Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


10K Race Results ()     10K Division Results ()    


Arc 10K Road Race
Top Male: 1. Fabain Daza 2. Anthony Gonsalves 3. Jayden Khuu 4. Derek Destefano 5. Joseph A Migliore II
Top Female: 1. Yvonne Bungei 2. Elizabeth Fengler 3. Melanie Connelly 4. Sherry Langrock 5. Dawn Pello
ARC 5K / 10K Road Race
Saturday September 26, 2020 - ARC - Meriden CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 66
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Fabain Daza Overall Female: Yvonne Bungei

PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Fabain Daza 39M M3039 Ridgefield park NJ 34:02 5:28 1/11 1319
2 Anthony Gonsalves 30M M3039 Berlin CT 36:52 5:55 2/11 1316
3 Jayden Khuu 18M M1319 Wallingford CT 38:09 6:08 1/1 1306
4 Yvonne Bungei 26F F2029 Ludlow MA 38:38 6:12 1/3 1326
5 Elizabeth Fengler 24F F2029 Wallingford CT 38:49 6:14 2/3 1313
6 Derek Destefano 31M M3039 Meriden CT 39:28 6:20 3/11 1325
7 Joseph A Migliore II 39M M3039 Meriden CT 44:15 7:07 4/11 1324
8 Nicholas Decio 31M M3039 Hamden CT 45:02 7:14 5/11 1305
9 Jose Cusnia 33M M3039 Meriden CT 45:55 7:23 6/11 1312
10 David May 49M M4049 Wallingford 46:12 7:26 1/2 1318
11 Brad Sabean 34M M3039 Berlin CT 48:36 7:49 7/11 1315
12 Sean Hayes 32M M3039 Stamford CT 53:14 8:33 8/11 1310
13 Douglas Zigmunds 40M M4049 Cheshire CT 53:15 8:33 2/2 1328
14 Philip Brazauski 66M M6069 Meriden CT 53:36 8:37 1/2 1322
15 Brent Stratton 64M M6069 Middletown CT 55:49 8:58 2/2 1308
16 Melanie Connelly 42F F4049 Pawcatuck CT 55:59 9:00 1/1 1314
17 Mark Mangelinkx 54M M5059 Bristol CT 57:27 9:14 1/1 1307
18 Felix Lorenzo 37M M3039 Meriden CT 59:25 9:33 9/11 1321
19 Sherry Langrock 34F F3039 Cheshire CT 59:59 9:39 1/2 1327
20 Dawn Pello 53F F5059 Wallingford CT 1:00:52 9:47 1/2 1317
21 Ali Cardoso 32F F3039 White Plains NY 1:01:05 9:49 2/2 1311
22 Olivia Costa 28F F2029 Meriden CT 1:02:36 10:04 3/3 1320
23 Caleb Warner 33M M3039 Hamden CT 1:02:45 10:05 10/11 1309
24 Sean Bogle 38M M3039 Meriden CT 1:08:03 10:56 11/11 1304
25 Mary Labasi 51F F5059 Durham CT 1:09:01 11:06 2/2 1323

10K Race Results ()     10K Division Results ()    

Top Male: 1. Fabain Daza 2. Anthony Gonsalves 3. Jayden Khuu 4. Derek Destefano 5. Joseph A Migliore II

Top Female: 1. Yvonne Bungei 2. Elizabeth Fengler 3. Melanie Connelly 4. Sherry Langrock 5. Dawn Pello

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates