Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()     Division Results ()    


Bristol Mum-A-Thon 8K Road Race
Top Male: 1. Tyler Raymond 2. William Sanders 3. Evan Jaworski 4. Mario Vazquez 5. Chris Armstrong
Top Female: 1. Melissa Stellato 2. Linda Spooner 3. Amanda Terenzi 4. Patricia Vega-Dones 5. Brittany Telke
Bristol Mum-A-Thom 8K Road Race
Sunday Oct 21, 2018 - St Paul High School Bristol CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Cloudy - Windy 43 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Tyler Raymond Overall Female: Melissa Stellato

********************************************************************************************
PLATTSYS.COM RESULTS
********************************************************************************************

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Tyler Raymond 24M M2029 Terryville CT 25:09 5:03 1/9 565
2 William Sanders 31M M3039 Wethersfield CT 26:23 5:18 1/13 564
3 Evan Jaworski 22M M2029 Bolton CT 27:35 5:32 2/9 50
4 Mario Vazquez 38M M3039 New britain CT 28:23 5:42 2/13 2115
5 Chris Armstrong 23M M2029 Bolton CT 29:08 5:51 3/9 4
6 Melissa Stellato 36F F3039 South Windsor CT 31:30 6:20 1/20 2106
7 David Ricciuti 50M M5059 Bristol CT 32:14 6:28 1/14 2093
8 Jason Dufour 45M M4049 New Hartford CT 32:24 6:30 1/13 584
9 Mike Prohaska 35M M3039 Southington CT 32:49 6:36 3/13 2089
10 John Minervino 55M M5059 Higganum CT 33:01 6:38 2/14 2073
11 Dominick Baraiolo 35M M3039 Bristol CT 33:05 6:39 4/13 6
12 Bob McCusker 66M M6069 Simsbury CT 34:30 6:56 1/7 569
13 Michael Gaughan 37M M3039 Bristol CT 34:36 6:57 5/13 44
14 Josh Spooner 42M M4049 Sturbridge MA 34:43 6:58 2/13 562
15 Nicholas Basile 35M M3039 Bristol CT 35:16 7:05 6/13 582
16 Linda Spooner 44F F4049 Sturbridge MA 35:48 7:12 1/37 560
17 Keith Coburn 50M M5059 Waterford CT 36:05 7:15 3/14 24
18 Amanda Terenzi 22F F2029 Coventry RI 36:14 7:17 1/17 2108
19 John Lafreniere 58M M5059 Bristol CT 36:14 7:17 4/14 561
20 Patricia Vega-Dones 33F F3039 Manchester CT 36:38 7:22 2/20 2116
21 John McGrane 62M M6069 Farmington CT 36:58 7:26 2/7 2069
22 Brittany Telke 29F F2029 Bristol CT 37:07 7:27 2/17 551
23 Eric Armbruster 29M M2029 Terryville CT 37:24 7:31 4/9 574
24 Tom Levesque 47M M4049 Bristol CT 37:50 7:36 3/13 558
25 Steven Raymond 59M M5059 Terryville CT 37:54 7:37 5/14 566
26 Taylor Barton 23F F2029 Bristol CT 38:14 7:41 3/17 567
27 Zachary Bartolome 19M M1419 Bristol CT 38:15 7:41 1/2 9
28 Jeremy Pollutro 42M M4049 Torrington CT 38:52 7:49 4/13 576
29 Ian Skelskey 25M M2029 Bristol CT 39:18 7:54 5/9 2102
30 Marla Rycerz 49F F4049 Windsor CT 39:31 7:56 2/37 2098
31 Brian Magnano 41M M4049 Bristol CT 39:37 7:58 5/13 2061
32 Patrick Croughwell 10M M0013 LISBON CT 39:48 8:00 1/3 29
33 Tony Dasilva 56M M5059 Bristol CT 39:51 8:01 6/14 578
34 Marianne McCarthy 51F F5059 New hartford CT 40:15 8:05 1/4 2066
35 Andrew Lim 37M M3039 Farmington CT 40:16 8:06 7/13 2059
36 Elizabeth Wright 38F F3039 Newington CT 40:49 8:12 3/20 2120
37 Tom Riordan 58M M5059 Bristol CT 40:59 8:14 7/14 2094
38 Natalie Votto 11F F0013 Cheshire CT 41:12 8:17 1/6 2117
39 Stephen Southward 34M M3039 Terryville CT 41:14 8:17 8/13 2104
40 Payton Mozelak 14F F1419 Thomaston CT 41:15 8:17 1/2 579
41 Rachele Patrignelli 45F F4049 Cheshire CT 41:15 8:17 3/37 2084
42 Jeff Caggiano 50M M5059 Bristol CT 41:40 8:22 8/14 16
43 Adrianna Antigiovanni 22F F2029 Farmington CT 41:56 8:26 4/17 3
44 Rohan Koshy 17M M1419 Bristol CT 42:00 8:26 2/2 2053
45 Bala Shanawgam 41M M4049 Unionville CT 42:17 8:30 6/13 2101
46 Jennifer Saucier 39F F3039 Bristol CT 42:19 8:30 4/20 571
47 Richard Audet 55M M5059 Terryville CT 42:27 8:32 9/14 5
48 Stephanie Croughwell 43F F4049 Lisbon CT 42:58 8:38 4/37 30
49 Kimberly Murtaugh 40F F4049 Bristol CT 43:02 8:39 5/37 2078
50 Tara Troiano 31F F3039 Marlborough CT 43:03 8:39 5/20 2112
51 Daniel Beaudoin 29M M2029 Bristol CT 43:13 8:41 6/9 556
52 Nicole Belmonte 43F F4049 Plantsville CT 44:06 8:52 6/37 11
53 Lauren Morel 36F F3039 Bristol CT 44:10 8:53 6/20 585
54 Ryan Murphy 25M M2029 Bristol CT 44:13 8:53 7/9 575
55 Rachel Tambling 37F F3039 Hartford CT 44:13 8:53 7/20 2107
56 Maddie Kronen 14F F1419 Bristol CT 44:28 8:56 2/2 3202
57 Daniel Calligan 42M M4049 Bristol CT 44:34 8:57 7/13 17
58 Josh Cremeans 32M M3039 Burlington CT 44:41 8:59 9/13 28
59 Christopher Mazuroski 44M M4049 Bristol CT 44:57 9:02 8/13 2063
60 Sean Hayes 33M M3039 Bristol CT 45:11 9:05 10/13 47
61 Lori McCants 49F F4049 Hartford CT 45:13 9:05 7/37 2065
62 Michael Thompson 49M M4049 Norwalk CT 45:27 9:08 9/13 2110
63 Brenda Floser 44F F4049 Bristol CT 45:33 9:09 8/37 41
64 Christian Monahan 39M M3039 North Haven CT 45:41 9:11 11/13 588
65 Emily Baranowski 20F F2029 Bristol CT 45:53 9:13 5/17 8
66 Kristen Thibault 32F F3039 Berlin CT 46:00 9:15 8/20 2109
67 Brooke Anderson 44F F4049 Seymour CT 46:03 9:15 9/37 2
68 Sheryl Ouellette 43F F4049 Bristol CT 46:20 9:19 10/37 552
69 Michael McMahon 12M M0013 Bristol CT 46:38 9:22 2/3 2055
70 Maddie Pikiell 12F F0013 Bristol CT 46:53 9:25 2/6 2088
71 William Hettrick 64M M6069 Colchester CT 46:54 9:26 3/7 557
72 Marco Ingriselli 64M M6069 Southington CT 46:54 9:26 4/7 49
73 Kaylah Smith 27F F2029 Unionville CT 46:56 9:26 6/17 586
74 Miles Jennings 41M M4049 Bristol CT 46:56 9:26 10/13 2051
75 James Joyce **WH* 58M M5059 Bristol CT 46:57 9:26 10/14 553
76 Mason Joyce **WH* 28M M2029 Bristol CT 46:57 9:26 8/9 554
77 Kori Pierce 40F F4049 Brookfield CT 46:59 9:27 11/37 572
78 Carol Grosso 46F F4049 Portland CT 47:29 9:33 12/37 46
79 Becky Beamish 42F F4049 Canton CT 47:33 9:33 13/37 10
80 Laurie Ranous 41F F4049 Bristol CT 47:55 9:38 14/37 2091
81 Mark Dobrowolski 56M M5059 Watertown CT 47:56 9:38 11/14 36
82 Anne Moreno 51F F5059 Prospect CT 48:12 9:41 2/4 2076
83 Mary Baraiolo 32F F3039 Bristol CT 48:18 9:43 9/20 7
84 Katie Klein 23F F2029 Southington CT 48:25 9:44 7/17 2052
85 Melinda Noel 24F F2029 Burlington CT 48:26 9:44 8/17 2079
86 Denise Hayes 64F F6069 New Milford CT 48:31 9:45 1/4 48
87 Dave Yadach 50M M5059 Avon CT 48:34 9:46 12/14 2121
88 Samuel Lewbel 68M M6069 Stafford Spgs CT 48:46 9:48 5/7 2058
89 Kimberly Moore 46F F4049 Hartford CT 48:53 9:50 15/37 2075
90 Ric Gonzalez 64M M6069 Danbury CT 48:59 9:51 6/7 45
91 Anna Romanowski 37F F3039 Bristol CT 49:11 9:53 10/20 555
92 Gloribel Barreto 38F F3039 Bristol CT 49:18 9:55 11/20 577
93 Violet Spooner 8F F0013 Sturbridge MA 49:20 9:55 3/6 559
94 Tim Coupe 58M M5059 Stamford CT 49:39 9:59 13/14 27
95 Julia Chacon 49F F4049 West Hartford CT 49:51 10:01 16/37 22
96 Kejuan Dillard 40M M4049 Hartford CT 49:56 10:02 11/13 35
97 Elizabeth Wrathall 34F F3039 Meriden CT 50:09 10:05 12/20 2119
98 Ashley Kosikowski 22F F2029 Terryville CT 50:19 10:07 9/17 2054
99 Angela Barton 21F F2029 Bristol CT 50:26 10:08 10/17 568
100 Amanda Carlo 33F F3039 Terryville CT 50:26 10:08 13/20 18
101 Megan Elsenboss 28F F2029 Woodbury CT 50:29 10:09 11/17 39
102 LynNequa Spence 43F F4049 Hartford CT 50:38 10:11 17/37 2105
103 Renada Rickevicius 28F F2029 Watertown CT 50:47 10:12 12/17 573
104 Tina Lee 42F F4049 Easton CT 50:48 10:13 18/37 2057
105 Ruby Berube 43F F4049 Bristol CT 50:51 10:13 19/37 13
106 Samantha Santoro 26F F2029 Woodbury CT 50:53 10:14 13/17 2099
107 Kimberly Parkman 45F F4049 Oxford CT 50:55 10:14 20/37 2083
108 Ann Mcconnell 47F F4049 Bristol CT 51:10 10:17 21/37 2068
109 Earle Smola 48M M4049 Northford CT 51:12 10:17 12/13 2103
110 Joe Kronen 53M M5059 Bristol CT 52:15 10:30 14/14 3204
111 Lisa Courtemanche 47F F4049 Unionville CT 52:21 10:31 22/37 583
112 Meredith Maynard 23F F2029 Bristol CT 52:26 10:32 14/17 2062
113 Matthew Maynard 26M M2029 Bristol CT 52:27 10:32 9/9 580
114 Wilson Dones 34M M3039 Manchester CT 52:28 10:33 12/13 37
115 Sophia Velez 34F F3039 North Haven CT 53:24 10:44 14/20 589
116 Laurie Funk 49F F4049 Bristol CT 53:34 10:46 23/37 43
117 Jennifer Dean 41F F4049 Winsted CT 54:22 10:56 24/37 34
118 Helena Carrasquillo 38F F3039 Hartford CT 54:25 10:56 15/20 19
119 Amanda Carrasquillo 34F F3039 Bristol CT 54:26 10:56 16/20 20
120 Gary Santoro 60M M6069 Bethlehem CT 54:40 10:59 7/7 2100
121 Sarah Berard 43F F4049 Avon CT 54:42 11:00 25/37 12
122 Robin Lacroix 44F F4049 Glastonbury CT 54:42 11:00 26/37 2056
123 Rhea Adler 62F F6069 Weston CT 55:11 11:06 2/4 1
124 Olivia Dahn 12F F0013 Bristol CT 55:16 11:07 4/6 32
125 Anna Kronen 12F F0013 Bristol CT 55:17 11:07 5/6 3201
126 Cindy Moser 45F F4049 Wilton CT 55:57 11:15 27/37 2077
127 Cindy Elizabeth Rodriguez 26F F2029 Bristol CT 56:05 11:16 15/17 2096
128 Corinne Mongillo 33F F3039 Southington CT 56:34 11:22 17/20 2074
129 Ashish Upadhyay 47M M4049 Unionville CT 56:35 11:22 13/13 2113
130 Margo Dahn 45F F4049 Bristol CT 57:02 11:28 28/37 33
131 Lee Rothert 49F F4049 Durham CT 57:25 11:32 29/37 2097
132 Shelli Franklin 50F F5059 Bristol CT 57:45 11:37 3/4 42
133 Michelle Farella 34F F3039 Bristol CT 58:01 11:40 18/20 581
134 Kimberly Rodriguez 23F F2029 Bristol CT 59:02 11:52 16/17 2095
135 Susan McMahon 46F F4049 Bristol CT 59:21 11:56 30/37 3206
136 Michelle Puskar 41F F4049 East Hampton CT 59:48 12:01 31/37 2090
137 Lisa Crowley 48F F4049 Bristol CT 1:00:28 12:09 32/37 31
138 Carolyn Checovetes 64F F6069 Bristol CT 1:00:53 12:14 3/4 23
139 Carolyn Madore 27F F2029 Bristol CT 1:01:03 12:16 17/17 2060
140 Brett McQuiggan 36M M3039 Bristol CT 1:01:54 12:27 13/13 2071
141 Hollly Kronen 9F F0013 Bristol CT 1:02:17 12:31 6/6 590
142 Amy Mazuroski 40F F4049 Bristol CT 1:02:37 12:35 33/37 2064
143 Shelby Palmer 34F F3039 Burlington CT 1:03:32 12:46 19/20 2082
144 Karen Reardon 47F F4049 Bristol CT 1:04:06 12:53 34/37 2092
145 Carol Brown 47F F4049 New Haven CT 1:04:21 12:56 35/37 15
146 Kim Kronen 52F F5059 Bristol CT 1:05:57 13:16 4/4 3203
147 Nicholas Feola 10M M0013 Prospect CT 1:06:20 13:20 3/3 40
148 Charles Merlis 78M M7099 W Hartford CT 1:06:57 13:28 1/1 587
149 Calitchi Melendez 40F F4049 Hartford CT 1:07:35 13:35 36/37 2072
150 Keri Pepitone 39F F3039 Prospect CT 1:08:09 13:42 20/20 2086
151 Kimberly ODell 41F F4049 Windsor CT 1:09:03 13:53 37/37 2081
152 Jane Carlozzi 62F F6069 Farmington CT 1:09:42 14:01 4/4 570

Race Results ()     Division Results ()    

Top Male: 1. Tyler Raymond 2. William Sanders 3. Evan Jaworski 4. Mario Vazquez 5. Chris Armstrong

Top Female: 1. Melissa Stellato 2. Linda Spooner 3. Amanda Terenzi 4. Patricia Vega-Dones 5. Brittany Telke

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates