys Triple Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Matt Fitzpatrick JR Ellis Tech 37-10.50 10 34-11 37-10.50 36-03 2 Jagger Petersen SO Norwich Tech 35-00.00 8 31-00 33-09 33-08 35-00 3 Allyn Thompson FR Prince Tech 32-02.50 6 32-02.50 x Event 16 Boys High Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Jagger Petersen SO Norwich Tech 5-10.00 10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 O O O O XO XO XXX 2 Xavier Wright SR Norwich Tech J5-10.00 8 5-02 5-04 5-06 5-08 5-10 6-00 O O O O XXO XXX 3 Stephen LaPointe FR Ellis Tech 5-06.00 6 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 O O O O O XXX 4 Jensen Ofray SR Cheney Tech J5-06.00 4 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 O O XXO O O XXX 5 Jorge Agosto JR Windham tech J5-06.00 2 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 O O XO XO XXO XXX 6 Kishawn Covington SO Prince Tech J5-06.00 1 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 5-08 O XO XO XO XXO XXX 7 Chandler Jorge FR Norwich Tech 4-08.00 4-08 4-10 O XXX Event 17 Boys Javelin Throw ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 David Trudeau SR Windham tech 141-03 10 129-08 FOUL 131-08 141-03 2 Jonathon Colon SR Cheney Tech 139-02 8 FOUL 139-02 134-11 FOUL 3 Amisadai Cruz SR Ellis Tech 129-10 6 128-05 127-08 129-10 127-10 4 Merdoche Gustave JR Norwich Tech 117-11 4 110-06 117-11 100-11 105-10 5 Allen Munton SR Grasso Tech 116-08 2 116-08 103-00 98-08 106-06 6 Thomas Ellis SR Ellis Tech 115-10 1 115-10 104-09 FOUL 105-09 7 Caleb Benegyani SO Cheney Tech 114-06 106-05 109-02 114-06 99-00 8 Edgardo Cruz JR Norwich Tech 113-08 113-08 99-07 104-07 102-07 9 Daniel LaRose JR Cheney Tech 102-05 102-05 73-06 FOUL FOUL 10 Pedro Castillo-Santos JR Norwich Tech 100-08 100-08 FOUL 95-11 95-02 11 Alex Potochniak SO Grasso Tech 95-11 93-02 95-11 FOUL 88-09 12 Ethan Gibson JR Vinal Tech H 94-03 94-03 62-05 71-08 82-00 13 Nijzire VanAllen JR Cheney Tech 90-01 79-08 88-01 90-01 71-10 14 Jordayne Brown JR Cheney Tech 83-10 83-10 72-00 81-01 75-11 15 Devin Fitzpatrick FR Prince Tech 82-09 FOUL 82-09 FOUL 77-03 16 Justin Gluck SO Cheney Tech 78-09 73-08 FOUL 78-09 76-11 17 Lucas Johnson SO Vinal Tech H 70-03 57-11 70-03 58-07 70-01 18 Siul Cartagena SO Grasso Tech 61-08 48-04 50-06 61-08 56-05 19 Kyle Dorsett SO Grasso Tech 57-01 56-07 53-03 50-10 57-01 20 Anthony Marciano SO Cheney Tech 50-02 48-06 50-02 44-02 FOUL Event 18 Boys Pole Vault ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Jared Swett JR Windham tech 11-06.00 10 9-06 10-00 10-06 11-00 11-06 12-00 XXO O O XO XXO XXX 2 Justin Graubaum SO Windham tech 10-00.00 8 9-00 9-06 10-00 10-06 O XO O XXX 3 Bryan Letson SO Ellis Tech 7-06.00 6 6-00 6-06 7-00 7-06 8-00 O O O O XXX 4 Cipactli Perez-Andruloni FR Ellis Tech 7-00.00 4 6-00 6-06 7-00 7-06 XO O O XXX 5 Anthony Toce SO Windham tech 6-00.00 2 6-00 6-06 XO XXX Event 21 Girls 100 Meter Dash =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 Davian Davis FR Prince Tech 13.40q 1 2 Brianna Graham FR Norwich Tech 13.55q 2 3 Grace Tiemann JR Ellis Tech 13.59q 2 4 Tiara Herring SO Vinal Tech H 13.80q 1 4 Ashley Williams SO Norwich Tech 13.80q 3 6 Lea Dupont-Perriolat FR Windham tech 13.88q 3 7 Mariah Melius FR Prince Tech 13.91q 3 8 Cierra Fontaine SR Ellis Tech 14.14q 1 9 Topaz Baker SO Grasso Tech 14.33 2 10 Kellsey Gumbs JR Norwich Tech 14.43 3 11 Emily Hull FR Ellis Tech 14.44 2 12 Ivie Johnson JR Prince Tech 15.25 1 13 Elizabeth Selmi SO Vinal Tech H 16.27 3 14 Dalaysia Barrows FR Vinal Tech H 16.91 1 15 August Brown SO Grasso Tech 17.42 1 16 TyAsia Harper SO Vinal Tech H 17.65 3 17 Auri Baez SR Grasso Tech 18.15 2 18 Aniah Lawrence FR Prince Tech 18.20 2 Event 21 Girls 100 Meter Dash ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 Lea Dupont-Perriolat FR Windham tech 13.45 10 2 Davian Davis FR Prince Tech 13.49 8 3 Brianna Graham FR Norwich Tech 13.65 6 4 Grace Tiemann JR Ellis Tech 13.77 4 5 Ashley Williams SO Norwich Tech 13.85 2 6 Tiara Herring SO Vinal Tech H 13.86 1 7 Cierra Fontaine SR Ellis Tech 14.35 Event 22 Girls 100 Meter Hurdles ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Rhema Phillips SR Grasso Tech 16.56 10 2 Cierra Fontaine SR Ellis Tech 17.60 8 3 Sofia Romeo FR Windham tech 19.67 6 4 Nicole Zalewski SR Vinal Tech H 22.28 4 Event 23 Girls 200 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Davian Davis FR Prince Tech 28.14 1 10 2 Brianna Graham FR Norwich Tech 28.21 1 8 3 Lea Dupont-Perriolat FR Windham tech 28.71 1 6 4 Ashley Williams SO Norwich Tech 29.28 1 4 5 Tiara Herring SO Vinal Tech H 29.47 2 2 6 Ryleigh Ansich FR Windham tech 29.68 2 1 7 Grace Tiemann JR Ellis Tech 29.74 2 8 Emily Hull FR Ellis Tech 30.04 2 9 Topaz Baker SO Grasso Tech 30.58 2 10 Aniah Lawrence FR Prince Tech 31.27 2 11 Mariah Melius FR Prince Tech 32.45 1 12 Sugeiry Payan JR Prince Tech 33.65 3 Event 24 Girls 400 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Jaquanda Bonilla FR Prince Tech 1:07.38 1 10 2 DeAjah Taylor FR Prince Tech 1:10.08 1 8 3 Syeare Thomas JR Norwich Tech 1:10.12 1 6 4 Janna O_connor SR Windham tech 1:14.92 1 4 5 Jamyra Oglesby FR Prince Tech 1:15.04 2 2 6 Madison Coutu JR Ellis Tech 1:17.57 1 1 7 Ivie Johnson JR Prince Tech 1:24.39 2 8 Elizabeth Selmi SO Vinal Tech H 1:26.51 2 Event 25 Girls 300 Meter Hurdles ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 Rhema Phillips SR Grasso Tech 49.87 1 10 2 Cierra Fontaine SR Ellis Tech 53.95 1 8 3 Sofia Romeo FR Windham tech 55.88 1 6 4 Shanelee Walters SO Prince Tech 56.61 1 4 5 Nicole Zalewski SR Vinal Tech H 1:00.85 2 2 6 Topaz Baker SO Grasso Tech 1:01.15 2 1 7 Trinity Palmer JR Windham tech 1:03.12 2 Event 26 Girls 800 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Ana DaSilva SO Grasso Tech 2:53.24 10 2 Alexis Conley JR Windham tech 3:02.36 8 3 Shelby Charbonneau JR Ellis Tech 3:03.81 6 4 Emilie DeMarco SO Ellis Tech 3:04.94 4 5 Alina Torres SO Windham tech 3:06.55 2 6 Chayanne McNeil SR Grasso Tech 3:15.91 1 Event 27 Girls 1600 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Ana DaSilva SO Grasso Tech 6:33.65 10 2 Alexis Conley JR Windham tech 7:05.06 8 3 Chayanne McNeil SR Grasso Tech 7:12.98 6 Event 28 Girls 3200 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Ana DaSilva SO Grasso Tech 14:47.09 10 2 Amber Cutler FR Ellis Tech 15:25.39 8 Event 29 Girls 4x100 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Norwich Tech 'A' 52.93 10 1) Kellsey Gumbs JR 2) Chloe Guzman SR 3) Ashley Williams SO 4) Brianna Graham FR 2 Prince Tech 'A' 53.32 8 1) Davian Davis FR 2) DeAjah Taylor FR 3) Shanelee Walters SO 4) Mariah Melius FR 3 Windham tech 'A' 55.61 6 1) Julianna Bartlett FR 2) Trinity Palmer JR 3) Ryleigh Ansich FR 4) Lea Dupont-Perriolat FR Event 30 Girls 4x400 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Prince Tech 'A' 4:43.41 10 1) Davian Davis FR 2) Jaquanda Bonilla FR 3) Alyssa Williams FR 4) DeAjah Taylor FR 2 Norwich Tech 'A' 5:02.20 8 1) Kellsey Gumbs JR 2) Sylkia Hernandez SR 3) Chloe Guzman SR 4) Syeare Thomas JR 3 Windham tech 'A' 5:11.72 6 1) Ryleigh Ansich FR 2) Alexis Conley JR 3) Julianna Bartlett FR 4) Sofia Romeo FR 4 Ellis Tech 'A' 5:33.00 4 1) Emily Hull FR 2) Shelby Charbonneau JR 3) Madison Coutu JR 4) Emilie DeMarco SO Event 31 Girls 4x800 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Ellis Tech 'A' 13:05.73 10 1) Madison Coutu JR 2) Shelby Charbonneau JR 3) Amber Cutler FR 4) Emilie DeMarco SO -- Prince Tech 'A' DNF 1) Jazmyn Booker SR 2) Jamyra Oglesby FR 3) Alyssa Williams FR 4) Jaquanda Bonilla FR Event 32 Girls Discus Throw ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Thalia Pacheco FR Windham tech 62-02.50 10 62-02.50 58-07.50 51-11 46-05.50 2 Helena Fugazzi SO Ellis Tech 52-08 8 FOUL 52-08 FOUL 52-00 3 Jayshelly Ocha SR Windham tech 52-00 6 46-03.50 48-01.50 49-09 52-00 4 Caitlyn Norton SR Ellis Tech 47-02.50 4 43-06.50 47-02.50 44-01.50 43-09.50 5 Sylkia Hernandez SR Norwich Tech 46-09.50 2 46-03 46-09.50 41-00 39-02 6 Krista Nelson JR Norwich Tech 29-01 1 FOUL 20-06 25-00.50 29-01 Event 33 Girls Shot Put ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Helena Fugazzi SO Ellis Tech 22-11.00 10 22-03 22-11 FOUL 21-04 2 Thalia Pacheco FR Windham tech 21-02.50 8 20-08 21-02.50 20-01 20-10 3 Sasha Toth JR Vinal Tech H 20-10.00 6 19-10.50 18-03 20-06 20-10 4 Caitlyn Norton SR Ellis Tech 20-07.50 4 19-03 19-10 19-09 20-07.50 5 Jayshelly Ocha SR Windham tech 19-02.50 2 17-11 18-02.50 17-09 19-02.50 Event 34 Girls Long Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Rhema Phillips SR Grasso Tech 16-09.50 10 15-05 16-00.50 16-03.50 16-09.50 2 Chloe Guzman SR Norwich Tech 15-01.00 7 13-06 15-01 15-01 13-08 2 Grace Tiemann JR Ellis Tech 15-01.00 7 13-10 14-02.50 14-02.50 15-01 4 Shanelee Walters SO Prince Tech 14-00.50 4 14-00 14-00.50 13-10 13-08 5 Sofia Romeo FR Windham tech 13-11.50 2 12-11.25 13-11.50 13-06 13-08 6 Julianna Bartlett FR Windham tech 12-05.50 1 11-11 FOUL FOUL 12-05.50 Event 35 Girls Triple Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Chloe Guzman SR Norwich Tech 31-06.50 10 31-06.50 31-04 FOUL 30-10 Event 36 Girls High Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Ryleigh Ansich FR Windham tech 4-04.00 10 4-00 4-02 4-04 4-06 XO XXO XXO XXX 2 Grace Tiemann JR Ellis Tech 4-02.00 8 3-10 4-00 4-02 4-04 O XXO O XXX Event 37 Girls Javelin Throw ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Amber Cutler FR Ellis Tech 64-00 10 54-08 64-00 63-02 62-11 2 Sylkia Hernandez SR Norwich Tech 49-07 8 FOUL 32-10 44-04 49-07 3 Krista Nelson JR Norwich Tech 31-10 6 28-03 31-10 28-05 27-01 Event 38 Girls Pole Vault ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Sofia Romeo FR Windham tech 7-00.00 10 6-00 6-06 7-00 7-06 O XO O XXX *************************************************** MEET RESULTS ***************************************************


T&F Meet Results ()     Race Information ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates