Plattsys  
          Plattsys Timing Results Board     Plattsys Timing Results Board
 
 
 
 

 
 
Find an Athlete by Name:


Race Results 5K ()     Division Results 5K ()     Race Results 2 Mile ()    


Collins Aerospace 2K Walk / 5K Race
Top Male: 1. Philmon Keleta 2. Luke Mayo 3. Shayne Castonguay 4. Philip Crosby 5. Matthew J Senofonte
Top Female: 1. Valeigh M. Kaufman 2. Jennifer Moreau 3. Crystal B Yiadom 4. Leslie L Marx 5. Wanda Crawford
Collins Aerospace 5K Road Race
Friday Sept 13, 2019 - Collins Aerospace - Windsor Locks CT
Platt Systems Chip Timing & Scoring - Breezy 66 degrees
Timing & Results by Plattsys Timing @ plattsys.com

Overall Male : Philmon Keleta Overall Female: Valeigh M. Kaufman

************************************************************************************
PLATTSYS.COM TIMING & RESULTS
************************************************************************************


OVERALL GUN DIVISION
PLC Name A/S DIV CITY TIME PACE PLC/TOT BIB
1 Philmon Keleta 18M M0039 Col 18:46 6:02 1/12 435
2 Luke Mayo 40M M4049 Col 18:48 6:03 1/4 452
3 Shayne Castonguay 18M M0039 Col 19:17 6:12 2/12 174
4 Philip Crosby 57M M5099 Meriden CT 19:19 6:13 1/10 476
5 Matthew J Senofonte 18M M0039 Col 19:22 6:14 3/12 464
6 Conor Royce Sheridan 18M M0039 Col 19:29 6:16 4/12 465
7 Travis Biega 18M M0039 Windsor Locks CT 20:40 6:39 5/12 471
8 Gregory Quinn 40M M4049 Col 21:43 6:59 2/4 459
9 Brian Dussault 18M M0039 Col 22:00 7:04 6/12 180
10 Kenneth L Madamba 50M M5099 Col 22:45 7:19 2/10 440
11 John Sypek 18M M0039 Windsor Locks CT 22:56 7:22 7/12 473
12 Thomas W Piantek 50M M5099 Col 23:03 7:25 3/10 457
13 Ned Lefferts 50M M5099 Windsor Locks CT 23:42 7:37 4/10 475
14 Ryan Garrity 18M M0039 Col 23:51 7:40 8/12 431
15 Joseph P Archer 50M M5099 Collins 23:56 7:42 5/10 171
16 Austin Lee 27M M0039 Danbury CT 24:09 7:46 9/12 479
17 Romain Leterrier 18M M0039 Col 24:24 7:51 10/12 438
18 Nedzad Selimovic 50M M5099 Col 24:27 7:52 6/10 463
19 Valeigh M. Kaufman 18F F0039 Col 24:28 7:52 1/3 434
20 Cody J Dias 18M M0039 Col 25:33 8:13 11/12 179
21 Robert A Bagshaw 50M M5099 Collins 25:34 8:13 7/10 172
22 William Tiscia 18M M0039 Col 26:45 8:36 12/12 467
23 Scott Lange 50M M5099 Col 26:47 8:37 8/10 436
24 Jennifer Moreau 18F F0039 Col 29:13 9:24 2/3 453
25 Richard M Webster 50M M5099 Col 29:23 9:27 9/10 469
26 Kevin M Descheneaux 50M M5099 Col 32:20 10:24 10/10 178
27 Urone Yoingco 48M M4049 Windsor Locks CT 33:31 10:47 3/4 477
28 Crystal B Yiadom 18F F0039 Col 33:54 10:54 3/3 470
29 Andrew L DaRos 40M M4049 Col 34:17 11:01 4/4 177
30 Leslie L Marx 50F F5099 Col 35:18 11:21 1/1 442
31 Wanda Crawford 40F F4049 Col 35:20 11:22 1/1 176

Race Results 5K ()     Division Results 5K ()     Race Results 2 Mile ()    

Top Male: 1. Philmon Keleta 2. Luke Mayo 3. Shayne Castonguay 4. Philip Crosby 5. Matthew J Senofonte

Top Female: 1. Valeigh M. Kaufman 2. Jennifer Moreau 3. Crystal B Yiadom 4. Leslie L Marx 5. Wanda Crawford

Online Registration = 
Online Entry


Results = 
Results


Timing by Plattsys
 = Timing by Plattsys




Contact us for Advertising Rates