Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Meet Results ()     AP News Top 6 ()     Boys Meet Results ()     Girls Meet Results ()    

Rhody Indoor Track Classic
URI Rhody Classic T&F Invitational
Saturday Jan 5, 2019 - University of Rhode Island - Kingston, RI
at the Mackal Field House


URI Rhody Classic T&F Invitational Saturday Jan 5, 2019 - University of Rhode Island - Kingston, RI at the Mackal Field House Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476 ****************************************************************************************** BOYS COMPLETE RESULTS ****************************************************************************************** Event 1 Boys 55 Meter Dash =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 602 Ahmik Watterson JR Brockton HS 6.64q 1 2 550 Jaylon Nealy SR Bloomfield HS 6.66q 1 3 798 James Smith SR Ledyard High 6.74q 1 4 708 Robert Hauser JR ExeterWGreenwich 6.76q 2 5 778 Jolon Oconnor SR La Salle Acad 6.78q 1 6 533 Malcolm Beckford FR Bloomfield HS 6.79q 1 7 906 Khalil Easton JR Plainfield HS 6.80q 3 8 876 Xavier Croteau SR N Smithfield 6.81q 2 9 706 James Wagnac JR East Meadow 6.86 2 10 1076 Lionel Raye JR West Warwick 6.89 1 11 776 Jamari Jenkins SR La Salle Acad 6.89 2 12 861 Dante Echeandia SR North Kingstown 6.90 2 13 573 Marvin Dure SR Brockton HS 6.92 7 14 556 Anthony Simpson JR Bloomfield HS 6.94 3 15 783 Travon Brown SR Ledyard High 6.94 3 16 625 Stephen Babalola SR Classical Magnet 6.97 4 17 604 Muhammed Abdalla JR Cambridge R&Li 6.98 3 18 891 Jack Colella SO Old Saybrook 6.98 1 19 966 Johnny Carreiro JR Southington 6.99 7 20 862 Sean Farrell JR North Kingstown 6.99 3 21 1049 Tim Hutchinson 11 Valley Stream N 6.99 5 22 777 Alex Nuahn JR La Salle Acad 7.00 3 23 974 Anthony Penta JR Southington 7.00 6 24 759 Anthony Franklin SO Griswold High 7.02 5 25 984 Benjamin Abely SR Stonington HS 7.03 4 26 581 Isaiah Laguerre JR Brockton HS 7.03 5 27 833 Jaylen Callendar -- New London 7.04 4 28 831 Chaz Williams SR New Britain 7.05 9 29 780 Ben Askew JR Ledyard High 7.06 9 30 731 Chris Holmes SR Fitch High Sch 7.07 6 31 871 John Shultz FR North Kingstown 7.08 4 32 937 Eldwin Peru JR Rogers high 7.09 4 33 600 Reinaldo Torres SO Brockton HS 7.09 10 34 753 Devon Chykow SO Griswold High 7.09 4 35 1060 Jacob Schoenfeld 12 Valley Stream N 7.09 6 36 894 Devon Moshier SR Old Saybrook 7.09 2 37 1043 Yao Cyrille Date 11 Valley Stream N 7.10 10 38 590 Malcom Morris SR Brockton HS 7.10 5 39 655 Blane Hart JR East Lyme HS 7.10 6 40 890 Carlos Chacon SR Old Saybrook 7.10 1 41 557 Kory Steele SO Bloomfield HS 7.10 8 42 828 Mykal Porter JR New Britain 7.11 2 43 903 Artis Powell SO Peekskill HS 7.12 7 44 1064 Ryan Williams 11 Valley Stream N 7.12 8 45 858 Jackson Boldt SO North Kingstown 7.13 5 46 643 Brendan Truman SR East Catholic 7.13 8 47 872 Benjamin Souls JR North Kingstown 7.14 4 48 842 Jevon Park -- New London 7.15 6 49 847 Clayton Smith -- New London 7.17 8 50 659 Trystan Levesque JR East Lyme HS 7.19 8 51 667 Jonathan Zavaleta FR East Lyme HS 7.20 6 52 567 Dinilson Da Silva JR Brockton HS 7.20 7 53 1004 Sam Inthasit SO Stonington HS 7.20 4 54 1026 Martin Vernet SR Stonington HS 7.22 9 55 691 Sam Nkrumah JR East Meadow 7.23 7 56 786 Jahmik Devone SR Ledyard High 7.26 7 56 526 Ben Geoghegan SR Barrington HS 7.26 8 58 754 Andrew Clements SR Griswold High 7.26 5 59 574 Joey Estrella SO Brockton HS 7.27 7 60 856 Cameron Allen SR North Kingstown 7.27 3 61 827 Jonathan Lindsay SR New Britain 7.28 7 62 569 Chris Delva SR Brockton HS 7.29 10 63 1069 Izak Salim 11 Wareham 7.29 14 64 645 Colin Heaney JR East Greenwich 7.32 6 65 551 Denzel Patrick SO Bloomfield HS 7.32 12 66 936 Osiris Parra SR Rogers high 7.33 5 67 866 Benjamin Olmstead SO North Kingstown 7.33 11 68 983 Justin Zitofsky FR Southington 7.33 5 69 900 Kylel Lowery JR Peekskill HS 7.36 6 70 1008 George Limberakis JR Stonington HS 7.36 14 71 848 Cameron Souza -- New London 7.37 9 72 524 Jack Cheng JR Barrington HS 7.38 10 73 752 Logan Chappell JR Griswold High 7.38 9 74 1044 Nicolas Devis 12 Valley Stream N 7.39 11 75 728 Keshav Garcia-Pate JR Fitch High Sch 7.39 9 76 1065 Jonathon Xavier 09 Valley Stream N 7.41 17 77 1000 Justin Holland SO Stonington HS 7.41 12 78 843 Wesley Paulo -- New London 7.45 12 79 750 Alex Rojas SO Fitchburg HS 7.47 10 80 1019 Harrison Rose SR Stonington HS 7.47 11 81 829 Yoskar Rosas_Perez JR New Britain 7.52 13 82 642 Logan Reynolds SR East Catholic 7.53 12 83 1051 Karl Josil 09 Valley Stream N 7.53 15 84 656 Cameron Hart JR East Lyme HS 7.54 10 85 694 Jaheim Perry JR East Meadow 7.58 11 86 881 Nick Chew SR Norton HS 7.59 13 87 1063 Calvin Williams 09 Valley Stream N 7.59 14 88 834 Dorn DJ -- New London 7.61 11 89 1052 Andre Lawson 10 Valley Stream N 7.64 14 90 989 Andrew Champagne SO Stonington HS 7.65 13 91 908 Mitchell Gendron SR Plainfield HS 7.69 12 92 822 TJ Reissner FR Narragansett 7.75 12 93 730 Jaylin Harris SO Fitch High Sch 7.78 13 94 1070 Gabriel Silva 08 Wareham 7.80 12 95 1036 Daniel Araneo 12 Valley Stream N 7.83 16 96 1041 GuyAlden Chery 09 Valley Stream N 7.89 15 97 639 Kamron Ghoreshi SR East Catholic 7.92 15 98 882 Nick Lebel JR Norton HS 7.94 15 99 823 Andrew Simone SO Narragansett 7.95 13 100 1012 Connor Naslund SR Stonington HS 8.05 14 101 1027 Colin Wertz SO Stonington HS 8.05 16 102 768 Anders Rief FR Griswold High 8.07 16 103 538 Matthew Davis FR Bloomfield HS 8.08 15 104 536 Alexander Colon FR Bloomfield HS 8.10 16 105 771 Mauricio Serna JR Griswold High 8.14 17 106 1005 Colby Johnson SO Stonington HS 8.24 17 107 1016 Jacob Periera SO Stonington HS 8.34 16 108 807 Nathan Wilmarth FR Lewis Mills 8.47 17 109 1009 Owen Masakowski FR Stonington HS 8.57 17 110 801 Thomas Haviland JR Lewis Mills 8.57 16 111 1067 Garrett Goodman 09 Wareham 8.68 14 112 1024 Ben Stamm FR Stonington HS 8.72 17 113 850 Jamal Theodore -- New London 8.81 13 114 1072 Nathan Wiley 08 Wareham 9.05 16 115 1066 Aidan Dillen 07 Wareham 9.75 17 -- 531 Ajrael Anderson SO Bloomfield HS FS 3 Event 1 Boys 55 Meter Dash ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 550 Jaylon Nealy SR Bloomfield HS 6.64 2 602 Ahmik Watterson JR Brockton HS 6.68 3 533 Malcolm Beckford FR Bloomfield HS 6.70 4 778 Jolon Oconnor SR La Salle Acad 6.72 5 876 Xavier Croteau SR N Smithfield 6.73 6 708 Robert Hauser JR ExeterWGreenwich 6.74 7 798 James Smith SR Ledyard High 6.76 8 906 Khalil Easton JR Plainfield HS 6.81 Event 2 Boys 55 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 603 Jordan Williams SR Brockton HS 7.82q 1 2 564 Zion Barber Amado SR Brockton HS 8.00q 1 3 1099 Enrique Lopez-Garc JR Windham HS 8.12q 1 4 529 Walter Joachim-Del JR Barrington HS 8.19q 1 5 978 Elijah Rodriguez SR Southington 8.19q 1 6 749 Evans Oduro SR Fitchburg HS 8.23q 1 7 827 Jonathan Lindsay SR New Britain 8.29q 2 8 856 Cameron Allen SR North Kingstown 8.40q 1 9 877 Michael DeRonde SR N Smithfield 8.47 2 10 709 Mason Jacob JR ExeterWGreenwich 8.56 3 11 885 Corey Stalters SR Norton HS 8.58 1 12 945 Matthew Condenzio 12 Sanford Calhoun 8.63 2 13 1001 Christian Hudson FR Stonington HS 8.64 4 14 831 Chaz Williams SR New Britain 8.67 2 15 548 Dante Montaque JR Bloomfield HS 8.84 3 16 637 Joshua Duvall SR East Catholic 8.86 4 17 810 Nick Archambault SO Narragansett 8.89 3 18 1075 Nathan Moone SR West Warwick 8.90 3 19 523 Jonathan Rodriguez SR Acad of Scie&Inn 8.91 2 20 654 Akhil Chilamkurthi SR East Lyme HS 8.92 4 21 1048 Matthew Foster 11 Valley Stream N 8.97 2 22 524 Jack Cheng JR Barrington HS 8.99 3 23 795 Harold Phillips JR Ledyard High 9.02 3 24 1007 Robert Lewis JR Stonington HS 9.06 5 25 959 Condenzio Sean 10 Sanford Calhoun 9.09 4 26 866 Benjamin Olmstead SO North Kingstown 9.11 3 27 595 Alex Severe Jean JR Brockton HS 9.14 5 28 561 Chaddane Williams SR Bloomfield HS 9.15 4 29 635 Loren Vaughn JR Coventry HS 9.17 4 30 889 Jon Barnes JR Old Saybrook 9.66 6 31 712 Ethan Alves JR Fitch High Sch 9.79 2 32 1018 Cameron Rose SO Stonington HS 9.81 5 33 1054 Malachi Lewis 09 Valley Stream N 9.97 5 34 997 Phoenix Glaza FR Stonington HS 10.03 6 35 1058 Milton Morris 10 Valley Stream N 10.25 5 36 681 Kyle Li FR East Meadow 10.31 5 37 1057 Adam Mohan 10 Valley Stream N 10.65 6 38 1103 Trey Ayotte SO Woodstock Acad 10.97 6 39 800 Nicholas Benvenuto SR Lewis Mills 11.18 6 40 972 Craig McPherson SR Southington 11.19 6 41 1010 Chris Mooney SO Stonington HS 13.19 6 Event 2 Boys 55 Meter Hurdles ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 603 Jordan Williams SR Brockton HS 7.82 2 749 Evans Oduro SR Fitchburg HS 8.07 3 1099 Enrique Lopez-Garc JR Windham HS 8.08 4 564 Zion Barber Amado SR Brockton HS 8.13 5 529 Walter Joachim-Del JR Barrington HS 8.14 6 978 Elijah Rodriguez SR Southington 8.18 7 827 Jonathan Lindsay SR New Britain 8.41 8 856 Cameron Allen SR North Kingstown 8.44 Event 3 Boys 300 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 775 Steve Doss JR La Salle Acad 35.99 1 2 550 Jaylon Nealy SR Bloomfield HS 36.34 1 3 543 Kymali Hay JR Bloomfield HS 36.35 1 3 708 Robert Hauser JR ExeterWGreenwich 36.35 2 5 719 Tyler Cady SR Fitch High Sch 36.99 3 6 999 Joey Hinckley SR Stonington HS 37.24 3 7 603 Jordan Williams SR Brockton HS 37.30 2 8 573 Marvin Dure SR Brockton HS 37.41 2 9 545 Shakur Hill JR Bloomfield HS 37.44 1 10 533 Malcolm Beckford FR Bloomfield HS 37.79 2 11 891 Jack Colella SO Old Saybrook 38.05 2 12 548 Dante Montaque JR Bloomfield HS 38.27 7 13 936 Osiris Parra SR Rogers high 38.44 4 14 574 Joey Estrella SO Brockton HS 38.53 5 15 867 Jack Perreault SR North Kingstown 38.77 1 16 982 Joesph Verderame SR Southington 38.81 4 17 570 Lensley Demosthene SR Brockton HS 38.85 6 18 975 Trevor Porter SR Southington 38.88 7 19 831 Chaz Williams SR New Britain 38.89 6 20 654 Akhil Chilamkurthi SR East Lyme HS 38.97 8 21 1050 Ryan John 09 Valley Stream N 39.01 6 22 520 Quentin Askew SR Acad of Scie&Inn 39.09 7 23 1099 Enrique Lopez-Garc JR Windham HS 39.12 5 24 647 Andrew Mega SO East Greenwich 39.16 9 25 937 Eldwin Peru JR Rogers high 39.17 4 26 539 Sean Dixon-Bodie JR Bloomfield HS 39.46 3 27 531 Ajrael Anderson SO Bloomfield HS 39.54 6 28 526 Ben Geoghegan SR Barrington HS 39.59 12 29 1075 Nathan Moone SR West Warwick 39.64 12 30 655 Blane Hart JR East Lyme HS 39.88 8 31 727 Orlando Galarza JR Fitch High Sch 39.94 10 32 667 Jonathan Zavaleta FR East Lyme HS 39.95 5 33 786 Jahmik Devone SR Ledyard High 40.02 5 34 1077 Rocco Cillino JR Westerly 40.02 8 35 894 Devon Moshier SR Old Saybrook 40.22 5 36 677 Alan Gonzalez JR East Meadow 40.23 5 37 600 Reinaldo Torres SO Brockton HS 40.27 7 38 671 Omar Benthami SR East Meadow 40.31 3 39 847 Clayton Smith -- New London 40.31 4 40 903 Artis Powell SO Peekskill HS 40.33 8 41 1076 Lionel Raye JR West Warwick 40.39 9 42 951 Dylan Olson 11 Sanford Calhoun 40.40 9 43 693 Mario Paul SO East Meadow 40.41 9 44 828 Mykal Porter JR New Britain 40.45 6 45 1026 Martin Vernet SR Stonington HS 40.45 10 46 1064 Ryan Williams 11 Valley Stream N 40.52 13 47 804 Aiden Oconnor JR Lewis Mills 40.58 9 48 722 Fernando Coreas SO Fitch High Sch 40.61 11 49 631 Shandlier Pinthier JR Classical Magnet 40.62 12 50 764 Cody Mullen JR Griswold High 40.65 14 51 689 Jalen Morales JR East Meadow 40.68 12 52 659 Trystan Levesque JR East Lyme HS 40.71 11 53 1008 George Limberakis JR Stonington HS 40.76 15 54 551 Denzel Patrick SO Bloomfield HS 40.91 19 55 842 Jevon Park -- New London 40.95 4 56 817 Aiden Kielty SO Narragansett 41.00 12 57 912 Cameron Menzano SO Plainfield HS 41.01 13 58 980 Tyler Salzillo SR Southington 41.05 12 59 925 Angelo Cuevas SO Rogers high 41.10 8 60 1107 Spencer Collins SR Woodstock Acad 41.13 19 61 1038 Gerrick Charles 10 Valley Stream N 41.24 9 62 746 Thomas Williams FR Fitch High Sch 41.25 13 63 740 Om Patel SO Fitch High Sch 41.28 14 64 1037 Blain Candelario 12 Valley Stream N 41.35 14 65 795 Harold Phillips JR Ledyard High 41.49 13 66 848 Cameron Souza -- New London 41.60 6 67 1007 Robert Lewis JR Stonington HS 41.60 15 68 1004 Sam Inthasit SO Stonington HS 41.71 10 69 1098 Aidan Korczynski SO Windham HS 41.76 15 70 1085 Adrian Medina JR Westerly 41.80 14 71 1079 Aiden Faubert JR Westerly 41.91 15 72 716 Jacob Bendick JR Fitch High Sch 41.95 16 73 1051 Karl Josil 09 Valley Stream N 41.97 16 74 1043 Yao Cyrille Date 11 Valley Stream N 42.13 18 75 918 Jacob Walton JR Plainfield HS 42.17 16 76 609 Roy Clemons SR Capital Prep 42.27 11 77 763 Zak MacMurray SR Griswold High 42.27 14 78 1065 Jonathon Xavier 09 Valley Stream N 42.28 18 79 773 Christopher Thibid FR Griswold High 42.50 17 80 1015 Charles Padlan SO Stonington HS 42.58 17 81 1000 Justin Holland SO Stonington HS 42.60 18 82 610 Jayden DeLarosa JR Capital Prep 42.70 11 83 821 Corey Pierce JR Narragansett 42.73 15 84 1054 Malachi Lewis 09 Valley Stream N 42.78 20 85 661 Dylan McDonald JR East Lyme HS 42.89 18 86 620 Bryce Williams SO Capital Prep 42.91 11 87 1044 Nicolas Devis 12 Valley Stream N 43.04 17 88 803 Vincent Mascoli SO Lewis Mills 43.23 14 89 619 Victor Torres -- Capital Prep 43.42 16 90 1012 Connor Naslund SR Stonington HS 43.45 15 91 697 Joshua Reynoso JR East Meadow 43.49 16 92 1087 David Reid SO Westerly 43.55 18 93 1018 Cameron Rose SO Stonington HS 43.58 16 94 1058 Milton Morris 10 Valley Stream N 43.75 20 95 1036 Daniel Araneo 12 Valley Stream N 44.05 20 96 1041 GuyAlden Chery 09 Valley Stream N 44.18 20 97 1090 Mason Sposato SO Westerly 44.33 19 98 957 Shand Ryan 12 Sanford Calhoun 44.55 19 99 1057 Adam Mohan 10 Valley Stream N 44.57 19 100 824 William Smigel SR Narragansett 44.59 17 101 612 Duc Ha -- Capital Prep 44.91 21 102 1070 Gabriel Silva 08 Wareham 45.03 21 103 614 Derry Holmes FR Capital Prep 45.06 11 104 834 Dorn DJ -- New London 45.10 7 105 1052 Andre Lawson 10 Valley Stream N 45.84 22 106 1027 Colin Wertz SO Stonington HS 45.89 20 107 538 Matthew Davis FR Bloomfield HS 46.20 23 108 1081 Joe Gervasini FR Westerly 46.22 20 109 838 Jahryn Harkness -- New London 46.23 21 110 1010 Chris Mooney SO Stonington HS 46.54 17 111 617 Joshua Roberts SR Capital Prep 46.62 8 112 844 Edroge Philidor -- New London 46.70 21 113 611 Isaiah Fontan FR Capital Prep 46.79 22 114 1016 Jacob Periera SO Stonington HS 47.06 22 115 816 Miles Hunter JR Narragansett 47.63 22 116 1105 Jacob Boynton FR Woodstock Acad 47.81 21 117 1005 Colby Johnson SO Stonington HS 48.06 22 118 536 Alexander Colon FR Bloomfield HS 48.14 24 119 849 Naeshawn Teague -- New London 48.82 19 120 1024 Ben Stamm FR Stonington HS 48.90 23 121 1009 Owen Masakowski FR Stonington HS 48.94 23 122 549 Ameer Murray FR Bloomfield HS 49.74 23 123 850 Jamal Theodore -- New London 52.11 13 124 1072 Nathan Wiley 08 Wareham 56.36 24 125 1066 Aidan Dillen 07 Wareham 1:01.21 24 -- 587 Dylan Mensa JR Brockton HS DQ 10 Event 4 Boys 600 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 874 Samuel Toolin SR North Kingstown 1:23.95 1 2 924 Graeme Clougher SR Rogers high 1:24.25 1 3 892 Luke Hanratty JR Old Saybrook 1:26.95 1 4 893 Cooper Luciani JR Old Saybrook 1:27.53 1 5 996 Chase Flynn JR Stonington HS 1:27.87 1 6 1073 Joe Amaral SR West Warwick 1:28.35 3 7 1029 Cole Baker SR Toll Gate 1:28.63 1 8 852 Marquis Whyte -- New London 1:28.99 6 9 520 Quentin Askew SR Acad of Scie&Inn 1:29.29 4 10 1091 Aaron Tallardy JR Westerly 1:29.70 1 11 547 Jahmar Lindo SR Bloomfield HS 1:29.85 2 12 1069 Izak Salim 11 Wareham 1:30.06 4 13 644 Eric Wilson SR East Catholic 1:30.08 3 14 658 Matt Kung SR East Lyme HS 1:30.35 2 15 544 Ray Herbert SR Bloomfield HS 1:30.85 4 16 528 Calvin Hennessey SR Barrington HS 1:30.89 5 17 652 Rob Avena SR East Lyme HS 1:31.16 2 18 733 Shea Kenney SR Fitch High Sch 1:31.21 4 19 627 Isaac Duru JR Classical Magnet 1:31.58 5 20 883 DJ Nihill SR Norton HS 1:31.95 6 21 527 Jamie Gunness SR Barrington HS 1:32.59 2 22 985 Ethan Allen-Fernan SO Stonington HS 1:32.77 6 23 830 Nazir Vellon SR New Britain 1:32.86 3 24 588 Virginio Monteiro SR Brockton HS 1:32.87 4 25 1060 Jacob Schoenfeld 12 Valley Stream N 1:33.30 2 26 863 Justin Gutkowski JR North Kingstown 1:33.42 2 27 865 Colin McGann SR North Kingstown 1:33.45 2 28 825 Kristian Avery SR New Britain 1:33.52 4 29 640 John Oei SO East Catholic 1:33.56 5 30 630 Stephen Mallard SO Classical Magnet 1:33.67 6 31 819 Adam Melnick FR Narragansett 1:33.81 5 32 673 Paul Choi JR East Meadow 1:34.14 3 33 601 Lisandro Velasquez JR Brockton HS 1:34.64 4 34 653 Magnum Brandt SO East Lyme HS 1:34.95 5 35 1002 Lucas Huesman SO Stonington HS 1:35.14 6 36 583 Nicholas Lynch JR Brockton HS 1:35.36 4 37 1028 Max Wojtas SR Stonington HS 1:35.95 6 38 1098 Aidan Korczynski SO Windham HS 1:36.06 5 39 670 Brian Benedetto JR East Meadow 1:36.68 5 40 620 Bryce Williams SO Capital Prep 1:36.86 7 41 586 Daryl Mensa JR Brockton HS 1:37.21 8 42 609 Roy Clemons SR Capital Prep 1:38.24 6 43 799 Alex Warmus JR Ledyard High 1:38.26 7 44 713 Cole Aristi JR Fitch High Sch 1:38.29 8 45 593 Johnston Pierre An JR Brockton HS 1:38.34 7 46 870 Sullivan Sears SO North Kingstown 1:38.35 3 47 988 Hammer Castagliuol JR Stonington HS 1:38.41 9 48 1092 Brandon Tallardy FR Westerly 1:38.68 7 49 619 Victor Torres -- Capital Prep 1:38.92 7 50 1063 Calvin Williams 09 Valley Stream N 1:38.93 8 51 624 John Tripodi SO Chariho High 1:38.98 8 52 875 Asa Wyllie JR North Kingstown 1:39.78 3 53 829 Yoskar Rosas_Perez JR New Britain 1:40.47 8 54 868 Nicolas Piazza JR North Kingstown 1:40.53 3 55 911 Zachary Mecteau SO Plainfield HS 1:40.77 11 56 696 Justin Ramirez JR East Meadow 1:40.82 7 57 672 Matt Cedeno SR East Meadow 1:40.94 6 58 953 Ryan Robert 10 Sanford Calhoun 1:41.43 11 59 541 Elijah French SO Bloomfield HS 1:42.00 9 60 717 Viraj Bokhira FR Fitch High Sch 1:42.71 9 61 916 Dalton Smith SR Plainfield HS 1:42.74 9 62 1011 Jason Morse FR Stonington HS 1:43.07 10 63 954 Peter Rogers 10 Sanford Calhoun 1:43.19 8 64 617 Joshua Roberts SR Capital Prep 1:43.99 8 65 785 Tyson Chrzanowski SR Ledyard High 1:45.35 9 66 805 Nathan Pinette SO Lewis Mills 1:45.78 9 67 766 Ryan Pelillo FR Griswold High 1:46.10 12 68 774 Michael Yohe SO Griswold High 1:46.23 12 69 610 Jayden DeLarosa JR Capital Prep 1:46.41 9 70 614 Derry Holmes FR Capital Prep 1:46.90 10 71 702 Ethan Solis JR East Meadow 1:46.95 8 72 838 Jahryn Harkness -- New London 1:47.66 13 73 913 Luis Pavon SO Plainfield HS 1:47.79 10 74 835 Tonny Dominguez -- New London 1:48.37 12 75 919 Christian Wanico FR Plainfield HS 1:49.73 10 76 960 Andrew Sferratore 10 Sanford Calhoun 1:50.36 11 77 991 Breadan Cullen FR Stonington HS 1:51.11 13 78 1045 Ahmed Elsayed 10 Valley Stream N 1:51.44 10 79 802 Benjamin Marcone SO Lewis Mills 1:52.19 9 80 612 Duc Ha -- Capital Prep 1:52.48 11 81 549 Ameer Murray FR Bloomfield HS 1:52.55 11 82 844 Edroge Philidor -- New London 1:52.94 13 83 814 Zachary Hazard JR Narragansett 1:54.55 11 84 849 Naeshawn Teague -- New London 1:54.76 13 85 815 Max Hunter SO Narragansett 1:58.90 13 86 1071 Lucas Watkins 11 Wareham 2:02.45 12 87 806 Jack Wagstaff FR Lewis Mills 2:02.87 11 Event 5 Boys 1000 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 650 Chris Abbey JR East Lyme HS 2:40.43 1 2 981 Ryan Slesinski SR Southington 2:40.69 1 3 973 Matthew Penna JR Southington 2:43.39 2 4 880 Austin Carroll SR Norton HS 2:43.95 1 5 687 John Meah SR East Meadow 2:44.44 1 6 646 Jack Lombardi SO East Greenwich 2:46.81 2 7 665 Fred Rukundo SO East Lyme HS 2:50.07 2 8 649 Codey Therault JR East Greenwich 2:53.46 2 9 559 Tyler Wesley SO Bloomfield HS 2:56.05 2 10 675 Ryan DeRosa SR East Meadow 2:56.08 3 11 917 Matthew Speight JR Plainfield HS 2:56.40 2 12 770 Adam Schumacher JR Griswold High 2:57.94 3 13 886 Ethan Tetrault JR Norton HS 2:58.19 2 14 628 Joshua Fee SO Classical Magnet 2:58.93 5 15 532 Thabiti Bass SR Bloomfield HS 3:00.76 2 16 1102 Ethan Aspiras SO Woodstock Acad 3:00.85 3 17 853 Rashawn Wright -- New London 3:01.71 3 18 961 Justin Stahl 10 Sanford Calhoun 3:01.93 4 19 686 Leo Masaoka-Guevar FR East Meadow 3:02.51 2 20 977 Jared Rivera SO Southington 3:02.95 2 21 725 Thomas Forde FR Fitch High Sch 3:02.97 3 22 668 Jayden Abraham SO East Meadow 3:02.99 1 23 950 Zyon Medina 11 Sanford Calhoun 3:04.67 4 24 678 Sam Lam SO East Meadow 3:05.08 3 25 772 Matthew Spinelli SR Griswold High 3:05.12 3 26 701 Vincent Savoretti JR East Meadow 3:05.87 4 27 623 Simon Manlove JR Chariho High 3:06.73 3 28 669 Jason Banish JR East Meadow 3:06.77 4 29 971 Kevin Le SO Southington 3:07.31 4 30 914 Jack Pothier FR Plainfield HS 3:07.45 3 31 566 Andrew Boen FR Brockton HS 3:07.76 4 32 1108 Jackson Dias 10 Woodstock Acad 3:08.37 5 33 597 Mamadu Tchamo FR Brockton HS 3:11.86 4 34 1080 Tyler Faubert JR Westerly 3:12.03 5 35 1021 Will Sawin FR Stonington HS 3:13.04 5 36 684 Christian Marinell SR East Meadow 3:13.26 5 37 756 Noah Dameron JR Griswold High 3:14.33 4 38 585 Clayton McLaren JR Brockton HS 3:14.35 5 39 845 Cristian Quinones -- New London 3:15.19 3 40 1062 Thomas Siatsis 09 Valley Stream N 3:15.46 5 41 851 Luke Waterman -- New London 3:17.09 5 42 826 Gabriel Bermudez SO New Britain 3:17.37 4 43 820 Killian Oberhue FR Narragansett 3:27.95 5 44 920 Devan White FR Plainfield HS 3:28.03 5 45 812 Declan Fogarty FR Narragansett 3:47.51 5 Event 6 Boys 1600 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 666 Sam Whittaker SR East Lyme HS 4:26.08 1 2 998 Rhys Hammond JR Stonington HS 4:26.11 1 3 1042 Christian Cicilia 11 Valley Stream N 4:38.16 1 4 525 Brendan Fay SR Barrington HS 4:38.64 1 5 641 Heath Olivieri SR East Catholic 4:39.93 1 6 650 Chris Abbey JR East Lyme HS 4:41.10 2 7 1094 Nick Turo JR Westerly 4:43.40 1 8 1088 Sebastian Reisch JR Westerly 4:43.76 2 9 690 Glenn Newberger SR East Meadow 4:44.62 1 10 1097 Victor Cazabal SO Windham HS 4:45.15 2 11 976 Lucca Riccio JR Southington 4:47.14 2 12 521 Anthony Corso SR Acad of Scie&Inn 4:47.18 2 13 692 Matt Owens JR East Meadow 4:49.41 1 14 879 Nathan Masi JR N Smithfield 4:50.87 1 15 1083 Sam Lutzel SR Westerly 4:53.37 2 16 895 Shon Ryan JR Old Saybrook 4:53.50 2 17 896 Jacob Schneider SO Old Saybrook 4:55.30 2 18 742 Ryan Poe SR Fitch High Sch 4:56.77 2 19 660 Fisher Macklin SO East Lyme HS 4:57.40 3 20 622 Joseph Golas FR Chariho High 4:57.72 2 21 1104 Kenneth Birlin SR Woodstock Acad 4:58.14 3 22 651 Luke Anthony FR East Lyme HS 4:58.58 3 23 568 Caleb Dean SO Brockton HS 4:58.76 2 24 638 Andrew Ferruolo JR East Catholic 4:59.09 3 25 948 Gill Harrison 11 Sanford Calhoun 4:59.27 3 26 734 Andrew Kerst SR Fitch High Sch 5:00.66 3 27 1084 Colby Makin JR Westerly 5:02.16 3 28 878 Jarrod Dube SR N Smithfield 5:02.17 1 29 853 Rashawn Wright -- New London 5:02.63 4 30 958 John Schwab 09 Sanford Calhoun 5:03.83 4 31 760 Garrett Gasparino JR Griswold High 5:04.04 3 32 1086 Sean Rafferty JR Westerly 5:04.05 3 33 796 Simon Reichert JR Ledyard High 5:06.05 4 34 1056 Matthew Marrone 11 Valley Stream N 5:06.75 1 35 720 Simon Chidley SO Fitch High Sch 5:08.52 4 36 1040 David Cheque 12 Valley Stream N 5:08.74 4 37 969 Evan Kristopik SO Southington 5:09.12 4 38 941 Kopelman Aiden 09 Sanford Calhoun 5:10.08 4 39 1089 Jake Serra FR Westerly 5:10.21 4 40 1093 John Turo JR Westerly 5:10.91 4 41 898 Jack Wiley SO Old Saybrook 5:13.19 3 42 679 Anthony Leeb SR East Meadow 5:13.93 2 43 572 Nick Duarte JR Brockton HS 5:15.18 3 44 741 Ian Poe SR Fitch High Sch 5:15.35 2 45 968 Michael Ditota SO Southington 5:16.29 4 46 636 Isreal Caro FR East Catholic 5:16.86 5 47 676 Joshua Gershoff SR East Meadow 5:18.03 3 48 970 Jackson Landino SO Southington 5:19.37 4 49 674 Jake D-Alto JR East Meadow 5:19.66 5 50 1062 Thomas Siatsis 09 Valley Stream N 5:21.43 5 51 1013 John Okeefe SR Stonington HS 5:22.18 5 52 1039 Richard Chen 12 Valley Stream N 5:22.20 5 53 1022 Cole Spathakis SO Stonington HS 5:22.37 5 54 947 Ryan Happel 12 Sanford Calhoun 5:22.96 1 55 990 Andrew Connelly SR Stonington HS 5:23.06 5 56 907 Thomas Engle SO Plainfield HS 5:24.83 5 57 1014 Ryan Orr FR Stonington HS 5:25.31 5 58 1025 Aiden Turner SO Stonington HS 5:26.49 6 59 952 Brennan Riley 11 Sanford Calhoun 5:27.86 7 60 887 James Wilson SR Norton HS 5:29.63 6 61 909 Jacob Irons SO Plainfield HS 5:29.89 5 62 818 Patrick Lacroix SO Narragansett 5:30.63 4 63 813 George Fogarty FR Narragansett 5:31.08 6 64 962 Connor Tyler 12 Sanford Calhoun 5:31.46 6 65 955 Alex Rosario 09 Sanford Calhoun 5:34.12 6 66 851 Luke Waterman -- New London 5:35.24 6 67 845 Cristian Quinones -- New London 5:36.39 5 68 1078 Nick Cozzolino FR Westerly 5:36.50 6 69 942 Logan Bader 10 Sanford Calhoun 5:40.40 7 70 700 Michael Russo SO East Meadow 5:41.58 6 71 987 John Cannella FR Stonington HS 5:42.47 6 72 595 Alex Severe Jean JR Brockton HS 5:42.85 7 73 1053 Matthew Leo 10 Valley Stream N 5:44.00 7 74 680 Nick Leeb SO East Meadow 5:44.27 5 75 1059 Ian Rios 09 Valley Stream N 5:46.89 7 76 797 Jacob Roediger JR Ledyard High 5:48.69 6 77 1061 Jack Schwabe 09 Valley Stream N 5:54.37 7 78 577 Jamar Goss FR Brockton HS 5:59.07 6 79 904 Carson Belisle FR Plainfield HS 6:00.08 7 80 562 Kyle Antoine JR Brockton HS 6:01.89 6 81 793 Blake McLeod SO Ledyard High 6:07.56 7 Event 7 Boys 3200 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 666 Sam Whittaker SR East Lyme HS 9:35.98 2 705 Bryan Villafuerte SR East Meadow 9:43.34 3 575 Immanuel Fernandes SR Brockton HS 10:09.65 4 1097 Victor Cazabal SO Windham HS 10:19.58 5 956 Brenden Rosario 12 Sanford Calhoun 10:23.20 6 704 Zachary Van Houten SO East Meadow 10:23.90 7 648 Thomas Purcell SR East Greenwich 10:38.80 8 943 Sean Bottalico 12 Sanford Calhoun 10:42.75 9 963 Braeden Vieni 10 Sanford Calhoun 10:46.20 10 591 Nicholas Oconnell FR Brockton HS 10:46.25 11 621 CJ Elwell SO Chariho High 10:49.66 12 940 Lucas Ahrens 10 Sanford Calhoun 10:49.85 13 964 Ryan Asido JR Southington 10:52.59 14 992 Elias Dahl SO Stonington HS 11:07.52 15 726 Dan Gaiewski SR Fitch High Sch 11:09.28 16 841 John Mateo -- New London 11:17.81 Event 8 Boys 4x400 Meter Relay ========================================================================== School Finals H# Points ========================================================================== 1 Bloomfield High School 'A' 3:32.11 1 1) 533 Malcolm Beckford FR 2) 543 Kymali Hay JR 3) 550 Jaylon Nealy SR 4) 545 Shakur Hill JR 2 Stonington High School 'A' 3:36.80 1 1) 996 Chase Flynn JR 2) 1006 Graham Johnstone 3) 999 Joey Hinckley SR 4) 998 Rhys Hammond JR 3 Acad of Science & Innovation 'A' 3:45.03 2 1) 520 Quentin Askew SR 2) 3) 521 Anthony Corso SR 4) 523 Jonathan Rodriguez SR 4 Brockton High School 'A' 3:47.05 1 1) 590 Malcom Morris SR 2) 571 Javier Donegan SR 3) 603 Jordan Williams SR 4) 570 Lensley Demosthenes SR 5 Classical Magnet School 'A' 3:48.48 2 1) 625 Stephen Babalola SR 2) 628 Joshua Fee SO 3) 627 Isaac Duru JR 4) 630 Stephen Mallard SO 6 East Meadow High School 'A' 3:54.16 1 1) 693 Mario Paul SO 2) 689 Jalen Morales JR 3) 677 Alan Gonzalez JR 4) 670 Brian Benedetto JR 7 Plainfield High School 'A' 3:54.17 2 1) 905 Conner Delaney SR 2) 912 Cameron Menzano SO 3) 918 Jacob Walton JR 4) 906 Khalil Easton JR 8 East Lyme HS 'A' 3:54.72 2 1) 654 Akhil Chilamkurthi SR 2) 653 Magnum Brandt SO 3) 657 Ethan Hibbard FR 4) 661 Dylan McDonald JR 9 Toll Gate 'A' 4:00.96 1 1) 1029 Cole Baker SR 2) 1031 Joshua Costello 3) 1030 Dylan Barlow JR 4) 1035 AJ Ucci 10 Fitch High School 'A' 4:04.84 1 1) 722 Fernando Coreas SO 2) 727 Orlando Galarza JR 3) 719 Tyler Cady SR 4) 712 Ethan Alves JR 11 Sanford H Calhoun 'A' 4:05.21 2 1) 947 Ryan Happel 12 2) 956 Brenden Rosario 12 3) 961 Justin Stahl 10 4) 953 Ryan Robert 10 12 Griswold High School 'A' 4:08.29 3 1) 763 Zak MacMurray SR 2) 764 Cody Mullen JR 3) 761 Konner Gleason SR 4) 752 Logan Chappell JR 13 New London 'A' 4:12.38 3 1) 844 Edroge Philidor -- 2) 838 Jahryn Harkness -- 3) 832 Jack Britt -- 4) 839 Jacob Joseph -- 14 Fitch High School 'B' 4:15.51 3 1) 721 Simon Choi 2) 723 Jhonatan Cruz 3) 720 Simon Chidley SO 4) 717 Viraj Bokhira FR 15 Griswold High School 'B' 4:23.02 3 1) 765 Devraj Patel 2) 755 Jaiden Curtin-Quinn 3) 751 Jimmy Arnold 4) 766 Ryan Pelillo FR 16 Ledyard High School 'A' 4:29.34 3 1) 779 Mitchell Ahlborn 2) 790 Walker Lenz 3) 787 Chris Evans 4) 789 Richard Hines Event 9 Boys 4x800 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 Brockton High School 'A' 8:38.31 1) 576 Abubakar Ghelli 2) 601 Lisandro Velasquez JR 3) 599 Maxx Tobon 4) 582 Joseph Lucas 2 East Lyme HS 'A' 8:48.34 1) 665 Fred Rukundo SO 2) 651 Luke Anthony FR 3) 658 Matt Kung SR 4) 652 Rob Avena SR 3 Southington High School 'A' 8:48.36 1) 976 Lucca Riccio JR 2) 973 Matthew Penna JR 3) 977 Jared Rivera SO 4) 981 Ryan Slesinski SR 4 East Meadow High School 'A' 8:50.67 1) 668 Jayden Abraham SO 2) 705 Bryan Villafuerte SR 3) 687 John Meah SR 4) 673 Paul Choi JR 5 Rogers high School 'A' 8:54.47 1) 924 Graeme Clougher SR 2) 922 Lucas Barnes 3) 928 Will Farley 4) 926 Will Doherty 6 Westerly 'A' 9:04.25 1) 1083 Sam Lutzel SR 2) 1088 Sebastian Reisch JR 3) 1094 Nick Turo JR 4) 1091 Aaron Tallardy JR 7 Sanford H Calhoun 'A' 9:09.71 1) 943 Sean Bottalico 12 2) 961 Justin Stahl 10 3) 956 Brenden Rosario 12 4) 944 Mathew Cicero 12 8 Woodstock Academy 'A' 9:24.71 1) 1102 Ethan Aspiras SO 2) 1104 Kenneth Birlin SR 3) 1108 Jackson Dias 10 4) 1107 Spencer Collins SR 9 Fitch High School 'A' 9:25.73 1) 741 Ian Poe SR 2) 742 Ryan Poe SR 3) 733 Shea Kenney SR 4) 734 Andrew Kerst SR 10 Stonington High School 'A' 9:26.53 1) 985 Ethan Allen-Fernandes SO 2) 1028 Max Wojtas SR 3) 1002 Lucas Huesman SO 4) 992 Elias Dahl SO 11 Bloomfield High School 'A' 9:31.91 1) 532 Thabiti Bass SR 2) 541 Elijah French SO 3) 544 Ray Herbert SR 4) 559 Tyler Wesley SO 12 Griswold High School 'A' 9:40.70 1) 772 Matthew Spinelli SR 2) 760 Garrett Gasparino JR 3) 762 Benjamin Jeffs 4) 770 Adam Schumacher JR 13 Plainfield High School 'A' 9:48.76 1) 916 Dalton Smith SR 2) 907 Thomas Engle SO 3) 914 Jack Pothier FR 4) 917 Matthew Speight JR 14 Ledyard High School 'A' 9:53.22 1) 796 Simon Reichert JR 2) 785 Tyson Chrzanowski SR 3) 799 Alex Warmus JR 4) 791 Owen Lessing Event 12 Boys Long Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 602 Ahmik Watterson JR Brockton HS 21-06.00 20-00 FOUL 21-06 21-02 20-10 2 556 Anthony Simpson JR Bloomfield HS 21-05.00 20-04 FOUL 21-03 20-07 FOUL 21-05 3 539 Sean Dixon-Bodie JR Bloomfield HS 21-03.00 21-02 21-00 21-02 20-08 21-03 FOUL 4 749 Evans Oduro SR Fitchburg HS 21-02.00 21-02 19-11 19-07 FOUL FOUL FOUL 5 932 Ty Medeiros SR Rogers high 20-03.00 18-08 20-07 19-10 19-11 19-01 6 531 Ajrael Anderson SO Bloomfield HS J20-03.00 20-03 19-11 19-05 19-09 19-01 19-05 7 682 Brandon Love JR East Meadow 20-00.00 20-00 19-02 19-04 18-08 8 1050 Ryan John 09 Valley Stream N 19-09.00 17-07 19-00 19-09 19-00 18-06 18-11 9 794 Robbie Petriel JR Ledyard High 19-07.00 18-10 19-05 19-07 10 557 Kory Steele SO Bloomfield HS 19-05.00 19-05 19-01 19-05 11 564 Zion Barber Amado SR Brockton HS 19-04.00 19-04 FOUL FOUL 11 1076 Lionel Raye JR West Warwick 19-04.00 17-06 19-04 13 906 Khalil Easton JR Plainfield HS 19-03.00 18-07 FOUL 19-03 14 607 Peterlee Dorielan SR Cambridge R&Li 19-02.00 19-02 18-05 18-08 15 565 Allan Bellevue SR Brockton HS 19-00.00 16-03 19-00 x 15 590 Malcom Morris SR Brockton HS 19-00.00 16-10 19-00 17 1030 Dylan Barlow JR Toll Gate 18-10.00 18-02 18-10 18-04 18 523 Jonathan Rodriguez SR Acad of Scie&Inn 18-09.00 18-09 18-08 18-08 19 581 Isaiah Laguerre JR Brockton HS 18-08.00 18-08 17-10 x 20 967 Aiden Chesanow SO Southington 18-05.00 17-07 18-05 21 635 Loren Vaughn JR Coventry HS 18-04.00 18-04 x 22 884 Peter Rivard SR Norton HS 18-03.00 18-03 17-10 17-06 22 1113 Dylan Ponkala SO Woodstock Acad 18-03.00 17-06 18-01 18-07 24 979 Kolby Rogers SR Southington 17-11.00 FOUL 17-11 17-10 25 596 Raul Silvia-Goncal JR Brockton HS 17-07.00 17-05 17-07 x 26 608 Cheikh Niasse SR Cambridge R&Li 17-05.00 17-05 x x 27 974 Anthony Penta JR Southington 17-04.00 16-10 17-04 x 28 983 Justin Zitofsky FR Southington 16-11.00 16-11 x x 29 1019 Harrison Rose SR Stonington HS 16-05.00 15-05 x x 30 694 Jaheim Perry JR East Meadow 15-11.00 15-11 x x 31 683 Darius Lugo SO East Meadow 15-01.00 15-01 31 522 Brennan Kievman SR Acad of Scie&Inn 15-01.00 15-01 x x 33 1111 Eridon Mehmeti SR Woodstock Acad 14-11.00 FOUL FOUL 14-11 34 642 Logan Reynolds SR East Catholic 13-11.00 13-11 Event 13 Boys Shot Put ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 560 Aaron Williams SR Bloomfield HS 51-08.00 51-08 48-04.50 FOUL 47-03 FOUL 47-08 2 1096 Natanael Barbosa-T SR Windham HS 50-05.50 FOUL 48-07 47-06 49-08.50 50-05.50 3 994 Greyson DelGrosso JR Stonington HS 45-03.50 44-06 45-03.50 45-02.50 42-03.50 44-05.50 44-03 4 931 Colton Kenney SR Rogers high 45-01.00 43-04 41-08.50 FOUL 43-01.50 44-00 45-01 5 930 Ian Hall SO Rogers high 43-10.00 43-05.50 40-04.50 43-01 42-10 43-10 41-02 6 534 Michael Campbell JR Bloomfield HS 43-02.50 FOUL 42-06.50 43-02.50 FOUL 42-01 7 542 Moeth Gonzalez JR Bloomfield HS 42-06.50 37-10.50 38-10 42-06.50 40-04.50 40-05.50 40-07.50 8 703 Jason Staunton JR East Meadow 41-09.50 FOUL FOUL 41-09.50 9 563 Joseph Asare SR Brockton HS 41-09.00 39-09 38-07 41-09 10 732 Thomas Joyner JR Fitch High Sch 41-02.00 38-07 FOUL 41-02 11 938 Logan Ratcliff JR Rogers high 39-03.00 39-03 37-08 38-01 12 915 Tyler Roberts JR Plainfield HS 39-00.00 39-00 38-01.50 13 1047 Bernadin Fleurima 12 Valley Stream N 38-11.50 38-11.50 36-09 37-10.50 14 836 Daniel Duperval -- New London 38-10.00 15 934 Brian Neal SR Rogers high 38-07.00 FOUL 38-06 38-07 16 616 Tyler Oney SR Capital Prep 38-06.50 37-08 38-06.50 37-09.50 17 1049 Tim Hutchinson 11 Valley Stream N 38-03.00 38-03 36-08 36-10 18 555 Jaden Saulters SR Bloomfield HS 37-06.00 36-06 37-06 37-02 19 897 Landis Twomey SR Old Saybrook 37-02.00 36-10 37-02 FOUL 20 1074 Ivan Desilva SO West Warwick 37-00.00 21 662 Josh Morton JR East Lyme HS 36-10.50 FOUL FOUL 36-10.50 22 946 Stanton Dan 11 Sanford Calhoun 36-09.50 36-08 36-09.50 36-02.50 23 855 Casey Alexander SR North Kingstown 36-08.00 33-07 36-08 24 888 Andrew Balinskas JR Old Saybrook 36-07.00 36-07 25 546 Che Saih Hill-Gore SR Bloomfield HS 36-06.00 26 584 Kevin McCarthy JR Brockton HS 36-00.00 27 552 Nate Quiones JR Bloomfield HS 35-06.50 28 995 Lucas Falcone SR Stonington HS 35-02.00 29 1106 CJ Burroughs SO Woodstock Acad 35-01.00 30 993 Jacob Davis JR Stonington HS 34-05.00 31 781 Ben Berlin JR Ledyard High 34-01.00 34-01 32 782 Mason Bickham SO Ledyard High 33-09.00 33 615 Christian Malave SR Capital Prep 33-01.50 33-01.50 x x 34 792 Elijah McFerrin SO Ledyard High 33-00.50 35 949 Fields Joshua 11 Sanford Calhoun 32-08.00 36 589 Jahsiah Montisol JR Brockton HS 31-05.00 37 1110 Robert Maheu SR Woodstock Acad 31-02.00 38 757 Oneil Diaz SR Griswold High 31-01.00 39 537 Kyle Davis JR Bloomfield HS 30-04.00 40 921 Tyler Zurowski SR Plainfield HS 30-03.00 41 Matthew Jean Valley Stream N 29-09.00 42 1055 Sam Leyendecker 10 Valley Stream N 29-04.00 43 769 Shaun Rivera SR Griswold High 27-07.00 43 758 Tyler Farwell FR Griswold High 27-07.00 45 1067 Garrett Goodman 09 Wareham 27-03.00 46 811 Kennedy Cockburn SR Narragansett 26-11.50 47 629 Nahshon Gibson FR Classical Magnet 26-08.00 48 767 Christopher Pepas SO Griswold High 26-01.00 -- 535 Nicholas Campbell SR Bloomfield HS FOUL FOUL FOUL FOUL Event 14 Boys Weight Throw ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 934 Brian Neal SR Rogers high 64-08.00 54-11.75 64-08 FOUL 63-09.50 57-09.50 62-08 2 1114 Logan Coles SO Woonsocket J64-08.00 FOUL 61-02 64-08 63-01 60-05 63-06.50 3 808 Michael Gupta 11 Lexington HS 55-11.75 FOUL FOUL 55-11.75 FOUL 57-01 55-08 4 931 Colton Kenney SR Rogers high 54-10.00 50-07.50 45-04 52-05.50 51-09.75 54-10 FOUL 5 1115 Nathan Desplaines SR Woonsocket 53-11.75 53-11.75 FOUL 48-11.75 50-06 53-11 FOUL 6 1116 Derin Paskanik SR Woonsocket 52-09.50 52-09.50 51-05.50 52-03 FOUL 52-06.50 50-07 7 560 Aaron Williams SR Bloomfield HS 51-06.00 FOUL 51-05 FOUL 51-06 8 854 Andrew Ahlborg SR North Kingstown 49-10.00 49-04.50 49-10 45-09 9 923 Sam Bond JR Rogers high 48-06.50 48-06.50 47-03.50 10 540 Deshaun Engram SR Bloomfield HS 47-06.00 47-06 45-07 11 933 Ezra Monteiro SR Rogers high 45-10.00 44-00 FOUL 45-10 12 535 Nicholas Campbell SR Bloomfield HS 45-03.00 45-03 x x 13 915 Tyler Roberts JR Plainfield HS 43-09.00 43-09 x x 14 703 Jason Staunton JR East Meadow 43-07.00 43-07 x x 15 633 Ben Pires JR Coventry HS 42-10.00 41-07 FOUL 42-10 16 809 Yianni Zavaliagkos 11 Lexington HS 42-05.00 42-05 x 17 632 Zach Kelling SR Coventry HS 40-05.00 FOUL 40-05 x 18 927 Joel Dupre FR Rogers high 37-11.00 FOUL 37-11 x 19 1047 Bernadin Fleurima 12 Valley Stream N 34-04.00 FOUL 34-04 20 860 Sheamus Calhune FR North Kingstown 34-03.00 FOUL FOUL 34-03 21 946 Stanton Dan 11 Sanford Calhoun 33-09.00 33-09 x x 22 634 Joe Romano SR Coventry HS 30-05.00 FOUL 30-05 x 23 Matthew Jean Valley Stream N 29-06.00 29-06 x x 24 939 Nyqwan Sampson FR Rogers high 29-05.00 FOUL 29-05 x 25 1055 Sam Leyendecker 10 Valley Stream N 26-09.00 26-09 x Event 15 Boys High Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 945 Matthew Condenzio 12 Sanford Calhoun 6-04.00 5-08 5-10 6-00 6-02 6-04 6-06 O O O O XXO XXX 2 561 Chaddane Williams SR Bloomfield HS 6-00.00 5-10 6-00 6-02 O O XXX 3 605 Andre Colas SR Cambridge R&Li J6-00.00 5-10 6-00 6-02 XO O XXX 4 864 Riley LaLonde JR North Kingstown J6-00.00 5-06 5-08 5-10 6-00 6-02 XO O X XXO XXX 5 967 Aiden Chesanow SO Southington 5-10.00 5-06 5-08 5-10 6-00 O XXO XXO XXX 5 859 Brandon Bolster JR North Kingstown 5-10.00 5-06 5-08 5-10 6-00 O XXO XXO XXX 7 889 Jon Barnes JR Old Saybrook 5-08.00 5-06 5-08 5-10 XXO XXO XXX 7 1030 Dylan Barlow JR Toll Gate 5-08.00 5-06 5-08 5-10 XO XO XXX 7 596 Raul Silvia-Goncal JR Brockton HS 5-08.00 5-08 5-10 XXO XXX 10 959 Condenzio Sean 10 Sanford Calhoun 5-06.00 5-06 5-08 XXO XXX 10 944 Mathew Cicero 12 Sanford Calhoun 5-06.00 5-06 5-08 XO XXX 10 688 Tyler Meah SO East Meadow 5-06.00 5-06 5-08 XO XXX 10 707 Brendan Wilkowski JR East Meadow 5-06.00 5-06 5-08 O XXX 10 663 Makaih Olawale 12 East Lyme HS 5-06.00 5-06 5-08 XXO XXX 10 710 Ethan Maculan SO ExeterWGreenwich 5-06.00 5-06 5-08 O XXX -- 593 Johnston Pierre An JR Brockton HS NH 5-06 XXX -- 630 Stephen Mallard SO Classical Magnet NH 5-06 XXX -- 565 Allan Bellevue SR Brockton HS NH 5-10 XXX -- 695 Julian Quaresima SR East Meadow NH 5-06 XXX -- 712 Ethan Alves JR Fitch High Sch NH 5-06 XXX Event 16 Boys Triple Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 539 Sean Dixon-Bodie JR Bloomfield HS 48-00.00 45-11 44-03 46-02 47-02 48-00 2 749 Evans Oduro SR Fitchburg HS 43-07.50 42-04.50 42-00.50 43-02 43-07.50 43-03 3 932 Ty Medeiros SR Rogers high 43-03.00 43-03 41-09 40-05 37-08 38-02 4 608 Cheikh Niasse SR Cambridge R&Li 40-05.00 39-02 40-05 40-03 40-04 38-01.50 39-02.50 5 929 Parker Hagen SO Rogers high 40-03.50 40-03.50 39-05 40-01 39-07 38-08 6 607 Peterlee Dorielan SR Cambridge R&Li 40-02.00 39-00 38-06 38-08.50 39-05 39-09.50 40-02 7 532 Thabiti Bass SR Bloomfield HS 39-11.50 39-03 39-04 39-11.50 34-08.50 8 706 James Wagnac JR East Meadow 39-11.00 37-00 39-11 9 561 Chaddane Williams SR Bloomfield HS 38-09.00 FOUL 38-09 10 523 Jonathan Rodriguez SR Acad of Scie&Inn 38-07.50 38-00 38-01 38-07.50 11 1113 Dylan Ponkala SO Woodstock Acad 36-03.00 36-03 12 683 Darius Lugo SO East Meadow 35-01.50 FOUL 35-03.50 13 685 Chris Martinez SO East Meadow 34-10.50 34-10.50 x x 14 559 Tyler Wesley SO Bloomfield HS 34-07.00 34-07 Event 17 Boys 4x200 Meter Relay ========================================================================== School Finals H# Points ========================================================================== 1 La Salle Academy 'A' 1:35.23 1 1) 775 Steve Doss JR 2) 776 Jamari Jenkins SR 3) 778 Jolon Oconnor SR 4) 777 Alex Nuahn JR 2 Brockton High School 'A' 1:35.28 1 1) 602 Ahmik Watterson JR 2) 581 Isaiah Laguerre JR 3) 573 Marvin Dure SR 4) 564 Zion Barber Amado SR 3 Southington High School 'A' 1:37.45 2 1) 979 Kolby Rogers SR 2) 966 Johnny Carreiro JR 3) 975 Trevor Porter SR 4) 982 Joesph Verderame SR 4 Bloomfield High School 'A' 1:38.10 1 1) 548 Dante Montaque JR 2) 556 Anthony Simpson JR 3) 557 Kory Steele SO 4) 553 Micheal Raiford 5 New Britain HS 'A' 1:40.01 4 1) 827 Jonathan Lindsay SR 2) 828 Mykal Porter JR 3) 829 Yoskar Rosas_Perez JR 4) 831 Chaz Williams SR 6 East Catholic 'A' 1:40.05 3 1) 643 Brendan Truman SR 2) 642 Logan Reynolds SR 3) 637 Joshua Duvall SR 4) 644 Eric Wilson SR 7 Toll Gate 'A' 1:40.31 2 1) 1035 AJ Ucci 2) 1030 Dylan Barlow JR 3) 1031 Joshua Costello 4) 1032 Casey Darcy 8 Griswold High School 'A' 1:40.32 3 1) 753 Devon Chykow SO 2) 754 Andrew Clements SR 3) 763 Zak MacMurray SR 4) 759 Anthony Franklin SO 9 Classical Magnet School 'A' 1:40.36 3 1) 631 Shandlier Pinthiere JR 2) 625 Stephen Babalola SR 3) 626 Dorian Bernard SO 4) 627 Isaac Duru JR 10 Fitch High School 'A' 1:40.48 2 1) 722 Fernando Coreas SO 2) 719 Tyler Cady SR 3) 731 Chris Holmes SR 4) 728 Keshav Garcia-Patel JR 11 East Lyme HS 'A' 1:40.78 3 1) 659 Trystan Levesque JR 2) 664 Noah Perry 3) 667 Jonathan Zavaleta FR 4) 655 Blane Hart JR 12 East Meadow High School 'A' 1:40.96 1 1) 682 Brandon Love JR 2) 698 David Romaldo JR 3) 706 James Wagnac JR 4) 671 Omar Benthami SR 13 New London 'A' 1:41.47 1 1) 833 Jaylen Callendar -- 2) 842 Jevon Park -- 3) 847 Clayton Smith -- 4) 848 Cameron Souza -- 14 Stonington High School 'A' 1:42.34 3 1) 1001 Christian Hudson FR 2) 989 Andrew Champagne SO 3) 1015 Charles Padlan SO 4) 1004 Sam Inthasit SO 15 Brockton High School 'B' 1:43.65 2 1) 564 Zion Barber Amado SR 2) 579 Ajahni Horne JR 3) 567 Dinilson Da Silva JR 4) 574 Joey Estrella SO 16 Ledyard High School 'B' 1:44.58 4 1) 786 Jahmik Devone SR 2) 795 Harold Phillips JR 3) 784 Solaiman Chowdhury 4) 788 Andrew Harris 17 Westerly 'A' 1:44.59 4 1) 1079 Aiden Faubert JR 2) 1085 Adrian Medina JR 3) 1087 David Reid SO 4) 1090 Mason Sposato SO 18 Ledyard High School 'A' 1:45.71 2 1) 798 James Smith SR 2) 783 Travon Brown SR 3) 794 Robbie Petriel JR 4) 780 Ben Askew JR 19 Griswold High School 'B' 1:48.56 5 1) 765 Devraj Patel 2) 757 Oneil Diaz SR 3) 752 Logan Chappell JR 4) 773 Christopher Thibidou FR 20 Lewis Mills 'A' 1:48.90 5 1) 800 Nicholas Benvenuto SR 2) 803 Vincent Mascoli SO 3) 805 Nathan Pinette SO 4) 804 Aiden Oconnor JR 21 Sanford H Calhoun 'A' 1:49.93 5 1) 960 Andrew Sferratore 10 2) 959 Condenzio Sean 10 3) 951 Dylan Olson 11 4) 955 Alex Rosario 09 22 Capital Prep 'B' 1:50.48 5 23 Fitch High School 'B' 1:51.42 4 1) 744 Manish Rane-Castrodad 2) 735 Namoni McClellan 3) 715 Jonathan Baig 4) 729 Alex Goins 24 Lewis Mills 'B' 2:09.16 5 1) 801 Thomas Haviland JR 2) 807 Nathan Wilmarth FR 3) 802 Benjamin Marcone SO 4) 806 Jack Wagstaff FR -- Capital Prep 'A' DQ 4 out zone ***************************************************************************************** PLATTSYS.COM


Meet Results ()     AP News Top 6 ()     Boys Meet Results ()     Girls Meet Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates