Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results ()     Division Results ()    

Celebrate W Hartford 5K Road Race
Celebrate West Hartford 5K Road Race
Sunday June 10, 2018 || CWH Fair at Town Hall- W Hartford CT
Platt Systems Timing & Scoring with the Chips - Mostly Cloudy 62 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Celebrate West Hartford 5K Road Race Sunday June 10, 2018 || CWH Fair at Town Hall- W Hartford CT Platt Systems Timing & Scoring with the Chips - Mostly Cloudy 62 degrees Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : Everett Hackett Overall Female: Marisa Jones ******************************************************************** 5K RACE RESULTS (cwh.txt) ********************************************************************* DIVISI DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ====== Top Male Finisher 1 Everett Hackett 28M West Hartford CT 15:07 974 Top Female Finisher 1 Marisa Jones 36F Avon CT 17:19 790 ** FEMALE RESULTS: 10 and under ** 1 Jessica Coles 10F F0010 West Hartford CT 23:55 973 2 Kyra Baun 9F F0010 West Hartford CT 29:01 2376 3 Samaria Gonzalez 10F F0010 West Hartford CT 29:34 561 ** FEMALE RESULTS: 11 to 14 ** 1 Katelyn Osoba 11F F1114 West Hartford CT 22:08 288 2 Casey Krapalis 11F F1114 Windsor CT 23:49 2396 3 Maeve Dowd 13F F1114 West Hartford CT 24:01 855 ** FEMALE RESULTS: 15 to 18 ** 1 Jenna Zydanowicz 16F F1518 West Hartford CT 18:33 821 2 Gwendolyn Geisler 18F F1518 W. Hartford CT 18:52 2422 3 Francesca Lynch 16F F1518 West Hartford CT 19:40 913 4 Betsy Overstrum 16F F1518 Wallingford CT 21:02 901 ** FEMALE RESULTS: 19 to 29 ** 1 Sara-Caitrin Mandelburg 23F F1929 Stamford CT 18:49 241 2 Nemythe Lease 29F F1929 West Hartford CT 20:39 224 3 Molly Bennett 25F F1929 West Hartford CT 20:40 30 4 Michelle O'Hala 29F F1929 Southington CT 22:26 285 ** FEMALE RESULTS: 30 to 39 ** 1 Jillian Sullivan 32F F3039 W. Hartford CT 19:36 2317 2 Amina Wirjosemito 32F F3039 West Hartford CT 22:34 915 3 Pamela Mcguire 36F F3039 West Hartford CT 22:58 265 4 Ann Graboski 38F F3039 West Hartford CT 23:27 154 ** FEMALE RESULTS: 40 to 49 ** 1 Laura Barash 44F F4049 West Hartford CT 19:28 21 2 Nichole Donella 40F F4049 Windsor CT 21:36 2397 3 Janet Tarasuk 43F F4049 West Hartford CT 23:10 627 4 Debra Morton 47F F4049 West Hartford CT 23:17 2403 Celebrate West Hartford 5K Road Race Sunday June 10, 2018 || CWH Fair at Town Hall- W Hartford CT Platt Systems Timing & Scoring - Mostly Cloudy 62 degrees Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : Everett Hackett Overall Female: Marisa Jones DIVISI DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ====== ** FEMALE RESULTS: 50 to 59 ** 1 Megan Bacon 50F F5059 West Hartford CT 23:09 843 2 Angie Estrada 56F F5059 Plainville CT 24:36 2349 3 Mary Liz Williams 56F F5059 West Hartford CT 24:44 2439 4 Becky Lease 54F F5059 Bristol CT 25:47 225 ** FEMALE RESULTS: 60 to 69 ** 1 Juliet Clarke 69F F6069 West Hartford CT 29:22 930 2 Cindy Barber 61F F6069 West Hartford CT 31:58 23 3 Maggie Rose 66F F6069 Hartford CT 33:13 882 4 Amy Frey 66F F6069 West Hartford CT 34:57 409 ** FEMALE RESULTS: 70 to 79 ** 1 Marie Knapps 73F F7079 Suffield CT 41:48 906 2 Jan Bosworth 71F F7079 Bradenton FL 42:57 835 ****************************** MALE AGE DIVISIONS ********************************* Celebrate West Hartford 5K Road Race Sunday June 10, 2018 || CWH Fair at Town Hall- W Hartford CT Platt Systems Timing & Scoring - Mostly Cloudy 62 degrees Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : Everett Hackett Overall Female: Marisa Jones DIVISI DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ====== ** MALE RESULTS: 10 and under ** 1 Miklosh Frustafer 10M M0010 Guilford CT 24:20 2343 2 Xavier Garibaldi 9M M0010 West Hartford CT 24:59 893 3 Keve Frusztajer 7M M0010 Guilford CT 25:50 2341 ** MALE RESULTS: 11 to 14 ** 1 Aidan Cattelan 14M M1114 West Hartford CT 19:04 70 2 Sam Aronow 14M M1114 West Hartford CT 20:50 876 3 Jake Tacinelli 14M M1114 Avon CT 21:25 2390 ** MALE RESULTS: 15 to 18 ** 1 James Marks 16M M1518 West Hartford CT 17:11 870 2 Sophonias Dires 17M M1518 West Hartford CT 17:37 895 3 Austin Blodgett 17M M1518 West Hartford CT 17:45 2297 ** MALE RESULTS: 19 to 29 ** 1 Christopher Helminski 23M M1929 Hartford CT 15:44 177 2 Nick Blanchard 23M M1929 Hartford CT 16:38 42 3 Samuel Katten 20M M1929 West Hartford CT 17:27 2318 ** MALE RESULTS: 30 to 39 ** 1 Gregory Weaver 38M M3039 West Hartford CT 16:54 393 2 Philip Mitchell 30M M3039 Glastonbury CT 18:14 859 3 Shane Leighton 31M M3039 West Hartford CT 18:22 2294 ** MALE RESULTS: 40 to 49 ** 1 Ross Benthien 49M M4049 West Hartford CT 21:11 31 2 Shawn Putnam 42M M4049 West Hartford CT 21:17 2309 3 Alex Filotto 44M M4049 West Hartford CT 21:20 121 4 Peter McHugh 48M M4049 W. Hartford CT 22:06 2414 ** MALE RESULTS: 50 to 59 ** 1 Chris Chisholm 56M M5059 Farmington CT 16:47 2291 2 Bruce Christensen 50M M5059 Bolton CT 19:17 2440 3 Ted Newton 56M M5059 West Hartford CT 19:36 928 4 Jorge Rabat, Jr. 53M M5059 West Hartford CT 20:35 314 Celebrate West Hartford 5K Road Race Sunday June 10, 2018 || CWH Fair at Town Hall- W Hartford CT Platt Systems Timing & Scoring - Mostly Cloudy 62 degrees Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : Everett Hackett Overall Female: Marisa Jones DIVISI DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ====== ** MALE RESULTS: 60 to 69 ** 1 Michael Rickaby 61M M6069 West Hartford CT 20:56 319 2 Bill Keefe 65M M6069 Glastonbury CT 22:20 210 3 Dennis Barone 63M M6069 West Hartford CT 22:45 24 4 Steven Morse 65M M6069 Broadbook CT 23:22 2328 ** MALE RESULTS: 70 to 79 ** 1 Alex Silverman 72M M7079 Northampton MA 25:15 351 2 Tony Hollister 71M M7079 Glastonbury CT 29:38 186 3 Natan Bauman 72M M7079 Cheshire CT 32:50 424 4 Joe Amenta 75M M7079 Windsor CT 33:03 2404 ** MALE RESULTS: 80 and over ** 1 Boris Lurye 80M M8099 West Hartford CT 44:00 80 2 Jerry Shimoda-Peterson 86M M8099 West Hartford CT 44:37 86 ******************************************************************** PLATTSYS RACE RESULTS *********************************************************************


Race Results ()     Division Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates