Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


10K Race Results ()     Awards Summary Top 3 ()     5K Race Results ()    


Arc 10K Road Race
Top Male: 1. Reynaldo Torres 2. Carlos Perez 3. Miguel Martinez 4. Justin Butler 5. Timoty Gary
Top Female: 1. Laurel Manville 2. Autumn Smith 3. Julia Lachut 4. Paige Spooner 5. Heather OBrien Treciokas
ARC 5K and 10K Road Races
Sat Sept 28, 2019 - MidState Arc - Meriden CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Breezy 68 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Reynaldo Torres Overall Female: Laurel Manville

OVERALL GUN NET DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Reynaldo Torres 16M M0019 Meriden CT 18:25 18:25 5:55 1/6 365
2 Laurel Manville 33F F3039 Storrs Mansfield CT 18:51 18:51 6:04 1/4 295
3 Carlos Perez 21M M2029 Meriden CT 19:15 19:15 6:11 1/7 473
4 Miguel Martinez 20M M2029 Meriden CT 19:20 19:20 6:13 2/7 470
5 Justin Butler 20M M2029 Meriden CT 21:48 21:46 7:00 3/7 468
6 Timoty Gary 25M M2029 Meriden CT 22:24 22:23 7:12 4/7 472
7 Jeremiah Segrue 55M M5059 Southington CT 23:20 23:18 7:30 1/6 359
8 Ryan Ogren 14M M0019 Southington CT 24:48 24:44 7:58 2/6 461
9 Darius Wesley 23M M2029 Meriden CT 25:20 25:19 8:09 5/7 469
10 Autumn Smith 25F F2029 Meriden CT 25:37 25:32 8:14 1/7 361
11 Matthew Michao 29M M2029 Meriden CT 25:40 25:35 8:15 6/7 477
12 Zachary Trowbridge 17M M0019 Meriden CT 26:05 26:05 8:23 3/6 367
13 Jerome Aiken 25M M2029 Bloomfield CT 26:12 26:11 8:26 7/7 277
14 Julia Lachut 26F F2029 Ellington CT 26:13 26:09 8:26 2/7 291
15 Timothy Trowbridge 55M M5059 Meriden CT 26:41 26:41 8:35 2/6 366
16 Brian Fidler 48M M4049 West Haven CT 28:03 28:01 9:01 1/2 286
17 Paige Spooner 11F F0019 Sturbridge MA 28:12 28:09 9:04 1/2 464
18 Edward McCarver 69M M6069 Wallingford CT 28:42 28:39 9:14 1/1 296
19 Heather OBrien Treciokas 47F F4049 Meriden CT 28:54 28:49 9:18 1/8 298
20 Elizabeth Elliott 26F F2029 Tolland CT 29:02 28:57 9:20 3/7 285
21 George Ripley 71M M7079 Glastonbury CT 29:28 29:24 9:28 1/1 479
22 Octavia Shaw 31F F3039 Meriden CT 29:29 29:27 9:29 2/4 360
23 Violet Spooner 9F F0019 Sturbridge MA 30:00 29:58 9:39 2/2 465
24 Michelle Milslagle 53F F5059 Wallingford CT 30:47 30:46 9:54 1/6 297
25 David Scott 55M M5059 Meriden CT 31:25 31:21 10:06 3/6 357
26 Dan Reyes 34M M3039 Providence RI 31:28 31:26 10:07 1/5 478
27 Tom Blazejowski 47M M4049 Wallingford CT 31:52 31:48 10:15 2/2 368
28 Jose Aguilar 11M M0019 Meriden CT 32:04 32:03 10:19 4/6 471
29 Nathalia Costa 33F F3039 Indian Orchard MA 32:07 32:04 10:20 3/4 475
30 Larry Pelletier 55M M5059 Meriden CT 32:16 32:14 10:23 4/6 474
31 Donna Scott 53F F5059 Meriden CT 32:27 32:23 10:26 2/6 358
32 Laura Pudvah 41F F4049 Meriden CT 33:38 33:31 10:49 2/8 355
33 Jennifer Ijeh 41F F4049 Meriden CT 33:59 33:53 10:56 3/8 290
34 Christopher Pudvah 55M M5059 Meriden CT 35:01 34:55 11:16 5/6 354
35 Azye Harge 11M M0019 Waterbury CT 36:15 36:15 11:39 5/6 466
36 Amanda Gilnack 28F F2029 Naugatuck CT 36:41 36:38 11:48 4/7 289
37 Rebecca Gephart 32F F3039 Manheim PA 38:06 37:51 12:15 4/4 288
38 Joel Gephart 33M M3039 Manheim PA 38:06 37:52 12:15 2/5 287
39 Juan Rosado 39M M3039 Meriden CT 39:02 38:59 12:33 3/5 480
40 Victor Toal 52M M5059 Newtown CT 39:58 39:50 12:51 6/6 364
41 Marge Barretta 53F F5059 Meriden CT 39:59 39:54 12:52 3/6 278
42 Susanne Collins 56F F5059 MERIDEN CT 40:56 40:53 13:10 4/6 283
43 Betzaida Chaparro 48F F4049 Meriden CT 41:46 41:40 13:26 4/8 281
44 Adriana DiCenzo 27F F2029 Cheshire CT 45:12 45:09 14:32 5/7 462
45 Deirdre Pierson 55F F5059 Greenwich CT 46:10 46:00 14:51 5/6 353
46 Luis Emmanuel Maldonado-May 32M M3039 Meriden CT 49:28 49:21 15:55 4/5 294
47 Zeyhon Harge 12M M0019 Waterbury CT 49:33 49:33 15:56 6/6 467
48 Carmen Santiago 45F F4049 Wallingford CT 49:43 49:34 16:00 5/8 463
49 Cindy Peruta 48F F4049 Meriden CT 49:45 49:35 16:00 6/8 300
50 Kyneisha Perez 22F F2029 Meriden CT 53:45 53:38 17:18 6/7 299
51 Nancy Mahoney 68F F6069 Wallingford CT 53:59 53:49 17:22 1/1 293
52 Idaluz Chaparro 28F F2029 Meriden CT 56:15 56:07 18:06 7/7 282
53 Shawn Lawrence 34M M3039 Meriden CT 56:15 56:07 18:06 5/5 292
54 Teri Mathieu 40F F4049 Wolcott CT 59:01 58:48 18:59 7/8 476
55 Patricia Stasiewski 73F F7079 Meriden CT 59:28 59:17 19:08 1/1 362
56 Diane Dilella 51F F5059 Milford CT 1:15:33 1:15:21 24:18 6/6 284
57 Niki Geremia 44F F4049 Meriden CT 1:15:33 1:15:21 24:18 8/8 369

10K Race Results ()     Awards Summary Top 3 ()     5K Race Results ()    

Top Male: 1. Reynaldo Torres 2. Carlos Perez 3. Miguel Martinez 4. Justin Butler 5. Timoty Gary

Top Female: 1. Laurel Manville 2. Autumn Smith 3. Julia Lachut 4. Paige Spooner 5. Heather OBrien Treciokas

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates