Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Meet Results ()     Girls Meet Results ()     Boys Meet Results ()    

Rhody Indoor Track Classic
URI Rhody Classic T&F Invitational
Saturday Jan 6, 2018 - University of Rhode Island - Kingston, RI
at the Mackal Field House


URI Rhody Classic T&F Invitational Saturday Jan 6, 2018 - University of Rhode Island - Kingston, RI at the Mackal Field House Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476 ****************************************************************************************** MEET RESULTS ****************************************************************************************** Girls 55 Meter Dash =================================================================== Top 8 Advance by Time Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 323 Dinedye Denis SR Simsbury HS 7.47q 1 2 164 Audrey Strmiska SO Griswold 7.68q 1 3 146 Madison Powe SR Fitch 7.84q 1 4 70 Saige Deveau JR East Lyme HS 7.86q 1 5 56 Faye Preston SO East Greenwich 7.88q 1 6 424 Alex Mitchell JR Westerly 7.88q 2 7 358 Gwen Andersen SO Stonington HS 7.88q 2 8 336 Jada Mars FR Simsbury HS 7.93q 5 9 263 Brickle Sydney FR North Kingstown 7.97 3 10 188 Jocelyn Wirth JR Jonathan Law 7.97 4 11 49 Kate Butziger SO East Greenwich 7.98 2 12 79 J-Naya Kelly JR East Lyme HS 7.98 3 13 353 Kaylee Contresras SR St. Raphael Acad 8.02 3 14 154 Kamryn Gurnee-Mims JR Griswold 8.03 3 14 5 Shante Brown JR Bloomfield HS 8.03 2 16 142 Lily Johnson SR Fitch 8.04 2 17 42 Nicole DiBenedetto JR East Catholic 8.05 3 18 44 Ava Kriak FR East Catholic 8.09 5 19 258 Devon Libutti SR North Kingstown 8.10 2 20 19 Santorini Mooving JR Bloomfield HS 8.12 2 21 428 Diana Turano FR Westerly 8.13 5 22 215 Hope Maher SO Lewis Mills 8.14 4 23 156 Gwen LaTour SO Griswold 8.16 6 24 150 Ruby Avery SR Griswold 8.19 5 25 50 Delava Doran SO East Greenwich 8.20 6 26 172 Holly Caldwell SR Jonathan Law 8.21 5 27 360 Lannie Connor SR Stonington HS 8.25 4 28 372 Lucille Sternberg JR Stonington HS 8.25 5 29 2 Jahlia Banton JR Bloomfield HS 8.28 3 30 285 Kaitlan Nelson SO Peekskill H.S 8.29 8 31 342 Jordan Shugdinis SR Simsbury HS 8.29 4 32 62 Nancy Alden FR East Lyme HS 8.29 6 33 36 Calla Garriott SO Coventry HS 8.30 4 34 20 Damani Reynolds FR Bloomfield HS 8.34 2 35 94 Taya Valdez SR East Lyme HS 8.35 7 36 235 Patrice Harrison SR New Britain 8.36 10 37 326 Hannah Earnhardt SR Simsbury HS 8.37 1 38 29 Renita Edwards JR Capital Prep 8.37 5 39 249 Araya Munoz JR New London HS 8.38 6 40 200 Abby Millbach SO Ledyard High 8.39 6 41 155 Sydney Hungerford SR Griswold 8.43 8 42 209 Jaime Jackson JR Lewis Mills 8.43 4 43 180 Dominika Michnik SR Jonathan Law 8.45 6 44 294 Sarah Larned SR Plainfield HS 8.47 8 45 244 Christelle Attis SR New London HS 8.49 5 46 251 Natalia Paul JR New London HS 8.49 7 47 6 Eliesha Campbell FR Bloomfield HS 8.58 4 48 54 Jessica Martin FR East Greenwich 8.58 8 49 293 Chelsey English SO Plainfield HS 8.59 9 50 282 Skylah Dawson JR Peekskill H.S 8.62 7 51 430 Skylar Brousseau SR Woodstock Acad 8.63 10 52 158 Hannah Lynn SO Griswold 8.63 7 53 45 Ayla Skoly JR East Catholic 8.65 7 54 234 Zol Grullon SO New Britain 8.68 9 55 233 Tiajah Boyce JR New Britain 8.68 8 56 343 Molly Singer SO Simsbury HS 8.68 12 57 238 Adriana Martinez FR New Britain 8.70 11 58 224 Jordan Babcock JR Narragansett 8.81 9 59 243 Isyss Timmons FR New Britain 8.82 9 60 247 Carra McWilliams SO New London HS 8.86 7 61 442 Chelsea Wise SR Woodstock Acad 8.86 9 62 232 Isyss Blanco FR New Britain 8.91 10 63 404 Evelyn Chase 08 Wareham 9.02 10 64 338 Emma Martin SO Simsbury HS 9.06 11 65 241 Yvette Queno SO New Britain 9.15 12 66 411 Allison Sciaraffa 08 Wareham 9.17 8 67 341 Olivia Romanowsky FR Simsbury HS 9.22 9 68 199 Madison Leyko FR Ledyard High 9.25 10 69 222 Emma Ziff SR Lewis Mills 9.30 9 70 291 Sarah Carson FR Plainfield HS 9.50 12 71 331 April Hoffman SO Simsbury HS 9.50 10 72 335 Elisabetta Marchet FR Simsbury HS 9.63 11 73 237 Arianah Major-Will SO New Britain 9.71 11 74 328 Catherine Francis JR Simsbury HS 9.77 12 75 334 Katherine Majka FR Simsbury HS 9.88 12 76 406 Riley Fox 08 Wareham 10.01 12 77 329 Anna Grasso FR Simsbury HS 10.28 12 78 322 Morgan DE Groot FR Simsbury HS 10.50 9 79 252 Tajanay Piontowski SR New London HS 10.84 7 -- 39 Natalia Allen SR East Catholic FS 3 Girls 55 Meter Dash ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 323 Dinedye Denis SR Simsbury HS 7.53 2 164 Audrey Strmiska SO Griswold 7.66 3 146 Madison Powe SR Fitch 7.69 4 70 Saige Deveau JR East Lyme HS 7.78 5 336 Jada Mars FR Simsbury HS 7.80 6 56 Faye Preston SO East Greenwich 7.83 7 358 Gwen Andersen SO Stonington HS 7.86 Girls 300 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 323 Dinedye Denis SR Simsbury HS 41.39 1 2 55 Laura Murphy SR East Greenwich 41.99 1 3 17 Jillian Mars JR Bloomfield HS 42.41 1 4 290 Kate Carleson SO Plainfield HS 43.58 2 5 296 Isabella Newbury SO Plainfield HS 44.36 3 6 262 Charlie Simmons SO North Kingstown 44.72 3 7 7 Shenequa Campbell JR Bloomfield HS 44.77 1 8 287 Taylor Balzano SR Plainfield HS 45.01 4 9 5 Shante Brown JR Bloomfield HS 45.18 2 10 268 Allison Cody SO Old Saybrook 45.65 4 11 432 Kennedy Davignon SR Woodstock Acad 45.72 5 12 164 Audrey Strmiska SO Griswold 45.82 2 13 336 Jada Mars FR Simsbury HS 45.84 2 14 326 Hannah Earnhardt SR Simsbury HS 46.03 2 15 2 Jahlia Banton JR Bloomfield HS 46.11 1 16 420 Caelan Holdredge JR Westerly 46.31 6 17 419 Willa Hetu FR Westerly 46.42 4 18 147 Abby Rogers SO Fitch 46.52 2 19 70 Saige Deveau JR East Lyme HS 46.58 4 20 11 Jadyn Gibson FR Bloomfield HS 46.64 4 21 3 Hope Belvit SO Bloomfield HS 46.66 3 22 47 Sophie Barone JR East Greenwich 46.81 9 23 57 Caroline Reilly JR East Greenwich 46.99 5 24 23 Alicia Whyte SO Bloomfield HS 47.45 7 25 370 Kate Reagan SO Stonington HS 47.48 5 26 177 Rhea Grant SR Jonathan Law 47.51 6 27 76 Katherine Harris FR East Lyme HS 47.51 8 28 271 Tyra Finkeldey SR Old Saybrook 47.51 5 29 20 Damani Reynolds FR Bloomfield HS 47.55 3 30 428 Diana Turano FR Westerly 47.56 7 31 31 Brianna Westberry SO Capital Prep 47.75 3 32 229 Abby LeCam JR Narragansett 47.84 13 33 73 Hannah Gellar SR East Lyme HS 48.11 4 34 65 Alexis Burgess SR East Lyme HS 48.20 5 35 30 Gemya Mickens JR Capital Prep 48.22 6 36 230 Mollie Melnick JR Narragansett 48.27 9 37 46 Rebecca Villanueva JR East Catholic 48.32 10 38 364 Keegan Donahue JR Stonington HS 48.35 8 39 79 J-Naya Kelly JR East Lyme HS 48.46 14 40 19 Santorini Mooving JR Bloomfield HS 48.54 6 41 193 Olivia Crawford SO Ledyard High 48.60 9 42 6 Eliesha Campbell FR Bloomfield HS 48.67 7 43 342 Jordan Shugdinis SR Simsbury HS 48.70 5 44 62 Nancy Alden FR East Lyme HS 48.80 11 45 234 Zol Grullon SO New Britain 48.92 6 46 367 Trinity Lennon SR Stonington HS 48.98 8 47 209 Jaime Jackson JR Lewis Mills 49.42 9 48 233 Tiajah Boyce JR New Britain 49.51 9 49 52 Katie Hundley FR East Greenwich 49.54 10 50 29 Renita Edwards JR Capital Prep 49.70 7 51 69 Morgan Crandall JR East Lyme HS 50.35 13 52 94 Taya Valdez SR East Lyme HS 50.44 11 53 293 Chelsey English SO Plainfield HS 50.71 14 54 235 Patrice Harrison SR New Britain 50.85 11 55 16 Shanika Johnson SO Bloomfield HS 51.02 8 56 343 Molly Singer SO Simsbury HS 51.05 14 57 346 Lauren Winkleblack JR Simsbury HS 51.20 3 58 327 Amoya Francis SO Simsbury HS 51.46 9 59 68 Emily Crandall FR East Lyme HS 51.69 13 60 63 Olivia Backofen SR East Lyme HS 51.74 15 61 243 Isyss Timmons FR New Britain 52.21 7 62 344 Grace Sullivan JR Simsbury HS 53.05 11 63 159 Alasia Matthews FR Griswold 53.76 7 64 232 Isyss Blanco FR New Britain 54.24 13 65 12 Jaime Green FR Bloomfield HS 54.47 14 66 335 Elisabetta Marchet FR Simsbury HS 55.28 10 67 341 Olivia Romanowsky FR Simsbury HS 55.32 12 68 338 Emma Martin SO Simsbury HS 55.57 14 69 21 Jania Sutherland FR Bloomfield HS 55.65 12 70 404 Evelyn Chase 08 Wareham 57.01 16 71 218 Meredith Mikesell SO Lewis Mills 57.29 15 72 411 Allison Sciaraffa 08 Wareham 57.68 16 73 319 Lauren Ampadu SO Simsbury HS 57.88 15 74 328 Catherine Francis JR Simsbury HS 58.18 16 75 241 Yvette Queno SO New Britain 58.39 11 76 320 Robyn Ampadu JR Simsbury HS 58.67 15 77 334 Katherine Majka FR Simsbury HS 58.69 11 78 239 Christina O-Day SO New Britain 59.46 10 79 406 Riley Fox 08 Wareham 59.74 16 80 331 April Hoffman SO Simsbury HS 1:00.24 10 81 329 Anna Grasso FR Simsbury HS 1:00.34 16 82 242 Yocelyn Quiles FR New Britain 1:01.15 12 83 322 Morgan DE Groot FR Simsbury HS 1:03.11 12 84 216 Lindsey Maillet FR Lewis Mills 1:04.52 16 Girls 600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 17 Jillian Mars JR Bloomfield HS 1:38.36 1 2 417 Sydney Federico SO Westerly 1:40.25 1 3 418 Helena Hall-Thomse JR Westerly 1:40.92 1 4 85 Claire Mason SR East Lyme HS 1:43.29 1 5 337 Elsa Martin SO Simsbury HS 1:43.66 1 6 425 Jamie Murray JR Westerly 1:44.36 1 7 422 Liz Letizio SR Westerly 1:45.44 1 8 281 London Claxton SO Peekskill H.S 1:46.69 1 9 362 Megan Detweiler FR Stonington HS 1:47.58 3 10 421 Abby Keegan JR Westerly 1:47.59 2 11 361 Jessica Detweiler JR Stonington HS 1:47.77 2 12 64 Julia Bates JR East Lyme HS 1:48.13 2 13 371 Emma Small JR Stonington HS 1:48.40 3 14 259 Molly MacKrell SO North Kingstown 1:48.61 2 15 51 Claire Greineder SR East Greenwich 1:49.03 3 16 61 Laura Agbayani JR East Lyme HS 1:49.24 2 17 345 Hannah Thode JR Simsbury HS 1:50.70 1 18 135 Jillian Parenteau SO Exeter w Greenwi 1:52.25 3 19 433 Ivy Gelhaus JR Woodstock Acad 1:52.60 3 20 261 Catherine Schultz SO North Kingstown 1:52.78 4 21 58 Lauren Salvadore SR East Greenwich 1:52.88 2 22 414 Sadie Benn JR Westerly 1:53.76 3 23 89 Caroline Real FR East Lyme HS 1:56.26 4 24 20 Damani Reynolds FR Bloomfield HS 1:57.18 4 25 186 Alexis Voytek FR Jonathan Law 1:57.23 4 26 340 Grace O-Bryan JR Simsbury HS 1:58.07 1 27 234 Zol Grullon SO New Britain 1:58.09 2 28 86 Meghan McCauley SR East Lyme HS 1:59.88 5 29 87 Ellen McCoy FR East Lyme HS 2:00.86 4 30 413 Ashley Amato SO Westerly 2:01.13 4 31 168 Abby Bernstein JR Jonathan Law 2:01.77 5 32 292 Hailey Cassidy FR Plainfield HS 2:02.93 4 33 436 Olivia Majek SO Woodstock Acad 2:03.00 5 34 211 Campbell Karanian FR Lewis Mills 2:03.59 2 35 181 Amira Samih JR Jonathan Law 2:03.61 5 36 163 Caitlyn Shetland JR Griswold 2:03.81 4 37 91 Chivalry Rukundo JR East Lyme HS 2:04.64 5 38 26 Angie Alban JR Capital Prep 2:06.32 5 39 439 Amelie Pressel SO Woodstock Acad 2:06.44 5 40 226 Aleen Brennan JR Narragansett 2:06.58 5 41 205 Jennifer DiChiara SO Lewis Mills 2:07.71 2 42 157 Zoe Lear SR Griswold 2:14.11 5 43 239 Christina O-Day SO New Britain 2:31.37 3 44 240 Sandie Pope SO New Britain 2:33.38 5 45 22 Blake Wallace SO Bloomfield HS 2:38.99 5 46 28 Daigionaye Edwards JR Capital Prep 2:43.46 4 -- 160 Sarah Merchant JR Griswold DQ 3 Girls 1000 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 415 Randi Burr SR Westerly 3:01.23 1 2 289 Cassandra Carleson SO Plainfield HS 3:17.06 1 3 369 Lindsey Orr JR Stonington HS 3:18.71 1 4 92 Sophie Taylor SO East Lyme HS 3:19.89 1 5 275 Emily Stratton FR Old Saybrook 3:23.64 1 6 267 Aliana Castro SO Old Saybrook 3:24.25 1 7 277 Julia Sultini SO Old Saybrook 3:24.29 1 8 266 Ingrid Boland SR Old Saybrook 3:28.21 2 9 365 Elizabeth Gray SR Stonington HS 3:28.43 1 10 75 Gillian Goodwin SO East Lyme HS 3:28.57 2 11 82 Alicia Lan SR East Lyme HS 3:28.85 2 12 324 Amanda Derway SO Simsbury HS 3:34.13 2 13 325 Charlotte Duesing FR Simsbury HS 3:34.37 2 14 284 Jasmyn Lucas SR Peekskill H.S 3:36.51 1 15 88 Phoebe Provencher JR East Lyme HS 3:38.55 2 16 212 Kathleen Keegan SR Lewis Mills 3:40.58 2 17 48 Claire Burbridge SR East Greenwich 3:43.72 2 18 84 Samantha Lyster SO East Lyme HS 3:45.75 2 19 93 Erin Toole SR East Lyme HS 3:45.97 3 20 429 Alexia Bourbeau SO Woodstock Acad 3:46.05 3 21 441 Julia Theriaque SO Woodstock Acad 3:47.18 3 22 178 Midori Hughes FR Jonathan Law 3:47.65 3 23 81 Karenna Kung FR East Lyme HS 3:50.47 2 24 60 Logan Shunney FR East Greenwich 3:51.93 3 25 236 Jamie Kelly JR New Britain 3:56.09 2 26 182 Salma Samih SR Jonathan Law 3:56.40 3 27 226 Aleen Brennan JR Narragansett 3:57.20 3 28 26 Angie Alban JR Capital Prep 4:00.24 3 29 208 Isabella Harding FR Lewis Mills 4:00.31 3 30 223 Sophie Zipoli SR Lewis Mills 4:03.83 3 31 248 Gillian Melville SO New London HS 4:11.31 1 32 245 Alexandria DeGuina FR New London HS 4:21.96 3 33 253 Genesis Tejada SR New London HS 4:22.47 3 34 246 Sophie Holdridge FR New London HS 4:48.86 3 Girls 1600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 415 Randi Burr SR Westerly 5:05.63 1 2 281 London Claxton SO Peekskill H.S 5:25.37 1 3 273 Grace Hanratty SO Old Saybrook 5:26.29 1 4 59 Bryn Shunney SO East Greenwich 5:28.24 1 5 276 Jess Stratton JR Old Saybrook 5:28.63 1 6 416 Kata Cummings JR Westerly 5:43.74 1 7 356 Rachael Mongeau FR St. Raphael Acad 5:49.34 1 8 272 Tehra Givehand JR Old Saybrook 5:49.75 1 9 225 Kalie Bremer JR Narragansett 5:50.22 1 10 368 Caroline Morehouse JR Stonington HS 5:51.64 1 11 40 Molly Brown JR East Catholic 5:54.88 2 12 34 Allison Dove FR Coventry HS 5:56.80 1 13 373 Lindsey Panneton SO Tyngsborough 5:56.97 1 14 359 Lily Anderson SO Stonington HS 5:57.80 2 15 32 Cassie Capezza SR Coventry HS 5:57.98 2 16 136 Julia Adrian JR Fitch 5:58.12 2 17 41 Fiona Crowley SO East Catholic 5:58.15 2 18 423 Madison Lorello FR Westerly 6:02.35 2 19 84 Samantha Lyster SO East Lyme HS 6:03.41 2 20 284 Jasmyn Lucas SR Peekskill H.S 6:05.37 1 21 426 Anna Nyberg FR Westerly 6:08.91 2 22 427 Abby Turano SO Westerly 6:13.16 2 23 405 Renneanna Dillen 11 Wareham 6:13.78 2 24 88 Phoebe Provencher JR East Lyme HS 6:20.19 2 25 434 Aria Gianfriddo SR Woodstock Acad 6:22.74 2 26 38 Skylar Pomfret JR Coventry HS 6:23.38 2 27 375 Julie Vincent FR Tyngsborough 6:29.65 2 28 176 Samantha Franzman JR Jonathan Law 6:30.03 2 29 184 Cassandra Soda SR Jonathan Law 6:42.70 2 30 352 Alexi Angell SO St. Raphael Acad 6:45.32 2 31 374 Naama Perliger FR Tyngsborough 8:48.86 2 Girls 3200 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 80 Rasa Kirvelevicius SR East Lyme HS 12:31.61 2 295 Emily Moran JR Plainfield HS 12:54.25 3 197 Averie Greeley SR Ledyard High 12:56.67 4 195 Katelyn English FR Ledyard High 13:02.86 5 213 Elizabeth Krenicky JR Lewis Mills 13:16.28 6 194 Jade Dessaint JR Ledyard High 13:25.75 7 219 Allison Moore SO Lewis Mills 13:59.80 8 435 Megan Gohn SO Woodstock Acad 14:21.94 9 431 Shannon D-Alessand JR Woodstock Acad 14:32.40 10 438 Jane Pan SO Woodstock Acad 17:05.03 Girls 55 Meter Hurdles =================================================================== Top 8 Advance by Time Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 152 Kalliana Botelho SR Griswold 8.90q 1 2 278 Annea Thaci SR Old Saybrook 9.39q 1 3 420 Caelan Holdredge JR Westerly 9.42q 1 4 254 Tereza Bolibruch SR North Kingstown 9.69q 1 5 270 Isabel Donohue JR Old Saybrook 9.91q 1 6 140 Aiyana Carter SR Fitch 9.99q 2 7 269 Cate Coppes SO Old Saybrook 10.15q 1 8 43 Sophie Kisner SO East Catholic 10.16q 1 9 220 Lindsey Riordan SR Lewis Mills 10.24 1 10 153 Meredith Brown JR Griswold 10.26 2 11 33 Grace Childress JR Coventry HS 10.37 3 12 200 Abby Millbach SO Ledyard High 10.38 2 13 193 Olivia Crawford SO Ledyard High 10.41 2 14 206 Emily Eichner FR Lewis Mills 10.61 3 15 339 Emily McMann SR Simsbury HS 10.65 3 16 63 Olivia Backofen SR East Lyme HS 10.73 3 17 151 Sarah Aviles SO Griswold 10.90 3 18 227 Erica Hurley JR Narragansett 10.95 2 19 204 Celina Daigle JR Lewis Mills 11.02 2 20 170 Adriana Bruno FR Jonathan Law 11.21 3 21 179 Morgan Macey SR Jonathan Law 11.26 3 22 434 Aria Gianfriddo SR Woodstock Acad 12.05 2 23 162 Ava Poore FR Griswold 12.07 4 24 173 Karissa DeNigris SO Jonathan Law 12.32 4 25 443 Kate Yhou SO Woodstock Acad 12.60 3 26 83 Abigail Lottridge JR East Lyme HS 12.86 4 27 327 Amoya Francis SO Simsbury HS 13.23 4 28 Kassandra Bradford Fitch 14.15 4 29 231 Grace St. Jean JR Narragansett 16.23 4 30 233 Tiajah Boyce JR New Britain 16.64 4 -- 407 Taylor Gerbig SR Wareham FS 2 Girls 55 Meter Hurdles ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 254 Tereza Bolibruch SR North Kingstown 8.50 2 152 Kalliana Botelho SR Griswold 8.82 3 278 Annea Thaci SR Old Saybrook 9.20 4 420 Caelan Holdredge JR Westerly 9.31 5 43 Sophie Kisner SO East Catholic 9.38 6 270 Isabel Donohue JR Old Saybrook 9.61 7 269 Cate Coppes SO Old Saybrook 10.00 8 140 Aiyana Carter SR Fitch 10.04 Girls 4x200 Meter Relay =================================================================== School Finals H# =================================================================== 1 East Greenwich High School 'A' 1:51.17 1 1) 56 Faye Preston SO 2) 51 Claire Greineder SR 3) 57 Caroline Reilly JR 4) 55 Laura Murphy SR 2 Simsbury HS 'A' 1:51.71 1 1) 323 Dinedye Denis SR 2) 342 Jordan Shugdinis SR 3) 326 Hannah Earnhardt SR 4) 336 Jada Mars FR 3 Fitch 'A' 1:53.92 1 1) 146 Madison Powe SR 2) 142 Lily Johnson SR 3) 138 Janaya Burley 4) 147 Abby Rogers SO 4 Griswold 'A' 1:55.14 1 1) 152 Kalliana Botelho SR 2) 150 Ruby Avery SR 3) 164 Audrey Strmiska SO 4) 154 Kamryn Gurnee-Mims JR 5 Bloomfield High School 'A' 1:55.90 1 6 Stonington High School 'A' 1:56.77 2 1) 358 Gwen Andersen SO 2) 360 Lannie Connor SR 3) 372 Lucille Sternberg JR 4) 370 Kate Reagan SO 7 Westerly 'A' 1:57.58 2 1) 428 Diana Turano FR 2) 420 Caelan Holdredge JR 3) 419 Willa Hetu FR 4) 424 Alex Mitchell JR 8 East Greenwich High School 'B' 1:57.62 2 1) 49 Kate Butziger SO 2) 50 Delava Doran SO 3) 52 Katie Hundley FR 4) 47 Sophie Barone JR 9 East Catholic HS 'A' 1:57.84 2 1) 42 Nicole DiBenedetto JR 2) 44 Ava Kriak FR 3) 43 Sophie Kisner SO 4) 39 Natalia Allen SR 10 Lewis Mills 'A' 2:01.43 3 1) 203 Grace Buchanan 2) 209 Jaime Jackson JR 3) 215 Hope Maher SO 4) 221 Jasmine Styler-Magee 11 Jonathan Law 'A' 2:02.26 3 1) 188 Jocelyn Wirth JR 2) 180 Dominika Michnik SR 3) 172 Holly Caldwell SR 4) 177 Rhea Grant SR 12 East Lyme HS 'A' 2:03.36 2 1) 79 J-Naya Kelly JR 2) 78 Nahisha Jackson JR 3) 62 Nancy Alden FR 4) 74 Zoe Gentles JR 13 Narragansett High School 'A' 2:03.62 3 1) 227 Erica Hurley JR 2) 229 Abby LeCam JR 3) 230 Mollie Melnick JR 4) 228 Casey Juhree 14 Peekskill H.S. /peekskill NY 'A' 2:03.64 1 1) 284 Jasmyn Lucas SR 2) 285 Kaitlan Nelson SO 3) 280 Jahnia Chen SO 4) 281 London Claxton SO 15 Ledyard High School 'A' 2:04.13 3 1) 200 Abby Millbach SO 2) 193 Olivia Crawford SO 3) 199 Madison Leyko FR 4) 190 Abby Campbell 16 Capital Prep 'A' 2:05.05 3 1) 30 Gemya Mickens JR 2) 31 Brianna Westberry SO 3) 28 Daigionaye Edwards JR 4) 29 Renita Edwards JR 17 Jonathan Law 'B' 2:05.52 4 1) 174 Brooke Dillman 2) 183 Ashley Shaw 3) 170 Adriana Bruno FR 4) 175 Gia Edwards SO 18 Griswold 'B' 2:08.47 4 1) 155 Sydney Hungerford SR 2) 156 Gwen LaTour SO 3) 158 Hannah Lynn SO 4) 159 Alasia Matthews FR 19 New Britain HS 'A' 2:10.87 3 1) 233 Tiajah Boyce JR 2) 234 Zol Grullon SO 3) 239 Christina O-Day SO 4) 243 Isyss Timmons FR 20 Ledyard High School 'B' 2:15.09 4 1) 192 Coddee Carroll 2) 202 Madison Sanborn 3) 189 Brooke Berlin 4) 201 Sabrina Mitchell 21 Lewis Mills 'B' 2:20.01 4 1) 206 Emily Eichner FR 2) 207 Wictoria Galicka 3) 218 Meredith Mikesell SO 4) 216 Lindsey Maillet FR Girls 4x400 Meter Relay =================================================================== School Finals H# =================================================================== 1 Bloomfield High School 'A' 4:10.25 1 2 Plainfield High School 'A' 4:13.22 1 1) 287 Taylor Balzano SR 2) 289 Cassandra Carleson SO 3) 296 Isabella Newbury SO 4) 290 Kate Carleson SO 3 Stonington High School 'A' 4:35.21 2 1) 367 Trinity Lennon SR 2) 364 Keegan Donahue JR 3) 362 Megan Detweiler FR 4) 366 Hannah Lamb JR 4 East Lyme HS 'A' 4:35.40 1 1) 69 Morgan Crandall JR 2) 68 Emily Crandall FR 3) 89 Caroline Real FR 4) 86 Meghan McCauley SR 5 Old Saybrook 'A' 4:35.86 1 1) 276 Jess Stratton JR 2) 273 Grace Hanratty SO 3) 268 Allison Cody SO 4) 265 Dylin Adams 6 Lewis Mills 'A' 4:42.32 2 1) 203 Grace Buchanan 2) 210 Sydney Johnston SO 3) 214 Grace Kryzanski 4) 221 Jasmine Styler-Magee 7 Griswold 'A' 4:48.94 2 1) 153 Meredith Brown JR 2) 160 Sarah Merchant JR 3) 163 Caitlyn Shetland JR 4) 162 Ava Poore FR 8 Woodstock Academy 'A' 4:50.27 3 1) 440 Gillian Price FR 2) 432 Kennedy Davignon SR 3) 433 Ivy Gelhaus JR 4) 436 Olivia Majek SO 9 East Lyme HS 'B' 4:53.81 2 1) 61 Laura Agbayani JR 2) 65 Alexis Burgess SR 3) 70 Saige Deveau JR 4) 73 Hannah Gellar SR 10 Fitch 'B' 4:56.54 3 1) 145 Paige Pollard 2) 148 Graysen Scherer 3) 139 Gabby Cardona 4) 144 Ava Paprocki 11 Fitch 'A' 5:09.18 2 1) 137 Egypt Burley 2) 138 Janaya Burley 3) 141 Kianna Codilla 4) 143 Janessa Nelson 12 Simsbury HS 'B' 5:11.90 2 1) 325 Charlotte Duesing FR 2) 341 Olivia Romanowsky FR 3) 327 Amoya Francis SO 4) 334 Katherine Majka FR -- Westerly 'A' DNF 1 1) 417 Sydney Federico SO 2) 425 Jamie Murray JR 3) 418 Helena Hall-Thomsen JR 4) 422 Liz Letizio SR Girls 4x800 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Stonington High School 'A' 10:17.90 1) 365 Elizabeth Gray SR 2) 361 Jessica Detweiler JR 3) 369 Lindsey Orr JR 4) 371 Emma Small JR 2 East Lyme HS 'A' 10:24.80 1) 64 Julia Bates JR 2) 75 Gillian Goodwin SO 3) 80 Rasa Kirvelevicius SR 4) 82 Alicia Lan SR 3 Westerly 'A' 10:41.85 1) 423 Madison Lorello FR 2) 426 Anna Nyberg FR 3) 427 Abby Turano SO 4) 416 Kata Cummings JR 4 Simsbury HS 'A' 10:47.97 1) 345 Hannah Thode JR 2) 340 Grace O-Bryan JR 3) 324 Amanda Derway SO 4) 337 Elsa Martin SO 5 Old Saybrook 'A' 11:07.21 1) 266 Ingrid Boland SR 2) 275 Emily Stratton FR 3) 277 Julia Sultini SO 4) 267 Aliana Castro SO 6 Jonathan Law 'A' 11:12.42 1) 168 Abby Bernstein JR 2) 181 Amira Samih JR 3) 178 Midori Hughes FR 4) 186 Alexis Voytek FR 7 Lewis Mills 'A' 11:40.47 1) 212 Kathleen Keegan SR 2) 213 Elizabeth Krenicky JR 3) 219 Allison Moore SO 4) 223 Sophie Zipoli SR 8 Woodstock Academy 'A' 12:06.47 1) 441 Julia Theriaque SO 2) 434 Aria Gianfriddo SR 3) 439 Amelie Pressel SO 4) 431 Shannon D-Alessandro JR 9 Ledyard High School 'A' 12:17.57 1) 194 Jade Dessaint JR 2) 195 Katelyn English FR 3) 197 Averie Greeley SR 4) 191 Cassidy Carroll 10 Lewis Mills 'B' 12:35.27 1) 205 Jennifer DiChiara SO 2) 208 Isabella Harding FR 3) 211 Campbell Karanian FR 4) 206 Emily Eichner FR Girls High Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 152 Kalliana Botelho SR Griswold 5-04.00 1.62m 4-10 5-00 5-02 5-04 5-06 XO O O XXO XXX 2 407 Taylor Gerbig SR Wareham 5-02.00 1.57m 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 XO O XO XXO XXX 3 279 Rachel Vigorita JR Old Saybrook 5-00.00 1.52m 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 O O O O XXX 4 42 Nicole DiBenedetto JR East Catholic 4-10.00 1.47m 4-06 4-08 4-10 5-00 O XO O XXX 5 441 Julia Theriaque SO Woodstock Acad 4-08.00 1.42m 4-06 4-08 4-10 O XO XXX 5 294 Sarah Larned SR Plainfield HS 4-08.00 1.42m 4-06 4-08 4-10 O XO XXX 7 83 Abigail Lottridge JR East Lyme HS J4-08.00 1.42m 4-06 4-08 4-10 XXO XO XXX 8 269 Cate Coppes SO Old Saybrook J4-08.00 1.42m 4-06 4-08 4-10 O XXO XXX 9 166 Cheyenne Zvingilas SO Griswold 4-06.00 1.37m 4-06 4-08 O XXX 10 339 Emily McMann SR Simsbury HS J4-06.00 1.37m 4-06 4-08 XXO XXX -- 21 Jania Sutherland FR Bloomfield HS NH 4-06 XXX -- 346 Lauren Winkleblack JR Simsbury HS NH 4-06 XXX -- 16 Shanika Johnson SO Bloomfield HS NH 4-06 XXX -- 151 Sarah Aviles SO Griswold NH 4-06 XXX -- 150 Ruby Avery SR Griswold NH 4-06 XXX -- 344 Grace Sullivan JR Simsbury HS NH 4-06 XXX Girls Long Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 14 Jahleah Harris SR Bloomfield HS 16-05.00 5.00m 16-05 FOUL 16-01.75 16-00.75 FOUL 15-08.50 2 3 Hope Belvit SO Bloomfield HS 15-10.50 4.83m 15-07.25 15-10.50 15-05 14-04.50 15-04 14-07.50 3 30 Gemya Mickens JR Capital Prep 15-02.75 4.64m 15-02.75 14-07 14-06 FOUL 14-02.50 FOUL 4 344 Grace Sullivan JR Simsbury HS 15-01.25 4.60m 14-04.50 14-06.50 FOUL 14-08.50 14-10 15-01.25 5 7 Shenequa Campbell JR Bloomfield HS 15-00.75 4.59m FOUL 15-00.75 14-08 FOUL 14-06 FOUL 6 278 Annea Thaci SR Old Saybrook 15-00.25 4.57m 15-00.25 15-00.25 15-00 FOUL 14-08 FOUL 7 366 Hannah Lamb JR Stonington HS 14-06.50 4.43m 13-09 FOUL FOUL FOUL FOUL 14-06.50 8 36 Calla Garriott SO Coventry HS 13-10.50 4.22m 13-10.50 FOUL FOUL FOUL FOUL FOUL 9 346 Lauren Winkleblack JR Simsbury HS 12-11.25 3.94m 10 173 Karissa DeNigris SO Jonathan Law 12-10.50 3.92m 11 161 Skylar Petersen SR Griswold 12-06.00 3.81m FOUL FOUL 12-06 11 353 Kaylee Contresras SR St. Raphael Acad 12-06.00 3.81m 13 185 Andria Torres SR Jonathan Law 12-05.75 3.80m 14 154 Kamryn Gurnee-Mims JR Griswold 12-05.50 3.79m FOUL 12-05.50 FOUL 15 28 Daigionaye Edwards JR Capital Prep 12-04.00 3.75m 16 210 Sydney Johnston SO Lewis Mills 12-02.00 3.70m 17 9 Xiomara Cruz SR Bloomfield HS 12-01.50 3.69m 12-01.50 FOUL FOUL 18 31 Brianna Westberry SO Capital Prep 11-01.50 3.39m 19 443 Kate Yhou SO Woodstock Acad 10-10.75 3.32m -- 424 Alex Mitchell JR Westerly FOUL FOUL -- 1 Monique Anderson SR Bloomfield HS FOUL FOUL x Girls Triple Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 14 Jahleah Harris SR Bloomfield HS 36-07.50 11.16m FOUL 34-00.75 35-08.50 33-10 FOUL 36-07.50 2 407 Taylor Gerbig SR Wareham 32-06.50 9.91m 29-09.50 30-08.50 32-06.50 32-05.50 30-04.50 FOUL 3 3 Hope Belvit SO Bloomfield HS 31-08.50 9.66m 31-07 31-08 31-04.75 31-08.50 31-01.75 4 220 Lindsey Riordan SR Lewis Mills 28-07.75 8.73m 28-05 FOUL FOUL FOUL FOUL 28-07.75 Girls Shot Put ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 351 Amanda Howe SR Southington 12.58m 41-03.25 12.52m 12.28m 12.58m 12.32m 12.00m 2 25 Justyce Wilson SR Bloomfield HS 10.83m 35-06.50 10.38m 10.70m 10.83m 10.50m 10.54m 10.51m 3 349 Trinity Cardillo SO Southington 10.72m 35-02.00 10.72m 10.67m 10.49m 10.43m 9.35m 10.55m 4 72 Jamie Foster SR East Lyme HS 10.41m 34-02.00 10.41m 9.94m 9.49m 5 217 Sydney Mello JR Lewis Mills 10.37m 34-00.25 9.53m 10.37m 9.89m 10.31m 10.01m 9.93m 6 4 Alliya Boothe SO Bloomfield HS 9.93m 32-07.00 9.93m 9.11m 9.33m 9.66m 9.74m 7 363 Emma Diamanti SR Stonington HS 9.79m 32-01.50 9.54m 9.62m 9.79m 9.34m 9.62m 9.28m 8 71 Olivia Facchini SR East Lyme HS 9.66m 31-08.50 9.40m 9.66m 9.22m 9.00m 9.41m 9.67m 9 274 Alyssa Layte SR Old Saybrook 9.55m 31-04.00 8.66m 9.55m 9.34m 10 10 Angelia Davis SR Bloomfield HS 9.27m 30-05.00 8.90m 9.27m 8.71m 11 24 Otisha Williams SO Bloomfield HS 9.21m 30-02.75 9.13m 9.18m 9.21m 12 187 Shawna Winters SR Jonathan Law 9.18m 30-01.50 8.98m 9.15m 9.18m 13 354 Amaya Dowdy FR St. Raphael Acad 9.06m 29-08.75 8.96m 8.59m 9.06m 14 260 Sarah O’farrell SR North Kingstown 8.90m 29-02.50 8.80m 8.90m 8.70m 15 77 Savanah Hunter SR East Lyme HS 8.84m 29-00.00 8.84m 8.56m 8.64m 16 350 Julia Groll SR Southington 8.79m 28-10.25 8.79m 8.30m 8.64m 16 66 Sarah Christensen JR East Lyme HS 8.79m 28-10.25 8.77m 8.79m 8.28m 18 13 Ashante Hall SR Bloomfield HS 8.75m 28-08.50 8.26m 8.75m 8.08m 19 442 Chelsea Wise SR Woodstock Acad 8.70m 28-06.50 7.50m 8.00m 8.70m 20 169 Gina Boccamazzo JR Jonathan Law 8.62m 28-03.50 7.36m 7.66m 8.62m 21 90 Maya Rose JR East Lyme HS 8.51m 27-11.00 8.34m 8.12m 8.51m 22 198 Isabelle Hammar SR Ledyard High 8.42m 27-07.50 8.38m 8.35m 8.42m 23 166 Cheyenne Zvingilas SO Griswold 8.40m 27-06.75 7.73m 8.40m 8.07m 24 283 Jada Frye JR Peekskill H.S 8.30m 27-02.75 7.89m 8.30m 7.91m 25 165 Maya Waldon SR Griswold 8.15m 26-09.00 8.15m 8.05m 8.04m 26 430 Skylar Brousseau SR Woodstock Acad 7.67m 25-02.00 7.35m 7.22m 7.67m 27 196 Delaney Gagnon SR Ledyard High 7.57m 24-10.00 7.57m 6.61m 28 250 Marissa Parker JR New London HS 7.43m 24-04.50 6.98m 6.67m 7.43m 29 319 Lauren Ampadu SO Simsbury HS 7.14m 23-05.25 7.08m 6.41m 7.14m 30 403 Emily Bird 08 Wareham 6.31m 20-08.50 5.20m 6.31m 5.14m 31 320 Robyn Ampadu JR Simsbury HS 5.64m 18-06.00 5.60m 5.64m Girls Weight Throw ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 351 Amanda Howe SR Southington 15.33m 50-03.50 14.36m 14.16m 15.33m 13.76m 14.67m FOUL 2 25 Justyce Wilson SR Bloomfield HS 13.52m 44-04.25 13.52m 11.85m 11.80m 12.70m 12.86m FOUL 3 256 Erynn Field JR North Kingstown 12.80m 42-00.00 12.58m 12.80m FOUL 12.19m 11.86m 11.33m 4 18 Kailyn Mobley SR Bloomfield HS 11.90m 39-00.50 11.35m 11.24m FOUL 11.90m FOUL FOUL 5 217 Sydney Mello JR Lewis Mills 11.45m 37-06.75 10.49m 10.89m 11.45m 10.80m FOUL FOUL 6 350 Julia Groll SR Southington 11.37m 37-03.75 11.19m 11.37m 10.82m 10.81m FOUL 10.77m 7 4 Alliya Boothe SO Bloomfield HS 11.35m 37-03.00 11.15m 11.35m 9.58m FOUL 10.34m 8 35 Sophia Gallucci FR Coventry HS 10.13m 33-03.00 10.13m 9.20m 8.90m FOUL FOUL FOUL 9 10 Angelia Davis SR Bloomfield HS 10.03m 32-11.00 9.35m 9.96m 10.03m 10 257 McKensie Lennon JR North Kingstown 9.92m 32-06.50 9.92m 9.29m 9.34m 11 255 Caitlin Culhane JR North Kingstown 9.74m 31-11.50 8.15m 9.74m FOUL 12 37 Jackie Nguyen JR Coventry HS 9.28m 30-05.50 8.85m 8.83m 9.28m 13 24 Otisha Williams SO Bloomfield HS 8.95m 29-04.50 8.95m 8.37m 14 349 Trinity Cardillo SO Southington 8.59m 28-02.25 8.59m FOUL FOUL Boys 55 Meter Dash =================================================================== Top 8 Advance by Time Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 558 Dylan Hatajik SR East Lyme HS 6.68q 1 2 458 Jaylon Nealy JR Bloomfield HS 6.75q 1 3 773 Andrew Whitney SR North Kingstown 6.83q 1 4 640 Bryan Accede JR Griswold 6.83q 9 5 666 Mike Plaskon JR Jonathan Law 6.85q 3 6 780 Jalen Johnson SR Old Saybrook 6.89q 1 7 672 Naheim Washington FR Jonathan Law 6.90q 1 8 909 Jacob Lamothe SO St. Raphael Acad 6.91q 2 9 761 Dante Echeandia JR North Kingstown 6.92 2 10 473 Jaylynn Cundiff SR Brockton HS 6.94 1 11 759 Edward Cardarellie SO North Kingstown 6.95 3 12 553 Patrick Dowd SR East Lyme HS 6.96 4 13 490 Shannon Thomas SR Brockton HS 6.97 2 14 770 Zachary Pezza SR North Kingstown 7.02 3 15 693 James Smith JR Ledyard High 7.04 6 16 766 Thomas Lanowy JR North Kingstown 7.07 4 17 726 Muhamed Codjoe SR New Britain 7.09 3 18 738 Chaz Williams JR New Britain 7.09 2 19 674 Travon Brown JR Ledyard High 7.09 7 20 731 Mykal Porter SO New Britain 7.09 3 21 904 Braxton Fontaine SO St. Raphael Acad 7.12 4 22 474 Nate Derolus -- Brockton HS 7.13 1 23 771 Jordan Silversmith SR North Kingstown 7.13 7 24 865 Taehyeon Park JR Simsbury HS 7.14 6 25 863 Rafael Nieves SR Simsbury HS 7.16 5 26 730 Deyvis Peralta SR New Britain 7.16 4 26 744 Jahyde Marcus JR New London HS 7.16 2 28 687 Robbie Petriel SO Ledyard High 7.17 6 29 916 Josh Curtin SO Stonington HS 7.18 4 30 748 Jason Rivera SR New London HS 7.20 4 31 728 Jonathan Lindsay JR New Britain 7.21 5 32 717 Chris Roman SR Narragansett 7.22 3 33 569 Nick Tricarico SR East Lyme HS 7.22 7 34 806 Aidan Skaling SR Plainfield HS 7.23 9 35 534 Collin Heaney SO East Greenwich 7.23 12 36 642 Andrew Clements JR Griswold 7.23 8 37 557 Blane Hart SO East Lyme HS 7.24 7 38 929 Martin Vernet JR Stonington HS 7.25 9 39 757 Cameron Allen JR North Kingstown 7.25 5 40 506 Luke Elson SR Chariho High 7.25 6 41 628 Keshav Garcia-Pate SO Fitch 7.26 8 42 676 Jahmik Devone JR Ledyard High 7.26 6 43 774 Danny Almeida JR Old Saybrook 7.28 2 44 743 Jahri Marcus JR New London HS 7.28 3 44 555 Will Flaherty JR East Lyme HS 7.28 10 46 815 Benjamin Mancini SO Ponaganset HS 7.28 9 47 854 Christian Gay SR Simsbury HS 7.30 5 48 873 Angel Serrano SR Simsbury HS 7.30 10 49 671 Walker Stebbins SO Jonathan Law 7.30 10 50 570 Rohan Venktesh SO East Lyme HS 7.32 10 50 529 Brendan Truman JR East Catholic 7.32 8 52 561 Trystan Levesque SO East Lyme HS 7.35 8 53 807 Tyler Southavong SR Plainfield HS 7.35 6 54 925 Hayden Parilla SR Stonington HS 7.35 7 55 875 shamer sutton SO Simsbury HS 7.36 10 56 460 Micheal Raiford SO Bloomfield HS 7.37 5 57 843 Jack Broda FR Simsbury HS 7.38 11 58 862 Matthew Mooneyham SR Simsbury HS 7.39 12 59 855 Miguel Gutierrez FR Simsbury HS 7.40 9 60 751 Clayton Smith SO New London HS 7.42 7 61 737 Carlos Villarini SR New Britain 7.44 4 62 997 Justin Wise JR Woodstock Acad 7.45 11 63 568 Isaac Tomblin SR East Lyme HS 7.46 8 64 805 Isiah Oswell SR Plainfield HS 7.47 10 65 516 Eddy Oloughlin SR Coventry HS 7.50 7 66 514 Mike Rinfrette SR Chariho High 7.51 7 67 879 Dylan Wehrly JR Simsbury HS 7.51 12 68 530 Eric Wilson JR East Catholic 7.55 10 69 556 Dalton Franco SR East Lyme HS 7.56 9 70 452 Elijah French FR Bloomfield HS 7.57 5 71 857 Daniel Jun SO Simsbury HS 7.57 9 72 493 Jayden DeLarosa SO Capital Prep 7.58 10 73 993 Dylan Ponkala FR Woodstock Acad 7.59 5 74 527 Logan Reynolds JR East Catholic 7.63 11 75 870 Gabriel Rosario JR Simsbury HS 7.69 11 76 796 Daimon Carson JR Plainfield HS 7.79 12 77 800 Mitchell Gendron JR Plainfield HS 7.83 16 78 962 Raven Jones 12 Wareham 7.83 8 79 846 Marcel Christian FR Simsbury HS 7.84 11 80 795 Matthew Bamber SO Plainfield HS 7.90 14 81 845 Richard Candelario JR Simsbury HS 7.91 11 82 986 Lucas Couture JR Woodstock Acad 7.93 15 83 652 Devraj Patel SO Griswold 7.94 13 84 852 Nicholas Drebot SO Simsbury HS 8.00 14 85 882 Ryan Winschi FR Simsbury HS 8.01 15 86 866 Jonathan Prell JR Simsbury HS 8.01 16 87 961 Xavier Jenkins 12 Wareham 8.02 8 88 996 Ricardo Tovar JR Woodstock Acad 8.03 12 89 856 Michael Jainchill SR Simsbury HS 8.04 13 90 867 Nathanial Putnam SO Simsbury HS 8.05 11 91 803 Dillon Lyons FR Plainfield HS 8.06 13 92 871 Nathan Rybczyk JR Simsbury HS 8.11 14 93 850 Ryan Demaio SO Simsbury HS 8.11 13 94 959 Kevin DeCollibus 08 Wareham 8.20 11 95 699 Mark Codinha FR Lewis Mills 8.33 16 95 864 Cameron Parham JR Simsbury HS 8.33 13 97 851 Grey Dimascio FR Simsbury HS 8.34 13 98 859 Joseph Lepak FR Simsbury HS 8.40 15 99 719 Andrew Simone FR Narragansett 8.46 12 100 877 Alejandro Vargas JR Simsbury HS 8.64 14 101 858 Matthew Lajoie JR Simsbury HS 8.64 15 102 844 Anthony Caggiano FR Simsbury HS 8.68 15 103 964 Luke Wiley 08 Wareham 8.71 15 104 874 Phillip Shenkman SO Simsbury HS 9.72 16 105 842 Miguel Armendariz FR Simsbury HS 9.81 13 Boys 55 Meter Dash =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== Finals 1 458 Jaylon Nealy JR Bloomfield HS 6.64 2 2 558 Dylan Hatajik SR East Lyme HS 6.69 2 3 640 Bryan Accede JR Griswold 6.74 2 4 773 Andrew Whitney SR North Kingstown 6.75 2 5 780 Jalen Johnson SR Old Saybrook 6.75 1 6 909 Jacob Lamothe SO St. Raphael Acad 6.80 1 7 666 Mike Plaskon JR Jonathan Law 6.81 2 8 616 Robert Hauser SO Exeter w Greenwi 6.84 1 9 672 Naheim Washington FR Jonathan Law 6.91 1 Boys 300 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 930 Cameron Whalen JR Stonington HS 36.82 1 2 458 Jaylon Nealy JR Bloomfield HS 36.93 1 3 558 Dylan Hatajik SR East Lyme HS 37.16 2 4 810 Jason Walton SR Plainfield HS 37.25 1 5 700 Jonathan Lewis JR Lewis Mills 37.31 1 6 704 John Mudgett SR Lewis Mills 37.51 2 7 969 Ryan Holloway SR Westerly 37.86 2 8 553 Patrick Dowd SR East Lyme HS 37.94 3 9 616 Robert Hauser SO Exeter w Greenwi 38.16 4 10 537 Quinten Mason SR East Greenwich 38.28 4 11 915 Nick Benjamin SR Stonington HS 38.41 3 12 923 Joey Hinckley JR Stonington HS 38.66 3 13 476 Marvin Dure JR Brockton HS 38.96 2 14 901 Mike Zannis JR St Joseph HS 38.98 1 15 966 Rocco Cillino SO Westerly 38.99 4 16 865 Taehyeon Park JR Simsbury HS 39.14 1 17 625 Tony Figueroa SR Fitch 39.33 4 18 457 Dante Montaque SO Bloomfield HS 39.47 10 19 693 James Smith JR Ledyard High 39.47 6 20 712 Curtis Grundy SR Narragansett 39.52 5 21 676 Jahmik Devone JR Ledyard High 39.53 4 22 557 Blane Hart SO East Lyme HS 39.54 2 23 556 Dalton Franco SR East Lyme HS 39.58 7 24 794 Artis Powell FR Peekskill H.S 39.77 7 25 815 Benjamin Mancini SO Ponaganset HS 39.81 8 25 500 Michael Slade JR Capital Prep 39.81 2 27 709 Steven Wyzykowski SR Lewis Mills 39.83 6 28 530 Eric Wilson JR East Catholic 39.90 6 29 736 Nazir Vellon JR New Britain 40.05 14 30 569 Nick Tricarico SR East Lyme HS 40.20 6 31 730 Deyvis Peralta SR New Britain 40.26 20 32 924 Graham Johnstone JR Stonington HS 40.37 7 33 710 Jake Archambault JR Narragansett 40.41 9 34 694 Berkely Wachtmann SR Ledyard High 40.46 8 35 863 Rafael Nieves SR Simsbury HS 40.50 9 36 650 Zachary MacMurray JR Griswold 40.50 5 37 731 Mykal Porter SO New Britain 40.55 13 38 460 Micheal Raiford SO Bloomfield HS 40.59 10 39 847 Edward Daily SO Simsbury HS 40.68 16 40 855 Miguel Gutierrez FR Simsbury HS 40.69 14 41 791 Jordan Hudson JR Peekskill H.S 40.71 14 42 843 Jack Broda FR Simsbury HS 40.73 17 43 635 Daeven Morgan SR Fitch 40.75 8 44 689 Preston Poulton SR Ledyard High 40.78 11 45 568 Isaac Tomblin SR East Lyme HS 40.99 9 46 875 shamer sutton SO Simsbury HS 41.17 9 47 727 Tarik Hetmyer SO New Britain 41.18 16 48 561 Trystan Levesque SO East Lyme HS 41.21 9 49 873 Angel Serrano SR Simsbury HS 41.38 7 50 912 Benjamin Abely JR Stonington HS 41.43 8 51 683 Fabian May SO Ledyard High 41.50 10 52 797 Conner Delaney JR Plainfield HS 41.81 16 53 648 Lucas Logan SR Griswold 41.86 7 54 527 Logan Reynolds JR East Catholic 41.87 11 55 492 Roy Clemons JR Capital Prep 41.89 12 56 445 Darius Alexander JR Bloomfield HS 42.00 10 57 634 Jackson Meuse SO Fitch 42.09 10 58 452 Elijah French FR Bloomfield HS 42.15 12 59 750 Zachary Skrabacz JR New London HS 42.15 8 60 972 Adrian Medina SO Westerly 42.23 11 61 529 Brendan Truman JR East Catholic 42.45 6 62 857 Daniel Jun SO Simsbury HS 42.46 12 63 716 Corey Pierce SO Narragansett 42.46 16 64 809 Jacob Walton SO Plainfield HS 42.67 14 65 800 Mitchell Gendron JR Plainfield HS 42.70 14 66 723 Julian Bronner JR New Britain 42.73 15 67 567 Kane Salan SO East Lyme HS 42.88 11 68 796 Daimon Carson JR Plainfield HS 43.02 15 69 993 Dylan Ponkala FR Woodstock Acad 43.07 15 70 564 Dylan McDonald SO East Lyme HS 43.21 13 71 735 Travon Santoro SO New Britain 43.24 17 72 552 Owen Brown FR East Lyme HS 43.26 13 73 872 Ben Samson SR Simsbury HS 43.28 10 74 967 Aiden Faubert SO Westerly 43.40 11 75 961 Xavier Jenkins 12 Wareham 43.42 15 76 962 Raven Jones 12 Wareham 43.49 15 77 986 Lucas Couture JR Woodstock Acad 43.74 16 78 850 Ryan Demaio SO Simsbury HS 43.75 19 79 629 Chris Holmes JR Fitch 43.87 8 80 984 Kyle Buell JR Woodstock Acad 44.02 15 81 882 Ryan Winschi FR Simsbury HS 44.06 19 82 988 Dan Creme SR Woodstock Acad 44.07 13 83 867 Nathanial Putnam SO Simsbury HS 44.20 17 84 623 Arvin Cabusao SR Fitch 44.38 11 85 493 Jayden DeLarosa SO Capital Prep 44.40 7 86 803 Dillon Lyons FR Plainfield HS 44.69 16 87 845 Richard Candelario JR Simsbury HS 45.07 19 88 975 David Reid FR Westerly 45.15 14 89 854 Christian Gay SR Simsbury HS 45.52 13 90 870 Gabriel Rosario JR Simsbury HS 45.65 12 91 877 Alejandro Vargas JR Simsbury HS 45.92 17 92 862 Matthew Mooneyham SR Simsbury HS 46.01 17 93 852 Nicholas Drebot SO Simsbury HS 46.52 18 94 871 Nathan Rybczyk JR Simsbury HS 46.90 18 95 959 Kevin DeCollibus 08 Wareham 47.05 17 96 846 Marcel Christian FR Simsbury HS 47.11 18 97 859 Joseph Lepak FR Simsbury HS 47.15 18 98 652 Devraj Patel SO Griswold 47.48 20 99 864 Cameron Parham JR Simsbury HS 47.80 19 100 851 Grey Dimascio FR Simsbury HS 47.95 18 101 964 Luke Wiley 08 Wareham 53.86 20 102 958 Aidan Cox 08 Wareham 55.15 19 103 844 Anthony Caggiano FR Simsbury HS 56.94 19 104 842 Miguel Armendariz FR Simsbury HS 58.13 18 105 874 Phillip Shenkman SO Simsbury HS 1:00.84 20 Boys 600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 533 Cebastian Gentil SR East Greenwich 1:21.89 1 2 563 Ryan McCauley SR East Lyme HS 1:24.89 1 3 772 Samuel Toolin JR North Kingstown 1:25.71 1 4 664 Matt Marino SR Jonathan Law 1:26.98 1 5 787 Eric Sultini SR Old Saybrook 1:27.06 1 6 998 Anthony Titus Windham HS 1:27.46 1 7 919 Blake Edwards JR Stonington HS 1:28.64 2 8 920 Chase Flynn SO Stonington HS 1:28.78 3 9 763 Quinn Franklin-Vin SR North Kingstown 1:29.11 1 10 762 Phillip Facey SR North Kingstown 1:29.12 1 11 755 Kento Abeywardane SR North Kingstown 1:29.45 1 12 779 Luke Hanratty SO Old Saybrook 1:30.27 2 13 970 Sam Lutzel JR Westerly 1:30.83 3 14 560 Matt Kung JR East Lyme HS 1:32.04 3 15 550 Rob Aveena JR East Lyme HS 1:32.21 3 16 669 Maher Sassaoglu SR Jonathan Law 1:32.36 3 17 902 Ben Bradley SR St. Raphael Acad 1:32.52 3 18 976 Aaron Tallardy SO Westerly 1:32.74 2 19 523 Evan Kennedy SR East Catholic 1:33.42 2 20 631 Shea Kenney JR Fitch 1:34.67 4 21 653 Jonathan Saint-Sur SR Griswold 1:35.35 4 22 497 Kanii Portis -- Capital Prep 1:35.52 5 23 994 Matthew Rothlein SO Woodstock Acad 1:35.53 3 24 494 Aaron Hooker -- Capital Prep 1:35.61 4 25 737 Carlos Villarini SR New Britain 1:35.65 1 26 965 Dylan Ada JR Westerly 1:37.03 4 27 572 Christian Wilson SR East Lyme HS 1:37.90 4 28 706 Griffin Perrault SR Lewis Mills 1:37.98 5 29 481 Anthony Lynch SR Brockton HS 1:38.29 2 30 956 Dante Andrade 12 Wareham 1:38.85 5 31 673 Chris Wootton FR Jonathan Law 1:38.90 5 32 913 Ethan Allen-Fernan FR Stonington HS 1:39.30 4 33 538 Kai Meiser FR East Greenwich 1:39.52 5 34 721 Matt Sylvestri JR Narragansett 1:41.47 4 35 879 Dylan Wehrly JR Simsbury HS 1:41.69 4 36 459 Lancedale Peterson SR Bloomfield HS 1:44.22 4 37 722 Kristian Avery JR New Britain 1:44.70 3 38 504 Nate Barry FR Chariho High 1:45.60 5 39 535 Josh Howard SO East Greenwich 1:50.39 5 40 697 Nicholas Benvenuto JR Lewis Mills 1:52.93 5 41 799 Thomas Engle FR Plainfield HS 1:53.54 5 42 991 Matthew MacPherson SO Woodstock Acad 1:55.69 5 43 724 Kadeem Brown SR New Britain 1:56.42 3 -- 783 Xavier Rios SR Old Saybrook FS 2 -- 453 Ray Herbert JR Bloomfield HS DNF 2 Boys 1000 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 983 Alexander Korczyns SR Windham HS 2:33.66 1 2 769 Jack Perreault JR North Kingstown 2:36.27 1 3 922 Rhys Hammond SO Stonington HS 2:37.74 1 4 548 Quentin Viera SR East Greenwich 2:38.64 1 5 449 Logan Colon SR Bloomfield HS 2:44.13 1 6 526 Heath Olivieri JR East Catholic 2:44.22 2 7 911 Nasavell Medeiros SO St. Raphael Acad 2:44.94 1 8 908 Darius Kipyego FR St. Raphael Acad 2:46.87 2 9 849 Soloman Davis JR Simsbury HS 2:47.18 1 10 905 Bryce Gillis SR St. Raphael Acad 2:49.02 2 11 812 Declan Beltram SR Ponaganset HS 2:52.16 2 12 813 Kevin Colburn SR Ponaganset HS 2:54.74 2 13 1000 Allen Sfakios Windham HS 2:56.14 2 14 447 Thabiti Bass JR Bloomfield HS 2:57.32 2 15 918 Steve Devoe JR Stonington HS 2:57.35 2 16 883 Owen Wollenberg SO Simsbury HS 2:57.47 1 17 525 John Oei FR East Catholic 2:58.23 3 18 638 Caleb Robbins SO Fitch 2:59.02 2 19 932 James Eastwood SR Tyngsborough 2:59.35 1 20 677 Juan Garcia SO Ledyard High 3:00.87 3 21 971 Colby Makin SO Westerly 3:04.06 4 22 646 Garrett Gasparino SO Griswold 3:04.40 3 23 662 Nelson Gomes SR Jonathan Law 3:07.05 3 24 547 Matthew Ursillo SR East Greenwich 3:07.36 3 25 732 Amar Redzepagic JR New Britain 3:08.53 3 26 485 Virginio Monteiro JR Brockton HS 3:08.87 3 27 620 Cole Aristi SO Fitch 3:09.61 3 28 869 Connor Richard JR Simsbury HS 3:10.79 4 29 654 Matthew Spinelli JR Griswold 3:12.21 4 30 Thomas Novy Simsbury HS 3:14.19 1 31 707 Nathan Pinette FR Lewis Mills 3:25.27 4 32 644 Noah Dameron SO Griswold 3:31.09 4 33 641 Jimmy Arnold SO Griswold 3:31.84 4 34 749 Christian Santos SO New London HS 3:35.48 4 35 714 Jack Kisilywicz SO Narragansett 3:36.39 4 36 861 Wyatt Majka SR Simsbury HS 3:37.28 1 37 742 Patrick Madden JR New London HS 3:38.90 4 38 995 Clayton Singleton -- Woodstock Acad 3:41.77 4 39 985 Nicholas Caggiano FR Woodstock Acad 3:44.60 4 40 651 Steven Nagel FR Griswold 3:59.12 4 Boys 1600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 983 Alexander Korczyns SR Windham HS 4:19.19 1 2 849 Soloman Davis JR Simsbury HS 4:31.68 1 3 681 Zak King SR Ledyard High 4:31.72 1 4 539 Jeffery Pedersen SR East Greenwich 4:36.13 1 5 981 John Walker SR Westerly 4:44.25 1 6 549 Chris Abbey SO East Lyme HS 4:47.68 1 7 528 Cooper Shifrin SR East Catholic 4:47.92 1 8 978 John Turano SR Westerly 4:52.72 1 9 994 Matthew Rothlein SO Woodstock Acad 4:53.48 2 10 536 Jack Lombardi FR East Greenwich 4:55.61 1 11 784 Shon Ryan SO Old Saybrook 4:56.18 1 12 1000 Allen Sfakios Windham HS 4:57.82 2 13 532 Alex DeLong SR East Greenwich 5:00.53 2 14 684 Nate McCracken SR Ledyard High 5:01.19 3 15 515 Riley Marszalek FR Coventry HS 5:01.96 2 16 785 Jacob Schneider FR Old Saybrook 5:02.86 2 17 626 Dan Gaiewski JR Fitch 5:02.89 2 18 980 Nick Turo SO Westerly 5:02.96 2 19 637 Ryan Poe JR Fitch 5:03.01 3 20 521 Andrew Ferruolo SO East Catholic 5:03.20 2 21 906 Adam Gomes SO St. Raphael Acad 5:04.55 2 22 546 Codey Therault SO East Greenwich 5:06.07 1 23 677 Juan Garcia SO Ledyard High 5:09.30 3 24 808 Matthew Speight SO Plainfield HS 5:09.51 2 25 632 Andrew Kerst JR Fitch 5:09.62 3 26 814 Jacob Harwood SR Ponaganset HS 5:09.64 2 27 977 Kelly Tanner FR Westerly 5:11.40 2 28 663 Mike Loschiavo SO Jonathan Law 5:11.76 3 29 817 John Tammaro SR Ponaganset HS 5:13.58 3 30 517 Troy Sheldon FR Coventry HS 5:14.49 3 31 786 Lance Sigersmith JR Old Saybrook 5:15.08 2 32 971 Colby Makin SO Westerly 5:15.63 3 33 513 James Penhallow FR Chariho High 5:15.87 3 34 979 John Turo SO Westerly 5:18.11 3 35 963 Alex Moulding 12 Wareham 5:20.15 4 36 881 Colin Wilde JR Simsbury HS 5:20.51 4 37 754 Rashawn Wright SO New London HS 5:20.98 2 38 811 Steven Alvarado JR Ponaganset HS 5:24.25 3 39 499 Antonio Rodriguez SR Capital Prep 5:27.08 3 40 868 Mitchell Rakowski SO Simsbury HS 5:27.85 4 41 746 John Mateo JR New London HS 5:28.29 2 42 974 Sean Rafferty SO Westerly 5:29.54 3 43 505 Sullivan Cummins FR Chariho High 5:31.03 3 44 480 Joseph Lucas JR Brockton HS 5:33.33 4 45 860 Andrew Ma SR Simsbury HS 5:34.08 4 46 471 James Carr SR Brockton HS 5:34.94 4 47 720 Flynn Sullivan JR Narragansett 5:38.80 4 48 543 Alex Sack SO East Greenwich 5:43.58 3 49 501 Victor Torres -- Capital Prep 5:44.48 4 50 878 Sean Vargus JR Simsbury HS 5:44.68 4 51 753 Luke Waterman JR New London HS 5:50.54 4 52 991 Matthew MacPherson SO Woodstock Acad 5:57.10 4 53 740 John Burnett SR New London HS 6:02.82 3 54 957 Benjamin Brogioli 08 Wareham 6:10.47 4 55 752 Derek Viets SR New London HS 6:14.76 4 56 741 Bryson Doughty FR New London HS 7:05.75 4 -- 876 Novy Thomas FR Simsbury HS DQ 2 Boys 3200 Meter Run ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ 1 907 Reilly Johnston JR St. Raphael Acad 9:57.97 2 681 Zak King SR Ledyard High 10:09.75 3 531 Harry Chace SR East Greenwich 10:47.13 4 477 Immanuel Fernandes JR Brockton HS 10:47.48 5 486 Jordan Porter SR Brockton HS 10:59.98 6 512 Simon Manlove SO Chariho High 11:10.66 7 562 Fisher Macklin FR East Lyme HS 11:19.69 8 698 Christopher Case SR Lewis Mills 11:22.12 9 633 Jake McCarty FR Fitch 11:22.19 10 507 CJ Elwell FR Chariho High 11:36.11 11 990 Evan Gianfriddo SO Woodstock Acad 12:06.56 12 802 Jacob Irons FR Plainfield HS 12:35.25 Boys 55 Meter Hurdles =================================================================== Top 8 Advance by Time Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 930 Cameron Whalen JR Stonington HS 8.01q 1 2 544 Connor Sheridan SR East Greenwich 8.01q 1 3 491 Jordan Williams JR Brockton HS 8.12q 1 4 472 Ben Chica SR Brockton HS 8.19q 1 5 658 Jordan Beck SR Jonathan Law 8.31q 1 6 757 Cameron Allen JR North Kingstown 8.31q 1 7 489 Cedric Souffrant SR Brockton HS 8.32q 1 8 467 Zion Barber Amado JR Brockton HS 8.36q 2 9 737 Carlos Villarini SR New Britain 8.50 2 10 696 Collin Wiltshire SR Ledyard High 8.52 2 11 928 Shane Smith JR Stonington HS 8.84 2 12 728 Jonathan Lindsay JR New Britain 8.92 3 13 670 Jason Smith SR Jonathan Law 9.02 3 14 712 Curtis Grundy SR Narragansett 9.02 2 15 927 Jared Rudzinsky SR Stonington HS 9.08 2 16 702 Riley McNaboe SR Lewis Mills 9.08 4 17 466 Chaddane Williams JR Bloomfield HS 9.12 3 18 688 Harold Phillips SO Ledyard High 9.14 4 19 713 Sean Kielty SR Narragansett 9.19 4 20 617 Mason Jacob So Exeter w Greenwi 9.32 3 21 520 Joshua Duvall JR East Catholic 9.60 4 22 738 Chaz Williams JR New Britain 9.62 1 22 518 Loren Vaughn SO Coventry HS 9.62 4 24 619 Ethan Alves SO Fitch 9.75 3 25 457 Dante Montaque SO Bloomfield HS 10.06 5 26 747 Kahlil Ramcharit SR New London HS 10.25 4 27 988 Dan Creme SR Woodstock Acad 10.32 5 28 711 Nick Archambault FR Narragansett 10.34 4 29 445 Darius Alexander JR Bloomfield HS 10.94 5 30 872 Ben Samson SR Simsbury HS 11.28 5 31 705 Ryan Muthig FR Lewis Mills 13.60 5 Boys 55 Meter Hurdles ================================================================ Name Year School Finals ================================================================ Finals 1 544 Connor Sheridan SR East Greenwich 7.93 2 930 Cameron Whalen JR Stonington HS 7.97 3 491 Jordan Williams JR Brockton HS 8.11 4 472 Ben Chica SR Brockton HS 8.24 5 757 Cameron Allen JR North Kingstown 8.25 6 467 Zion Barber Amado JR Brockton HS 8.29 7 658 Jordan Beck SR Jonathan Law 8.61 8 489 Cedric Souffrant SR Brockton HS 9.04 Boys 4x200 Meter Relay =================================================================== School Finals H# =================================================================== 1 Brockton High School 'A' 1:35.70 1 1) 483 Antoine McCray SR 2) 490 Shannon Thomas SR 3) 488 Lincoln Sena 4) 473 Jaylynn Cundiff SR 2 Stonington High School 'A' 1:37.36 1 1) 916 Josh Curtin SO 2) 915 Nick Benjamin SR 3) 923 Joey Hinckley JR 4) 930 Cameron Whalen JR 3 Chariho High School 'A' 1:37.49 3 1) 506 Luke Elson SR 2) 509 James Foley SR 3) 508 Alexi Fauzey SR 4) 510 William Foley SR 4 Bloomfield High School 'A' 1:37.61 2 1) 446 Ajrael Anderson FR 2) 458 Jaylon Nealy JR 3) 463 Kamren Watkins-Huntet SO 4) 450 Sean Dixon-Bodie SO 5 Old Saybrook 'A' 1:38.18 1 1) 780 Jalen Johnson SR 2) 776 Carlos Chacon 3) 789 Max Thomas 4) 782 Devon Moshier 6 Jonathan Law 'A' 1:38.39 1 1) 672 Naheim Washington FR 2) 671 Walker Stebbins SO 3) 668 Ethan Saley JR 4) 666 Mike Plaskon JR 7 New Britain HS 'B' 1:38.74 5 1) 726 Muhamed Codjoe SR 2) 728 Jonathan Lindsay JR 3) 733 Jaylen Rivera SR 4) 738 Chaz Williams JR 8 East Lyme HS 'A' 1:40.28 2 1) 558 Dylan Hatajik SR 2) 557 Blane Hart SO 3) 553 Patrick Dowd SR 4) 563 Ryan McCauley SR 9 East Greenwich High School 'A' 1:40.43 2 1) 537 Quinten Mason SR 2) 542 Chris Rivera JR 3) 534 Collin Heaney SO 4) 544 Connor Sheridan SR 10 Simsbury HS 'A' 1:40.51 2 1) 854 Christian Gay SR 2) 873 Angel Serrano SR 3) 863 Rafael Nieves SR 4) 865 Taehyeon Park JR 11 East Lyme HS 'B' 1:40.69 3 1) 569 Nick Tricarico SR 2) 555 Will Flaherty JR 3) 556 Dalton Franco SR 4) 568 Isaac Tomblin SR 12 Ledyard High School 'A' 1:40.76 2 1) 693 James Smith JR 2) 676 Jahmik Devone JR 3) 674 Travon Brown JR 4) 689 Preston Poulton SR 13 Fitch 'A' 1:41.22 3 1) 618 Adrian Albo SR 2) 629 Chris Holmes JR 3) 625 Tony Figueroa SR 4) 636 Tyler Nelli JR 14 New London High School 'A' 1:41.23 1 1) 743 Jahri Marcus JR 2) 744 Jahyde Marcus JR 3) 748 Jason Rivera SR 4) 751 Clayton Smith SO 15 Narragansett High School 'A' 1:42.34 2 1) 712 Curtis Grundy SR 2) 715 Orail Moses SR 3) 710 Jake Archambault JR 4) 717 Chris Roman SR 16 Plainfield High School 'A' 1:42.51 5 1) 810 Jason Walton SR 2) 809 Jacob Walton SO 3) 806 Aidan Skaling SR 4) 807 Tyler Southavong SR 17 Simsbury HS 'B' 1:42.59 4 1) 843 Jack Broda FR 2) 855 Miguel Gutierrez FR 3) 875 shamer sutton SO 4) 882 Ryan Winschi FR 18 Peekskill H.S. /peekskill NY 'A' 1:43.44 4 1) 791 Jordan Hudson JR 2) 790 Omar Dinnall 3) 792 Jarrett Lloyd 4) 794 Artis Powell FR 19 St Joseph High-school 'B' 1:43.72 3 1) 898 Jaden Shirden 2) 899 Tyler Sisko 3) 893 Karl Bruce-Tagoe 4) 895 Dharon Greenfield 20 Ledyard High School 'B' 1:43.87 4 1) 687 Robbie Petriel SO 2) 683 Fabian May SO 3) 682 Kyle Krupansky 4) 685 Ryan Morales 21 Capital Prep 'A' 1:46.89 5 1) 500 Michael Slade JR 2) 498 Joshua Roberts JR 3) 492 Roy Clemons JR 4) 493 Jayden DeLarosa SO 22 New Britain HS 'A' 1:48.11 5 1) 723 Julian Bronner JR 2) 727 Tarik Hetmyer SO 3) 731 Mykal Porter SO 4) 735 Travon Santoro SO 23 East Catholic HS 'A' 1:48.59 4 1) 522 Kamron Ghoreshi 2) 524 Alex Malenfant 3) 519 Joseph DeRosa 4) 520 Joshua Duvall JR 24 Westerly 'A' 1:52.38 5 1) 972 Adrian Medina SO 2) 975 David Reid FR 3) 967 Aiden Faubert SO 4) 965 Dylan Ada JR 25 Lewis Mills 'A' 2:25.16 5 1) 699 Mark Codinha FR 2) 703 Sean Morrell 3) 705 Ryan Muthig FR 4) 708 Nicholas Pinette -- Griswold 'A' DNF 3 1) 649 Davaughn Luty SR 2) 648 Lucas Logan SR 3) 650 Zachary MacMurray JR 4) 642 Andrew Clements JR -- St Joseph High-school 'A' DNF 1 1) 894 Christopher Coughlin 2) 896 Myles Hall 3) 900 Darren Warren 4) 901 Mike Zannis JR Boys 4x400 Meter Relay =================================================================== School Finals H# =================================================================== 1 Brockton High School 'A' 3:34.62 1 1) 488 Lincoln Sena 2) 489 Cedric Souffrant SR 3) 475 Javier Donegan 4) 481 Anthony Lynch SR 2 Old Saybrook 'A' 3:36.38 1 1) 780 Jalen Johnson SR 2) 783 Xavier Rios SR 3) 779 Luke Hanratty SO 4) 787 Eric Sultini SR 3 Lewis Mills 'A' 3:36.98 1 1) 704 John Mudgett SR 2) 700 Jonathan Lewis JR 3) 706 Griffin Perrault SR 4) 709 Steven Wyzykowski SR 4 Westerly 'A' 3:42.21 1 1) 969 Ryan Holloway SR 2) 966 Rocco Cillino SO 3) 976 Aaron Tallardy SO 4) 970 Sam Lutzel JR 5 Fitch 'A' 3:51.06 2 1) 627 Orlando Galarza 2) 635 Daeven Morgan SR 3) 625 Tony Figueroa SR 4) 622 Julias Brown SR 6 New Britain HS 'A' 3:52.81 2 1) 726 Muhamed Codjoe SR 2) 728 Jonathan Lindsay JR 3) 733 Jaylen Rivera SR 4) 737 Carlos Villarini SR 7 Stonington High School 'A' 3:52.97 1 1) 924 Graham Johnstone JR 2) 914 Abely Benjamin 3) 928 Shane Smith JR 4) 913 Ethan Allen-Fernandes FR 8 Ledyard High School 'A' 3:56.35 2 1) 694 Berkely Wachtmann SR 2) 684 Nate McCracken SR 3) 680 Ian Kamperschroer JR 4) 688 Harold Phillips SO 9 Chariho High School 'A' 4:00.72 1 1) 508 Alexi Fauzey SR 2) 510 William Foley SR 3) 509 James Foley SR 4) 506 Luke Elson SR 10 East Lyme HS 'A' 4:03.69 2 1) 570 Rohan Venktesh SO 2) 567 Kane Salan SO 3) 564 Dylan McDonald SO 4) 561 Trystan Levesque SO 11 New Britain HS 'B' 4:04.75 2 1) 727 Tarik Hetmyer SO 2) 734 Yoskar Rosas_Perez 3) 735 Travon Santoro SO 4) 730 Deyvis Peralta SR 12 Ledyard High School 'B' 4:19.43 3 1) 686 Tyler Oliveira 2) 695 Alex Warmus 3) 677 Juan Garcia SO 4) 675 Solaiman Chowdhury 13 Griswold 'A' 4:19.81 3 1) 655 Patrick Strain 2) 656 Christopher Thibidou 3) 643 Jaden Curtis-Quinn 4) 645 Rodrigo Egido 14 Woodstock Academy 'A' 4:25.07 3 1) 984 Kyle Buell JR 2) 986 Lucas Couture JR 3) 993 Dylan Ponkala FR 4) 994 Matthew Rothlein SO Boys 4x800 Meter Relay ================================================================ School Finals ================================================================ 1 Brockton High School 'A' 8:38.41 1) 481 Anthony Lynch SR 2) 482 Carl Marcelin 3) 475 Javier Donegan 4) 478 Abubakar Ghelli 2 Stonington High School 'A' 8:49.97 1) 918 Steve Devoe JR 2) 920 Chase Flynn SO 3) 919 Blake Edwards JR 4) 922 Rhys Hammond SO 3 Westerly 'A' 8:59.02 1) 980 Nick Turo SO 2) 978 John Turano SR 3) 977 Kelly Tanner FR 4) 979 John Turo SO 4 Capital Prep 'A' 9:01.81 1) 494 Aaron Hooker -- 2) 499 Antonio Rodriguez SR 3) 497 Kanii Portis -- 4) 501 Victor Torres -- 5 Old Saybrook 'A' 9:13.18 1) 781 Cooper Luciani 2) 786 Lance Sigersmith JR 3) 784 Shon Ryan SO 4) 785 Jacob Schneider FR 6 Fitch 'A' 9:42.14 1) 637 Ryan Poe JR 2) 626 Dan Gaiewski JR 3) 632 Andrew Kerst JR 4) 638 Caleb Robbins SO 7 Simsbury HS 'A' 9:49.97 1) 869 Connor Richard JR 2) 868 Mitchell Rakowski SO 3) 883 Owen Wollenberg SO 4) 880 Ian Wehrly JR 8 New Britain HS 'A' 9:54.51 1) 722 Kristian Avery JR 2) 724 Kadeem Brown SR 3) 732 Amar Redzepagic JR 4) 736 Nazir Vellon JR 9 Griswold 'A' 10:12.17 1) 653 Jonathan Saint-Surin SR 2) 647 Matthew Ladd FR 3) 654 Matthew Spinelli JR 4) 646 Garrett Gasparino SO 10 Lewis Mills 'A' 10:23.40 1) 697 Nicholas Benvenuto JR 2) 707 Nathan Pinette FR 3) 698 Christopher Case SR 4) 702 Riley McNaboe SR 11 Ledyard High School 'A' 10:34.97 1) 679 Ryan Hollenbach 2) 691 Simon Reichert 3) 678 Peter Geoly 4) 692 Jacob Roediger -- East Lyme HS 'A' DNF 1) 550 Rob Aveena JR 2) 549 Chris Abbey SO 3) 560 Matt Kung JR 4) 572 Christian Wilson SR -- Jonathan Law 'A' DNF 1) 664 Matt Marino SR 2) 673 Chris Wootton FR 3) 662 Nelson Gomes SR 4) 669 Maher Sassaoglu SR Boys High Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 489 Cedric Souffrant SR Brockton HS 5-10.00 1.77m Jump-Off at 5'10" XO 5-08 5-10 6-00 O O XXX 2 491 Jordan Williams JR Brockton HS J5-10.00 1.77m Jump-Off at 5'10" XX 5-08 5-10 6-00 O O XXX 3 778 Ryan Dubord SR Old Saybrook J5-10.00 1.77m 5-06 5-08 5-10 6-00 O O XO XXX 3 466 Chaddane Williams JR Bloomfield HS J5-10.00 1.77m 5-06 5-08 5-10 6-00 O O XO XXX 5 765 Riley LaLonde SO North Kingstown 5-08.00 1.72m 5-06 5-08 5-10 O O XXX 6 511 Nate Hubertus SR Chariho High J5-08.00 1.72m 5-06 5-08 5-10 XO O XXX 7 468 Allan Bellevue JR Brockton HS J5-08.00 1.72m 5-06 5-08 5-10 O XXO XXX 8 472 Ben Chica SR Brockton HS J5-08.00 1.72m 5-06 5-08 5-10 XO XO XXX 9 926 Wade Post SR Stonington HS 5-06.00 1.67m 5-06 5-08 O XXX 9 696 Collin Wiltshire SR Ledyard High 5-06.00 1.67m 5-06 5-08 O XXX 11 668 Ethan Saley JR Jonathan Law J5-06.00 1.67m 5-06 5-08 XXO XXX 11 807 Tyler Southavong SR Plainfield HS J5-06.00 1.67m 5-06 5-08 XXO XXX -- 758 Brandon Bolster SO North Kingstown NH 5-06 XXX Boys Long Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 473 Jaylynn Cundiff SR Brockton HS 21-02.50 6.46m 20-08.75 19-03 19-11.50 20-10.50 21-02.50 20-04.50 2 649 Davaughn Luty SR Griswold 20-04.50 6.21m 20-00.25 20-04.50 20-03.50 19-02.75 19-09.75 19-04 3 544 Connor Sheridan SR East Greenwich 20-00.75 6.11m 19-09 19-06 FOUL 19-09 19-05.50 20-00.75 4 925 Hayden Parilla SR Stonington HS 19-10.00 6.04m 2nd BEST: 19-4.50 FOUL FOUL 19-04.50 19-09 19-10 FOUL 5 926 Wade Post SR Stonington HS J19-10.00 6.04m 2nd BEST: 18-8.25 FOUL 18-06 19-10 18-08 18-08.25 18-06 6 450 Sean Dixon-Bodie SO Bloomfield HS 19-07.75 5.98m 19-07.75 FOUL FOUL 18-09.75 FOUL 18-06 7 658 Jordan Beck SR Jonathan Law 19-07.00 5.96m 19-01.75 19-07 18-04 18-09.50 19-01.75 18-01 8 467 Zion Barber Amado JR Brockton HS 19-02.50 5.85m 19-02.50 ND ND FOUL 9 815 Benjamin Mancini SO Ponaganset HS 18-04.50 5.60m 18-04 18-04.50 10 726 Muhamed Codjoe SR New Britain 18-02.50 5.54m 18-02.50 18-01 11 500 Michael Slade JR Capital Prep 18-00.00 5.48m 18-00 FOUL 17-11 12 446 Ajrael Anderson FR Bloomfield HS 17-10.25 5.44m 16-11.50 17-10.25 13 Austin Parker Old Saybrook 17-08.00 5.38m 17-01.25 17-08 14 847 Edward Daily SO Simsbury HS 17-07.25 5.36m 17-07.25 x x 15 660 Alex Fisk SR Jonathan Law 17-03.25 5.26m 17-03.25 16 904 Braxton Fontaine SO St. Raphael Acad 16-08.75 5.09m 16-08.75 FOUL 17 750 Zachary Skrabacz JR New London HS 16-03.25 4.95m 16-03.25 x 18 464 Tyler Wesley FR Bloomfield HS 15-07.25 4.75m FOUL 15-07.25 x 19 724 Kadeem Brown SR New Britain 15-06.00 4.72m 15-06 -- 715 Orail Moses SR Narragansett FOUL FOUL FOUL FOUL -- 852 Nicholas Drebot SO Simsbury HS FOUL FOUL FOUL FOUL Boys Triple Jump ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 450 Sean Dixon-Bodie SO Bloomfield HS 42-08.25 13.01m 41-01 41-11 FOUL 42-08.25 41-06.75 FOUL 2 696 Collin Wiltshire SR Ledyard High 42-07.50 12.99m 41-04.50 42-06.75 42-02 42-07.50 40-09 40-05 3 715 Orail Moses SR Narragansett 38-05.00 11.70m 36-11 37-11.75 36-11.50 36-01 38-00.50 38-05 4 702 Riley McNaboe SR Lewis Mills 36-00.50 10.98m 35-02.25 35-07.25 35-06.25 34-11.50 FOUL 36-00.50 Boys Shot Put ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 960 Bradley Harunkiewi 12 Wareham 50-05.00 15.36m 47-04.50 43-03 48-01 FOUL 50-05 42-03 2 989 Mark Dumas SR Woodstock Acad 47-03.50 14.41m 46-05.50 47-03.50 44-07 44-08.50 46-04 43-08.50 3 801 Dylan Glennon SR Plainfield HS 47-02.00 14.37m 43-11 45-04.50 43-04 44-02 46-10 47-02 4 866 Jonathan Prell JR Simsbury HS 47-01.00 14.35m FOUL 42-07 46-02.50 FOUL 47-01 45-02 5 461 Erris Samuels JR Bloomfield HS 44-08.00 13.61m 36-03 44-04 43-05.50 42-06 41-03 44-08 6 621 Adrian Atad SR Fitch 44-04.00 13.51m 41-10.50 42-04 42-01.50 FOUL 41-10.50 44-04 7 448 Nick Campbell JR Bloomfield HS 43-04.50 13.22m 41-11 43-04.50 42-07.50 FOUL 42-08.50 38-02.50 8 917 Greyson DelGrosso SO Stonington HS 43-00.50 13.11m 40-11 41-04 43-00.50 42-09 42-09 41-01 9 465 Aaron Williams JR Bloomfield HS 41-11.00 12.77m FOUL 38-06.50 41-11 10 559 Sam Highman SR East Lyme HS 41-07.50 12.68m 41-07.50 39-08 39-03 11 661 Sheldon Gargano JR Jonathan Law 41-07.00 12.67m 41-07 41-07 40-11 12 657 Justin Abe SR Jonathan Law 40-05.00 12.31m 40-00.50 39-06 39-06 13 496 Lawrence Mounds -- Capital Prep 40-04.00 12.29m 39-07 39-05 40-04 14 921 Adam Gibbs SR Stonington HS 38-07.50 11.77m 38-00 35-11 38-07.50 15 665 Andrew Paulus SR Jonathan Law 38-01.00 11.60m 38-01 36-00 37-05.50 16 551 Blake Bragaw SR East Lyme HS 37-07.00 11.45m 36-04 37-02.50 37-04 17 566 Josh Morton SO East Lyme HS 37-06.00 11.43m 37-04 36-05 37-06 18 725 Giovanni Cirinna SR New Britain 37-01.00 11.30m 35-03.50 37-00 37-00 19 777 Max Chupak JR Old Saybrook 36-10.50 11.23m 35-11 35-03 36-10.50 20 495 Christian Malave JR Capital Prep 36-06.50 11.13m 36-06.50 FOUL FOUL 21 739 John Anger JR New London HS 35-10.00 10.92m 34-04 35-09.50 35-10 22 690 Nuriel Preciado SR Ledyard High 35-09.50 10.90m 35-09.50 FOUL FOUL 23 492 Roy Clemons JR Capital Prep 35-03.50 10.75m 34-10 FOUL 35-03.50 24 454 Che Saih Hill-Gore JR Bloomfield HS 34-01.50 10.40m 34-01.50 FOUL FOUL 25 856 Michael Jainchill SR Simsbury HS 33-09.00 10.28m 33-09 FOUL FOUL 26 701 Timothy McGough SR Lewis Mills 32-02.50 9.81m 32-02.50 FOUL FOUL 27 962 Raven Jones 12 Wareham 30-09.50 9.38m 30-09.50 FOUL FOUL 28 864 Cameron Parham JR Simsbury HS 29-06.00 8.99m 29-06 29 858 Matthew Lajoie JR Simsbury HS 27-08.50 8.44m 27-08.50 x 30 987 Chandler Creedon SO Woodstock Acad 27-05.50 8.36m 27-05.50 x 31 961 Xavier Jenkins 12 Wareham 22-03.50 6.79m 22-03.50 x x Boys Weight Throw ========================================================================== Name Year School Finals ========================================================================== 1 718 Kegan Schroeter SR Narragansett 53-02.00 16.20m 2 461 Erris Samuels JR Bloomfield HS 48-07.00 14.80m 3 866 Jonathan Prell JR Simsbury HS 45-01.00 13.74m 4 767 Trevor Lonergan SR North Kingstown 44-10.00 13.66m 5 465 Aaron Williams JR Bloomfield HS 42-03.50 12.89m 6 448 Nick Campbell JR Bloomfield HS 36-07.00 11.15m 7 701 Timothy McGough SR Lewis Mills 34-06.00 10.51m ****************************************************************************************** WWW PLATTSYS.COM T&F MEET RESULTS ******************************************************************************************


Meet Results ()     Girls Meet Results ()     Boys Meet Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates