Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Meet Results ()     AP News Top 6 ()     Boys Meet Results ()     Girls Meet Results ()    

Rhody Indoor Track Classic
URI Rhody Classic T&F Invitational
Saturday Jan 5, 2019 - University of Rhode Island - Kingston, RI
at the Mackal Field House


URI Rhody Classic T&F Invitational Saturday Jan 5, 2019 - University of Rhode Island - Kingston, RI at the Mackal Field House Finish Lynx Timing by Platt Systems 860-645-1476 ****************************************************************************************** GIRLS MEET RESULTS ****************************************************************************************** Event 21 Girls 55 Meter Dash =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 31 Terry Miller JR Bloomfield HS 7.22q 1 2 98 Kate Butziger JR East Greenwich 7.65q 1 3 218 Audrey Strimska JR Griswold High 7.80q 1 4 453 Danielle Phillip 10 Valley Stream N 7.81q 2 5 111 Saige Deveau SR East Lyme HS 7.83q 1 6 24 Djior Delisser FR Bloomfield HS 7.87q 2 7 397 Gwen Andersen JR Stonington HS 7.90q 3 8 518 Mackenzie Glenn No Branford 7.91q 1 9 47 Kiara Rosario JR Cambridge R&Li 7.92 1 10 210 Kamryn Gurnee SR Griswold High 7.92 2 11 383 Nina Muir FR Southington 7.94 4 12 315 Julia Newell SR Norton HS 7.96 2 13 43 Jahmaya Adamson JR Cambridge R&Li 7.99 1 14 488 Shalyne Scott SR West Warwick 8.01 2 15 244 Nadia Helme SO Ledyard High 8.01 3 16 81 Calla Garriott JR Coventry HS 8.01 4 17 283 Stella Ofei JR New Britain 8.02 2 18 29 Jahmiha Lindo SO Bloomfield HS 8.02 2 18 389 Samantha Przybylsk SR Southington 8.02 3 20 91 Nicole DiBenedetto SR East Catholic 8.02 5 21 32 Santorini Mooving SR Bloomfield HS 8.07 3 22 380 Shannon Litchfield SO Southington 8.09 3 23 38 Arayah Thomas JR Bloomfield HS 8.11 4 24 152 Jada Pepanio SO East Meadow 8.12 5 25 112 Margaret Dunne FR East Lyme HS 8.13 6 26 107 Nancy Alden SO East Lyme HS 8.13 6 27 115 Katherine Harris SO East Lyme HS 8.14 6 28 289 Anissa A -- New London 8.16 5 29 173 Alana Brown FR Fitch High Sch 8.17 7 30 385 Erin O-Neill FR Southington 8.17 5 31 386 Kayla Pelletier SO Southington 8.18 3 32 202 Olamide Bamgbose SO Fitchburg HS 8.18 4 33 263 Jasmine Styler-Mag SR Lewis Mills 8.19 5 34 417 Nancy Inthasit FR Stonington HS 8.19 5 35 93 Ava Kriak SO East Catholic 8.21 6 36 316 Eve Rodriguez JR Norton HS 8.24 5 37 124 Chivalry Rukundo SR East Lyme HS 8.27 6 38 281 Treanaliz Maestri SO New Britain 8.27 4 39 318 Dylin Adams SO Old Saybrook 8.28 2 40 1 Camille Miller SR Acad of Scie&Inn 8.32 7 41 456 Idalis St. Juste 12 Valley Stream N 8.32 6 42 379 Karolina Kurzatkow SR Southington 8.34 4 43 253 Jaime Jackson SR Lewis Mills 8.34 7 44 435 Lucille Sternberg SR Stonington HS 8.36 7 45 211 Alexis Langlois SO Griswold High 8.37 8 46 360 Kristina Losquadro SO Sanford Calhoun 8.38 4 47 163 Jenya Surlin SO East Meadow 8.43 7 48 473 Natalia Moulding JR Wareham 8.45 4 49 287 Amelia A -- New London 8.47 7 50 199 Mary Rose Victorin SO Fitch High Sch 8.48 8 51 364 Lauren Rifas JR Sanford Calhoun 8.48 7 52 87 Sydney Resendes JR Coventry HS 8.50 8 53 242 McKayla Finkelstei JR Ledyard High 8.56 9 54 234 Hannah Avila SO Ledyard High 8.67 9 55 471 Alexis Lynch JR Wareham 8.68 8 56 212 Alasia Matthews SO Griswold High 8.68 8 57 424 Tanzie Mancini FR Stonington HS 8.71 8 58 412 Katherine Glenn FR Stonington HS 8.72 9 59 21 Eliesha Campbell SO Bloomfield HS 8.73 5 60 214 Calla Millovitsch SR Griswold High 8.76 8 61 131 Isabel Carpio JR East Meadow 8.76 9 62 357 Jill Kosky JR Sanford Calhoun 8.76 15 63 285 Akheena A -- New London 8.78 8 64 286 Akua A -- New London 8.79 15 65 149 Sabrina Martins JR East Meadow 8.80 9 66 294 Mia M -- New London 8.82 11 67 415 Dillon Griscom FR Stonington HS 8.82 12 68 454 Amaryllis Phillips 10 Valley Stream N 8.85 11 69 79 Riley Consindine FR Coventry HS 8.88 16 70 249 Ava Bonini FR Lewis Mills 8.89 10 71 113 Hadley Farragher SO East Lyme HS 8.93 9 72 151 Brooke Munoz JR East Meadow 8.94 11 73 237 Coddee Carroll Ledyard High 8.94 10 74 461 Casey Wells 11 Valley Stream N 8.98 12 75 400 Cayla Beverly FR Stonington HS 9.02 11 76 153 Stephanie Pincus FR East Meadow 9.05 11 77 77 Trina Capezza JR Coventry HS 9.09 13 78 465 Evelyn Chase 09 Wareham 9.10 15 79 464 Marina Cadena 08 Wareham 9.12 15 80 284 Yocelyn Quiles SO New Britain 9.14 11 81 150 Hailey Miller SR East Meadow 9.16 12 82 184 Molly Lebovitz FR Fitch High Sch 9.19 12 83 255 Mia Krone FR Lewis Mills 9.23 10 84 474 Mattison Peckham 08 Wareham 9.26 10 85 472 Nicole Monteiro 08 Wareham 9.29 13 86 142 Kaylyn Lim FR East Meadow 9.34 13 87 248 Emma Andros FR Lewis Mills 9.42 13 88 463 Alexandra Bumpus 08 Wareham 9.47 14 89 293 Lizbeth L -- New London 9.57 12 90 469 Allison Horton 09 Wareham 9.59 13 91 144 Sheila Lorentzen FR East Meadow 9.60 13 92 154 Katherin Ramirez FR East Meadow 9.60 16 93 280 Yandelis Lantigua FR New Britain 9.63 13 94 272 Marlee Gelinas JR Narragansett 9.67 7 95 288 Analise A -- New London 9.70 10 96 470 Jenna Klemp 09 Wareham 9.73 9 97 264 Michaela Willey SR Lewis Mills 9.76 14 98 466 Laura Clements 08 Wareham 9.82 14 99 477 Katelyn Trask 09 Wareham 9.83 14 100 165 Bianca Turchiano SR East Meadow 9.87 12 101 145 Jessica Lunarola JR East Meadow 9.96 16 102 191 Nindi Patel SO Fitch High Sch 10.19 16 103 462 Cecilia Bottino 10 Wareham 10.34 15 104 182 Zoe Evinger FR Fitch High Sch 10.44 15 105 478 Abby Wiksten 09 Wareham 10.94 16 106 257 Lindsey Maillet SO Lewis Mills 11.19 14 Event 21 Girls 55 Meter Dash ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 31 Terry Miller JR Bloomfield HS 7.24 2 111 Saige Deveau SR East Lyme HS 7.60 3 98 Kate Butziger JR East Greenwich 7.60 4 453 Danielle Phillip 10 Valley Stream N 7.69 5 218 Audrey Strimska JR Griswold High 7.78 6 24 Djior Delisser FR Bloomfield HS 7.79 7 518 Mackenzie Glenn No Branford 7.82 8 397 Gwen Andersen JR Stonington HS 7.87 Event 22 Girls 55 Meter Hurdles =================================================================== Name Year School Prelims H# =================================================================== Preliminaries 1 484 Virsavia Goretoy JR West Warwick 8.77q 1 2 268 Ava Vasile SR Medway High 8.79q 1 3 498 Caelan Holdredge SR Westerly 9.42q 1 4 45 Starr Miller JR Cambridge R&Li 9.46q 1 5 9 Claire Grover JR Barrington HS 9.53q 1 6 418 Alex Jefson SR Stonington HS 9.57q 1 7 238 Olivia Crawford JR Ledyard High 9.59q 3 8 401 Kaleigh Bolduc SO Stonington HS 9.61q 2 9 85 Loren Messier SR Coventry HS 9.75 4 10 10 Elizabeth Grover JR Barrington HS 9.85 2 11 321 Cate Coppes JR Old Saybrook 9.88 2 12 28 Johniece Jones FR Bloomfield HS 10.07 5 13 326 Avery Nosal FR Old Saybrook 10.10 2 14 23 Elicia Colon JR Bloomfield HS 10.10 1 15 271 Sophia Carroll SO Narragansett 10.14 4 16 273 Erica Hurley SR Narragansett 10.15 4 17 260 Alyse Pasqualini SO Lewis Mills 10.27 3 18 155 MacKenzie Ritznore SR East Meadow 10.28 3 19 390 Lily Scalise JR Southington 10.29 3 20 347 Heather Berberich SR Sanford Calhoun 10.32 2 21 361 Sara Manson 08 Sanford Calhoun 10.32 2 22 209 Meredith Brown SR Griswold High 10.32 4 23 216 Ava Poore SO Griswold High 10.33 4 24 158 Lindsay Segal SO East Meadow 10.35 3 25 274 Emma Landy FR Narragansett 10.36 4 26 174 Janaya Burley SR Fitch High Sch 10.43 3 27 3 Mackensie Spencer SR Acad of Scie&Inn 10.44 6 28 86 Madison Messier SR Coventry HS 10.50 5 29 503 Jillian Octeau FR Westerly 10.56 4 30 122 Sophia Riker JR East Lyme HS 10.58 6 31 141 Emily Lam SO East Meadow 10.63 5 32 458 Jessica Tsu 11 Valley Stream N 10.66 3 33 335 Autumn Szucs JR Old Saybrook 10.78 2 34 376 Maddie Hepp JR Southington 11.10 8 35 404 Amelia Caron SO Stonington HS 11.10 5 36 78 Grace Childress SR Coventry HS 11.17 4 37 213 Sarah Merchant SR Griswold High 11.18 5 38 203 Lainey Jaramillo SO Fitchburg HS 11.30 6 39 314 Krystal Macdonald JR Norton HS 11.43 5 40 508 Varvara Plotnichen JR Weston MA HS 11.44 2 40 436 Lucy Turner SO Stonington HS 11.44 6 42 447 Macayla McCaffery 10 Valley Stream N 11.46 7 43 295 Araya Munoz -- New London 11.52 6 44 130 Danielle Zelesky SO East Lyme HS 11.61 7 45 333 Hannah Sumby SO Old Saybrook 11.65 3 46 513 Aria Gianfrido SR Woodstock Acad 11.65 8 47 119 Lena Osso JR East Lyme HS 11.71 6 48 133 Janina Cichocki FR East Meadow 11.72 7 49 82 Morgan Greenstein JR Coventry HS 11.79 7 50 235 Abby Campbell SR Ledyard High 11.80 7 51 129 Ashley Zelesky SO East Lyme HS 11.88 7 52 409 Piper Doyle FR Stonington HS 12.03 8 53 88 Sam Rogers JR Coventry HS 12.08 6 54 126 Caitlyn Sievers SR East Lyme HS 12.14 8 55 352 Kakalos Ellena SO Sanford Calhoun 12.31 5 56 164 Sarah Swensen FR East Meadow 16.20 8 Event 22 Girls 55 Meter Hurdles ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= Finals 1 268 Ava Vasile SR Medway High 8.71 2 484 Virsavia Goretoy JR West Warwick 8.77 3 498 Caelan Holdredge SR Westerly 9.21 4 238 Olivia Crawford JR Ledyard High 9.42 5 401 Kaleigh Bolduc SO Stonington HS 9.43 6 418 Alex Jefson SR Stonington HS 9.44 7 45 Starr Miller JR Cambridge R&Li 9.51 8 9 Claire Grover JR Barrington HS 9.59 Event 23 Girls 300 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 31 Terry Miller JR Bloomfield HS 40.60 1 2 30 Jillian Mars SR Bloomfield HS 41.97 1 3 342 Kate Carleson JR Plainfield HS 42.53 1 4 307 Sadie Souls FR North Kingstown 42.59 1 5 55 Brianna Westberry JR Capital Prep 43.96 1 6 20 Shante Brown SR Bloomfield HS 44.01 2 7 23 Elicia Colon JR Bloomfield HS 44.39 2 8 115 Katherine Harris SO East Lyme HS 44.57 4 9 111 Saige Deveau SR East Lyme HS 44.57 3 10 17 Jahlia Banton SR Bloomfield HS 44.58 3 11 29 Jahmiha Lindo SO Bloomfield HS 44.92 3 12 104 Caroline Reilly SR East Greenwich 45.10 3 13 232 Maddy Reynolds SO La Salle Acad 45.16 4 14 306 Charlie Simmons JR North Kingstown 45.18 2 15 15 Jordon Palethorpe JR Barrington HS 45.20 3 16 338 London Claxton JR Peekskill HS 45.39 1 17 283 Stella Ofei JR New Britain 45.49 12 18 24 Djior Delisser FR Bloomfield HS 45.74 12 19 366 Elizabeth Tuzzolo JR Sanford Calhoun 45.83 2 20 394 Natalie Verderame SR Southington 45.95 3 21 313 Kirsten Loring SR Norton HS 46.05 4 22 81 Calla Garriott JR Coventry HS 46.13 7 23 388 Emma Plourde JR Southington 46.17 10 24 506 Diana Turano SO Westerly 46.21 5 25 408 Keegan Donahue SR Stonington HS 46.24 8 26 399 Vanessa Benjamin SO Stonington HS 46.26 7 27 228 Grayson Green SR La Salle Acad 46.38 5 28 298 Grace Edgar JR North Kingstown 46.42 5 29 229 Samantha Hagerty JR La Salle Acad 46.44 6 30 311 Kylie Dion JR Norton HS 46.56 10 31 392 Meghan Sheline JR Southington 46.60 6 32 365 Sarah Tappeto SR Sanford Calhoun 46.65 6 33 32 Santorini Mooving SR Bloomfield HS 46.76 8 34 100 Katie Huntley SO East Greenwich 46.96 7 35 51 Renita Edwards SR Capital Prep 47.01 4 36 275 Abby LeCam SR Narragansett 47.09 5 37 287 Amelia A -- New London 47.21 18 38 238 Olivia Crawford JR Ledyard High 47.22 6 39 21 Eliesha Campbell SO Bloomfield HS 47.27 9 40 251 Celina Daigle SR Lewis Mills 47.34 7 41 316 Eve Rodriguez JR Norton HS 47.36 7 42 107 Nancy Alden SO East Lyme HS 47.40 8 43 112 Margaret Dunne FR East Lyme HS 47.43 11 44 74 Alanna Oller JR Classical Magnet 47.50 11 45 97 Sophie Barone SR East Greenwich 47.66 9 46 350 Alyssa Crews FR Sanford Calhoun 47.72 4 47 497 Willa Hetu SO Westerly 47.75 6 48 35 Nikeya Registe FR Bloomfield HS 47.80 5 49 276 Mollie Melnick SR Narragansett 47.89 8 50 95 Rebecca Villanueva SR East Catholic 47.96 18 51 289 Anissa A -- New London 47.97 12 52 72 Kaddijah Minteh JR Classical Magnet 48.01 9 53 503 Jillian Octeau FR Westerly 48.12 8 54 92 Sophie Kisner JR East Catholic 48.25 17 55 179 Sydney Comstock JR Fitch High Sch 48.52 14 56 385 Erin O-Neill FR Southington 48.53 10 57 38 Arayah Thomas JR Bloomfield HS 48.57 16 58 511 Ava Coutu FR Woodstock Acad 48.69 15 59 208 Veronica Bowles JR Griswold High 48.74 11 60 409 Piper Doyle FR Stonington HS 48.76 14 61 490 Nina Cillino FR Westerly 48.81 9 62 456 Idalis St. Juste 12 Valley Stream N 48.83 18 63 34 Alicia Red FR Bloomfield HS 48.91 14 64 507 Mia Woycik FR Westerly 49.08 10 65 493 Madeline Faubert FR Westerly 49.14 12 66 453 Danielle Phillip 10 Valley Stream N 49.15 9 67 420 Lindsey Labbe FR Stonington HS 49.43 13 68 436 Lucy Turner SO Stonington HS 49.59 15 69 129 Ashley Zelesky SO East Lyme HS 49.61 17 70 428 Hannah Nulick FR Stonington HS 49.73 13 71 373 Danielle Flynn JR Southington 49.73 10 72 190 Ava Paprocki JR Fitch High Sch 49.77 13 73 318 Dylin Adams SO Old Saybrook 49.90 4 74 359 Kayla Locasto SO Sanford Calhoun 49.91 10 75 515 Gillian Price SO Woodstock Acad 50.04 15 76 192 Paige Pollard Fitch High Sch 50.12 13 77 73 Jahyell Murphy JR Classical Magnet 50.15 17 78 124 Chivalry Rukundo SR East Lyme HS 50.20 11 79 166 Andrea Uba FR East Meadow 50.26 20 80 448 Amaya McMillan 10 Valley Stream N 50.28 15 81 130 Danielle Zelesky SO East Lyme HS 50.33 17 82 113 Hadley Farragher SO East Lyme HS 50.35 16 83 379 Karolina Kurzatkow SR Southington 50.46 8 84 404 Amelia Caron SO Stonington HS 50.50 13 85 157 Daniella Segal SO East Meadow 50.75 17 86 52 Diamond Marshall FR Capital Prep 50.79 14 87 78 Grace Childress SR Coventry HS 50.84 18 88 37 Jania Sutherland SO Bloomfield HS 50.87 16 89 422 Mia Lewandowski FR Stonington HS 50.90 16 90 471 Alexis Lynch JR Wareham 51.02 13 91 376 Maddie Hepp JR Southington 51.09 9 92 285 Akheena A -- New London 51.27 19 93 187 Nathalia Miller SR Fitch High Sch 51.28 16 94 135 Scarlett Espinosa SO East Meadow 51.33 21 95 400 Cayla Beverly FR Stonington HS 51.57 20 96 412 Katherine Glenn FR Stonington HS 51.71 15 97 415 Dillon Griscom FR Stonington HS 51.75 14 98 126 Caitlyn Sievers SR East Lyme HS 51.89 17 99 335 Autumn Szucs JR Old Saybrook 51.90 11 100 492 Hannah Diego FR Westerly 52.33 12 101 1 Camille Miller SR Acad of Scie&Inn 52.35 19 102 136 Kelly Estrella FR East Meadow 52.45 19 103 454 Amaryllis Phillips 10 Valley Stream N 52.65 20 104 295 Araya Munoz -- New London 52.72 20 105 54 Kionna Osayande SO Capital Prep 52.89 14 106 200 Angelina Walrath FR Fitch High Sch 53.16 18 107 131 Isabel Carpio JR East Meadow 53.23 20 108 261 Oconnor Riley Grac FR Lewis Mills 53.23 16 109 461 Casey Wells 11 Valley Stream N 53.49 23 110 77 Trina Capezza JR Coventry HS 53.58 19 111 447 Macayla McCaffery 10 Valley Stream N 54.16 21 112 79 Riley Consindine FR Coventry HS 54.16 18 113 424 Tanzie Mancini FR Stonington HS 54.27 15 114 284 Yocelyn Quiles SO New Britain 54.45 21 115 294 Mia M -- New London 55.17 20 116 464 Marina Cadena 08 Wareham 56.03 21 117 142 Kaylyn Lim FR East Meadow 56.18 23 118 474 Mattison Peckham 08 Wareham 56.44 19 119 465 Evelyn Chase 09 Wareham 56.49 19 120 286 Akua A -- New London 57.06 22 121 472 Nicole Monteiro 08 Wareham 57.76 21 122 288 Analise A -- New London 58.81 22 123 293 Lizbeth L -- New London 59.06 21 124 144 Sheila Lorentzen FR East Meadow 59.74 23 125 469 Allison Horton 09 Wareham 1:00.43 22 126 463 Alexandra Bumpus 08 Wareham 1:01.58 23 127 145 Jessica Lunarola JR East Meadow 1:02.19 23 128 462 Cecilia Bottino 10 Wareham 1:03.65 23 129 477 Katelyn Trask 09 Wareham 1:08.12 24 130 478 Abby Wiksten 09 Wareham 1:08.28 24 Event 24 Girls 600 Meter Run ========================================================================== Name Year School Finals H# Points ========================================================================== 1 30 Jillian Mars SR Bloomfield HS 1:39.27 1 2 496 Helena Hall-Thomse SR Westerly 1:40.43 1 3 494 Sydney Federico JR Westerly 1:41.87 1 4 268 Ava Vasile SR Medway High 1:42.52 1 5 407 Megan Detwiler SO Stonington HS 1:42.83 1 6 338 London Claxton JR Peekskill HS 1:43.31 1 7 378 Kate Kemnitz SR Southington 1:43.71 1 8 320 Allison Cody JR Old Saybrook 1:43.91 2 9 225 Catherine Clements SO La Salle Acad 1:44.19 2 10 512 Ivy Gelhaus SR Woodstock Acad 1:46.36 2 11 156 Rachel Rose SR East Meadow 1:47.88 2 12 303 Molly MacKrell JR North Kingstown 1:48.34 3 13 406 Jessica Detwiler SR Stonington HS 1:49.53 2 14 382 Anny Moquete Volqu JR Southington 1:49.89 4 15 482 Johnna Gallo SO West Warwick 1:50.69 4 16 161 Madison Sohl SR East Meadow 1:51.36 2 17 106 Laura Agbayani SR East Lyme HS 1:51.57 3 18 160 Amanda Sohl SR East Meadow 1:51.66 3 19 171 Jillian Parenteau JR ExeterWGreenwich 1:51.68 3 20 329 Emily Stratton SO Old Saybrook 1:51.78 3 21 121 Caroline Real SO East Lyme HS 1:52.43 3 22 118 Ellen McCoy SO East Lyme HS 1:52.51 3 23 55 Brianna Westberry JR Capital Prep 1:52.58 2 24 231 Kiley Marandola SO La Salle Acad 1:52.59 4 25 230 Carla Macera SR La Salle Acad 1:52.79 4 26 41 Alicia Whyte JR Bloomfield HS 1:53.86 4 27 358 Samantha Latorre JR Sanford Calhoun 1:53.99 3 28 446 Mia Martinez 10 Valley Stream N 1:54.49 5 29 434 Corinne Steeno FR Stonington HS 1:54.94 5 30 74 Alanna Oller JR Classical Magnet 1:55.16 5 31 51 Renita Edwards SR Capital Prep 1:55.32 4 32 309 Lauren Ulisse JR North Kingstown 1:55.62 4 33 96 Laurel Woods SO East Catholic 1:55.83 5 34 411 Holly Foster SR Stonington HS 1:56.41 5 35 473 Natalia Moulding JR Wareham 1:56.65 5 36 489 Ashley Amato JR Westerly 1:57.01 5 37 396 Megan Wadman FR Southington 1:57.65 6 38 317 Ashley Schepis JR Norton HS 1:57.65 5 39 281 Treanaliz Maestri SO New Britain 1:57.70 6 40 186 Riley Marquis JR Fitch High Sch 1:57.84 8 41 381 Brooke Lynch JR Southington 1:59.55 6 42 499 Abby Keegan SR Westerly 1:59.61 4 43 103 Anita Millsom JR East Greenwich 1:59.77 6 44 513 Aria Gianfrido SR Woodstock Acad 2:01.29 8 45 444 Melissa Innocent 08 Valley Stream N 2:01.53 8 46 445 Vladjann Jean-Bapt 11 Valley Stream N 2:02.32 6 47 278 Olivia Rogers FR Narragansett 2:03.74 6 48 101 Soyoung Jung SO East Greenwich 2:04.09 7 49 427 Bryn Morgan JR Stonington HS 2:04.43 7 50 277 Ava Pistacchio FR Narragansett 2:05.11 7 51 178 Kiana Codilla JR Fitch High Sch 2:05.96 8 52 460 Alexandra Wells 10 Valley Stream N 2:06.14 7 53 189 Janessa Nelson SO Fitch High Sch 2:06.20 7 54 377 Isabelle Hoffman FR Southington 2:06.63 7 55 448 Amaya McMillan 10 Valley Stream N 2:08.73 7 56 280 Yandelis Lantigua FR New Britain 2:08.86 8 57 52 Diamond Marshall FR Capital Prep 2:09.71 7 58 443 Isabella Cheque 08 Valley Stream N 2:19.40 9 59 370 Molly Woods JR Sanford Calhoun 2:19.43 6 60 292 Sophie Holdridge -- New London 2:24.46 9 61 470 Jenna Klemp 09 Wareham 2:27.40 9 62 291 Alex Degunia -- New London 2:38.75 9 -- 54 Kionna Osayande SO Capital Prep DQ 8 cut in early Event 25 Girls 1000 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 341 Cassandra Carleson JR Plainfield HS 3:06.96 1 2 13 Caroline Livingsto JR Barrington HS 3:08.52 1 3 148 Katherine Marsh SR East Meadow 3:09.10 1 4 99 Leah Chace JR East Greenwich 3:12.63 1 5 147 Isabel Marsh SR East Meadow 3:13.55 1 6 105 Bryn Shunney JR East Greenwich 3:14.39 1 7 108 Julia Bates SR East Lyme HS 3:17.55 1 8 7 Tess Gagliano SO Barrington HS 3:20.70 1 9 6 Stephanie Chun JR Barrington HS 3:22.96 1 10 102 Jessica Martin SO East Greenwich 3:23.64 1 11 363 Julianna Razza FR Sanford Calhoun 3:24.43 1 12 432 Rachel Sabbadinni SO Stonington HS 3:25.99 2 13 426 Chloe Morehouse FR Stonington HS 3:27.31 3 14 14 Margaret Nozaki JR Barrington HS 3:27.99 2 15 90 Fiona Crowley JR East Catholic 3:29.38 3 16 491 Kata Cummings SR Westerly 3:30.27 3 17 348 Emma Bhansingh SO Sanford Calhoun 3:30.52 2 18 243 Katherine Harren FR Ledyard High 3:31.99 4 19 204 Lina Kherallah SO Fitchburg HS 3:32.16 2 20 500 Madison Lorello SO Westerly 3:32.49 2 21 5 Fiona Ainsworth 11 Barrington HS 3:32.87 4 22 502 Anna Nyberg SO Westerly 3:34.54 2 23 495 Hedy Goodman SR Westerly 3:35.80 2 24 254 Elizabeth Krenicky SR Lewis Mills 3:36.61 3 25 125 Sydney Sager FR East Lyme HS 3:36.61 3 26 510 Iris Bazinet SO Woodstock Acad 3:39.65 5 27 120 Phoebe Provencher SR East Lyme HS 3:40.82 4 28 117 Samantha Lyster JR East Lyme HS 3:40.98 4 29 328 Lilly Sigersmith FR Old Saybrook 3:43.64 2 30 391 Kailey Schmarr SR Southington 3:44.23 3 31 327 Molly Nygard FR Old Saybrook 3:45.20 2 32 167 Lindsay Urist FR East Meadow 3:45.88 4 33 175 Gabriela Cardona JR Fitch High Sch 3:45.95 5 34 517 Julia Theriaque JR Woodstock Acad 3:48.05 4 35 398 Lily Anderson JR Stonington HS 3:48.64 2 36 387 Amanda Perkowski SR Southington 3:48.67 4 37 127 Madison Sjostrom SO East Lyme HS 3:50.07 3 38 331 Libby Stuart FR Old Saybrook 3:50.41 3 39 413 Lauren Goebel FR Stonington HS 3:50.59 5 40 116 Karenna Kung SO East Lyme HS 3:51.39 5 41 270 Aleen Brennan SR Narragansett 3:53.13 4 42 159 Ashlee Sjoholm FR East Meadow 4:02.16 5 43 259 Allison Moore JR Lewis Mills 4:02.89 3 44 217 Madison Spinelli SO Griswold High 4:04.20 4 45 402 Nora Brannegan FR Stonington HS 4:12.59 5 46 143 Laura Lopez SR East Meadow 4:13.99 5 47 219 Kristen Szafran SR Griswold High 4:24.27 5 48 215 Ahlanna Olsen JR Griswold High 4:39.15 5 49 139 Sophia Kayantas FR East Meadow 5:01.46 5 50 132 Kristen Cassidy FR East Meadow 5:04.36 5 -- 36 Yeraliz Salgado-Lu SO Bloomfield HS DNF 5 Event 26 Girls 1600 Meter Run =================================================================== Name Year School Finals H# =================================================================== 1 223 Kaylie Armitage SO La Salle Acad 5:16.94 1 2 324 Grace Hanratty JR Old Saybrook 5:18.77 1 3 330 Jess Stratton SR Old Saybrook 5:23.94 1 4 227 Mackenzie Doyle SR La Salle Acad 5:31.05 1 5 269 Kalie Bremer SR Narragansett 5:40.10 2 6 430 Lindsey Orr SR Stonington HS 5:40.99 1 7 301 Olivia Joly SO North Kingstown 5:45.28 1 8 487 Megan Okelly JR West Warwick 5:46.24 1 9 395 Lauren Verrilli SO Southington 5:47.36 2 10 128 Sophie Taylor JR East Lyme HS 5:50.05 2 11 449 Chizuruoke Onuoha 11 Valley Stream N 5:51.03 2 12 337 Caitlin Wiley FR Old Saybrook 5:51.27 2 13 14 Margaret Nozaki JR Barrington HS 5:51.75 1 14 114 Gillian Goodwin JR East Lyme HS 5:51.77 1 15 323 Tehra Givehand SR Old Saybrook 5:52.94 2 16 168 Leslie Villafuerte FR East Meadow 5:53.86 2 17 5 Fiona Ainsworth 11 Barrington HS 5:54.25 2 18 351 Faith Dwyer SO Sanford Calhoun 5:54.85 1 19 485 Meghan Janicki SO West Warwick 5:56.10 3 20 426 Chloe Morehouse FR Stonington HS 5:58.32 3 21 457 Samantha Szabo 09 Valley Stream N 6:01.97 2 22 398 Lily Anderson JR Stonington HS 6:03.86 2 23 452 Katelynn Persaud 09 Valley Stream N 6:05.37 2 24 305 Catherine Schultz JR North Kingstown 6:06.06 1 25 372 Abigail Flanigan FR Southington 6:07.39 2 26 332 Julia Sultini JR Old Saybrook 6:07.95 3 27 354 Tali Gekhman SO Sanford Calhoun 6:08.55 3 28 310 Rita Marcotte SR N Smithfield 6:10.93 3 29 243 Katherine Harren FR Ledyard High 6:12.45 3 30 345 Emily Moran SR Plainfield HS 6:12.72 3 31 505 Abby Turano JR Westerly 6:13.12 3 32 240 Katelyn English SO Ledyard High 6:13.31 3 33 125 Sydney Sager FR East Lyme HS 6:13.77 4 34 117 Samantha Lyster JR East Lyme HS 6:14.34 3 35 120 Phoebe Provencher SR East Lyme HS 6:18.41 4 36 431 Julia Rich SR Stonington HS 6:21.78 4 37 140 Leya Khan JR East Meadow 6:23.54 4 38 504 Khushi Patel FR Westerly 6:29.20 3 39 393 Emma Swindon FR Southington 6:34.74 4 40 414 Mary Gray JR Stonington HS 6:34.76 4 41 176 Lily Cartier FR Fitch High Sch 6:36.02 4 42 367 Alexandra Unz SO Sanford Calhoun 6:37.71 2 43 127 Madison Sjostrom SO East Lyme HS 6:41.72 4 44 146 Anaya Lund SR East Meadow 6:42.69 4 45 375 Jasmine Hallet SO Southington 6:43.81 3 46 33 Chassity Pagan JR Bloomfield HS 7:02.03 3 47 429 Emma Okeefe FR Stonington HS 7:03.97 4 48 403 Marley Cannon SO Stonington HS 7:04.51 4 49 410 Sara Elmakhloufi FR Stonington HS 7:08.11 4 50 291 Alex Degunia -- New London 7:35.01 4 51 292 Sophie Holdridge -- New London 7:58.59 4 -- 262 Marcella Slason FR Lewis Mills DNF 4 Event 27 Girls 3200 Meter Run ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 172 Julia Adrian SR Fitch High Sch 12:49.37 2 240 Katelyn English SO Ledyard High 12:56.49 3 384 Adamczyk Natalia SR Southington 12:59.24 4 180 Lily Driscoll FR Fitch High Sch 14:56.13 Event 28 Girls 4x400 Meter Relay ========================================================================== School Finals H# Points ========================================================================== 1 Bloomfield High School 'A' 4:13.11 1 2 Plainfield High School 'A' 4:14.24 1 1) 346 Isabella Newbury JR 2) 345 Emily Moran SR 3) 341 Cassandra Carleson JR 4) 342 Kate Carleson JR 3 Sanford H Calhoun 'A' 4:25.57 1 1) 365 Sarah Tappeto SR 2) 366 Elizabeth Tuzzolo JR 3) 350 Alyssa Crews FR 4) 358 Samantha Latorre JR 4 East Lyme HS 'A' 4:25.65 2 1) 111 Saige Deveau SR 2) 115 Katherine Harris SO 3) 108 Julia Bates SR 4) 106 Laura Agbayani SR 5 Barrington High School 'A' 4:27.07 1 1) 8 Audrey Gravelle SO 2) 13 Caroline Livingston JR 3) 7 Tess Gagliano SO 4) 15 Jordon Palethorpe JR 6 La Salle Academy 'A' 4:29.43 1 1) 232 Maddy Reynolds SO 2) 226 Jackie Comeau SO 3) 224 Kaiya Boyd JR 4) 225 Catherine Clements SO 7 Stonington High School 'A' 4:36.47 2 1) 408 Keegan Donahue SR 2) 399 Vanessa Benjamin SO 3) 420 Lindsey Labbe FR 4) 405 Maggie Constantine 8 Southington High School 'A' 4:39.86 2 1) 383 Nina Muir FR 2) 388 Emma Plourde JR 3) 396 Megan Wadman FR 4) 373 Danielle Flynn JR 9 East Meadow High School 'A' 4:45.66 2 1) 160 Amanda Sohl SR 2) 161 Madison Sohl SR 3) 138 Carly Howell SO 4) 141 Emily Lam SO 10 Stonington High School 'B' 4:45.67 2 1) 434 Corinne Steeno FR 2) 428 Hannah Nulick FR 3) 422 Mia Lewandowski FR 4) 432 Rachel Sabbadinni SO 11 East Meadow High School 'B' 4:54.79 2 1) 151 Brooke Munoz JR 2) 136 Kelly Estrella FR 3) 155 MacKenzie Ritznore SR 4) 166 Andrea Uba FR 12 Fitch High School 'A' 4:55.35 3 1) 188 Tirah Moore 2) 186 Riley Marquis JR 3) 190 Ava Paprocki JR 4) 192 Paige Pollard 13 Woodstock Academy 'A' 4:56.04 3 1) 512 Ivy Gelhaus SR 2) 515 Gillian Price SO 3) 511 Ava Coutu FR 4) 517 Julia Theriaque JR 14 Fitch High School 'B' 5:32.31 3 1) 197 Emma Smith 2) 177 Silvia Chen 3) 183 Scherer Grayson 4) 200 Angelina Walrath FR Event 29 Girls 4x800 Meter Relay ======================================================================= School Finals Points ======================================================================= 1 East Meadow High School 'A' 10:04.96 1) 147 Isabel Marsh SR 2) 148 Katherine Marsh SR 3) 156 Rachel Rose SR 4) 161 Madison Sohl SR 2 Stonington High School 'A' 10:10.77 1) 433 Emma Small SR 2) 430 Lindsey Orr SR 3) 407 Megan Detwiler SO 4) 406 Jessica Detwiler SR 3 Southington High School 'A' 10:20.72 1) 395 Lauren Verrilli SO 2) 392 Meghan Sheline JR 3) 382 Anny Moquete Volquez JR 4) 378 Kate Kemnitz SR 4 East Lyme HS 'A' 10:22.60 5 Chariho High School 'A' 10:52.21 1) 63 Elizabeth LaCroix 2) 62 Anna LaCroix 3) 58 Abigail Cole 4) 67 Tia Sardelli 6 Sanford H Calhoun 'A' 11:06.71 1) 351 Faith Dwyer SO 2) 363 Julianna Razza FR 3) 348 Emma Bhansingh SO 4) 358 Samantha Latorre JR 7 Westerly 'A' 11:10.56 1) 489 Ashley Amato JR 2) 491 Kata Cummings SR 3) 495 Hedy Goodman SR 4) 500 Madison Lorello SO 8 Lewis Mills 'A' 11:42.27 1) 251 Celina Daigle SR 2) 254 Elizabeth Krenicky SR 3) 259 Allison Moore JR 4) 262 Marcella Slason FR 9 Fitch High School 'A' 11:55.75 1) 172 Julia Adrian SR 2) 178 Kiana Codilla JR 3) 189 Janessa Nelson SO 4) 176 Lily Cartier FR 10 Bloomfield High School 'A' 12:03.74 1) 41 Alicia Whyte JR 2) 40 Aaliyahna Washington SO 3) 33 Chassity Pagan JR 4) 36 Yeraliz Salgado-Luciano SO -- Ledyard High School 'A' DNF 1) 243 Katherine Harren FR 2) 239 Jade Dessaint SR 3) 240 Katelyn English SO 4) 236 Cassidy Carroll Event 32 Girls Long Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 509 Bharathi Subbiah JR Weston MA HS 16-11.50 16-07.50 16-07.50 16-00.50 16-07.25 16-05 16-11.50 2 484 Virsavia Goretoy JR West Warwick 16-07.50 16-07.50 16-00.50 15-08 14-11 15-08 3 48 sophie wright SR Cambridge R&Li 16-02.75 15-04 15-07 15-08.75 15-09 15-11 16-02.75 4 201 Wonuola Ashaju JR Fitchburg HS 15-11.00 15-02.50 15-02 15-11 15-04.50 5 315 Julia Newell SR Norton HS 15-10.00 15-04.50 15-10 6 22 Shenequa Campbell SR Bloomfield HS 15-09.50 14-09.50 14-10.50 15-09.50 FOUL 15-07.50 14-11.50 7 518 Mackenzie Glenn No Branford 15-04.00 15-04 14-07.25 14-00 14-06.50 8 45 Starr Miller JR Cambridge R&Li 15-00.50 15-00.50 13-10 9 98 Kate Butziger JR East Greenwich 14-11.00 FOUL 14-11 9 501 Alex Mitchell SR Westerly 14-11.00 13-10 14-04 14-11 11 35 Nikeya Registe FR Bloomfield HS 14-10.00 14-10 13-10.50 14-07.50 12 202 Olamide Bamgbose SO Fitchburg HS 14-08.50 14-08.50 14-08.50 13 17 Jahlia Banton SR Bloomfield HS 14-07.50 13-01.75 14-07.50 12-05.50 14 451 Isabellah Paul 11 Valley Stream N 14-07.00 FOUL 14-07 14 218 Audrey Strimska JR Griswold High 14-07.00 13-11 14-03.25 14-07 14 475 Jillian Rawding SR Wareham 14-07.00 14-06.50 FOUL 14-07 17 9 Claire Grover JR Barrington HS 14-06.50 14-06.50 18 75 Tionna Richardson SO Classical Magnet 14-05.75 13-07 14-05.75 19 480 Jaden Cuozzo SR West Warwick 14-05.50 13-00 14-02 14-05.50 20 506 Diana Turano SO Westerly 14-04.50 14-03.50 14-02 14-04.50 21 507 Mia Woycik FR Westerly 14-03.50 14-01.50 14-03.50 14-01 22 374 Sydney Garrison JR Southington 14-03.00 14-03 23 4 Aaliyah Walker SR Acad of Scie&Inn 14-01.50 13-09.50 13-11.50 14-01.50 24 486 Deana Maynard SR West Warwick 13-11.50 13-06 13-11.50 25 450 Ariana Paul 09 Valley Stream N 13-11.00 13-07 13-11 26 333 Hannah Sumby SO Old Saybrook 13-10.50 13-10.50 27 421 Hannah Lamb SR Stonington HS 13-09.00 13-07 13-09 x 28 458 Jessica Tsu 11 Valley Stream N 13-02.50 13-02.50 28 417 Nancy Inthasit FR Stonington HS 13-02.50 13-02.50 x 30 435 Lucille Sternberg SR Stonington HS 12-11.75 12-11.75 x x 31 336 Rachel Vigorita SR Old Saybrook 12-11.00 12-11 x 32 473 Natalia Moulding JR Wareham 12-06.00 12-06 x 33 3 Mackensie Spencer SR Acad of Scie&Inn 12-05.00 12-04 34 246 Paylynn Sormrude SO Ledyard High 12-02.50 FOUL 12-02.50 x 35 162 Megan Sohl SO East Meadow 11-08.75 11-08.75 x 36 28 Johniece Jones FR Bloomfield HS 10-03.50 10-03.50 -- 27 Shanika Johnson JR Bloomfield HS FOUL Event 33 Girls Shot Put ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 222 Leah Moore SO Hillhouse HS 39-01.50 39-01.50 FOUL 37-04 38-03 FOUL FOUL 2 18 Alliya Boothe JR Bloomfield HS 38-09.50 38-05 33-03.50 FOUL 38-09.50 FOUL FOUL 3 46 Khadija Romain SR Cambridge R&Li J38-09.50 36-08.50 FOUL 38-09.50 35-10 36-01 FOUL 4 70 Payge Boyd SR Classical Magnet 38-00.00 35-06 32-07 34-05 35-07.50 38-00 37-09.50 5 258 Sydney Mello SR Lewis Mills 37-09.00 36-06 37-09 FOUL 36-03 36-09.50 35-01 6 442 Juel Charles 12 Valley Stream N 36-09.00 33-00.50 33-05 36-00 35-06.50 36-09 7 42 Otisha Williams JR Bloomfield HS 33-08.50 32-01 33-08.50 32-02 33-04 33-02 FOUL 8 439 Oluwatobi Adebowal 10 Valley Stream N 31-08.00 31-08 29-06 31-00 FOUL 30-09 9 296 Marisa Parker -- New London 30-05.50 28-08 30-05.50 10 220 Kaelin Waldron FR Griswold High 30-05.00 30-05 29-02 11 43 Jahmaya Adamson JR Cambridge R&Li 30-03.00 30-03 12 349 Jamie Campanelli SR Sanford Calhoun 30-01.75 30-01.75 27-07.50 13 302 Mackenzie Lennon SR North Kingstown 29-09.25 26-06 29-04 29-09.50 14 50 Daigionaye Edwards SR Capital Prep 29-00.50 29-00.50 28-03 15 34 Alicia Red FR Bloomfield HS 28-11.00 28-11 26-03.25 27-01 16 123 Maya Rose SR East Lyme HS 28-08.00 28-08 17 339 Jada Frye SR Peekskill HS 28-07.25 28-07.25 26-10 18 290 Eliza Brown -- New London 28-07.00 28-01 28-05.50 28-07 19 481 Olivia DaSilva JR West Warwick 28-02.50 28-02.50 27-07.50 20 39 Kristal Thompson JR Bloomfield HS 28-01.00 28-01 FOUL 21 2 Morgan Sartor SR Acad of Scie&Inn 28-00.00 27-01.75 FOUL 28-00 22 19 Chanse Brown SR Bloomfield HS 27-09.50 27-03 27-09.50 23 312 Amanda Hamer-Moren SR Norton HS 27-08.25 27-08.50 27-00.25 24 181 Deja Driscoll-Smit SO Fitch High Sch 27-07.00 27-07 26-10 x 25 368 Victoria Unz SR Sanford Calhoun 27-05.25 27-05.25 26 109 Sydney Buckley SR East Lyme HS 27-01.00 27-01 27-00 26-01.50 27 416 Olivia Habarek FR Stonington HS 26-11.00 26-11 x x 28 325 Liz Mariol JR Old Saybrook 26-09.00 FOUL 26-09 FOUL 29 344 Natalie Hinojosa SO Plainfield HS 26-00.00 25-10.50 26-00 x 30 340 Faith Battaini SR Plainfield HS 25-08.00 25-08 x x 31 110 Shealynn DeConti SO East Lyme HS 24-02.00 24-02 x x 32 272 Marlee Gelinas JR Narragansett 23-09.00 23-09 x x 33 459 Joline Viau 10 Valley Stream N 23-05.50 23-05.50 x x 34 53 Gemya Mickens SR Capital Prep 22-11.25 22-11.25 x x 35 516 Maria Scandalito SR Woodstock Acad 22-06.50 22-06.50 x x 36 26 Christina Grant JR Bloomfield HS 22-05.00 22-05 x x 37 334 Smirnow Sydney JR Old Saybrook 22-01.50 22-01.50 x 38 440 Patricia Aniagba 10 Valley Stream N 19-00.00 19-00 x x 39 221 Michelle Wisniewsk SR Griswold High 15-03.00 15-03 x -- 371 Trinity Cardillo JR Southington FOUL FOUL FOUL FOUL Event 34 Girls Weight Throw ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 12 Annika Kelly SR Barrington HS 53-11.50 50-10 51-00.75 53-11.50 FOUL 53-08.50 53-08.50 2 438 Voski Armenakyan SR Toll Gate 52-06.75 49-11 FOUL 51-01.25 FOUL 52-06.75 FOUL 3 18 Alliya Boothe JR Bloomfield HS 47-09.25 43-00 FOUL FOUL 33-01.25 47-09.25 43-02 4 299 Erynn Field SR North Kingstown 47-03.75 42-09.25 43-03.25 41-05.50 42-08.50 42-02.75 47-03.75 5 222 Leah Moore SO Hillhouse HS 42-01.50 39-01.75 35-11.75 42-01.50 41-02 37-11.50 FOUL 6 80 Sophia Gallucci SO Coventry HS J42-01.50 38-10 FOUL 38-09.25 FOUL FOUL 42-01.50 7 442 Juel Charles 12 Valley Stream N 41-02.25 FOUL 41-02.25 40-09.75 38-01.25 36-06.50 FOUL 8 371 Trinity Cardillo JR Southington 41-00.25 FOUL FOUL 39-03 41-00.25 36-08 9 265 Janna Lee 12 Lexington HS 37-11.00 37-11 10 479 Kate Alvarez SR West Warwick 37-00.00 37-00 x x 11 297 Caitlin Culhane SR North Kingstown 36-02.75 35-04.25 36-02.75 35-06 12 439 Oluwatobi Adebowal 10 Valley Stream N 34-10.50 FOUL FOUL 34-10.50 12 258 Sydney Mello SR Lewis Mills 34-10.50 FOUL 34-10.50 32-01.25 14 84 Madison Lupino FR Coventry HS 34-03.00 34-03 FOUL FOUL 15 170 Rachel Mathews JR ExeterWGreenwich 33-09.75 33-05 FOUL 33-09.75 16 2 Morgan Sartor SR Acad of Scie&Inn 31-04.75 FOUL 29-00 31-04.75 17 304 Kaitlyn Murphy SR North Kingstown 30-11.50 FOUL 30-11.50 28-06.50 18 83 Hannah Hawley FR Coventry HS 30-00.00 FOUL 29-03 30-00 19 169 Ahna Gurnon JR ExeterWGreenwich 29-01.00 29-01 20 459 Joline Viau 10 Valley Stream N 27-11.00 27-11 21 368 Victoria Unz SR Sanford Calhoun 26-06.50 26-06.50 FOUL FOUL 22 300 Tori Frank JR North Kingstown 26-06.00 26-06 x x 23 440 Patricia Aniagba 10 Valley Stream N 23-01.00 23-01 x 24 356 Erica Klein FR Sanford Calhoun 19-10.50 19-10.50 x x 25 347 Heather Berberich SR Sanford Calhoun 18-07.00 18-07 x x -- 349 Jamie Campanelli SR Sanford Calhoun FOUL Event 35 Girls High Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 374 Sydney Garrison JR Southington 5-02.00 4-08 4-10 5-00 5-02 5-04 O XO O XO XXX 2 267 Peyton Redfield JR Medway High J5-02.00 4-10 5-00 5-02 5-04 O O XXO XXX 3 336 Rachel Vigorita SR Old Saybrook 5-00.00 4-06 4-08 4-10 5-00 5-02 XO XO XO O XXX 4 517 Julia Theriaque JR Woodstock Acad 4-10.00 4-06 4-08 4-10 5-00 O O O XXX 5 308 Brooke Thompson FR North Kingstown 4-08.00 4-06 4-08 4-10 O O XXX 5 9 Claire Grover JR Barrington HS 4-08.00 4-06 4-08 4-10 O O XXX 7 486 Deana Maynard SR West Warwick J4-08.00 4-06 4-08 4-10 O XO XXX 8 91 Nicole DiBenedetto SR East Catholic J4-08.00 4-06 4-08 4-10 XO XO XXX 9 28 Johniece Jones FR Bloomfield HS 4-06.00 4-06 4-08 O XXX 9 321 Cate Coppes JR Old Saybrook 4-06.00 4-06 4-08 O XXX 11 343 Chelsey English JR Plainfield HS J4-06.00 4-06 4-08 XO XXX 11 44 Nia Betts JR Cambridge R&Li J4-06.00 4-06 4-08 XO XXX -- 250 Madeleine Croiger FR Lewis Mills NH 4-06 XXX -- 390 Lily Scalise JR Southington NH 4-06 XXX -- 252 Abigail Gardiner SR Lewis Mills NH 4-06 XXX -- 40 Aaliyahna Washingt SO Bloomfield HS NH 4-06 XXX -- 75 Tionna Richardson SO Classical Magnet NH 4-06 XXX -- 24 Djior Delisser FR Bloomfield HS NH 4-06 XXX -- 37 Jania Sutherland SO Bloomfield HS NH 4-06 XXX -- 122 Sophia Riker JR East Lyme HS NH 4-06 XXX -- 137 Vanessa Froehlich JR East Meadow NH 4-06 XXX -- 86 Madison Messier SR Coventry HS NH 4-06 XXX -- 119 Lena Osso JR East Lyme HS NH 4-06 XXX Event 36 Girls Triple Jump ======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 48 sophie wright SR Cambridge R&Li 36-01.00 FOUL 34-11 35-01 36-01 FOUL 36-01 2 201 Wonuola Ashaju JR Fitchburg HS 34-07.00 FOUL FOUL 32-08.50 34-05 34-07 3 509 Bharathi Subbiah JR Weston MA HS 33-11.00 33-11 33-02.50 32-07.50 32-08.50 32-11.50 32-08.50 4 4 Aaliyah Walker SR Acad of Scie&Inn 33-08.00 32-09 32-04 32-10 33-06 33-08 33-01.50 5 47 Kiara Rosario JR Cambridge R&Li 32-11.00 32-11 32-00 6 508 Varvara Plotnichen JR Weston MA HS 32-04.50 31-09 31-04.75 31-10 30-04.50 32-04 32-04.50 7 486 Deana Maynard SR West Warwick 31-07.00 31-00 31-07 31-07 30-06.50 30-09 31-04.50 8 480 Jaden Cuozzo SR West Warwick 31-06.50 30-07 31-06 31-04.50 FOUL 31-06.50 9 365 Sarah Tappeto SR Sanford Calhoun 31-03.00 31-01 31-03 x 10 50 Daigionaye Edwards SR Capital Prep 31-01.00 31-01 x 11 361 Sara Manson 08 Sanford Calhoun 30-00.50 30-00.50 x 12 458 Jessica Tsu 11 Valley Stream N 29-06.00 29-06 x x 13 451 Isabellah Paul 11 Valley Stream N 29-02.50 FOUL 29-02.50 14 155 MacKenzie Ritznore SR East Meadow 28-11.00 28-11 x x 15 27 Shanika Johnson JR Bloomfield HS 28-10.00 FOUL 28-10 16 450 Ariana Paul 09 Valley Stream N 28-09.50 FOUL 28-09 x 17 204 Lina Kherallah SO Fitchburg HS 27-10.50 FOUL 27-10.50 -- 360 Kristina Losquadro SO Sanford Calhoun FOUL FOUL x x Event 37 Girls 4x200 Meter Relay ========================================================================== School Finals H# Points ========================================================================== 1 Westerly 'A' 1:50.44 2 1) 498 Caelan Holdredge SR 2) 497 Willa Hetu SO 3) 503 Jillian Octeau FR 4) 490 Nina Cillino FR 2 La Salle Academy 'A' 1:50.80 1 1) 226 Jackie Comeau SO 2) 224 Kaiya Boyd JR 3) 229 Samantha Hagerty JR 4) 228 Grayson Green SR 3 Bloomfield High School 'A' 1:50.82 1 4 Southington High School 'A' 1:55.09 2 1) 380 Shannon Litchfield SO 2) 386 Kayla Pelletier SO 3) 389 Samantha Przybylski SR 4) 394 Natalie Verderame SR 5 Griswold High School 'A' 1:56.09 2 1) 210 Kamryn Gurnee SR 2) 213 Sarah Merchant SR 3) 216 Ava Poore SO 4) 218 Audrey Strimska JR 6 Stonington High School 'A' 1:56.23 2 1) 397 Gwen Andersen JR 2) 418 Alex Jefson SR 3) 437 Madison West 4) 401 Kaleigh Bolduc SO 7 Bloomfield High School 'B' 1:56.35 2 8 Capital Prep 'A' 1:57.99 4 9 Fitch High School 'A' 1:58.41 2 1) 174 Janaya Burley SR 2) 194 Abigail Rogers JR 3) 179 Sydney Comstock JR 4) 173 Alana Brown FR 10 East Catholic 'A' 1:58.54 3 1) 95 Rebecca Villanueva SR 2) 91 Nicole DiBenedetto SR 3) 93 Ava Kriak SO 4) 92 Sophie Kisner JR 11 Barrington High School 'A' 1:58.75 1 1) 8 Audrey Gravelle SO 2) 11 Julia Howarth 3) 10 Elizabeth Grover JR 4) 15 Jordon Palethorpe JR 12 Sanford H Calhoun 'A' 1:58.93 1 1) 355 Lisa Jose 2) 361 Sara Manson 08 3) 360 Kristina Losquadro SO 4) 347 Heather Berberich SR 13 Ledyard High School 'A' 1:59.35 4 1) 244 Nadia Helme SO 2) 238 Olivia Crawford JR 3) 235 Abby Campbell SR 4) 247 Jessica Vajdos FR 14 Lewis Mills 'A' 2:00.50 4 1) 253 Jaime Jackson SR 2) 260 Alyse Pasqualini SO 3) 263 Jasmine Styler-Magee SR 4) 256 Hope Maher JR 15 East Meadow High School 'A' 2:01.04 3 1) 163 Jenya Surlin SO 2) 152 Jada Pepanio SO 3) 157 Daniella Segal SO 4) 158 Lindsay Segal SO 16 East Lyme HS 'A' 2:01.10 3 1) 107 Nancy Alden SO 2) 112 Margaret Dunne FR 3) 113 Hadley Farragher SO 4) 124 Chivalry Rukundo SR 17 Fitchburg High School 'A' 2:01.36 3 1) 202 Olamide Bamgbose SO 2) 201 Wonuola Ashaju JR 3) 203 Lainey Jaramillo SO 4) 205 Emerson Scott 18 Stonington High School 'B' 2:02.68 3 1) 435 Lucille Sternberg SR 2) 405 Maggie Constantine 3) 428 Hannah Nulick FR 4) 417 Nancy Inthasit FR 19 Classical Magnet School 'A' 2:04.47 4 1) 70 Payge Boyd SR 2) 72 Kaddijah Minteh JR 3) 73 Jahyell Murphy JR 4) 71 Jenell Gardner 20 East Meadow High School 'B' 2:04.86 5 1) 162 Megan Sohl SO 2) 149 Sabrina Martins JR 3) 133 Janina Cichocki FR 4) 134 Leyla Emile 21 Woodstock Academy 'A' 2:06.32 5 1) 515 Gillian Price SO 2) 511 Ava Coutu FR 3) 514 Zoe Manfredi 4) 512 Ivy Gelhaus SR 22 East Lyme HS 'B' 2:07.11 5 1) 129 Ashley Zelesky SO 2) 130 Danielle Zelesky SO 3) 119 Lena Osso JR 4) 122 Sophia Riker JR 23 New Britain HS 'A' 2:07.23 4 1) 279 Zol Grullon JR 2) 281 Treanaliz Maestri SO 3) 283 Stella Ofei JR 4) 284 Yocelyn Quiles SO 24 Ledyard High School 'B' 2:07.86 5 1) 234 Hannah Avila SO 2) 245 Madison Leyko 3) 241 Christina Fain FR 4) 242 McKayla Finkelstein JR 25 New London 'A' 2:08.28 1 1) 289 Anissa A -- 2) 287 Amelia A -- 3) 285 Akheena A -- 4) 286 Akua A -- 26 Sanford H Calhoun 'B' 2:10.58 3 1) 357 Jill Kosky JR 2) 359 Kayla Locasto SO 3) 362 Kerry Pearson JR 4) 364 Lauren Rifas JR 27 Chariho High School 'A' 2:11.72 5 1) 68 Talia Sauro 2) 57 Michaela Brady 3) 64 Keely McCue 4) 66 Meghan Reilly 28 Fitch High School 'B' 2:15.39 4 1) 198 Erien Kahzney Victorino 2) 195 Jomanah Samy 3) 185 Mellisa Mancuso 4) 184 Molly Lebovitz FR 29 Lewis Mills 'B' 2:16.08 5 1) 250 Madeleine Croiger FR 2) 261 Oconnor Riley Grace FR 3) 249 Ava Bonini FR 4) 255 Mia Krone FR ***************************************************************************************** PLATTSYS.COM *****************************************************************************************


Meet Results ()     AP News Top 6 ()     Boys Meet Results ()     Girls Meet Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates