Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()     Division Results ()    


Officer Brian Aselton Snow Dash 5K
Top Male: 1. Adam Bulewich 2. Quinn Handler 3. Bruce Christensen 4. Andrew Bierer 5. Jeff Schroeder
Top Female: 1. Linda Spooner 2. Suzanne Poudrier 3. Salena Chatman 4. Olivia Grella 5. Theresa Bly
2020 Asellton Snow Dash 5K Road Race
Sunday Jan 5, 2020 - Langdord School- E Hartford CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 39 Mild
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Adam Bulewich Overall Female: Linda Spooner

OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Adam Bulewich 43M M4049 South Windsor CT 18:30 5:57 1/24 1294
2 Quinn Handler 45M M4049 Naugatuck CT 18:58 6:06 2/24 1657
3 Bruce Christensen 51M M5059 Bolton CT 19:51 6:23 1/20 1682
4 Andrew Bierer 37M M3039 West Hartford CT 19:54 6:24 1/10 1168
5 Jeff Schroeder 47M M4049 Tolland CT 19:56 6:25 3/24 1254
6 Michael Westfall 49M M4049 Manchester CT 20:13 6:30 4/24 1212
7 Linda Spooner 45F F4049 Sturbridge MA 20:17 6:31 1/30 1652
8 Richard Lindahl 40M M4049 Vernon CT 20:32 6:36 5/24 1685
9 Brian Sperlongano 39M M3039 North Kingstown RI 20:37 6:38 2/10 1290
10 Jorge Rabat Jr. 54M M5059 West Hartford CT 20:47 6:41 2/20 1288
11 Steve Alsup 48M M4049 Durham CT 20:51 6:42 6/24 1677
12 Matthew Kenyon 27M M1829 Manchester CT 21:00 6:45 1/10 1190
13 John Minervino 56M M5059 Higganum CT 21:00 6:45 3/20 1673
14 Adam Roth 37M M3039 Portland CT 21:18 6:51 3/10 1690
15 De Zhi Huang 32M M3039 Newport RI 21:23 6:53 4/10 1670
16 Tom Felice 31M M3039 S Windsor CT 21:44 6:59 5/10 1664
17 John Aselton 49M M4049 Glastonbury CT 21:59 7:04 7/24 1252
18 Craig Paton 48M M4049 Ellington CT 22:03 7:05 8/24 1196
19 Nicholas Mahar 23M M1829 Meriden CT 22:19 7:10 2/10 1303
20 Suzanne Poudrier 44F F4049 Amston CT 22:28 7:13 2/30 1272
21 Dave Chameides 61M M6069 Torrington CT 22:31 7:14 1/13 1172
22 Kevin Crowley 48M M4049 Brookfield CT 22:45 7:19 9/24 1237
23 Salena Chatman 42F F4049 Middletown CT 22:45 7:19 3/30 1668
24 Andrew Barton 54M M5059 Bristol CT 23:18 7:29 4/20 1656
25 William Liebler 46M M4049 Southington CT 23:32 7:34 10/24 1675
26 Olivia Grella 24F F1829 Vernon Rockville CT 23:35 7:35 1/9 1186
27 Timothy Curran 58M M5059 Wethersfield CT 23:41 7:37 5/20 1178
28 Brendan Flaherty 54M M5059 Glastonbury CT 23:44 7:38 6/20 1181
29 Tom Hamilton 51M M5059 Glastonbury CT 23:45 7:38 7/20 1187
30 Stephen Servidio 53M M5059 Mystic CT 23:48 7:39 8/20 1267
31 Vishwas Badami 28M M1829 West Hartford CT 23:49 7:39 3/10 1256
32 Theresa Bly 40F F4049 New Haven CT 23:50 7:40 4/30 1170
33 Elizabeth Wright 39F F3039 Newington CT 23:55 7:41 1/19 1260
34 Jason Corsi 45M M4049 Fairfield CT 24:00 7:43 11/24 1251
35 David Hanson 59M M5059 E Longmeadow MA 24:05 7:45 9/20 1691
36 Aaron Baldwin 26M M1829 Manchester CT 24:08 7:46 4/10 1217
37 Violet Spooner 10F F0017 Sturbridge MA 24:13 7:47 1/9 1653
38 Lori Riley 55F F5059 Storrs CT 24:20 7:49 1/13 1688
39 Bob Dacey 70M M7079 Vernon CT 24:24 7:51 1/3 1651
40 Spencer Alsup 20M M1829 Durham CT 24:28 7:52 5/10 1686
41 Felicia Liebler 44F F4049 Southington CT 24:31 7:53 5/30 1674
42 Alicia Bonin 28F F1829 Somers CT 24:38 7:55 2/9 1239
43 Paul Baldini 48M M4049 North Haven CT 24:52 8:00 12/24 1292
44 Corey Bates 31M M3039 Norwalk CT 24:55 8:01 6/10 1271
45 Barbara Pearce 65F F6069 Guilford CT 24:57 8:01 1/9 1679
46 Tony Hollister 72M M7079 Glastonbury CT 24:58 8:02 2/3 1683
47 Katey Baruth 43F F4049 Naugatuck CT 25:10 8:06 6/30 1658
48 Stacy Levy 51F F5059 Wilton CT 25:13 8:07 2/13 1193
49 Tim Larson 61M M6069 East Hartford CT 25:17 8:08 2/13 1233
50 Bill Yost 68M M6069 Manchester CT 25:25 8:10 3/13 1676
51 Erin Cabelus 35F F3039 Berlin CT 25:34 8:13 2/19 1273
52 David Krysiak 68M M6069 Coventry CT 25:43 8:16 4/13 1689
53 Robert Bagshaw 57M M5059 South Windsor CT 25:53 8:19 10/20 1300
54 Joe Archer 59M M5059 Vernon CT 26:07 8:24 11/20 1665
55 Jean Moore 50F F5059 East Hartford CT 26:12 8:26 3/13 1241
56 Laura Thomas 35F F3039 Middlebury CT 26:33 8:32 3/19 1211
57 Jessica Mullaney 30F F3039 Prospect CT 26:40 8:35 4/19 1264
58 Sharon Reiner 63F F6069 Marlborough CT 26:43 8:36 2/9 1284
59 Scott Mueller 57M M5059 Winsted CT 26:51 8:38 12/20 1223
60 Heather Clayton 33F F3039 Charlotte NC 26:53 8:39 5/19 1296
61 Elsie Diaz Duchesne 48F F4049 Ellington CT 26:53 8:39 7/30 1699
62 Kathy Thornton 61F F6069 Manchester CT 26:57 8:40 3/9 1667
63 Sheri Wilson 52F F5059 Vernon Rockville CT 26:57 8:40 4/13 1213
64 Stephanie McKenna 35F F3039 Ellington CT 26:59 8:41 6/19 1246
65 Andre Rosedale 45M M4049 Norwich CT 27:02 8:42 13/24 1204
66 Summer Cookson 39F F3039 Berlin CT 27:06 8:43 7/19 1301
67 Susan Leslie 70F F7079 S Windsor CT 27:12 8:45 1/2 1671
68 Kate Bellmore 36F F3039 Hamden CT 27:14 8:46 8/19 1167
69 Emma Braga 13F F0017 East Hampton CT 27:21 8:48 2/9 1171
70 Jon Collett 47M M4049 S Glastonbury CT 27:28 8:50 14/24 1694
71 Richard Harding 59M M5059 South Windsor CT 27:38 8:53 13/20 1188
72 Henry Myslak 55M M5059 E Hartford CT 27:39 8:54 14/20 1672
73 Ray Acunto 50M M5059 Southbury CT 27:57 8:59 15/20 1250
74 Bob Kania 67M M6069 Southington CT 28:15 9:05 5/13 1681
75 Jared Mongitore 22M M1829 Winsted CT 28:21 9:07 6/10 1222
76 Dennis Rolfe Jr 42M M4049 Glastonbury CT 28:25 9:08 15/24 1202
77 Chris Chatman 45M M4049 Middletown CT 28:29 9:09 16/24 1669
78 Frank Flood 20M M1829 Bristol CT 28:34 9:11 7/10 1219
79 Michael Vaughan 44M M4049 East Hartford CT 28:37 9:12 17/24 1238
80 Jill Skaret 49F F4049 East Hartland CT 28:47 9:15 8/30 1228
81 TJ McKenna 36M M3039 Ellington CT 28:51 9:17 7/10 1247
82 Karina Brousseau 32F F3039 Middletown CT 28:55 9:18 9/19 1226
83 Sarah Dupuis 34F F3039 Berlin CT 29:12 9:23 10/19 1248
84 Melissa Cavrell 48F F4049 Deep River CT 29:17 9:25 9/30 1280
85 London Frost 34F F3039 Manchester CT 29:19 9:26 11/19 1182
86 Jonathan Schreiber 49M M4049 Mansfield Center CT 29:20 9:26 18/24 1282
87 Mark Kelly 59M M5059 Hebron CT 29:26 9:28 16/20 1265
88 Katherine Funk 17F F0017 Bristol CT 29:27 9:28 3/9 1215
89 Richard Kehoe 61M M6069 East Hartford CT 29:30 9:29 6/13 1189
90 Brad Cox 18M M1829 Westport CT 29:37 9:31 8/10 1176
91 Blake Runkle 19M M1829 Hartford CT 29:37 9:31 9/10 1275
92 Molly DePaiva 40F F4049 Thomaston CT 29:41 9:33 10/30 1283
93 Steven Reiner 63M M6069 Marlborough CT 29:44 9:34 7/13 1285
94 Charlie Chatterton 55M M5059 Vernon CT 29:49 9:35 17/20 1297
95 Shawn Ferry 43M M4049 Norwalk CT 30:00 9:39 19/24 1295
96 GReg Foran 60M M6069 E Hartford CT 30:03 9:40 8/13 1695
97 Dennis Rolfe 62M M6069 East Hampton CT 30:05 9:40 9/13 1201
98 Amanda Garrity 44F F4049 Glastonbury CT 30:10 9:42 11/30 1298
99 Amy Lenoce 44F F4049 Durham CT 30:13 9:43 12/30 1666
100 Ryan Merriam 35M M3039 Middlefield CT 30:18 9:45 8/10 1261
101 Susan Roy 47F F4049 Bristol CT 30:23 9:46 13/30 1206
102 Antonietta Collins 36F F3039 Hartford CT 30:24 9:46 12/19 1245
103 Kathrine Coupe 38F F3039 Granby CT 30:30 9:48 13/19 1287
104 Greg Capps 51M M5059 Middletown CT 30:30 9:48 18/20 1286
105 Brianna Poissant 21F F1829 Middletown CT 30:41 9:52 3/9 1291
106 Jill Feldman 31F F3039 W Hartford CT 30:43 9:53 14/19 1684
107 Alissa Goguen 40F F4049 New Hartford CT 30:45 9:53 14/30 1240
108 Mark Mayo 58M M5059 Bristol CT 30:49 9:55 19/20 1216
109 Deborah Chessari 67F F6069 Bloomfield CT 30:58 9:57 4/9 1660
110 Janit Romayko 74F F7079 East Hartford CT 31:14 10:03 2/2 1203
111 Kim Kelly 59F F5059 Hebron CT 31:16 10:03 5/13 1266
112 Mary Schmitt 52F F5059 Middletown CT 31:25 10:06 6/13 1253
113 Jeff Rottner 32M M3039 Vernon Rockville CT 31:36 10:10 9/10 1205
114 James Blake 43M M4049 Waterbury CT 31:41 10:11 20/24 1242
115 Samuel Lewbel 69M M6069 Hudson MA 31:44 10:12 10/13 1274
116 Mary Lou White 64F F6069 Bolton CT 31:50 10:14 5/9 1659
117 Jessica Coney 36F F3039 Lisbon CT 31:57 10:17 15/19 1174
118 Lillian Coney 10F F0017 East Hampton CT 31:58 10:17 4/9 1175
119 Stephanie Reichard 35F F3039 Jewett City CT 32:01 10:18 16/19 1200
120 KRISTEN POULIN 47F F4049 Berlin CT 32:07 10:20 15/30 1199
121 Bruce Grisafe 66M M6069 Salem CT 32:24 10:25 11/13 1693
122 Richard Paisker 51M M5059 Glastonbury CT 32:25 10:26 20/20 1224
123 Maggie Cristoforo 25F F1829 WallingfordWallingfor 32:48 10:33 4/9 1293
124 Megan Austin 32F F3039 Palmer MA 32:53 10:35 17/19 1244
125 Bree Previti 40F F4049 Berlin CT 32:59 10:37 16/30 1255
126 Sharon Weiss 46F F4049 Glastonbury CT 32:59 10:37 17/30 1696
127 Marissa Kontoulis 40F F4049 Meriden CT 33:00 10:37 18/30 1257
128 Cindy Collet 49F F4049 East Windsor CT 33:00 10:37 19/30 1173
129 Laurie Funk 50F F5059 Bristol CT 33:12 10:41 7/13 1183
130 David Eager 43M M4049 Vernon Rockville CT 33:41 10:50 21/24 1299
131 Jessica Warner 43F F4049 Bristol CT 33:42 10:50 20/30 1218
132 Deb Alsup 51F F5059 Durham CT 34:05 10:58 8/13 1678
133 Mary Ellen Perry 49F F4049 Tariffville CT 35:00 11:15 21/30 1197
134 Gillian Bienvenu 38F F3039 Storrs Mansfield CT 35:02 11:16 18/19 1232
135 Sarah Bailey 25F F1829 Newington CT 35:06 11:17 5/9 1243
136 Armando Fraga 43M M4049 Broad Brook CT 35:10 11:18 22/24 1654
137 Erin Westerman 25F F1829 Chaplin CT 35:16 11:20 6/9 1289
138 Cathleen Hinsch 55F F5059 Middlefield CT 35:24 11:23 9/13 1227
139 Katie Biga 42F F4049 Derby CT 35:26 11:24 22/30 1169
140 Donald MacKenzie 45M M4049 Southington CT 35:30 11:25 23/24 1269
141 Chelsea Oliveira 26F F1829 New Britain CT 35:31 11:25 7/9 1270
142 Lisa Adriani 43F F4049 Shelton CT 35:40 11:28 23/30 1163
143 Landen Presz 8M M0017 Enfield CT 35:43 11:29 1/1 1276
144 Daria VanderVeer 53F F5059 Middlefield CT 35:45 11:30 10/13 1680
145 Mara Skowronek 25F F1829 East Hartford CT 35:48 11:31 8/9 1209
146 Mollie Nardone 17F F0017 Glastonbury CT 36:02 11:35 5/9 1194
147 Genevieve Shadron 15F F0017 Glastonbury CT 36:02 11:35 6/9 1208
148 Awet Tsegai 26M M1829 East Hartford CT 36:05 11:36 10/10 1221
149 Chelsea Davis 28F F1829 Vernon Rockville CT 36:05 11:36 9/9 1179
150 Angela Petitti 51F F5059 Shelton CT 37:11 11:57 11/13 1198
151 Cynthia Backhaus 65F F6069 Windsor CT 37:40 12:07 6/9 1164
152 Bruce Goulart 69M M6069 Newtown CT 37:44 12:08 12/13 1698
153 Andrea Mehar 46F F4049 Glastonbury CT 39:04 12:34 24/30 1225
154 Katie LeClair 45F F4049 Windham CT 39:04 12:34 25/30 1192
155 Maureen Gillis 63F F6069 East Haddam CT 39:08 12:35 7/9 1220
156 Cindy Butts 59F F5059 E Windsor CT 39:35 12:44 12/13 1687
157 Emma Dean 7F F0017 Winsted CT 39:59 12:52 7/9 1277
158 Jennifer Dean 43F F4049 Winsted CT 39:59 12:52 26/30 1180
159 Crystal Mastrianni 37F F3039 Southington CT 41:32 13:22 19/19 1268
160 Dean Bolt 66M M6069 W Hartford CT 42:58 13:49 13/13 1662
161 Kathy Bolt 64F F6069 W Hartford CT 43:02 13:51 8/9 1663
162 Don Beh 30M M3039 E Hartford CT 45:22 14:36 10/10 1700
163 Cecelia Grisafe 64F F6069 Salem CT 45:25 14:37 9/9 1692
164 Sri Muthu 49M M4049 New Haven CT 45:26 14:37 24/24 1262
165 Julianna Muthu 52F F5059 New Haven CT 45:26 14:37 13/13 1263
166 Christy Billings 49F F4049 Wallingford CT 45:47 14:44 27/30 1258
167 Lisa Crowley 49F F4049 Bristol CT 47:11 15:11 28/30 1177
168 Stephen Tolman 74M M7079 Vernon CT 47:11 15:11 3/3 1655
169 Brenda Watson 49F F4049 Bloomfield CT 54:28 17:31 29/30 1697
170 Sebrina Wilson 43F F4049 East Hartfordord CT 54:34 17:33 30/30 1249
171 Evelyn Kuo 16F F0017 Southbury CT 58:54 18:57 8/9 1281
172 Katharine Wyant 16F F0017 Southbury CT 58:54 18:57 9/9 1279

Race Results ()     Division Results ()    

Top Male: 1. Adam Bulewich 2. Quinn Handler 3. Bruce Christensen 4. Andrew Bierer 5. Jeff Schroeder

Top Female: 1. Linda Spooner 2. Suzanne Poudrier 3. Salena Chatman 4. Olivia Grella 5. Theresa Bly

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates