Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


5 Mile Race Results ()     5 Mile Division Results ()     2 Mile Race Results ()     2 Mile Division Results ()    

Bristol Shamrock 5 Mile Road Race
Bristol Shamrock 5 Mile Road Race
Saturday March 16, 2019 - Chippens Middle School - Bristol CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Sunny - 44 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Bristol Shamrock 5 Mile Road Race Saturday March 16, 2019 - Chippens Middle School - Bristol CT Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Sunny - 44 degrees Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : Adam Gootnick Overall Female: Meredith Bloss ****************************************************************************************** PLATTSYS.COM SAT MARCH 9,2019 - MARCH MADNESS 5K ON MAIN - S WINDSOR CT MON SEPT 2, 2019 - PURPLE HEART HALF MARATHON AND 5K - S WINDSOR CT WED Jan 1, 2020 - NEW YEARS CELEBRATION OF LIFE 5K - S WINDSOR CT ***************************************************************************************** DIVISI DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ====== ** FEMALE RESULTS: 10 and under ** 1 Gianna Pasquale 10F F0010 Watertown CT 46:33 819 2 Abigail Lamay 10F F0010 Southbury CT 52:24 776 ** FEMALE RESULTS: 11 to 13 ** 1 Julianna Bellagamba 11F F1113 Watertown CT 49:49 707 ** FEMALE RESULTS: 14 to 19 ** 1 Meredith Bloss 18F F1419 Guilford CT 32:01 712 2 Elaine Lindsley 14F F1419 New Farifield CT 48:28 791 ** FEMALE RESULTS: 20 to 29 ** 1 Mariah McPhee 23F F2029 Bristol CT 39:20 895 2 Jess Mullaney 20F F2029 Middletown CT 40:11 807 3 Tessa Pawlik 20F F2029 Bristol CT 43:06 823 4 Kathleen Boccia 20F F2029 Glastonbury CT 45:47 713 ** FEMALE RESULTS: 30 to 39 ** 1 Brittany Telke 30F F3039 Bristol CT 34:43 858 2 Lindsey Appel 30F F3039 Middletown CT 35:23 701 3 Alecia Hogan 30F F3039 Farmington CT 42:02 762 4 Abby Lewis 30F F3039 Newington CT 42:30 953 ** FEMALE RESULTS: 40 to 49 ** 1 Nora Benoit Llach 40F F4049 Easton CT 42:32 709 2 Jennifer Saucier 40F F4049 BRISTOL CT 42:43 839 3 Carolyn Caggiano 40F F4049 Bristol CT 44:59 724 4 MICHELLE Vecchio 40F F4049 BURLINGTON CT 46:34 863 ** FEMALE RESULTS: 50 to 59 ** 1 Mary-Liz Williams 50F F5059 West Hartford CT 41:55 871 2 Heide Tarchini 50F F5059 Bristol CT 43:40 855 3 Terry Camputaro 50F F5059 Woodbury CT 43:45 726 4 Robin Giese 50F F5059 Harwinton CT 47:12 755 ** FEMALE RESULTS: 60 to 69 ** 1 Jeanne LaPierre 60F F6069 North Granby CT 39:34 780 2 Laurie Adams 60F F6069 Southington CT 55:36 901 3 Jan Gatzuras 60F F6069 Bristol CT 56:03 751 4 Bonnie Lees 60F F6069 NEW FAIRFIELD CT 57:18 783 ************************************* DIVISIONS MEN ************************************* Bristol Shamrock 5 Mile Road Races Saturday March 16, 2019 - Chippens Middle School - Bristol CT Platt Systems Chip Timing & Scoring - Partly Sunny - 44 degrees Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com Overall Male : Adam Gootnick Overall Female: Meredith Bloss DIVISI DIVISION PLC Name A/S DIV CITY TIME PLC/TOT BIB ==== ============================ ==== ===== ====================== ======= ========= ====== ** MALE RESULTS: 10 and under ** 1 Luke Pasquale 10M M0010 Watertown CT 47:49 821 ** MALE RESULTS: 14 to 19 ** 1 Logan Crowley 14M M1419 Bristol CT 34:33 733 2 Thomas Lombardi 14M M1419 Bristol CT 38:34 793 3 Jeremy Ganavage 19M M1419 Bristol CT 40:31 892 4 Marco Guzman 19M M1419 Bristol CT 41:04 883 ** MALE RESULTS: 20 to 29 ** 1 Robert Losee 20M M2029 Watertown CT 36:53 795 2 Anthony Frazer 20M M2029 Southington CT 38:03 888 3 Jonathan Hylan 20M M2029 Bristol CT 40:06 767 4 Nicholas Verderame 20M M2029 Beacon Falls CT 40:08 866 ** MALE RESULTS: 30 to 39 ** 1 Adam Gootnick 34M M3039 Unionville CT 27:24 904 2 Henry Rowland 30M M3039 Avon CT 34:24 835 3 Adam Levine 30M M3039 Bristol CT 39:03 786 4 Jonathan Moore 30M M3039 Portland CT 39:16 804 ** MALE RESULTS: 40 to 49 ** 1 Chris Chisholm 46M M4049 Farmington CT 29:44 877 2 Paul Rosenberg 40M M4049 Litchfield CT 33:45 834 3 Ben Pare 40M M4049 Ellington CT 35:33 818 4 Kevin Dawiczyk 40M M4049 Burlington CT 36:15 736 ** MALE RESULTS: 50 to 59 ** 1 David Ricciuti 50M M5059 Bristol CT 32:18 830 2 David Buono 50M M5059 Unionville CT 36:13 719 3 Les Wolkoff 50M M5059 Farmington CT 37:23 872 4 Chris Doyle 50M M5059 Avon CT 37:55 741 ** MALE RESULTS: 60 to 69 ** 1 Jeff Heintz 60M M6069 Wallingford CT 34:21 906 2 Brent Hawkins 65M M6069 Torrington CT 39:12 898 3 Bob Dacey 69M M6069 Vernon CT 41:34 876 4 Jack Sirotnik 64M M6069 Milford CT 42:37 899 ****************************************************************************************** WWW PLATTSYS.COM ******************************************************************************************


5 Mile Race Results ()     5 Mile Division Results ()     2 Mile Race Results ()     2 Mile Division Results ()    



Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates