Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()     Division Results ()    

Officer Brian Aselton Snow Dash 5K
2020 Asellton Snow Dash 5K Road Race
Sunday Jan 5, 2020 - Langdord School- E Hartford CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 39 Mild
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

2020 Asellton Snow Dash 5K Road Race Sunday Jan 5, 2020 - Langdord School- E Hartford CT Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 39 Mild Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : Adam Bulewich Overall Female: Linda Spooner DIVISI DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ====== ** FEMALE RESULTS: 17 and under ** 1 Violet Spooner 10F F0017 Sturbridge MA 24:13 1653 2 Emma Braga 13F F0017 East Hampton CT 27:21 1171 3 Katherine Funk 17F F0017 Bristol CT 29:27 1215 ** FEMALE RESULTS: 18 to 29 ** 1 Olivia Grella 24F F1829 Vernon Rockville CT 23:35 1186 2 Alicia Bonin 28F F1829 Somers CT 24:38 1239 3 Brianna Poissant 21F F1829 Middletown CT 30:41 1291 ** FEMALE RESULTS: 30 to 39 ** 1 Elizabeth Wright 39F F3039 Newington CT 23:55 1260 2 Erin Cabelus 35F F3039 Berlin CT 25:34 1273 3 Laura Thomas 35F F3039 Middlebury CT 26:33 1211 ** FEMALE RESULTS: 40 to 49 ** 1 Linda Spooner 45F F4049 Sturbridge MA 20:17 1652 2 Suzanne Poudrier 44F F4049 Amston CT 22:28 1272 3 Salena Chatman 42F F4049 Middletown CT 22:45 1668 ** FEMALE RESULTS: 50 to 59 ** 1 Lori Riley 55F F5059 Storrs CT 24:20 1688 2 Stacy Levy 51F F5059 Wilton CT 25:13 1193 3 Jean Moore 50F F5059 East Hartford CT 26:12 1241 ** FEMALE RESULTS: 60 to 69 ** 1 Barbara Pearce 65F F6069 Guilford CT 24:57 1679 2 Sharon Reiner 63F F6069 Marlborough CT 26:43 1284 3 Kathy Thornton 61F F6069 Manchester CT 26:57 1667 ** FEMALE RESULTS: 70 to 79 ** 1 Susan Leslie 70F F7079 S Windsor CT 27:12 1671 2 Janit Romayko 74F F7079 East Hartford CT 31:14 1203 2020 Asellton Snow Dash 5K Road Race Sunday Jan 5, 2020 - Langdord School- E Hartford CT Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 39 Mild Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : Adam Bulewich Overall Female: Linda Spooner DIVISI DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ====== ** MALE RESULTS: 17 and under ** 1 Landen Presz 8M M0017 Enfield CT 35:43 1276 ** MALE RESULTS: 18 to 29 ** 1 Matthew Kenyon 27M M1829 Manchester CT 21:00 1190 2 Nicholas Mahar 23M M1829 Meriden CT 22:19 1303 3 Vishwas Badami 28M M1829 West Hartford CT 23:49 1256 ** MALE RESULTS: 30 to 39 ** 1 Andrew Bierer 37M M3039 West Hartford CT 19:54 1168 2 Brian Sperlongano 39M M3039 North Kingstown RI 20:37 1290 3 Adam Roth 37M M3039 Portland CT 21:18 1690 ** MALE RESULTS: 40 to 49 ** 1 Adam Bulewich 43M M4049 South Windsor CT 18:30 1294 2 Quinn Handler 45M M4049 Naugatuck CT 18:58 1657 3 Jeff Schroeder 47M M4049 Tolland CT 19:56 1254 ** MALE RESULTS: 50 to 59 ** 1 Bruce Christensen 51M M5059 Bolton CT 19:51 1682 2 Jorge Rabat Jr. 54M M5059 West Hartford CT 20:47 1288 3 John Minervino 56M M5059 Higganum CT 21:00 1673 ** MALE RESULTS: 60 to 69 ** 1 Dave Chameides 61M M6069 Torrington CT 22:31 1172 2 Tim Larson 61M M6069 East Hartford CT 25:17 1233 3 Bill Yost 68M M6069 Manchester CT 25:25 1676 ** MALE RESULTS: 70 to 79 ** 1 Bob Dacey 70M M7079 Vernon CT 24:24 1651 2 Tony Hollister 72M M7079 Glastonbury CT 24:58 1683 3 Stephen Tolman 74M M7079 Vernon CT 47:11 1655 ************************************************************************************* LAW DIVISION FINAL BIB Name A/S DIV CITY ST TIME BIB ==== =========================== ==== ==== ====================== ======= ===== 1252 John Aselton 49 M 4049 Glastonbury CT 21:59 1252 LAW 1656 Andrew Barton 54 M 5059 Bristol CT 23:18 1656 LAW 1217 Aaron Baldwin 26 M 1829 Manchester CT 24:08 1217 LAW 1204 Andre Rosedale 45 M 4049 Norwich CT 27:02 1204 LAW 1286 Greg Capps 51 M 5059 Middletown CT 30:30 1286 LAW 1654 Armando Fraga 43 M 4049 Broad Brook CT 35:10 1654 LAW 1269 Donald MacKenzie 45 M 4049 Southington CT 35:30 1269 LAW LAW WOMEN FINAL BIB Name A/S DIV CITY ST TIME BIB ==== =========================== ==== ==== ====================== ======= ===== 1699 Elsie Diaz Duchesne 48 F 4049 Ellington CT 26:53 1699 LAW 1287 Kathrine Coupe 38 F 3039 Granby CT 30:30 1287 LAW 1200 Stephanie Reichard 35 F 3039 Jewett City CT 32:01 1200 LAW ************************************************************************************


Race Results ()     Division Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates