Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


10K Race Results ()     10K Division Results ()    

Arc 10K Road Race
ARC 5K / 10K Road Race
Saturday September 26, 2020 - ARC - Meriden CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 66
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

ARC 5K / 10K Road Race Saturday September 26, 2020 - ARC - Meriden CT Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 66 Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : Fabain Daza Overall Female: Yvonne Bungei DIVISI NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======== ========= ====== Top Male Finishers 1 Fabain Daza 39M Ridgefield park NJ 34:02 1319 2 Anthony Gonsalves 30M Berlin CT 36:52 1316 3 Jayden Khuu 18M Wallingford CT 38:09 1306 Top Female Finishers 1 Yvonne Bungei 26F Ludlow MA 38:38 1326 2 Elizabeth Fengler 24F Wallingford CT 38:49 1313 3 Melanie Connelly 42F Pawcatuck CT 55:59 1314 ** FEMALE RESULTS: 20 to 29 ** 1 Olivia Costa 28F F2029 Meriden CT 1:02:36 1320 ** FEMALE RESULTS: 30 to 39 ** 1 Sherry Langrock 34F F3039 Cheshire CT 59:59 1327 2 Ali Cardoso 32F F3039 White Plains NY 1:01:05 1311 ** FEMALE RESULTS: 50 to 59 ** 1 Dawn Pello 53F F5059 Wallingford CT 1:00:52 1317 2 Mary Labasi 51F F5059 Durham CT 1:09:01 1323 ARC 5K / 10K Road Race Saturday September 26, 2020 - ARC - Meriden CT Platt Systems Chip Timing & Scoring - Mostly Sunny 66 Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : Fabain Daza Overall Female: Yvonne Bungei DIVISI NET DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======== ========= ====== ** MALE RESULTS: 30 to 39 ** 1 Derek Destefano 31M M3039 Meriden CT 39:28 1325 2 Joseph A Migliore II 39M M3039 Meriden CT 44:15 1324 3 Nicholas Decio 31M M3039 Hamden CT 45:02 1305 ** MALE RESULTS: 40 to 49 ** 1 David May 49M M4049 Wallingford 46:12 1318 2 Douglas Zigmunds 40M M4049 Cheshire CT 53:15 1328 ** MALE RESULTS: 50 to 59 ** 1 Mark Mangelinkx 54M M5059 Bristol CT 57:27 1307 ** MALE RESULTS: 60 to 69 ** 1 Philip Brazauski 66M M6069 Meriden CT 53:36 1322 2 Brent Stratton 64M M6069 Middletown CT 55:49 1308


10K Race Results ()     10K Division Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates